Barbatul TAUR

totusi deranjeaza cand cineva ataca la modul asta..
vanghelis, suzuka ta a cam luat-o pe aratura, spune-i sa se intoarca la modul de convorbiri placute.
nu cred ca ti-ar conveni sa auzi ca toti din zodia ta sunt niste magari ...

cineva te lauda despre subtilitatile folosite in creatiile tale artistice...ai dat cu bata-n balta...

Postat pe 11 August 2008 15:14
Spunea cineva inainte(nu stiu cine) ca atunci cind dau de greu(taurii),fug.Eu am observat ca e cam invers.Oare zodiile astea ne dau de gindit??
husni
Postat pe 11 August 2008 16:15
de ce sa nu-l vorbesc de rau?ce daca e prietenul meu.
nu imi place sa mint.nu toti sunt la fel.am intalnit multi oameni rai.nu sunt o persoana care accepta compromisuri decat daca e viata cuiva in joc altfel nici nu ma uit oricat de mare ar fi iubirea.niciodata nu ma las calcata in picioare
nu-mi place sa ma rog de nimeni.
stiu ca ne place sa ne milogim si asteptam ca totul sa se schimbe la un simplu pocnit din degete dar asta nu se va intampla niciodata fara un minim efort si din partea noastra.nimeni nu e perfect.
si stiti ca nemultumitorului i se ia darul.
nu promovez calitatile barbatilor ca au defecte cu duiumul.dar si noi avem si nu ne place sa le recunoastem.in unele cazuri se putea si mai rau.un barbat infidel sau betiv,care te bate...astea deja mi se par de nesuportat.indiferenta doare pt ambele parti dar nu la fel si unii cauta "alinare"in bratele altora.
revenind la "calitatile" taurilor,,specia mea nu e zgarcita cel putin nu cu mine ,reusim mereu sa ne aducem unul altuia zambetul pe buze..si situatiile grele prin care am trecut ne-au intarit relatia.poate nu ma credeti dar in cativa ani poti trai mai mult decat au trait altii intr-o viata.
acum am vorbit pt tot ce am citit pe forum in legatura cu acest subiect.poate nu m-am inteleasa de toti desi asa sper dar asta este parerea mea.
zozolove
Postat pe 11 August 2008 17:41
Am cunoscut o femeie taur, care avea foarte multe calitati.In primul rand, era un animalut putin evoluat asa cum scria mai devreme o fata pe topic, inainte sa se duca la plaja.Era frumoasa, avea patru picioare solid infipte in realitatea cotidiana, si cand isi exprima opinia, cuvintele ei rasunau ca trambitele Ierihonului,-ca in alte parti nu am mai gasit.Nu vorbesc de calitatile ei morale, care aveau in jur de o tona, ci de faptul ca toata frumusetea ei din toate partile, era umbrita de o pereche de coarne, desavarsite.Este bine sa stiti, ca unele calitati, se pot transforma in defecte, mai ales la femeile care le place sa impunga.La barbati este invers.

Postat pe 12 August 2008 05:17
Buna. L-am ignorat si a inceput sa-si arate interesul acum , pacat insa ca e prea tarziu. Pacat ca tocmai acum el m-a adus in stadiul in care eu am incetat sa mai sper. Inca il mai iubesc dar el nu se va schimba niciodata iar eu nu vreau sa ma intreb mereu daca el imi va spune ca s-a terminat doar pentru ca nu mai simte. Voi invata sa traiesc si cu asta.
Laura76
Postat pe 12 August 2008 20:21
buna
in sfarsit am gasit si eu un raspuns frumos dat fetelor care despica firul in patru doar ca sa nu-l mai poata face la loc...
sunt un tsur... si dintr-o coincidenta am ajuns sa citesc ce cred fetele despre masculii feroce din zodia taur...
sunt sigur ca ma voi schimba dupa ce voi obtine ceea ce-mi doresc, dar fiecare are in viata o perioada de declin... si atunci avem mai mare nevoie de ajutor
eu sunt total sigur pe mine ca... cei din zodia mea sunt buni...si luati de fraieri... intr-un procent mare de tot, iar atunci cand punem piciorul in prag, suntem luati la rost grav ...ca: de ce iesi din tipar ,, nu vrei tu draga taurule(boule) sa tragi la jug ca viata mea sa fie mai fericita si tu sa mai lasi de la tine!?! ''

