Zodia Gemeni

Zodia GEMENI

FEMEIA GEMENI-(traducere FRANTA)
21.05-20.06

Este un harem intreg.Intrece 10 femei ca spirit.MISTERIOASA SI ATRAGATOARE.
Poate sa atraga pe oricine fiindca este SPIRITUALA si provocatoare de conversatii.Ii place sa asculte cu comasiune,arata interes pentru problemele altora.Cine I se destainuie este ASCULTAT si primeste SFATURI.Se imprietenesc usor ,DAR NU LE PLACE SA FIE LEGATE.Pentru a face bucurii prietenilor ,nu precupeteste nici un effort Cand este vorba de zile de nastere sau aniversari pe ele se pot conta.!!! PENTRU PRIETENI ISI TIN INIMA IN PLASA,CA SA O VADA DAR DE POSEDAT NU O VA POSEDA NIMENI.
Ii place sa fie agreata,desi nu-I agreeaza pe toti.Nu-I place sa piarda timpul cu probleme pe care le-a rezolvat de mult.Tot timpul cauta un ventil pentru energia ei.Trece spontan la fapte fara sa gandeasca prea mult,ia decizii rapide.Se increde mai degraba in reflexele ei decat in judecata ei.Se concentreza greu la o treaba fiindca nu are rabdare si se gandeste deja la urmatoarea.O fascineaza noul.Simte si ea ca nu este destul de organizata.Jura ca duce la capat o treaba,incepe bine,dar nu reuseste.La mijlocul drumului incepe sa se gandeasca la ce urmeaza si cauta deja o noua rezolvare.Un drum necunoscut care sa promita ceva mai mult.
Foarte emotionala ,trece toata scoala de la A la Z intr-un timp in care altii ajung doar la B. Asa cum nu se multumeste cu o singura stare de spirit ,nu se multumeste nici cu un singur iubit,cu o singura munca si cu un singur plan.Este multilaterala,vesela si distractiva, prietenoasa DAR UNEORI ARE NEVOIE DE UN UMAR de CARE SA SE SPRIJINE,plina de neliniste si tristete.
CU TOATE CA ESTE INTELEGATOARE SI SENSIBILA ESTE CONSIDERATA RECE pentru ca se foloseste mai mult de inteligenta decat de sentiment.Zodia ei este condusa de Mercur,PLANETA GANDIRII LOGICE. A nu incerca sa se lege.Este un spirit liber,nu o pasare pe care sa o tii intr-o colivie aurita.VINE cand vrea si pleaca cand ii place.Acesta este stilul ei . De la partenerul ei cere o potrivire psihica si nu se lasa prinsa intr-o situatie subalterna.
Face in continuu schimbari,muta mobilele altfel,cauta o locuinta noua,incearca retete de bucatarie noi.Nu este multumita niciodata de starea ei actuala-ESTE UNUL DIN MOTIVELE PENTRU CARE NU SE CASATORESTE.Schimbarea este elementul lor,singurul pe care nu reusesc sa-l schimbe.Iubeste lucrul si fece totul ca sa sa-l aiba.DEOARECE EA NU SE LEAGA SENTIMENTAL nu-I greu sa foloseasca sexul ca arma.Si are destul sarm si fantezie ca sa castige lupta in relatiile cu barbatii deseori .
MERITA SA FACI O EXPERIENTA: ESTE INCANTATOARE,OBOSITOARE si FEMEIE 100%.
Este agreabila,instruita,optimista,autodidacta,ii place sa cunoasca cati mai multi oameni ,este f.intelectuala,plina de curaj,sprintena,inteligenta,vorbareata
Arata intotdeauna ,mai tanara decat varsta biologica


VIATA INTIMA
Nu ii place sa fie zorita.Daca partenerul ei o grabeste poate deveni RECE ca ghiata.
Pntru cel care are rabdare ii va darui toata pasiunea.Intr- relatie amoroasa cauta ceva ideal,universal in care sa se insumeze FIZIC,PSIHIC,PRACTIC SI ROMANTIC.
Adesea ea face inceputul unei relatii.Se inflacareaza mai mult din curiozitate dar nu se va rusina niciodata de comportamentul ei.Face cu placere 2 lucruri deodata ,are idei bune bazate pe intuitie.
Manata de fantezia ei va practica actul sexual mai des decat celalalte femei.Curiozitatea si nu perversitatea constituie motivul comportamentului ei.

ZONE EROGENE
Mainile si bratele sunt cele mai sensibile.Femeile reactioneaza la sarutul mainii.




BARBATUL GEMENI-din cartea ASTROLOGIA EROTICA
este usuratic,visator
are caracter schimbator,variabil,cu calitati contradictorii
plin de curiozitate
are caracter duplicitar,incert,nehotarat
anxios,nervos,iritabil
nu ataca lucrurile frontal ,incercand sa le rezolve prin viclenie
aspectul negativ-minciuna si inselatoria dar cand influenta planetei este pozitiva poate fi dotat cu cel mai desavarsit spirit de dreptate
se plictiseste usor,nu este inclinat spre gandire profunda,nu recunoaste niciodata ca a gresit
in viata are perioade f.bune de prosperitate ,alternate cu altele de cadere,de saracie
este impulsiv,luand hotarari rapide fara a delibera prea mult
dualitatea semnului zodiacal poate determina oamenii exclusiv de generosi sau dimpotriva avari,incapatanati-poate fi sever,afectos ,generos sau dimpotriva prefacut,ipocrit,avar
f.instabil,infidel si f.curios
ii place legaturile amoroase pe care le schimba f.repede
nu este gentil din fire si atunci cand o face urmareste un scop
se imprieteneste cu persoane de care are nevoie in viata
este indiscret si barfitor
nu tine in secret are un comportament nervos.
Este vorbaret ,poate fi vulcanic,imprudent,incapatanat
Se indragosteste repede dar si repede ii trece
Cei mai buni parteneri :GEMENI,FECIOARA,RAC,BALANTA
raul27
Postat pe 29 Noiembrie 2007 11:20
in proportie de 99.99% ma regasesc .si ma inspaimant ca poate cineva sa spuna atat de multe si de corect despre mine.exceptie face faptul ca m-am casatorit si imi place statutul de familist.
MIHAI_ROCK_7
Postat pe 11 Mai 2008 19:43
ma recunosc
dormary
Postat pe 21 Iunie 2008 07:28
Am citit foarte multe descrieri ale zodiei gemeni, dar asta este...super tare, cea mai buna si complexa descriere pe care am citit-o vreodata vis-a-vis de femeia gemeni.
jordan
Postat pe 2 Iulie 2008 14:12
De la: jordan, la data 2008-07-02 14:12:48Am citit foarte multe descrieri ale zodiei gemeni, dar asta este...super tare, cea mai buna si complexa descriere pe care am citit-o vreodata vis-a-vis de femeia gemeni.

as dori sa aflu cine a putut efectua aceasta descriere aproape perfecta a femeii din aceasta zodie.ma recunosc 99 % ,cu foarte mici exceptii ,dar sincere felicitari pentu pshihologul,astrologul cel care a reusit sa faca o atat de ampla si de precisa caracterizare.continuati-va analizele ,cunostiintele dobandite ,harul deosebit cu care sunteti inzestrat va pot ajuta sa ajungeti stimate domn,doamna sa fiti o personalitate importanta in acest domeniu,cu respect Gabriela
gaby67tas
Postat pe 5 Iulie 2008 18:28
mai bine de atat nici nu se putea!!!!!!!!!!!!!!!!ma regasesc in proportie de 90%!foarte tare!

