Femeia Varsator

Asa e si la mine...Iert aboslut pe oricine ...oricat de rau mi`ar fii facut..asa e firea mea..iert..si pers care mi`a facut rau in trecut,...pe viitor..iau atitudinea ca si cum nu s`a fii intampla tnik..trec cu vederea peste toate...atata de buna sunt,doamne.Deci am ajusn la concluzia ca sunt ft buna la suflet..ce sa mai spun.Va dati seama cat de buna pot fii varsatoarele...??Doamne buna m`ai facut la suflet..Am incheiat ce sa mai spun..ca nu mai am cuvinte..ma mir..cat de buna pot fii.
garbo091052
Postat pe 28 Decembrie 2009 13:56
pfff inca mai sunt varsatori carora le-au murit laudatorii??cap de lista ramane tot sophica vad....minunata zodie,mai ales ca unii reprezentanti ai acesteia nu-si vad defectele...
Roxxynela
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:29
Si eu mi-s varsatoare. Sunt dezordonata, nehotarata,nu sunt capabila sa ma organizez,mai mint cateodata si insel cand ma plictisesc,dar tot partenerul de baza ramane, ce e val ca valul trece.
Cand ma indragostesc, nu tin cont de nimic si de nimeni, as da totul pentru omul iubit.As omora pe oricine indrazneste sa zica ceva de mama sau de oricare alt om drag mie. Nu suport sa fiu contrazisa fara argumente strong. Imi place sa sochez. Urasc sa mi se ordone, sa mi se spuna ce sa fac.Uneori sunt geloasa. Romantica pana la Dumnezeu si inapoi. Imi place sa daruiesc, ma deprima sa vad ca cei dragi mie au uitat sa-mi zica la multi ani sau sa imi dea cadou. Nu uit nimic, dar iert relativ multe (cred ca si infidelitatea as putea s-o iert, ca om infidel la randul lui).Sunt cu un pas si jumatate inaintea celorlalti, rar ma prinde omul nepregatita. Sunt timida uneori, disimulez cand sunt luata prin surprindere.Imi place sa fiu rasfatata, la randul meu rasfat pana la saturatie. Nu-mi place sa gatesc, dar gatesc boodelicious pt ai mei.Pt mine, doar un mar .
Dezordinea e ceva psihic la noi,cred, suntem incapabile sa pastram ordinea, dar stim in orice moment de unde sa luam cutare lucru.
Sunt parolista.Imi place sa fiu in centrul atentiei cand stiu ca am un banc bun de zis.Nu suport concurenta,mai ales din partea prietenelor, cine imi face concurenta si-a pierdut locul in topul prieteniilor mele. Am cea mai buna prietena pe mama, care e o scorpioanca criminala, stie sa faca pe sefa, o data la trei zile ne certam, inchide telefoanele, ii trece, iar stam la povesti.Cheltuitoare .... ooo,da!N-ati auzit de fiul risipitor?Nu stiu niciodata pe ce am dat banii sau cati mai am, dar ma descurc.
Pana acum, cea mai buna si complexa relatie a fost cu fecioarele.Si mai nou cu un sagetator cu care parca suntem mai mult parteneri decat iubiti, prea ne potrivim si ne toleram. Este incredibil cata libertate imi ofera. Asta e unul din motivele care m-au tinut langa el .
Nu suport sa fiu controlata, sa mi se umble prin telefon, mail si alte chestii personale. Nu ca am de ascuns, dar ma umileste partenerul facand asa ceva si simt ca ma cobor, imi pierd respectul pentru el. crize de gelozie nu fac, tin in mine, ma supar,ma consum, imi trece si revin in forta.
Cand o relatie ma consuma emotional prea mult in sensul rau, plec de tot, dar pana sa plec gasesc pe cineva la care sa ma refugiez. Niciodata nu am stiut sa dau papucii cuiva. nu stiu sa zic "nu" si de-asta ma trezesc implicata in tot felul de porcarii de catre prieteni sau familie.
blue_aquarius
Postat pe 30 Decembrie 2009 01:47
Am uitat sa mai adaug: in general sunt directa, nu menajez omul decat daca face parte din familia mea si daca mi-e foarte drag, in rest, nu-mi pasa. Am o parere proasta despre mine, sunt complexata, ma subestimez, desi in general sunt multumita de mine, dar vreau mai mult. Sunt delasatoare cand nu am un dead line,dar cand am un scop, nimic nu-mi sta in cale.
Nu injunghii niciodata omul prin spate, prefer sa-mi vad victoria in ochii lui cand "i-o trag".Sunt in general fair play, chiar si cand am de pierdut. Cand gresesc, cer scuze, imi recunosc gresala. imi place sa raman prietena cu toata lumea, mai ales cu fostii, asa incat am mereu cu cine iesi la o bere ;)
Nu reiau relatiile niciodata, ce a fost a fost. Daca vad ca un prieten nu se oboseste sa ma caute, eu fiind in general cea care suna, da mesaje, organizeaza iesiri, imi bag picioarele, flit.
blue_aquarius
Postat pe 30 Decembrie 2009 01:57
"vai varsatoarelor mi-ati dus dorul? imi imaginam eu...pentru ca va face mare placere sa va mahalagiti,sunteti nascute pentru asta dragele mele!

