Femeia Varsator

si tu vei fi peste cativa ani MAMAIE. te-ai gandit la asta?
tineretea nu e eterna.
carmen
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:14
Lasa ca nici tu nu scapi de asta.
Doara
Postat pe 13 Decembrie 2009 14:01
.
pik_nik
Postat pe 13 Decembrie 2009 18:32
,
Doara
Postat pe 13 Decembrie 2009 18:33
io-s de acord cu ultimele doo postari
ready_vivus
Postat pe 13 Decembrie 2009 19:34
crede fiecare ce pricepe
LILO
Postat pe 13 Decembrie 2009 19:35
lady_samruth
Postat pe 14 Decembrie 2009 02:09
lady? primul tau mesaj?
n-am priceput cu cine te certi? si de ce?
LILO
Postat pe 14 Decembrie 2009 05:12
Sunt o varsatoare si ma regasesc oarecum in majoritatea descrierilor de aici postate de "serpoaicele" k mn .Desi...cred k mi se potrivesc si cateva din "complimentele"memeinaturi,dar sper k tocmai acele "laude"la adresa noastra, sa faca persoanele ca ea sa pastreze distanta Ma bucur k ne-a caracterizat asa,inseamna k a avut in vasta ei experienta de viata, cel putin o relatie cu un/o varsatoare care a marcat-o atat de profund Deci....draga mea mamanatura,ma bucur k ai realizat si u k pe unde trece un varsator ramane ceva in urma...o amintire care greu poate fi stearsa!!!!!!!!!!!!1
oana4me
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:40
Sunt raspunzatoarea celor scrise dar prizma prin care vad lucrurile e numai a mea! Pe zi ce trece observ, privind in urma ca, varsatoare cum sunt, adica cat de cat inteligenta dar si naiva si sincera am avut mult de suferit. Oricat ma cert in sine pentru ceea ce intreprind, oricat incerc sa ma corijez, imi zic doar atat: e firea mea si nu o pot schimba! Varsatoare in mijlocul zodiei sunt cum nu se poate mai dificila in a deslusi intentiile partenerilor care, cunoscandu-mi firea, profit cat pot mai mult. Bucuria launtrica e aceea ca am rezistat si de multe ori chiar am reparat greselile dar nu de tot. Acestea lasa urme in suflet care nu se pot sterge cu indulgente fata de sine. Chiar si atunci cand, avertzata de diferite horoscoape (pe care le urmaresc pentru ca am timp), tot nu-mi vine mintea la cap si fac numai ceea ce primesc interior ca impuls nefiltrat. Desi nu uit pe cei care mi-au facut rau de-a lungul timpului, i-am iertat definitiv si in momentul cand intra in legatura cu mine ii accept ca si cum nu as fi suferit destul de pe urma necazurilor care mi le-au facut. Din aceasta descriere am vrut sa arat ca suntem oameni buni dar nu mai buni sau mai rai decat sunt oamenii in general pentru ca greselile se iarta si in functie de simtamintele pe care le-am purtat la un moment dat fata de acestia.
De la: Blue_Tattoo, la data 2009-08-22 15:27:50
De la: lady_corina, la data 2009-08-22 15:26:25se uita cineva la Pasul Fortunei?


da :)
astept sa spuna si la mine :)
comarta
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:29
Era un raspuns pentru Mamanatura. Ea crede ca tineretea e vesnica, sau cel putin acum crede acest lucru. Ea a catalogat o femeie de 45 de ani ca fiind mamaie. Mi-asi dori sa stiu ce va crede despre ea, cand va avea 45 de ani.La fel? E mai important sufletul si mintea. Mai are multe de invatat si de acumulat multa experienta, pana sa-si permita sa judece lumea de pe "piedestalul" pe care s-a urcat.
O seara minunara tuturor.
carmen
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:31
Dupa Mamanatura, eu sunt mai mult decat mamaie.
carmen
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:32
ba pardon...io-s decana de varsta p-acilea

damn...esti mai mare...
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:20
ba eu,da nu/s varsator...
elodia
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:22
nu se pune, ca io is varsatoare, hihihihi...
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:24
elodia
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:25
elodio, da' tu cine esti, mamica ? ca te vaz in lista mea...
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:28
anouk,lucram la "tentativele de suicid" si uite ce am patit...
elodia
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:30
ha ?
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:32
De la: carmen, la data 2009-12-13 11:14:11si tu vei fi peste cativa ani MAMAIE. te-ai gandit la asta?
tineretea nu e eterna.


carmen, cu mine vorbeai??
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 10:20

adevarat si eu sunt varsator si ma regasesc aproape in tote privintele
garbo072285
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:03
De la: bluelight, la data 2009-12-15 10:20:34
De la: carmen, la data 2009-12-13 11:14:11si tu vei fi peste cativa ani MAMAIE. te-ai gandit la asta?
tineretea nu e eterna.


carmen, cu mine vorbeai??