Postat pe 8 Iulie 2008 19:57
Felicitari.Exact asa sunt.Nici eu vreau sa recunosc dar asa este.SOARTA.

Postat pe 9 Iulie 2008 16:44
si eu sunt zodia gemeni si ma regasesc 99,9%

Postat pe 10 Iulie 2008 18:12
Mda! Asa sunt.. Cu bune.. Cu rele!
picaturaderoua
Postat pe 15 Iulie 2008 14:48
Da, cam asa e Geamana!Nu 100%, nici 90% - pe-aproape. Mai conteaza decada, ora nasterii... dar suntem semnul dublu uman - dublu in bine, in rau...

Postat pe 18 Iulie 2008 01:29
-Mai Suzuki, il intreba Gica pe fratele sau.-In ce zodie ne-am nascut noi doi?
-In zodia Gemenilor.
-Atunci cum se face ca eu sunt destept si tu esti balbait?

Postat pe 20 Iulie 2008 07:09
f tare ...cam adevarat ce scrie acolo...in legatura cu fatul k nu e stabila din punct din vedere ca si partener nu sunt de acord....da difera in functie de persoana asta...geamana chiar poate spune k are tot ce-i trebuie pe langa alte zodii....

Postat pe 20 Iulie 2008 11:33
e super bine facut zodiacul asta. cand eram eu copil, acum vreo 12-13 ani, mama il avea tiparit, ca pe un ziar din ziua de azi, care asa se si chema:zodiac. ce era mai frumos erau imaginile si ma refer la figura, de regula femeie, care intruchipa fiecare zodie. am mai citit din el pe diverse pagini de net gen horoscop si spun iar: e superb. si eu ma regasesc 100% in el, ca geamana, si m-am simtit si mai bine reiterand sentimentul pe care il aveam ca fata tanara citind "despre mine". salutari

Postat pe 20 Iulie 2008 13:23
Suzuki discuta cu prietena lui:
-Sa stii, ca eu cred in zodiac.
-Si eu a spus Suzuki.O doamna mi-a ghicit asa de bine in ness, incat am rugat-o sa mai vin odata sa-mi ghiceasca si saptamana urmatoare ce are sa se intample.Femeia mi-a spus ca cel mai bine se ghiceste in cafeaua Jacobs.Elita si Fortuna, iti spun timpul probabil, numai pentru 24 de ore.De la ea, am invatat si eu sa ghicesc.
Prietena lui Suzuki se uita chiondoras la el.
-Mai, tu minti.Cunosti tu zodiacul, cum stiu eu sa fac placintele pe care le baga la cuptor bunica.Ia spune cum este zodia Gemenii?
-Pai da.Femeile din Gemenii, sunt niste doamne si domnisoare foarte destepte, culte, stiu sa mature si sa faca curat in baie, sufragerie si camera..
-Pana aici ai izbutit.Sigur nu-ti sufla cineva?
-Sunt deci excelente gospodine, muncesc foarte mult, dar nu au noroc in dragoste.
Aici prietena lui Suzuki izbucni in plans.
-De unde o stii si pe asta?
-Mi-a spus mama ta, cand am venit la tine acasa prima data.

Postat pe 20 Iulie 2008 16:00
f.tare...chiar asa este.Ma recunosc total.Si in partea aia cu inceputul lucrurilor pe care nu reusesc sa le termin.Un remediu nu stie nimeni? Mai grav e ca si sotul este tot gemeni si-l recunosc si pe el. Pacat ca nu sint si remedii la defectele noastre.
georgiana835
Postat pe 20 Iulie 2008 20:20
Ba exista.Schimbati zodiacul.

Postat pe 21 Iulie 2008 16:15
excelent...cine poate spune de unde este redactat articolul...sau sa mai scrie si despra alte zodii, ca daca mie mi-i se potriveste ca o manusa, ceea ce scrie la gemeni, ma gandesc ca si la celelalte zodii e la fel...mersi...
deeea
Postat pe 21 Iulie 2008 18:37
Deea, zeito, nu stiu daca ai observat, dar toate manusile se potrivesc pe maini.Ia incearca insa cu un ciorap.

Postat pe 22 Iulie 2008 05:12
Haha, Vanghelis, nu mai pot de ras. De aproape o ora citesc post-urile de aici si raspunsurile tale. Foarte amuzant esti! :)
ioanat
Postat pe 22 Iulie 2008 16:08


Este intradevar un zodiac f. bun . Si eu ma regasesc in el . Am citit in multe publicatii despre zodia gemenilor dar mereu se spunea ca suntem mincinoase , duplicitare . Pentru mine nu erau valabile.
bezene
Postat pe 22 Iulie 2008 23:16
Prea tare! :)
crisutza
Postat pe 23 Iulie 2008 01:12
super horoscop , (sunt geamana) doresc daca se poate si pt zodia fecioara , tot de la aceiasi sursa
merci
viocris69
Postat pe 23 Iulie 2008 22:50
Mai multa decenta fetelor.Si eu sunt Fecioara, si sa stiti ca in zodiac scrie asa:Fecioarele sunt niste adevarate luptatoare.Stiu sa manuiasca cu dexteritate, oalele, farfuriile, ciorbele de zarzavat, facaletul, polonicul, iar felul doi este ireprosabil.Sunt bune gospodine,conducatoare de osti, si sefa amazoanelor s-a nascut in Zodia Fecioarei, avand grupa sanguina AII.A vrut ea sa aiba grupa AIII, dar din cauza birocratiei nu s-a putut.Fecioarele stiu artele martiale, iar in ce priveste artele matrimoniale, nu sfatuiesc pe nimeni sa le iasa in cale, pentru ca-l sfasie si-l transforma in franjuri.Sunt directoare, presedinti de stat si regine care conduc regate.Uneori sunt si agenti de paza ca mine, dar numai in cazuri ewxceptionale.Au in general un salariu de raha.. de ciocolata am vrut sa spun, cu alune si fistic.Sunt dulci si racoroase ca o inghetata scoasa de la congelator.Aveti insa grija cum o mancati, ca sa nu va apuce burtica.

Postat pe 24 Iulie 2008 15:49
si eu ma regasesc in ceea ce scrie acolo....are perfecta dreptate cu mici omisiuni ....dar deh nimeni nu e perfect si prin urmare nici nu poate scrie chiar tot.....
mirelus
Postat pe 25 Iulie 2008 13:43
Cum Mirelus, tu crezi ca Dumnezeu este imperfect?De aici o sa ajungi sa spui ca este mai mult ca perfectul, sau perfectul compus.Micile imperfectiuni, au aparut din cauza ca acela care a tras cu urechile ce vorbea Dumnezeu in rai, avea vata in ele.Daca ai sa te uiti cu atentie, conturul pe care il au imperfectiunile, seamana cu urechile lui.Am putea sa ii facem doua mulaje perfecte, asa cum s-a facut si pentru "Picioare mari"-sau Bigfoot.