sexy nico imi pare rau sa te informez ca asta e vocabularul meu zilnic si sa-ti transmit din inima regrete ca meseria ta,probabil mediocra (am spus "probabil"!) nu-ti permite si nici nu-ti cere sa te dezvolti in nici un fel,deci nici din acest punct de vedere. sau de fapt pentru desfacutul fermoarelor de jos nu mai conteaza vocabularul,am omis asta,ma scuzi,my bad! mii de scuze!

Am provocat furtuna? vai ce interesant.. si tot nu mi-a venit nici una sa-mi explice ce si cum despre caracterul vostru golit de substanta. sunteti plictisitoare.

Iar despre experientele mele cu reprezentanti de-ai vostri pot spune ca au fost cel putin interesante. Sunteti ca niste anemici neajutorati in jurul persoanelor puternice,pielea de vipera paleste instant in fata prestantei si fortei. And i enjoy this every day! "
(Mamanatura)


Mama Padurii more like it!

What a pitiful spirit you are, my dear!

Jalnic, patetic si chinuit spirit mai ai! Vad ca izbitul cu caramida in pieptu-ti de arama sau in capul celorlalti (in functie de umorile apoase ale momentului) este sportul tau preferat. Sa stii ca si complexele de superioritate, fie ele chiar nejustificate, tot COMPLEXE sunt! Iar in ce priveste dulcea limba romaneasca, las-o mai moale cu predica, intrucat mai ai multe de invatat; cel putin in ceea ce priveste editatul respectivului idiom. Dupa punct scriem cu litera mare, de regula; dupa virgula lasam spatiu, apoi scriem urmatorul cuvant; folosim semnul exclamarii atunci cand avem imperative in text, etc. Iar engleza oloaga cu care incerci sa epatezi, nu te ajuta nici ea, saraca. "I" is always CAPITALIZED, my dear! "My bad"?? What is that? Si mai vorbesti de stil! Care stil? Stilul CIUFUT TIMPURIU?
GROW THE F... UP, AND GET A LIFE, IN THE PROCESS!

Toate cele bune, tuturor!

Pocahontas.
Pocahontas
Postat pe 31 Decembrie 2009 02:33
Chestia cu "Get a life" poate fi aplicata si altor persoane de pe garbo care nu sunt varsatori sau varsatoare. Iar modestia e invechita indiferent de zodie... Dar poate asa "un pic de limite" ar fi necesare, nu credeti? Si eu sunt varsatoare, si scriu cu puncte, cu virgule, chiar si cu cratime. Ca sa sochez pana la capat, pe vremuri am scris literatura si eram destul de apreciata. Ba ca sa epatez si mai tare, vorbesc fluent engleza, si chiar engleza tehnica. Asa ca hai sa nu ne legam prea tare de stele, caci prafrazandu-l pe Eminescu: erau pe cand nu se zareau, azi le zarim si nu sunt.

