el- taur; ea-varsator

el- taur; ea- varsator
Ce parere aveti? Au sanse?
Eu stiu ca barbatii nascuti in zodia "taur" sunt cam dificili
v3lv3t
Postat pe 3 Decembrie 2008 21:59
exact ca si la mine.Dupa 13 ani de casnicie ma pregatesc sa divortez.Fugi cat mai poti!
Daca vrei detalii o sa ti le dau.
kiki33
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:07
eu vreau detalii...eu varsator,el taur!suntem impreuna de 2 ani si in tot acest timp am fost si fericita dar si nefericita!ptr k ne certam din orice nimik...suntem 2 personalitati puternice si nu prea cedam decat f greu!
andreea20
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:31
si eu tot varsator sunt,cred ca e dificil un taur pentru noi....casnicia e altceva,nu mai e ca acum cand sunteti prieteni,iubiti..apar probleme si discutii inevitabile intr-o casnicie,iar taurii sunt extrem de caposi si fixisti.....
Roxxynela
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:36
pt kiki33
cateva detalii
v3lv3t
Postat pe 24 Februarie 2009 12:16
intra pe topicul ,,cred ca am nevoie de ajutor''
kiki33
Postat pe 25 Februarie 2009 10:44
cel mai bine varsatorul se potriveste cu sagetatorul asa ca gindestete bine
edy_sword
Postat pe 28 Mai 2009 09:56
taurii sunt sensibili le place sa fie iubiti si apreciati pentru ce fac sau incearca sa faca pentru relatia lor , sunt oameni de cuvant si foarte puternici si incapatanati . le place sa-si iubeasca partenera cine nu a inteles acest aspect sa-i lase in pace ca se vor descurca ei ...
garbo005891
Postat pe 10 Iunie 2009 01:36
Nu stiu ce sa va zic eu sunt varsator sotul taur, si suntem impreuna de 20 de ani. Nu pot sa zic ca nu am avut si mici probleme ca si la orice casnicie. Iar acum avem un baietel de 1an.
Si suntem casatoriti, nu chiar de 20 de ani, dar locuim impreuna de 19 ani. Conteaza foarte mult sa locuiti impreuna si sa faceti totul impreuna ca e casnicie, ca e prietenie. La noi a functionat bine.
elenaf
Postat pe 10 Iunie 2009 13:01
bre..

nu tauru' e de vina, ci varsatoarea aia... nu-l mai cautati atata-n coarne pe bietu' om...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 13:16
La mine e exact invers
Eu sunt taur, iar el e varsator. Uneori ne certam din motive absurde. Nu suntem casatoriti, suntem doar impreuna de ceva timp. Si problema e ca amandoi suntem incapatanati si nu lasam de la noi in nicio situatie, Dar din iubire, ne intelegem bine :)
garbo004809
Postat pe 1 Iulie 2009 10:48
Taurii sunt f conservatori si f greu de urnit.Va place ideea??
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 10:57
pentru asta s-a inventat biciul. iti place ideea?
pik_nik
Postat pe 1 Iulie 2009 10:59
Mie nu dar or fii amatoare, ma gandesc
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 11:01
Femeia Varsator este interiorizata si nu manifesta acelasi interes pentru latura fizica a dragostei. Ea ar prefera o comunicare la nivel mental, nsa aceasta nu l-ar satisface pe barbatul Taur, un pasional.

Este posibil ca femeia Varsator sa-l considere pe barbatul Taur prea pretentios. n orice caz, femeii Varsator i place sa exploreze noi tehnici erotice si, din acest motiv, se va lasa incitata de barbatul Taur.

ntre barbatul Taur si femeia Varsator poate exista o relatie ocazionala, dar un eventual mariaj ar fi nepromitator.



acu, intre noi fie vorba, barbatul taur place tuturor femeilor. si chiar si anumitor barbati
pik_nik
Postat pe 1 Iulie 2009 11:12
Si la mine este invers: eu taur, sotul varsator. Suntem impreuna de 9 ani si casatoriti de 4 (luna asta facem 4 ani ). Ne intelegem foarte bie...asta nu inseamna ca nu ne si certam...dar motivele sunt doar prostii...foarte rar ni s-a intamplat sa ne certam de la ceva foarte serios...si chiar daca am facut-o...pana seara eram impacati...Asta este...doua caractere puternice, dar nu ne plangem: impacarea este FOARTE frumoasa si plus de asta noi consideram ca doar exprimand ceea ce nu ne convine reusim sa o scoatem la capat...logic...pana la urma ajungem la un numitor comun.
Bafta tuturor in relatiile voastre si va doresc sa va iubiti cel putin cat ne iubim noi!!!
oanad
Postat pe 1 Iulie 2009 15:22
eu leu, el taur, eu cu 11 ani mai tanara,... a fost aproape bine pana acum ceva vreme cand menajera a inceput nu numai sa-i spele lenjeria dar l-a si dezbracat!!! sa se mai spuna cat sunt de onorabili, familisti..etc am uitat eu inginera 42 menjera - menajera 48 el taur 53 ATENTIE jud TELEORMAN. acum ma invita la restaurant imi face cadouri ca deh 21 de ani nu a avut timp, timp am eu acum cand nu ma mai cheama mardale
garbo015564
Postat pe 27 Iulie 2009 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate intre femeie rac si barbat taur 6 De la: garbo089931 18 Septembrie 2012 08:13
barbatii varsator 17 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 16:38
COMPATIBILITATE ,TAUR CU BERBEC 4 De la: garbo200960 1 Noiembrie 2011 10:17
femeia taur - barbatul gemeni 18 De la: blue_dream 12 Martie 2010 15:55
se poate o dragoste la telefon? 74 De la: Saplacan 26 Noiembrie 2012 23:27
Setari Cookie-uri