Postat pe 25 Iulie 2008 14:31
cred ca mai mare dreptate nici nu se pute .tot ce ai spus este adevarat.sunt geamana si absolut ce sa scris este adevarat.aproape ca nu-mi vine sa cred.daca se poate si pentru barbatul taur,o descriere a zodiei?multumesc
iepurasu26
Postat pe 21 August 2008 08:53
GEMENI


Cum s recunoti un nativ din Gemeni

Dac uneori o persoan din Gemeni i d impresia c vezi dublu, nu da fuga la oculist ca s-i schimbi dioptriile. Adu-i aminte c semnul Gemenilor e un semn dublu i c exist dou laturi distincte ale personalitii lui schimbtoare. Uite-l, nu e! Iubire a fost oare licrirea aceea pe care i s-a prut c o vezi trecnd ntr-o clip peste trsturile lui mobile? Sau a fost ur? Extaz? Inteligen? Regret? Bucurie? Schimbrile de expresie ale Gemenilor snt la fel de fascinante de urmrit ca luminile psihedelice dintr-o discotec. E greu s-i dai seama unde se termin realitatea i unde ncepe iluzia. La ei acestea se amestec, apoi se separ. Ca s tii unde poi da peste aceast creatur versatil trebuie s fii aproape clarvztor. Ea poate fi azi aici, iar mine n cu totul alt parte. Aa, dintr-o dat. Un Geamn i poate schimba hainele, slujba, viaa amoroas sau locuina tot att de repede pe ct i ia s se rzgndeasc. Adic foarte repede. E greu s gseti un exemplar pe care s-l studiezi. ncearc la o librrie. El e genul care rsfoiete crile, pentru c i d seama de esena unei cri dintr-o simpl frunzrire a paginilor. (Nu e o simpl ntmplare c John F. Kennedy era proverbial pentru viteza cu care citea.) Oamenii aflai sub influena lui Mercur mai au i enervantul obicei de a citi mai nti ultima pagin a unei cri. Dac tii vreun Geamn care s fi citit vreodat o carte de la cap la coad fr s se fi plictisit la jumtate, trimite-l pachet la Antipa, secia Ciudenii ale naturii, sau verific-i harta astral. Sigur vei gsi influene din Taur, Capricorn sau alt semn perseverent. Cu siguran vei gsi un Geamn sau doi schimbnd replici inteligente cu diverse persoane pe culoarele unui post de radio, ale unei firme de relaii cu publicul, la o editur, un salon auto sau o agenie de publicitate. Cnd ai gsit acest argint viu studiaz-l cu atenie, chiar dac vei fi sleit de puteri dup ce l vei urmri peste tot. Primul lucru pe care-l vei observa va fi c eman o energie nervoas att de puternic, nct aerul din jurul lui pur i simplu trosnete i pocnete de scntei electrice. Snt i civa Gemeni care vorbesc rar, dar majoritatea turuie, iar absolut toi prind din zbor ceea ce vrei s le comunici. Fie c e brbat sau femeie, Geamnul nu are rbdare cu capetele ptrate conservatoare sau cu cei care nu snt n stare s ia o decizie cu privire la poziia pe care se situeaz n anumite probleme. Geamnul tie exact pe ce picior danseaz, cel puin n clipa respectiv. Cu excepia cazurilor n care ascendentul su e n conflict cu tendinele mercuriene, Geamnul e n general subire, agil i mai nalt dect media. Muli au trsturi mici, tioase, ca figurile dintr-o camee. Exist i unii cu ochi cprui nchis, dar majoritatea au frumoi ochi verzi, albatri, aurii sau cenuii, cu form bine conturat, jucui i sclipitori. Gemenii nu i las privirea asupra unui obiect pentru mai mult de cteva secunde. Ba chiar privirea lor alert, fugar, e deseori cel mai uor mod de a-i recunoate. Tenul e mai mult palid, dar se bronzeaz uor - un alt mod de a-i depista vara. Debordeaz de nerbdare, snt prietenoi frezitare i au micri neobinuit de rapide i de graioase. Prul lor poate fi nchis la culoare, deschis sau ambele, cu uvie combinate, care exprim caracterul lor dual. Nasul le e drept i lung sau delicat, dar n orice caz bine marcat. Brbaii snt predispui la chelie i ambele sexe tind s aib fruni nalte. Indiferent de vrsta lor, ei par mai tineri dect snt de fapt, cci au o nfiare fr vrst. De obicei e o greeal s ncerci s legi Geamnul de un singur loc sau de o singur idee. O greeal i mai mare este s l provoci la o nfruntare a inteligenelor, cci e n stare s se bage i s se scoat cu vorba din situaii dificile cu cea mai mare uurin. Mintea i merge cu viteza luminii, are simul ironiei tioase i e mai detept dect aproape oricine. Unii dintre mercurieni au o plcere rutcioas s buimceasc minile mai ncete cu procesele lor mentale fulgertoare. O astfel de persoan poate s apar din pmnt lng tine, s cuprind curios cu privirea mprejurimile i apoi s dispar ntr-o cu totul alt direcie nainte s apuci s-i zici "Salut!". Un cunoscut din Gemeni s-a logodit recent cu o minunat fat din Vrstor (dac e cineva n stare s se descurce cu alunecosul geamn, aceia snt Vrstorii) i, cu o sptmn nainte de nunt, toi cunoscuii puneau pariuri c mirele va gsi o modalitate de a aluneca din la, c, ntr-un fel sau altul, nu va ajunge la timp la biseric. Dar a ajuns. Gemenii snt plini de surprize. Mai ales cnd snt ndrgostii. Secretul aparentei lor ubicuiti, al uluitorului lor talent de a face mai multe lucruri ntr-un timp mai scurt dect toi ceilali oameni se afl n dualitatea lor. Ei pot face dou lucruri deodat cu mai puin efort dect ne ia nou s facem unul singur. Deseori, femeile mercuriene calc rufe, hrnesc copilul i vorbesc la telefon n acelai timp. Unii jur c Gemenii se nasc cu cte un telefon n fiecare mn. Rutina de orice fel l face pe Geamn s se simt ca o pasre cu aripile tiate inut n colivie. Aceti oameni ursc cu ferocitate monotonia i platitudinea. n mod normal nu snt cei mai punctuali oameni din lume - n afar de cazul n care au ascendent n Fecioar, caz n care devin adevrate orologii umane. ns Geamnul tipic ntrzie ntotdeauna, nu pentru c nu are noiunea timpului, ci pentru c ceva i-a captat interesul pe drum. Dac ai un prieten mercurian, probabil c ai simit deja pe pielea ta un obicei tipic