Asa ca un 2010 in care sa fim mai buni, indiferent de zodie.
snowflake
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:37

A mai aparut si Poca sa lupte pe frontul apararii scrierii corecte?
Bre Poca, achiesez... da' cu o exceptie: pe forum mai scriem si cu litera mica dupa punctul ala. Din comoditate mamicule, nu din altceva. Amu, cand semialfabetizarea unora este evidenta, chiar nu vei putea sa ii inveti nici macar cu majuscule dupa puncte sau pauze dupa virgule
ready_vivus
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:53
vax albina crema POUCHA??
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:56
bre....get a life!

snow...
LMA ,fetitza!
preciouss
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:56
revelion?? in reluare?

http://www.youtube.com/watch?v=P7RqQ6-gG1M&feature=player_embedded#
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:59
bre, pe Poca lasati-o-n pana mea in pace, ca dau cu voi!
Preci, tu esti prima... pentru simplul motiv (ca vazui ca te intrebasi si ieri) ca ai indraznit sa emiti un fluturash amu cateva zile, conform caruia unu oarecare de pe acilishea as fi eu
mai mult decat atat, ai mai si recidivat

Hai, LMA si Pasteti fericiti, cum zisei si pe celalalt topic... ca peste patru luni vine
ready_vivus
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:59
io numai vroiam sa o INTEGREZ pe poucha..
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:02
haidi,bre....

io n-am voie sa fitilesc p'acilea?!

numa' gura-i de tine,bre redi....iote la iel,cica da cu mine...
unde? in recicle bin?!
preciouss
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:03
lilo...vroiai s-o integrezi in absolut,bre?!
bivolara care esti!
preciouss
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:04
preci, in ala de zisesi ca-s io, fi-ti-ar mutantu' al dreaq sa-tz' hie!
ca nu-l vazushi ce vocabuler de handicapat elevat, scolit pe dupe blocuri are...
ready_vivus
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:06
o dati in respiratie holotropica, asa de la inceput de an ?

mey, v-ati trezit au va mai suna sampania in cap ?
Tinkerbell_
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:06
pretioaso...tu chiar nu tii la ghindutza ta?
vrei sa mi-o insusesc?
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:07
Tink, mie-mi suna doar jingle's bellii aia mamicule... sau tinker's bellii?

in orice caz, halena d-aia n-am
ba pardon, holo... na, puii mei! ca nu mai gasii si d-aia la supermarket
ready_vivus
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:08
champey... cu va urma in happy end
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:09
bre tink...amu' ma trezii,ai de vieatza mea...

i'm bubbly and fuzzy,still...

iote cine zice de vocabuler,hihihi!
lilo,ghinda nu tz-o dau nici dead!
preciouss
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:10
OK! preci OK! no comment
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:12
ready, ti-am luat respiratia,ai ?

veve, eu am dat-o pe filme cu bampiri, de azi de dimineata sa-mi mearga tot anul bine
Tinkerbell_
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:13
LA MULTI ANI!!! cu VESELIE
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:13
lilo, LMA !
Tinkerbell_
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:14
haoleo!
da' e bampiri varsatori,nu?
ca altfel suntem off topic,dreaq!
preciouss
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:15
va doresc..la toti..sa fiti asa veseli,pe parcursul lui 2010 cum sunt eu in momentul de fata...
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:17
io nu-s inca foarte vesela da' mai am juma de sticla de sampanie
eladaela
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:19
preci, nu-i catai la zodiac sa vaz de-s varsaretzi , erau doar palizi
fata, vazui Twilight, alea 2 parti..cica in 2010 apare cea de-a treia
slabutz..
Tinkerbell_
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:23
ioi,tz-ai pierdut vremea in prima zi a anului cu slabaciuni d'alea?!?

fata,sper sa nu-tz mearga asea tot anu'...
preciouss
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:26
ei ash.. mie imi placu unu`, numai mushchi pa el, pachetele, pachetele..
Tinkerbell_
Postat pe 1 Ianuarie 2010 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia FECIOARA 55 De la: pantera_neagra 21 Septembrie 2009 22:58
Horoscop saptamanal 2010 URANIA - Pasul Fortunei 5 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:34
ea taur si el capricorn 13 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:31
Osteoporoza, Osteoartrita 2 De la: quasaria 18 Ianuarie 2010 00:38
BARBATUL PESTI 16 De la: simonika24 5 Noiembrie 2009 14:12
Setari Cookie-uri