Postat pe 12 August 2008 21:37
da pulos, unele asa sunt si asa ne cred :)) bravo

Postat pe 13 August 2008 16:06
PULOS:spuneai ca citind din intimplare ti-ai dat seama ce parere au femeile despre "tauri".
Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar cred ca nu ai citit parerea mea. Citeste-o , te rog!
husni
Postat pe 13 August 2008 20:50
Buna fetelor ! Astazi v-am gasit si tare bucuroasa sunt , HaaHaaaa ... ..... Sora mea a avut o relatie de 11 ani cu un taur, din adolescenta .... La inceput parea fermecator taurul .... dupa care treptat a devenit exact ca si taurii in discutie. Fals, mincinos, prefacut, dupa interes, el sa fie "miezul".... numai el conta, ce zicea el era lege, minciunile lui erau "adevar" si adevarul spus de sora mea era transformat in minciuni cu argumentele lui ..astfel incat te facea sa crezi ca tu esti cel "nebun" ...Foarte comod, nu se deranja el sa dea o mana de ajutor ci numai sa fie el cel ajutat si scarpinat intre cornitze...Si era un mare actor..si cat ii placea / place si acum sa faca pe victima... bietul de el...inocentul si victima de el ... i-a mancat tineretea si nervii sorei mele ... citind toate comentariile voastre am sunat-o pe sora mea si tare bucuroasa .... cu scuze de rigoare ... i-am spus ca uite.. nu esti singura .... nu esti tu singura !!! ...Intr-adevar ca mai sunt si exceptii, chiar cunoastem inca alti 2 tauri care sunt partenerii ideali ai prietenelor noastre dar poate inca sunt la inceputl lor de cariera ca tauri sau poate sunt doar exceptia ...