Gemenilor, care poate fi att de enervant nct s-i provoace un ulcer. i sugereaz o activitate, de exemplu s treci pe la el pe-acas (de obicei un apartament, cci o cas ar nsemna ceva prea permanent pentru el), s mergei la un film vechi mpreun, s jucai un baschet sau s mergei s bei ceva. Tu i mulumeti, dar i spui c rmne pe altdat. Geamnul insist. E convingtor. Te privete cu ochiori rugtori i ese un cocon de farmec n jurul tu. Vorbete att de repede i zmbete att de cuceritor nct, dup un timp, cedezi. Are de fcut cteva comisioane, aa c i d ntlnire la colul strzii cam ntr-o or. La asta nu te ateptai, aa c ncerci din nou s dai napoi, dar el va recurge din nou la tehnicile mai sus menionate i te va face s accepi ntlnirea. Te apuc toat plictiseala din lume ncercnd s gseti ceva de fcut n ora respectiv, te mai dor i picioarele, dar reueti s supravieuieti i te prezini la col la ora stabilit. Bunul tu amic apare gfind jumtate de or mai trziu. Ei bine, s-a rzgndit. E frnt de oboseal. S-a hotrt s plece acas, s se bage n pat i s ias n ora mine. Nu te superi, nu? Doar un Geamn ar putea evita un pumn n falc ntr-un astfel de moment. Dar el reuete. l ieri, iar partea cea mai ridicol e c n seara urmtoare te duci la ntlnire de parc ai avea bun sim, sau ce-o fi n capul tu! Numai tu eti vinovat c ai cedat tacticilor de convingere ale Geamnului. Dac te las cu ochii n soare i a doua zi, aa-i trebuie! Toi oamenii din semnul lui Mercur simt nevoia profund de a ascunde adevratele motive ale faptelor lor. Ca i Petii, simt impulsul irezistibil de a se comporta exact pe dos fa de propriile lor dorine. Dar aceast versatilitate i uurin a discursului i face exceleni politicieni i experi n domeniul relaiilor interumane. Un Geamn tie cum s te abat de la cele mai bine nrdcinate convingeri ale tale. Te poate suci ca pe un covrigel cu karate-ul lui mintal, te face s fii de acord cu el, iar tu o s-l mai i iubeti pentru ce i-a fcut. Dar la primul semn de probleme, el tie instinctiv care-i snt punctele nevralgice i i folosete inteligena i limba bine exersat ca s te reduc la tcere prin insinuri amenintoare. ntre mercurieni i scris e o relaie ciudat. Fiecare dintre ei poate nira cu inteligen vorbe pe hrtie i poate face ntorsturi detepte de fraz. Vei gsi o grmad dintre ei scriind discursuri, reclame, documentare, piese de teatru i cri. Dar acestea vor fi romane, manuale, nonficiune sau biografii i aproape niciodat autobiografii. Extrem de rar vei gsi unul cruia i place s scrie scrisori personale. Geamnul tipic detest corespondena. Se vor codi sptmni n ir nainte s rspund unei scrisori. Motivul e clar, avnd n vedere c nu le place deloc s fie legai de vreo opinie: ezit s-i pun gndurile pe hrtie, cci i dau seama instinctiv c mine s-ar putea s nu mai cread ce cred azi i nu vor s-i ia un angajament scris fa de o prere sau o idee. Snt nscui cu acest mecanism de aprare. Exist un numr uluitor de mare de scriitori din Gemeni care prefer s foloseasc un pseudonim. Aproape toi mercurienii vorbesc, neleg sau pot citi n mai mult de o singur limb, iar favorita lor e franceza. ntr-un fel sau altul, ei vor triumfa cu ajutorul cuvintelor. Gemenii pot vinde cuburi de ghea eschimoilor i vise pesimitilor. Chiar dac reueti s prinzi un nativ ntr-un col, va schimba subiectul att de repede i va abate conversaia de la persoana lui cu atta abilitate, nct tot tu te vei trezi la podea. Uneori, tendina mercurian de a pcli oamenii poate duce la necinste sau activiti infracionale, dar nu att de des pe ct ai putea crede. Dei talentele lor i pot duce pe unii Gemeni spre o via de minciun i neltorii, majoritatea snt prea idealiti ca s duc o via de infractori. Totui, trebuie s recunoatem c Mercur le ofer "ustensilele" cele mai bune pentru a obine succesul n acest domeniu i pot fi escroci sclipitori dac vor asta. Cu dexteritatea lor, dac fur un portofel, falsific un cec sau bani, snt - cel puin - extrem de ndemnatici i rareori snt prini. ns majoritatea Gemenilor snt oneti, iar unii chiar att de sinceri nct i rnesc pe cei din jur. Ei par s treac dintr-o extrem n alta. Dar toi - hoi de buzunare, escroci sau ceteni oneti - vor fi incapabili s reziste impulsului de a aduga oarece nflorituri povetilor lor din cnd n cnd. Dar asta nu nseamn c mint, nu? Asta nseamn c au imaginaie! Mercurienii au nevoie s-i odihneasc creierele dormind de dou ori mai mult dect ceilali. Din nefericire, fiind predispui la insomnie, rareori se odihnesc cum trebuie. Totui, trebuie s ncerce s se odihneasc ct mai mult, ca s-i refac celulele cerebrale, cci epuizarea nervoas constituie un pericol permanent pentru ei. Ca s nu ajung prin spitale au nevoie de mult aer proaspt i soare. Lipsa acestora i o activitate fizic redus i fac susceptibili la accidente i infecii la umeri, brae, mini, degete. Cei care-i neglijeaz sntatea mai snt predispui la migrene, reumatism, artrit, probleme cu spatele, plmnii, labele picioarelor i intestinele. Ciudat e faptul c Gemenii pot suferi o cdere nervoas mai degrab din cauza plictiselii i a nchiderii ntre patru perei dect de la activitatea excesiv. n adncurile firii lui nerbdtoare i cercettoare Geamnul caut un ideal, iar principala lui problem este identificarea acestuia. Ar putea fi orice, cci imaginaia lui nu cunoate limite. Banii, faima, iubirea i cariera nu snt niciodat de ajuns. Pentru el, iarba e ntotdeauna mai verde n curtea vecinului. Ce anume caut? Poate un continent ascuns adnc n sine nsui, cci Geamnul e exploratorul mintal prin excelen. n ciuda faptului c e mereu nconjurat de muli oameni, el nu-i mprtete sentimentele cele mai adnci dect cu unicul lui companion constant: geamnul din sine.


