Femeia Varsator

buna,sunt si eu de acord cu ce se spune despre varsatoare si eu sunt una dintre ele.Referitor la ce vrea sa stie Karys,relatia dintre varsator si scorpion{sotul meu}nu este imposibila,trebuie sa mai lasam de la noi,sa mai cedam ca sa evitam certurile.Am o casnicie de 11 ani,2 copii,si pot sa spun ca am avut si bune si rele pana acum,el de regula este mai gelos si mai incapatanat,eu sunt din fire mai rabdatoare,ii suport toanele fiindca il iubesc mult.Cum se spune ca iubirea iarta totul si rabda totul.
flory782003
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:40
adica admiti o relatie intre karys si sotul tau?!
asta da open mind!
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 12:09
anakine,nu fi scorpie,lasa fetele sa se verse....
Roxxynela
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:55
fleur_de_lis
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:00
anakin e scorpie?
alexal
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:06
ma indoiesc
zambila
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:10
si eu
alexal
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:16
evident ca nu e,insa i-am adus aminte sa nu se transforme in scorpie,sa lasam varsatoarele sa se exprime asa cum stiu si pot,feicare-n parte... ...mai ales ca unele-s asa de mandre de ele si citeaza din toate horoscoapele planetei...
Roxxynela
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:26
flori, te felicit si iti doresc toate cele bune. ai avut foarte multa rabdare.

eu am avut doi iubiti scorpion, al treilea scorpion care se mai apropie de mine se alege impuscat fara avertisment... ce-i drept rabdarea n-a fost niciodata punctul meu forte. acum cativa ani cele mai bune prietne mi-au daruit o tabilta pe care scrie: "Da-mi, Doamne, rabdare! Dar imediat!"... nimic mai adevarat...
snowflake
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:28
Asa, roxy, pune-ma la punct...
Mama ei de profa de romana, o sa ma duc sa ma rafuiesc cu ea.. alta treaba decat sa stea pe capul meu in scoala nu a avut?!? vaz eu ca prea multa gramatica face mai mult rau decat bine, te ia lumea la ochi si zice ca esti al dracului.
anakin
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:28
asa-i, nu putea sa-si vada de treaba ei ?
melanie
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:17
stai linistit, anakin, ca acu cica nici poetii nu prea mai practica limba gramatica... cel putin pe aici isi etaleaza cate unii creatiile proprii pe care le "v-om" citi la sectiunea blog... sa nu mai vorbim de ce "a-si vrea" sa le spun eu lor despre defuncta si ingropata limba romana... ca de cultura si civilizatie nici nu mai e vorba...
snowflake
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:15
acuma vrei tu s-o dai cotita anakinu'......da'nu e!
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:19
cine da cotita? ca acolo e de mine...
snowflake
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:21
vezi, fulguletz !! nu-ti plac chestiile simple si-apai te miri
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:22
io? intotdeauna... si cand nu sunt mirata, sunt curioasa.. defect de fabricatie!!!!!! trimiteti reclamatiile la mama...
snowflake
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:25
snow, cei care scriu cu "v-om" sau cu "i-mi", sunt poate raspunsurile palide la ideea obligativitatii invatamantului gimnazial, ca si al cooperativizarii din anii '50; insa poeti, in nici un caz! poate niste urmasi ai lui Zaroni.
anakin
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:27
am si io o curiozitate
sa intreb???
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:28
pai numa' daua stari de agregare ai, fetita lume necajita , ce sa-i faci??
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:28
nop... e mai rau... sunt amorfa... am una da' e indecisa...
snowflake
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:30
Domnule Pik_nik ati inteles gresit,eu sunt varsatoare si sotul meu scorpion,am descris doar relatia mea. Tu ce citesti si ce intelegi?
flory782003
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:59
deh, batranetzile....


oculistului, mai!
ca el a gresit lentilele
pik_nik
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:18
in strainatate? tocmai mi s-a distrus un vis... credeam ca pe-acolo umbla cainii cu covrigi in coada...
snowflake
Postat pe 7 Octombrie 2009 18:35
De la: anakin, la data 2009-10-05 16:28:05Asa, roxy, pune-ma la punct...
Mama ei de profa de romana, o sa ma duc sa ma rafuiesc cu ea.. alta treaba decat sa stea pe capul meu in scoala nu a avut?!? vaz eu ca prea multa gramatica face mai mult rau decat bine, te ia lumea la ochi si zice ca esti al dracului.