Va doresc numai bine si v-a poooop !!!
greta07
Postat pe 14 August 2008 00:37
Laura 31c
tot la ideea asta ai ramas/
ma gandeam (admitzind ca pot) ca ai depashit stadiul asta
a-l combate cu propriile lui arme inseamna a te cobora la nivelul lui de grobianism
....si oricum la sportul asta el se pricepe cel mai bine....
cat timp tzi-ar lua sa inveti se luptzi dupa regulile lui(admitinad ca are vreuna) si cu armele lui(se pare ca are)?
undeva un intelept spunea ca sensul existentei umane e FERICIREA..
eu sant mai modest (eh ....nu sant intelept ) si afirm ca toti vrem buna-dispozitie zilnica;
dar obtinem aceasta doza de buna-dispozitie coborandu-ne in mocirla ?
e viata ta ...poti sa-ti bati joc de ea...dar ma intreb si te intreb : ce rost are ?
Bucata asta temporala numita viata chiar nu-ti mai poate furniza : la joie de vivre ?
terrian
Postat pe 14 August 2008 18:46
eu zic sa uitati de tot ce va nemultumeste si sa va faceti de cap..lasati grijile deoparte si bucurati-va de viata!mult succes!
zozolove
Postat pe 14 August 2008 18:53
Buna tuturor.
Am citit ce s-a mai scris...si am gasit o interpretare tare interesanta.
Domnule PULOS!!!!!
Cum ziceai???...ca sunteti luati de fraieri????
Saraciii de voi....
" sunt sigur ca ma voi schimba dupa ce voi obtine ceea ce-mi doresc, dar fiecare are in viata o perioada de declin... si atunci avem mai mare nevoie de ajutor"...
Am si eu cateva intrebari...
1. Cum de estio asa de sigur ca nu te ve-i schimba???
Eu, sincer nu credeam ca voi putea vreodata sa ma regasesc in "ideea" de divortata.Si ...
2.Esti sigur ca toti avem perioada de declin???De unde stii???
3.Voi???aveti nevoie de ajutor????VOI, TAURII????
"eu sunt total sigur pe mine ca... cei din zodia mea sunt buni...si luati de fraieri... intr-un procent mare de tot,"- continuam...
Nasol sa fii atat de sigur!!!!NU vreau sa jignesc persoanele masculine nascute in aceasta periada , dar ...Buni si luati de fraieri se aproapie muuuult de teoria ...ma scuzati prostului.
Esti "total sigur" ca asta ai vrut sa spui???...
Si faptul ca "suntem luati la rost grav..." nu pare calitate pentru un barbat ...cum ziceai ca sunteti???"buni"
EEEE....poate avem ghinion cele care am scris pe aici... , dar asa de bine te identifici tiparului , si clar si viitorului ex-sotului meu...scuze dar ai amplificat calitatea de victimizare.
Tot respectul pentru domnii care sunt oameni si adevarati barbati...
Nu conteaza zodia ...am mai spus nu cred in ea, dar e minunat sa ai demnitate, sa poti sa fii om pana la capat ...sa-ti respecti taina sfanta si denumirea de om.
Nimeni nu e perfect.NIMENI.
Si nu cred Domnule PULOS , ca sunteti CEI MAI BUNI....
Apropos,...proverbial nume...
O viata minunata fara JUG.
alecss
Postat pe 14 August 2008 22:33
Terrian, Nu mi se pare ca ma cobor la nivelullui ca drept dovada a dat roade. Ma cauta, il ingrozeste gandul fara mine o viata ( eu l-am format asa), a inceput sa lase de la el si deocamdata e ok , eu mi-am protejat inima. Nu e un nenorocit, l-am iubit si inca il mai iubesc dar deocamdata am sa vad incotro bate vantul. Sunt o persoana adaptabila. Vom vedea.......
Laura76