Brbatul din zodia Gemenilor

Cnd eti ndrgostit ai un plcut i cald sentiment de securitate. E acea minunat senintate pe care i-o d contiina faptului c cineva i va fi mereu alturi cnd vei avea nevoie de el, c nu mai eti singur pe drumul vieii. Toate ndoielile pe care le aveai nainte se topesc. Asta doar n cazul n care nu eti implicat ntr-o relaie cu un brbat influenat de Mercur, cci acest lucru i-ar cam tia acel "cald sentiment de securitate". De fapt, te vei adapta mult mai bine relaiei cu un Geamn dac-l vei trimite la pine luni i nu te vei atepta s apar pn joi. Nu-l atepta niciodat dect cnd l vezi aprnd la colul strzii i nu te aga de el cnd vrea s plece. O dat ce te-ai obinuit cu incapacitatea lui de a sta ntr-un loc i cu spiritul lui imprevizibil, ai anse s faci relaia s mearg. Nu conta pe el s-i fie alturi, cci probabil nu vei ti niciodat cnd i unde va fi, ceea ce i va sdi n suflet o parte dintre acele ndoieli pe care o idil le ndeprteaz n mod normal. E adevrat c atunci cnd eti ndrgostit de un mercurian nu eti niciodat singur. Ai tot timpul n preajm cel puin dou persoane... i amndou snt el, cci -dup cum tii - e nscut n zodia Gemenilor, iar acetia nu snt niciodat identici. Natura dual a Gemenilor combin dou personailti complet distincte. S-ar putea s fii ndrgostit chiar de unul dintre acei mercurieni care snt triplei sau cvintuplei, aa c ai o mulime de persoane care s-i in de urt, chiar i atunci cnd eti singur cu el. Geamnul tipic e favoritul fiecrei gazde, pentru c i plac oamenii. Cu ct mai muli, cu att mai bine. Rareori vei gsi un brbat din acest semn care s nu stpneasc perfect arta conversaiei. Are un bun gust desvrit, e plin de remarci spirituale, iar complimentele lui snt adevrate capodopere de sinceritate cald. Maestru al manierelor impecabile i al simului social, va fi sufletul petrecerilor. Dac l vezi pentru prima dat la o reuniune, unde i desfoar uluitoarea personalitate multipl, n-ai nici o ans s scapi. Vei fi convins c e cel mai fascinant, interesant i inteligent brbat pe care l-ai vzut n viaa ta i nimeni nu poate nega asta. E firesc s fii emoionat i impresionat. Dar, nainte s te gndeti deja la cstorie, asigur-te c eti n stare s faci fa unui viitor nesigur alturi de un brbat ale crui stri de spirit se schimb la fel de uor ca direcia vntului i ale crui scopuri n via se pot modifica drastic nainte s se termine luna de miere. ntr-o zi, brbatul tu din Gemeni poate trece pe la tine cu o maimu pe umr ca s te ia la blci. i va aduce flori, parfum, un disc vechi sau cteva cri, una poate chiar scris de el. Orele vor trece pe nesimite cnd te vei sclda n lumina solar a bunei lui dispoziii, vei rde la glumele lui inteligente i te vei topi sub influena farmecului lui galant. i va spune "te iubesc" n o sut de feluri, aa cum nimeni altcineva nu ar fi n stare. A doua zi te va suna i va anula o ntlnire fr nici un motiv, fcndu-te s-i imaginezi tot felul de nenorociri. Glumea oare cnd i-a spus c te iubete? Are pe altcineva? Are necazuri? Temerile tale pot fi ntemeiate. Sau nu. Dup o sptmn va reaprea, plin de remarci sarcastice, prost dispus i iritabil. Va fi nervos, critic i meschin. S-ar putea s-i critice pantofii, rujul sau gustul literar i s-i exprime nite ndoieli destul de pertinente cu privire la viitorul vostru mpreun. Dac nu va fi aa, va fi posac, gnditor, absent, distant i rece. N-are rost s-l ntrebi de ce se poart aa, nu vei obine un rspuns coerent. Dac vei supravieui acestei experiene, peste cteva zile vei fi ntr-o galerie de art, la teatru, la oper sau ntr-un muzeu cu Geamnul tu, absolut hipnotizat de vastele lui cunotine i numeroasele lui subiecte de interes. Va fi neobinuit de tandru i va deborda de vise fragile i colorate despre viitorul vostru comun. Apoi i va cere mna. Din senin. Fulgertor. Vei uita toate furtunile i norii negri i vei spune "Da" nainte s se rzgndeasc. i iat-te logodit cu o enigm. Dac vrei un brbat stabil i rbdtor, alturi de care viaa i iubirea vor curge lin ca o gondol pe canalele veneiene, dac eti o romantic incurabil i caui armonia perfect, eti n mare pericol. Aa c d napoi ct mai repede, nainte s fie prea trziu. Indiferent ce ar spune restul hrii lui stelare, dac Soarele se afla n Gemeni cnd s-a nscut iubitul tu, el nu va fi mine unde este azi i nici nu va pstra prea mult n minte amintirea zilei de ieri. ntr-un fel sau altul, se va schimba. Sigur, schimbrile pot fi pozitive i el i poate fixa eluri tot mai nalte, dar riscul e permanent prezent. Dac i plac jocurile de noroc s-ar putea s dai lovitura cu el i vei avea anse s srbtoreti alturi de el cincizeci de ani de compatibilitate mintal i emoional. Dar toi pariorii buni tiu care snt riscurile cnd i pun banii pe un numr la rulet sau pe un cal de curse. Asigur-te c i tu cunoti toate riscurile nainte s i le asumi. Gemenii simt o nevoie incontient de a-i ascunde adevratele intenii, de a se duela mintal cu cei din jur i de a-i camufla motivele sub aciuni duale. Aa c, dac suferi ca un cine din cauza rcelii cu care te trateaz un Geamn sau chiar din cauza rutilor pe care i le arunc i te ntrebi ce i-ai fcut de se poart aa cu tine, afl c probabil e ndrgostit lulea de tine. Aceasta e prima lui reacie fa de sentimentul pe care i l-ai strnit n suflet. n general, Gemenii vor s te bulverseze. Apoi, cu nestatornicie tipic mercurian, vor schimba foaia i vor fi att de direci, nct i vor tia respiraia cu sinceritatea lor. E uor i plcut s iubeti un brbat din acest semn, cu condiia s nu ncerci s te apropii prea mult de el. Esena lui cea mai profund i aparine doar lui i n-o va mprti cu nimeni, nici mcar cu tine. Ai grij ca relaia s aib un aer relaxat, chiar superficial, i nu fi prea pasional sau dramatic. Nu-l plictisi, strnete-i mereu interesul i idila ta cu Geamnul poate fi deosebit. Nu te rscula mpotriva caracterului lui schimbtor. Schimb-te o dat cu el. Fii la fel de ager i interesat de via ca el, altfel legtura voastr va fi trectoare. Mai presus de orice, el caut un partener intelectual. O femeie care s aib o inteligen comparabil cu a lui i care s-l i ntreac uneori, cci nu e egoist. E un realist, iar un mediu care s-l provoace intelectual l stimuleaz mai mult ca orice. Ultimul lucru pe care i-l dorete e un oricel prostu sau o femeie-crp. Las-i inteligena s strluceasc. Nu-l va speria ca pe ali brbai, ci l va atrage irezistibil. Gemenii au tendina s-i dea uitrii vechii prieteni n favoarea celor noi, dar nu din cauz c snt nesimitori. Propriile lor personaliti fluctueaz i evolueaz nencetat, aa nct e firesc ca