nu.era pentru mama natura. o seara placuta. eu ma simt bine in "pielea" mea.
carmen
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:53
Si eu sunt Varsatoare, dar sa stiti chiar daca Mamanatura a fost rautacios(a) are intr-un fel dreptate, ca si Raul de altfel...In zodia Varsator veti gasi tot felul de oameni, mai ales cei inteligenti, au o sclipire a mintii care lipseste la multe persoane indiferent de zodie. Este adevarat au momente in care mint, mint cu nerusinare, dar problema nu este asta, ci faptul ca nici macar nu-si dau seama de asta, la ei vine ca ceva natural...in schimb nu o fac din rautate, o fac ca sa nu supere pe cei la care tin, ca sa-i fereasca de anumite lucruri urate (iau pe umerii lor toate problemele pentru care bineiteles, mai devreme sau mai tarziu iti vor "scoate ochii"). Am avut un prieten Varsator multi ani de care m-am despartit din aceleasi motive...intotdeauna m-a acuzat ca as minti, ca nu am facut nimic pt el, ca nu i-am arata faptul ca-l iubesc...nimic mai adevarat...desi il iubeam nu am stiut cum sa-i arat acest lucru, decat prin niste chestii ciudate pe care nici eu nu le inteleg....asa suntem noi, ne -place sa complicam viata, ne place sa traim la maxim, sa ne zbuciumam pentru lucruri simple, dar cadem in picioare....
Si totusi...NU SUNTEM RAI SAU INVIDIOSI, putem fi cei mai buni prieteni, doar daca suntem intelesi... suntem doar...ALTFEL (si greu de inteles)...
anny20024
Postat pe 17 Decembrie 2009 08:58
Sunt varsatoare si ma regasesc in procent de 80% in descrierea topicului.
garbo001320
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:12
ha ?
in descrierea topicului ?
da' cine a descris topicul ?
Anouk
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:26
Draga sofia,ai mare dreptate eu sunt exact asa chiar si 56 de anni pe care ii implinesc in 28 ianuarie!
Greta55
Postat pe 21 Decembrie 2009 13:59
Fiind noua pe site,am inceput sa citesc comentariile voastre si m-am oprit sa raspund fara sa imi dau seama ca era prea tarziu avand in vedere ca astazi este 21 dec.dar iata incerc sa repar greseala,asa ca nu lati in seama comentariul meu de mai sus! Vreau doar atata sa adaug:Este bine sa nu ne mai judecam atat de aspru,unii pe altii asa cum a facut-o mamanatura!Nu am nimica personal cu nimenea,cu atat mai putin cu ea!imi dau seama ca sa autodefinit cu mare precizie:MAMA NATURA!!!!adeca asa este ea de la natura,sa improaste cu noroi in omenire!ma regasesc in toate cele comentate pe forum,si cu bune si cu rele,dar sa nu uitam ca nu suntem mai buni sau mai rai datorita,zodiei in care ne-am nascutToti avem parti bune si parti rele,asadarr,draga MAMA NATURA nu imi permit sa te judec,nici sa-ti vorbesc jignitor,datorita dozei,mari de prostie,rautate,minciuna,cum vrei sa-i spui,pe care o avem noi varsatorii,dar cel mai bine ar fi sa gandesti innainte de a arunca cu vorbe-n vant!Nimenea de aici nu este vinovat pentru ura ta fata de o anumita persoana,care ti-a provocat suferinte(probabil)In orice zodie sunt mai mult sau mai putin caractere de nedorit!Asa ne-a lasat dumnezeu sau ma rog MAMA NATURA cea din care provenim cu totii!Iar la final imi cer scuze daca tot din prostie sau nestiinta(ma rog sa ma judece cine stie tot)am gresit gramatical!Asa e unii!!!! (impuscati-ma!) apropo v-am spus?am 56 de ani varsta la care mai gresesti (de una de alta!)va pup pi toti mai!
Greta55
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:22
si eu ma regasesc...imi place ordinea dar sa fie pastrata nu sa tot fac.in rest...vorbesc prea mult si daca nu trebuie.
garbo016112
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:13
Da asa este parca ne mai trezim vorbind si cand nu e cazul!
Greta55
Postat pe 27 Decembrie 2009 23:26
Da ai perfecta dreptate in privinta zodiacului.Varsator.Mi se potriveste perfect ceea ce ai zis:)...M`am interesat ft mult despre zodiacul meu si am vazut ft multe lucruri care mi`au placut...Varsator are the best...si fara gluma...Fetelor interesati`va despre "Femeia Varsator"veti afla ft multe lucruri interesante...una din lucruri ar fii"Femeia este cea ,mai frumoasa din tot zodiacul"uhh...si veti gasi si..cu cine ne potrivim..Titluri:|DRAGOSTEA SI FEMEIA VARSATOR"CUM ARATA FEMEIA VARSATOR,CUM CUCERESTI FEMEIA VARSATOR,CASNICIA CU FEMEIA VARSATOR,FAMILIE ETC:p:p:p...mi`a placut mult ce`ai zis...legat..de faptul ca..o casnicie alaturi de Varsator..etc:))..
garbo091052
Postat pe 28 Decembrie 2009 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trend sau tratament? 1 De la: annya_852004 21 Martie 2009 15:09
Despre barbatul capricorn 3 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:10
BARBATUL PESTI 16 De la: simonika24 5 Noiembrie 2009 14:12
zodia leu? 31 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:20
Barbatul SCORPION.... 3 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:56
Setari Cookie-uri