Postat pe 14 August 2008 22:56
Eu sunt in zodia Taur si cele mai bune relatii le-am avut cu barbatii din aceasta zodie(si nu spun asta pentru ca eu sunt in aceasta zodie). Da sunt incapatanati si cu idei fixe si tirani uneori, dar sunt si ai naibii de romantici, tandri, prieteni adevarati, iar la pat dati-mi voie sa va spun ca sunt the best. Imi pare rau pentru cele care au avut experiente neplacute cu Taurii, dar nu uitati ca intotdeauna vina apartine ambelor parti, asa ca mi-e greu sa cred ca voi toate sunteti niste sfinte perfecte, iar ei niste porci buni de nimic.Poate v-ar placea un Varsator (te mint in fata cu cea mai mare seninatate) sau poate o Fecioara (te critica mai ceva ca mama soacra) sau poate un Berbec (violenti, infideli, atotstiutori) sau poate un Leu ( astia sunt cei mai tari: daca nu le spui la fiecare 5 minute ca sunt cei mai extraordinari inseamna ca nu ii iubesti).Asa ca dragele mele eu zic sa derulati in minte relatia cu Taurul si sa vedeti daca nu cumva aveti si voi vreo urma de vina in esecul relatiei..
DANINA79
Postat pe 15 August 2008 11:07
Ciao!!!
Danina, nimeni dintre cele/cei care au scris aici nu au sustinut ca sunt perfecti.Departe de noi acest gand.Daca citeai puteai observa ca au fost deja emise pareri cum ca ambii parteneri sunt vinovati.
Sincer, chiar am scris si despre calitatile de care tu vorbesti.Toate...
Mai citeste.
Si , apropos SFANT ...implica perfectiune...asa ca"sfinte perfecte"- este pleonasm.
Toate cele bune.
Si sa nu-ti para rau de cele care au avut experiente neplacute...sunt vii si nevatamate.Nu cred ca au/avem nevoie de astfel de compasiune.
Respect.
La multi ani !!!tuturor acelora ce azi isi sarbatoresc onomastica.O viata minunata si ...implinirea celor mai ascunse dorinte.
alecss
Postat pe 15 August 2008 20:30
draga....alecss..sau ceva de genu...
in primul rand mi-ai raspuns pe langa subiect inca de la inceput, si daca tu nu-ti dai seama despre ce, nici nu am sa-ti spun ca... pt o baba surda nu bate clopotul de doua ori... sau asa am auzit cel putin
apreciez efortul pe care l-ai depus spre denigrarea mea, mai ales cand ai ajuns sa vorbesti....,,sa fii barbat adevarat''
nu stii cine sunt si...nici imaginatia nu te va duce vreodata indeajuns de aproape
mie...mi-a placut sa ma mai distrez implicandu-ma in astfel de discutii, dar de acum incolo nu voi amai avea timp, pret de cateva luni bune, deci nu va voi raspunde atacurilor...
mai pe scurt, vreau sa spun ca... unii...asa ca mine sunt sinceri, iar sinceritatea in ziua de azi te face slab, sau mai rau, nici macar nu a luata in considerare
eu nu zic ca ma cred cel mai bun, si nu am spus-o niciodata, asa cum zicea alecss..., insa....fata de cei din jurul meu, ... baietii, barbatii ... carora le-am spun intotdeauna nu, atunci cand a fost ceva de facut inpotriva principiilor mele....fata de anturaj eu am fost si voi diferit... ,daca e bine sau rau, asta decid cei din jurul meu
mai...mai fetelor, mai gagicilor, mai femeilor fatale prin vorbele voastre intotdeauna pline de sinceritste searbada, cele care se simt desigur..., voi bagati in caeasi oala mult prea multi... punct .