ei s caute compania unor persoane care s le mprteasc interesele din momentul respectiv. Geamnul se simte ca acas oriunde. Rareori simte vreun ataament profund i durabil fa de amintiri, locuri, oameni sau lucruri. n timpul unor lungi perioade de singurtate poate vrsa o lacrim-dou, dar din cauza singurtii, nu din nostalgie pentru ziua de ieri. E un personaj gregar i detest, ba chiar i e groaz s fie singur prea mult timp. Dac reueti s-l faci s neleag c i vei fi partener, tot timpul lng el, fr s contezi pe el n vreun fel i fr s te atepi din partea lui s conteze pe tine, probabil c se va gndi n mod serios s "semneze contractul". ns nu uita de riscurile pe care i le asumi. Muli Gemeni se cstoresc de mai multe ori, dar e mai probabil ca acest lucru s se ntmple atunci cnd se nsoar la o vrst prea fraged i nu ateapt s se maturizeze. Nu toi Gemenii vor avea dou neveste, dar aproape sigur vor avea alte lucruri n dublu exemplar, aa cum le place lor: dou case, dou maini, dou diplome de facultate, dou aparate de ras, dou hobby-uri, dou slujbe, dou ambiii. n chestiunile financiare vei observa din nou dualitatea naturii mercuriene. Un astfel de brbat poate fi la nceput extraordinar de generos, ca apoi s devin ngrozitor de zgrcit. Dar, dac vei pune n balan cele dou tendine opuse, fr ndoial c preponderent va fi generozitatea. Gemenii nu-i doresc foarte mult s acumuleze bani sau cunotine. El e comunicatorul a crui funcie e s aduc mereu idei noi, originale i s-i slujeasc pe alii cu ajutorul versatilitii proceselor lui mintale rapide, sclipitoare. i va fi credincios? n felul lui, da. i place s fac conversaie, s cunoasc oameni noi. n plus, atracia pe care o exercit asupra femeilor e de-a dreptul stranie, aa c s-ar putea s dea ocazia apariiei uotelilor i suspiciunilor. Dar poi s contezi pe un lucru: snt extrem de rare cazurile n care simul corectitudinii, nnscut la fiecare brbat Geamn, i va permite s ntreprind aciuni neloiale dac ai ncredere n el. Vreau s spun, ncredere adevrat, deplin, nu din cea subminat de ndoieli secrete. El va simi ntotdeauna aceste ndoieli. Minile mercuriene intercepteaz ntotdeauna gndurile tale cele mai intime, la fel de clar ca i cum le-ai transmite la radio. Totui, nu e bine s ai pretenia de la un so din Gemeni s le trateze cu rceal pe toate femeile doar pentru c poart verighet. Femeile fac parte din societate, iar Gemenii trebuie s farmece toat societatea n care se nvrt. Va vorbi cu ele, va rde cu ele, poate va sta la un pahar cu ele, cci e firesc pentru mercurieni s comunice, indiferent de sexul asculttorului, dar asta nu nseamn c le va seduce. E adevrat c exist muli Gemeni care triesc n pur promiscuitate dar, indiferent ce ai auzit despre ei, exist ntotdeauna o cauz. A fi suspectat de ceva ru sau a fi nedreptit n orice domeniu provoac o profund nefericire n brbatul mercurian. l frustreaz i l deprim, iar un Geamn att de nefericit zboar din floare n floare ncercnd s scape de emoiile complexe pe care le ncearc. O femeie care se afl n armonie mintal perfect cu Geamnul nu are de ce s se team vreodat c-i va fi necredincios fizic sau emoional. Pentru aceti brbai, aceasta e aproape o regul de fier. ns nu se va lsa nlnuit n mod iraional. Firea lui vesel, prietenoas, caut permanent companie, fie c aceasta i e oferit de conductorul de pe trenul cu care cltorete sau de chelneria de la cafeneaua de lng biroul lui. Nu ncerca s-i nbui spiritul, cci va deveni alunecos i imprevizibil ca vntul. Cu cei mici va fi prieten, dar nu va putea s i disciplineze. i va nva foarte multe, chiar nainte ca ei s intre la grdini. Probabil c le va face mare plcere s i se confeseze, cci rareori va fi ocat i nici nu i va judeca cu asprime. tie s iubeasc fr a sufoca. Relaia dintre brbatul Geamn i copiii si e, de obicei, foarte apropiat, doar poate puin prea relaxat. Orict ar fi de afectuos, vesel i vivace cnd e cu cei mici, nu va insista prea mult ca ei s respecte regulile, sau anumite rutine, cci el nsui detest aceste lucruri. Mai mult, are tendina de a le critica purtarea ntr-o zi i de a le-o aproba n ziua urmtoare, ceea ce poate crea confuzii n mintea copiilor. Dei va reui s le fac din cnd n cnd moral, ateapt-te ca pedepsele mai severe s cad n sarcina ta, cci taii din zodia Gemenilor tind s-i rsfee copiii. Un avertisment, totui: dei rareori i va aplica progeniturii sale pedepse fizice, printele din aceast zodie are, ca orice Geamn, un talent special pentru emiterea de remarci usturtoare, sarcastice, care pot provoca rni adnci ntr-o inimioar mic, uneori rni pe care copilul i le va aminti o via ntreag. n plus, tatl mercurian s-ar putea s aib reineri cnd vine vorba s-i manifeste dragostea prin srutri i mbriri, de aceea trebuie s fac un efort contient pentru a-i depi rceala tipic zodiei. Totui, am cunoscut astfel de tai care par s reverse asupra odraslelor toat cldura pe care nu se simt n stare s-o manifeste fa de aduli. Ai grij ca cei mici s nu-i dea impresia c e legat de mini i de picioare, s nu-l mpiedice de la activitile lui, nu-i cere s stea cu ei n lipsa ta dect dac i-e clar c dorete asta i va accepta cu drag inim s fie tat, fie pentru un copil, fie pentru o duzin. Cteodat se va lsa dus de valul imaginaiei i va face declaraii pe care nu le va putea sprijini cu fapte. Va trebui s-i faci iubitul mercurian s neleag ct de important e s se in de cuvnt. n ciuda inteniilor lui bune, va mai nclca din cnd n cnd promisiuni fcute impulsiv. Gelozia e un lucru pentru care nu va trebui s-i faci griji cu soul tu din Gemeni, pentru c posesivitatea nu e una dintre trsturile tipice zodiei. Va nltura zvonurile care-i vor ajunge la ureche cu o fluturare din mn. Va avea o doz de gelozie, ca orice om, dar nimic exagerat. Cu un asemenea brbat iubirea nu e o relaie strict fizic. El aude mai multe, vede mai multe i simte mai multe dect alii, iar Mercur l ajut s nregistreze cu fidelitate cele mai delicate impresii. Iubirea lui pare att de aerian i intangibil, nct Geamnul i poate da impresia c i lipsete pasiunea teluric a altor zodii. Dar, dac nu vrei un om al peterilor care s te trasc de pr n pdure, acest brbat e un amant mai mult dect satisfctor. El trebuie s simt o contopire total, mintal i spiritual, nainte ca pasiunea lui fizic s prind aripi. Vei auzi att de des c un Geamn are nevoie de dou iubiri n acelai timp, nct aceast prejudecat i poate sdi n suflet neliniti nefondate. De fapt, brbatul Geamn are nevoie de dou iubiri, nu neaprat de dou femei. Pare o ghicitoare. Dac l nelegi cu adevrat, vei ti dezlegarea ei.