eu iti dau dreptate...eu insami am atentionat unele cucoane asupra felului in care scriu si se exprima si mi-am luat suturi la greu..si am ajuns sa ma intreb:la ce folos atata timp cat cucoanele in cauza nu au invatat limba romana nici macar de jena,asa cat sa nu se faca de ras scriind...?cica-s fitoasa,fac pe desteapta ..etc etc..nu-mi mai bat capul,fiecare scrie asa cum si mai ales cat il duce cerebelul,poate obosit de alte probleme alte vietii...
Roxxynela
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:55
am impresia ca ne-am cam indepartat de tema forumului. mai are cineva informatii"calde" despre varsatori mai ales acum cand luna neagra e in zona noastra?
mino2009
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:21
ioooiii
fleur_de_lis
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:25
chiar asa este chiar ma regasesc in textul de sus cooll:*:* mai vreau sa stiu multe pop:*
garbo048795
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:10
mi se potriveste bine zodia
pamella
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:48
Si ieu sunt/VARSATOR/ si nu mi se pare prea bine pentru ca sunt pers care pun la suflet si o gluma dar.Temiri ce alceva
garbo059815
Postat pe 11 Octombrie 2009 11:29
Intai o sa ma refer putin la L. romana a carei gramatica este inteleasa a fi folosita cum se intampla de cei ce scriu pe net. Nu cred ca oameni in toata firea sa nu stie cand sa desparta un "sau", un du-te si alte parti de cuvinte legate de verb , pronume, etc. Dar sa trec la Varasatori! Pana mai zilele trecute ma mandream ca mama a fost inspirata cand m-a procreat alegand sa ma aduca pe lume pe 7 februarie. Cand am fost tanara am citit intr-o biblioteca un Zodiac in care oamenii aveau mentionate pe zile toate necazurile si bucuriile de care aveau sa se bucure sau din contra. Deci varsatorii nascuti pe 7 februarie au trei trasaturi generale : 1 - se achita greu de sarcini indiferent de care sunt!; 2 - moare inecat ( poate fi cu o fasola sau intr-un ocean!); 3 - Tot ce isi doreste sa realizeze se va savarsi dar nu cand doresc ci mult mai tarziu. Sa stiti ca acest punct trei mi s-a realizat cam 80% dar vedeti mai sunt celelalte procente care, desi teoretic le mestec in minte si le aciuiesc in speranta din suflet nu vor sa se implineasca si pace! Sa va mai zic odata ca femeia varsator e inteligenta, ca o preocupa sa se cultive tot timpul, ca are o rabdare de fier daca nu incearca nimeni sa i-o topeasca!? De multe ori chiar si cand toti din jur vad laptele negru ea zice ca e alb chiar daca fusese innegrit de cenusa adusa de o pala de vant, pentru ca sustine culoarea laptelui ca element original.Cat priveste relatia dintre varsator si alte zodii : NU cu Racul! Nu cu Scorpionul! In rest se mai poate modela pe ici, pe colo relatiile dar cu acesti doi, daca ai parte de ei pe parcursul vietii ai pierdut tineretea, dragostea, afectivitatea si tot ce iti doresti de la viata!
De la: snowflake, la data 2009-10-06 23:15:02stai linistit, anakin, ca acu cica nici poetii nu prea mai practica limba gramatica... cel putin pe aici isi etaleaza cate unii creatiile proprii pe care le "v-om" citi la sectiunea blog... sa nu mai vorbim de ce "a-si vrea" sa le spun eu lor despre defuncta si ingropata limba romana... ca de cultura si civilizatie nici nu mai e vorba...
comarta
Postat pe 11 Octombrie 2009 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul varsator !! 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:30
Totul despre zodia berbec cu ascendent in berbec :D 7 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:37
BARBATUL PESTI 16 De la: simonika24 5 Noiembrie 2009 14:12
SOS!!!!!valabil pentru scorpioni..........vreau parerea lor 14 De la: cretzy 14 Aprilie 2009 10:34
fecioara-leu 9 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:57
Setari Cookie-uri