Postat pe 15 August 2008 22:42
DANNINA79 poate ca noi chiar am facut totul ca sa mearga relatia cu taurii nostrii ti-a trecut prin gand asa ceva/? Sau nu concepi ca iei ar putea fi cei cu mai multe probleme?? Poate ca in cazurile tale a fost valabil ce ai zis ......
"PULOS" comentariul tau nu e considerat la obiect , defapt nikul tau spune totul. :)) . Nu vrea nimeni sa te atace dar iti sugerez sa nu te mai legi de alecss habar nu ai prin ce a trecut sau trece asa ca .......pastreaza-ti aciditatea pentru " prietenii tai". Succes.
Laura76
Postat pe 15 August 2008 23:19
Barbatii taur, au cele mai minunate calitati din lume.Ce suntem noi taurii vinovati de faptul, ca nu le gasiti?

Postat pe 15 August 2008 23:41
Toate divorturile pe care le dati, reprezinta o corijenta a voastra in fata vietii, si speranta ca veti lua bacul la anul.Explicati-mi:Cand un elev ia nota mica, cine este vinovat?Profesorul, sau elevul?

Postat pe 16 August 2008 08:35
Tocmai am pus punct nebuniei de relatie cu taurul meu..
Il las alteia si o compatimesc totodata.Vreau sa va intreb cum ati supraviewtuit unei despartiri de un taur?Mie imi e frica ca nu o sa pot sa mai am vreodata o relatie normala cu un barbat dupa nimicul asta de relatie si felul in care m-a facut sa ma simt ultimul om....Mi-e frica ca voi intilni un om bun si capabil de toata dragostea si nu il voi putea aprecia datorita sechelelor pe care le am in urma acestei relatii terminate...Am dat toata dragostea mea acestui om si nu am primit inapoi decit bataie de joc.......sinceritatii mele i-a raspuns cu minciuna.....bunatatii mele cu rautate si egoism.....
adia
Postat pe 16 August 2008 11:45
Adia , trebuie sa ai incredere in tine si sa te respecti. Nu trebuie sa lasi experienta asta sa te demoleze, tu meriti mult mai mult. Practic nu ai pierdut nimic , ai castigat insa o experienta. Nu lasa experienta asta mai putin placuta sa te schimbe in rau. Oricum el va fi cel care intr-o zi va regreta . Tu fa bine , raul e foarte usor de facut. Succes si capul sus . Si maine e o zi....
Laura76
Postat pe 16 August 2008 12:44
Vanghelis07 acum esti taur? Cred ca iei toate zodiile la rand . :)) Hai filozofeaza ca la asta esti cel mai bun.
Laura76
Postat pe 16 August 2008 12:48
Draga Alecss e interesant ca avand in vedere grosolanele greseli de ortografie care s-au facut in celelalte mesaje tu ai ales sa corectezi taman pleonasmul meu (apropos multumesc pentru "luminare"); sa fie un motiv faptul ca am indraznit sa spun ca s-ar putea ca o parte din vina sa o aveti si voi?
Cat despre cititul mesajelor te anunt ca am facut-o si tocmai de aceea am si scris: pentru ca, cu exceptia catorva fete, restul v-ati plans de barbatii astia mai ceva ca de un monstru si mi-ati parut niste vipere frustrate care va plangeti de mila (poate ar trebui sa recitesti si tu mesajele sa vezi cam ce impresie pot face unui nou venit pe acest site).
Acestea fiind scrise, eu una ma opresc aici cu mesajele ( chit ca parca vad cum imi veti sari toate in cap) pentru ca am o gramada de alte chestii interesante de facut.
DANINA79
Postat pe 16 August 2008 20:02
Cred ca sint uneori de aceeasi parere cu" DANINA79"(greseli de ortografie).
Chestia cu zodiile cred ca e citeodata relativa.Poti cunoaste doua persoane in aceeasi zodie si fiecare sa fie altfel.Caracterul oamenilor poate fi asemanator, dar nu identic(asa cred).Nu putem generaliza.Nu stiu daca am dreptate.
husni
Postat pe 16 August 2008 20:25
FLORITOM
iupiii....tot la laura31c voiam sa te trimit si eu
bre....ciudata fiinta asta umana ....
de ce credeti domniile voastre ca numai taurii sant 'cameleonici' ....ca sant 'asa' ....ca sant 'altfel' ....chiar nu va uitati in horoscop ? toti baieteiii sant binacuvantati cu astfel de 'talente'
dar voi ....bebeluselor ?
de ce pozati in victime ? chiar santeti neajutorate ?
la 51 de ani ai mei pot spune ca in aceasta relatie b/f ...noi santem cei slab dotati mintal...iar voi pupezelor profitati(plenar) de dorinta noastra de a va purta de grija...
va iubim asha cum santeti....defecte...paaiii...le cam aveti si voi
cu drag ,
andone ( terrian )
terrian
Postat pe 16 August 2008 20:26
busni
taurii raspund la provocari
ma refer la taurii oameni normali
secaturile , indiferent de zodie , fug de greutati
terrian
Postat pe 16 August 2008 20:29
vanghelis 007
nu cumva esti zodie de aer sau de foc
prea ai ceva cu taurii
terrian
Postat pe 16 August 2008 20:32
laura31c
imi place ce scrii
imi amintesc cat de profitor/exploatator ma facusem in timpul casniciei.....nemernic?
casnicia am pierdut-o....eu / ea ?
putem sa judecam pe oricine....la infinit...
foloase ? eeh...!
sufletul tau cum se simte ?
acolo e folosul
succes laura31c !!!!!
terrian
Postat pe 16 August 2008 20:46
adia
'tu-i Dumnezeiii mamii ei de viata !!!!
de unde santeti fetelor ?
am trait 14 ani cu o varsatoare ( fata buna ...numai calitati....da' pt. mine era un jandarm....vesnic pe critica )
ma revolta faptul ca n-am intalnit pe niciuna dintre voi ....
poate ma faceam de o casinicie fericita si....viabila in timp..
all the best !
terrian
Postat pe 16 August 2008 20:55
danina79
domne' ale naibii cujencele aistea...
nu vreau sa ofensez pe nimeni dar ideea de 'femeie victima ' nu ma pasioneaza nici pe mine....
regret experientele neplacute ale fetelor care shi-au scris bucatile de viata pe forum....dar...fetelor si voi santeti oameni....si voi aveti un cuvant de spus in propria viata !!! ;
si inca ceva : iubito daca eshti o carpa te respect ca atare ....
iubito daca eshti un camarad de drum lung te respect ca atare....
cu drag ....acelasi
terrian
Postat pe 16 August 2008 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: garbo114407 25 Aprilie 2010 19:52
Exista compatibilitate intre El-Balanta si Ea-Berbec? 11 De la: violeta_cretu 16 Martie 2013 23:37
eu rac el leu... 59 De la: garbo089305 10 Aprilie 2012 00:57
EA TAUR...EL CAPRICORN 13 De la: lorellley 30 Martie 2011 11:59
rugaminte... 8 De la: anaROBERT 14 Februarie 2011 00:36
Setari Cookie-uri