Femeia din zodia Gemenilor

Dac ai fost ntotdeauna convins n secret c inventatorii poligamiei au avut o idee senzaional, afl c nu e nevoie s te resemnezi la vise. Tot ce trebuie s faci e s te cstoreti cu o fat din zodia Gemenilor. Astfel, vei avea garantat cel puin dou neveste, iar n unele weekend-uri mai speciale, chiar trei sau patru. Bineneles, exist o mic problem. Diferena dintre o fat nscut sub semnul Gemenilor i un harem e aparenta ei lips de interes fa de pasiunea teluric. E greu s o convingi s stea locului suficient de mult timp ca s ia n serios pasiunea - sau orice altceva. Mintea ei zburd mereu la mari deprtri, ns ai rbdare i privete cu atenie n sufletul ei. Undeva acolo, ascuns printre cele cteva personaliti diferite care caracterizeaz o femeie din Gemeni, se afl i o romantic. O femeie capabil de pasiuni intense, dac reueti s duci la bun sfrit contopirea dintre latura mental, cea spiritual i cea fizic. E adevrat, va fi extrem de dificil s o scoi la iveal i s o cultivi pe aceast romantic, dar i s te bucuri de toate celelalte faete ale femeii mercuriene. Asta e, de acum, problema ta! Situaia difer de la un caz la altul. Vrsta ei i poate oferi indicii importante cu privire la ce te poi atepta de la ea, pentru c, pn se maturizeaz, iubirea e doar un joc pentru aceast fat. Poate fi incredibil de nestatornic i imprevizibil. La nceput se va extazia n faa zmbetului, vocii i chiar mersului tu, apoi se va ntoarce la 180 de grade i va critica totul, de la osetele la tunsoarea ta, de obicei cu atta sarcasm inteligent i tios, nct i va trebui nite iod s pui pe rni. Dar nu te lsa descurajat! Nu uita c n cazul femeii Geamn faci o afacere bun, cci te alegi cu dou la pre de una, ca s spun aa. Mercurienele nu snt chiar aa lipsite de inim cum par uneori. Imaginaia lor debordant creeaz nenumrate fantezii. Viaa sentimental e cel mai propice mediu pentru exprimarea lor. Un brbat din Gemeni poate fi productor, cntre, marinar, avocat, actor, comis voiajor i preedintele mai multor comisii, toate o dat. Dar o femeie nu poate jongla cu toate aceste ocupaii, cci ar arta ngrozitor de bizar. Nu c fetele mercuriene nu au cariere, cci au aproape toate. Dar, n actualul context social, o carier nu le ofer tot attea condiii ca o legtur romantic pentru a-i pune n practic miile de teorii i a-i face gimnatica emoional caracteristic zodiei. Fata din semnul Gemenilor are nevoie de compasiunea, nu de furia ta. Pentru ea e dureros de greu s se dedice unei singure persoane. Pe de o parte impresionat de capacitatea mintal a unui brbat i de spiritul lui, nu se poate abine s nu remarce antipatia lui fa de arte sau lipsa lui de reacie la muzic i poezie. Cnd gsete pe cineva care are capaciti creatoare, care e ca la el acas n lumea baletului sau cea literar, dualitatea ei se ivete din nou. Taman n toiul unei plimbri prin muzeu, ea va ncepe s se ntrebe dac e destul de practic pentru a fi n stare s se ntrein financiar sau dac are destul bun sim pentru a ti n ce direcie vrea s se ndrepte viaa lui. Cred c acum ncepi s ai mai mult nelegere i compasiune pentru conflictele care i sfie pe cei nscui la nceputul lui iunie. Trebuie ns s recunoatem c, de obicei, femeia din Gemeni reuete s pstreze pentru ea confuzia pe care i-o provoac propriul caracter complex i nu te va mpovra i pe tine cu ea. E o companie vesel i vivace. n cea mai mare parte a timpului (cnd starea sa de spirit e pozitiv) ea va fi de o vioiciune scnteietoare, te va amuza cu remarcile ei spirituale, inteligente, i va conversa cu competen despre orice subiect din lume. O bucur toate gesturile sentimentale care vin o dat cu o idil i nu are nici o dificultate s cucereasc un brbat. Nici o alt femeie pe care o vei ntlni vreodat nu te va ncnta cu modaliti mai pline de imaginaie de a-i arta dragostea pentru tine i cu un asemenea farmec fascinant. Aceast femeie i poate flutura genele cu feminitate delicat, dar nu e deloc neajutorat cnd e vorba s-i ctige existena. Geamna poate juca perfect rolul petrecreei superficiale, flatnd un biet mascul neajutorat, prins n plas, pn cnd acesta i pierde i minile i carnetul de cecuri. Dar poate trece pe nesimite la rolul casnicei asculttoare i pline de adoraie, de la care poate ajunge ntr-o clipit la intelectuala grav, care studiaz marii filozofi i vorbete sclipitor despre politic i poezie, dup care se poate ntmpla s devin un ghem de emoii vii, sfietoare, plin de nervi, lacrimi i temeri. Un lucru e sigur: femeia asta nu e monoton! Fata mercurian i dorete din suflet s fie "cu adevrat ndrgostit", dar aceast emoie pare s-i scape mereu printre degete. Tnjete s fie mam, dar deseori aceast dorin nu i este ndeplinit. Gsete un alt fel de perfeciune n fiecare brbat pe care l ntlnete, n timp ce l caut n tain pe acel brbat unic care s aib toate calitile de care are ea nevoie pentru a fi fericit. Vei constata c e o prieten grozav. Femeia din Gemeni va participa alturi de tine la orice, de la scufundri la curse de maini, ciclism sau badminton. Va fi interesat de toate sporturile n aer liber i totui va reui s arate la fel de moale i feminin ca un puf pentru pudr, cu o minte iute ca un bici. Inteligena ascuit a Gemenilor iese la iveal n mod pregnant cnd curiozitatea acestei femei e strnit de un nou subiect. Mintea ei i va permite s vad toate aspectele complexe ale ideilor tale creatoare i probabil c va contribui i ea cu cteva planuri proprii de promovare a acestor idei. Atta timp ct nu ai pretenia s fie constant n gndire i aciuni, ea va fi cu desvrire fascinant. Ar fi cinstit s te previn c Geamna poate crede sincer c e ndrgostit, iar n acelai timp s observe ct de atrgtori snt ali brbai. Dac nu e lng tine tot timpul, te poate uita mai repede dect orice alt femeie, din oricare alt zodie. i este n fire nu numai s accepte schimbarea, dar s o i caute. Pn nva s-i controleze dorina nestpnit de a face noi cuceriri, de a aborda activiti mereu noi, neglijnd s-i cultive rbdarea i stabilitatea, femeia din aceast zodie poate s fac un dezastru din viaa ei... i a ta. Din fericire pentru brbaii ndrgostii de ele, Gemenele reuesc s ajung la o nelegere mai profund a naturii proprii i s se potoleasc nainte de a fi prea trziu. O dat ce ai cerut-o de soie i ea a acceptat, poi s le plngi de mil tuturor celorlali brbai, condamnai la o via monogam. Cci tu vei avea mai multe soii cnd te vei nsura cu Geamna ta. Soia Numrul Unu va fi capabil s se adapteze tuturor cerinelor tale. Dac i ceri s-i fie credincioas poate fi n stare i de aa ceva, cu condiia s fii destul de interesant ca s-i fi ctigat cu adevrat iubirea. M refer la acea contopire de compatibilitate intelectual, spiritual i fizic. Aceast soie nu se va supra niciodat cnd vei accepta o slujb care presupune mutarea n alt ora. Cu ingeniozitatea, bunul gust i simul culorii care i snt proprii, va face o nou locuin s arate adorabil. n plus, i va plcea la nebunie aventura i nu te va sci cu reprouri cum c te joci cu securitatea i viitorul familiei voastre. O entuziasmeaz mai mult ideea unor noi orizonturi. S-ar putea s dea dovad de o minte surprinztor de bun pentru afaceri i-i va sprijini toate ideile originale. Dac vei avea nevoie de venituri suplimentare nu va avea nici o problem s i caute de lucru i va cheltui banii cu destul de mult sim practic. n ciuda impresiei de superficialitate pe care o las, e o gnditoare profund. Soia Numrul Doi va fi plin de toane i ai face bine s fii pregtit pentru asta. Va avea momente n care va fi sarcastic i chiar cinic. i va pune la ndoial felul n care gndeti. Dar un brbat are nevoie s fie stimulat, nu? Aa c nu te da napoi s o nfruni i s o nvingi ntr-o disput intelectual - oricum, asta i dorete n secret. Aceast soie nu va fi uor de ocat de anumite aspecte ale vieii i nici nu va avea prejudeci. S-ar putea decide s participe la un mar de protest sau la o grev i s uite s vin acas pn la miezul nopii. Dar dac tu te duci cu bieii la o bere n timp ce ea ine un discurs pe undeva sau se duce la cursuri seara? Probabil c nu te va pisa cu ntrebri nesfrite ca s afle unde ai fost, cu cine i ce ai fcut. Nici tu s nu-i faci asta. Relaia voastr e bazat pe onoare. Aceast femeie e o individualist extrem de independent. Soia Numrul Trei va fi plictisit i deprimat de treburile casnice. Paturile vor rmne nefcute, iar vasele murdare vor sta n chiuvet n timp ce ea viseaz cu ochii deschii, citete sau scrie un nceput de pies. S-ar putea s i serveasc la cin o conserv de fasole fr s se oboseasc mcar s deschid cutia. Dar poi purta conversaii dintre cele mai interesante cu ea pn aproape n zori. Te va comptimi pentru frustrrile acumulate din cuza nedreptilor pe care i le-a fcut viaa, va fi interesat de opiniile tale privind budismul i entuziasmat dac vei ncerca s scrii un cntec. Va fi i foarte afectuoas, din moment ce n-ai btut-o la cap s tearg praful, s gteasc i alte prostii din astea. Aceast femeie poate face uneori ravagii n economiile familiei, dar dac i sugerezi brusc o expediie pe munte sau o cltorie n alt ora i va face ncntat bagajele fr s ridice obiecii ridicole, cum ar fi "nu ne putem permite" sau "cine o s hrneasc pisica?". Soia Numrul Patru va fi o mam vesel, care va rde mult. Nu le va permite copiilor s-i impun restricii i va avea suficiente proiecte n desfurare ca s nu-i sufoce cu dragostea ei. Micuii i vor imita independena i vor avea de ctigat din asta. Ei nu prea o vor asculta, cci tinde s fie sever ntr-o zi, pentru ca a doua zi s se nmoaie i s cedeze cererilor lor, dar vor adora plimbrile lungi fcute cu mama lor. Imaginaia ei va fi la fel de bogat ca a lor i se vor amuza unii pe alii. Va fi o mam ngduitoare, dar i va face griji din cauza mediilor de la coal i va insista ca odraslele ei s ia note bune. Nu vor scpa uor dac nu-i vor face temele, dar ea le va trece cu vederea faptul c i arunc hainele prin toate colurile camerei. Soia Numrul Cinci e o gazd superb, o expert n arta aranjrii lumnrilor, florilor i tacmurilor. Poi veni la cin cu oricine, de la eful tu pn la preedinte i ea va fi att de amabil i fermectoare nct oaspetelui nu-i va mai veni s plece. κi va organiza viaa eficient i fr efort, se va mbrca precum un manechin i va adora teatrul. Poi s o duci la vernisaje i concerte, se va simi ca acas oriunde. Toat lumea te va privi cu invidie i se va ntreba cine e femeia aceea splendid care te ine de bra cu atta gingie. Aceast soie e romantic, ultrafeminin i probabil c-i va scrie chiar i o poezie de ziua ta. Vei dori s-i cumperi rochii de catifea i parfumuri scumpe, cci stilul ei graios te va face s te simi ca un nobil cu domenii ntinse. E o femeie sofisticat. Femeia ta din Gemeni nu va lua niciodat trenul dac va putea lua avionul, nu va tcea niciodat dac va avea ceva de spus, nu va ntoarce niciodat spatele cuiva care poate fi ajutat. Mintea ei e att de plin de gnduri i inima ei de sperane, nct poate prea c are nevoie de un computer ca s le organizeze pe toate. De fapt, are nevoie doar de un brbat care s alerge alturi de ea i s-i mprteasc visele. Dac tu eti acela, nu va ndrzni s se uite peste umr dup tine ca s vad dac o ajungi din urm. O ciudat team adnc nrdcinat n ea o mpiedic s se uite vreodat n urm. Cnd - n sfrit - ajungi alturi de ea, f-o s ncetineasc pn la ritmul tu. Vei reui dac o vei ine strns de mn i nu-i vei da drumul niciodat. Dei o mping din spate vnturile nordice ale lui Mercur, s-ar putea ca ea s tnjeasc dup odihn mai mult dect crezi. Grbete-te s o ajungi din urm. Are nevoie de tine.

raul27
Postat pe 22 August 2008 14:52
iubesc un baiat din zodia gemeni cat as vrea sa fie o exceptie la cele spuse ... o sm insele?? ahhhhhhh.... k in rest toate s-au potrivit
despre femeia gemeni nush c sa zik am 2 prietene fff bune in zodia gemeni si nu se potricesc deloc cu cele spuse ...
iubarici
Postat pe 28 August 2008 19:46
eu 100%.....m-am regasit in descriere! si DA....femeia gemeni este cea cu inteligenta constructiva!
mariana_eden
Postat pe 2 Septembrie 2008 19:05
dormary
Postat pe 29 Octombrie 2008 06:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fafafafa 172 De la: liaiedera 21 Iunie 2010 22:37
fecioara-leu 9 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:57
Zodia BALANTA 105 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:32
buna 2 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:12
Zodia rac 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:42
Setari Cookie-uri