Zodia PESTI

well, amandoua aveti dreptate dar ma mira totusi parerea proasta a unei femei scorpion....ar trebui ca ea sa se inteleaga perfect cu peste, nu eu, o membra a junglei :-)
dar asa e in final, indiferent de zodii, femeia face totul intr-o relatie, trebuie sa fie si mama si sotie, sa fie puternica si blanda, rabdatoare si impunatoare. sper sa rezist, pe termen lung, langa 'pestele' meu. el are mare noroc, il iubesc mult.
georgiana_irl
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:20
el intradevar are mare noroc ca il iubesti . habar nu are . sau habar nu are sa arate ca stie, pentru ca tareeee bine ne-ar face sa vedem din cind in cind si asta . iti tin pumnii !
oanta
Postat pe 3 Noiembrie 2008 06:46
[quote name=\\\'adinus\\\' date=\\\'2008-11-02 15:57:58\\\']


Defecte ale nativului din zodia Pesti: pesimism, preferinta pentru anturaje rele

Relatii ntre zodia Pesti si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Scorpion
[/quote]

compatibilitate f buna? ..unde asta?pe alta planeta? ..daca-mi mai iesea in cale dupa cele intamplate cred ca-l strangem de gat

cat priveste anturajul rau, este foarte, foarte, foarte adevarat..barbatii pesti au o predispozitie pentru mediile rele, perverse, golanesti si nocive ..cu fetizele nu am nimic..pestoaicele sunt diferite
aleasa_m
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:14
pentru vanghelis: superb.. pentru o decraraie de dragoste. dar mi scap scopul pentru care le-ai scris!? sau .. "e uor a scrie versuri/ cnd nimic nu ai a spune,/ nirnd cuvinte goale/..."
ramirra
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:51
trebuie sa iti spun doua lucruri :
1.un rac as fi strins si eu de git. pacat ca mi-a fost frica .
2. si la barbatii peste sint exceptii si nu vb de prietenul meu ci de tatal meu care a fost cel mai de casa om pe care l-am cunoscut eu. el facea mincare, el repara tot ce se strica, el o alinta pe mama si pe mine, el ne cinta, ne plimba si era alaturi de noi tot timpul . din pacate l-am pierdut cind aveam 12 ani din cauza bolii necrutatoare pe care a avut-o. au trecut 20 de ani si mama e singura si acum . trebuie sa credem ca sint si barbati buni , pesti sau nu ...
oanta
Postat pe 3 Noiembrie 2008 13:19
sunt nascuta pe 20.02 si ma regasesc in ceea ce scrie.mai ales in sacrificiu facut pentru persoane care nu merita!
camelya_74
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:05
sunt pesti si am fost casatorita cu un rac.din punct de vedere sexual este foarte bune dar in rest o catastrofa ca relatie acum sunt casatorita cu o fecioara si din cate se spune ar fi cea mai benefica sa dea d-zeu sa o fi nimerit!
camelya_74
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:14
Foloseste pusca cu luneta.Nimeresti la sigur.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:30
corect, barbatii pesti au preferinta pt mediile nocive :-) si asta pt ca sunt aerieni, in lumea lor, depresivi si deci au nevoie de ceva care sa-i duca in alta lume. multumesc pt incurajari oana. cat despre compatibilitati: la mine, leu , cea mai buna potrivire este cu sagetator si berbec iar la polul opus...surpriza, cu pestii, recomandarea fiind sa mergem pe strada pe parti opuse :-) dar uite ca nu e regula, am mai cunoscut cupluri leu -peste si leu femeie si leu berbat si invers si de curand am vazut leu femeie-barbat rac si era ok. ma rog, nu e regula, sunt si alti factori de influenta. tatal meu e rac si am o parere f proasta: nu a fost familist, mereu in alte parti si acum dovedeste aceleasi trasaturi de caracter. si a avut langa el o femeie scorpion, cea mai buna combinatie dar uite ca n-a mers! iar nu se potriveste. femeile din zodii de apa sunt ffffff dificile, si peste si scorpion. m-am convins. femeile peste sunt puternice, ambitioase dar f materialiste si ciudate as spune. eu il prefer evident pe pestisorul meu de aur, cum ii spun mereu, pt ca evident sunt femeie si pt ca, desi are momentele lui departe de ceea ce sunt eu, nu este nimeni ca el, degaja ceva special. dar el are ascendent in sagetator, si dupa 30 ani se pare ca devine predominant ascendentul. iata alt subiect de discutie. hai ca v-am impuiat capul
georgiana_irl
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:27
mai, care-mi da si mie niste roni? da' multi sa fie , ca-s pestoaica materialista
si_totusi
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:13
trebuie sa va spun ca am aflat barbatul cel mai potrivit..este scorpion ca si mine ...n-as fi crezut in ruptul capului sa ma pot intelege atat de bine cu acest nativ ..si ce grozavenii scriu zodiacele despre noi..ca nu ne potrivim, ca ne scoatem ochii bla, bla..
am de gand sa nu-l las sa-mi scape....iar de peste nu vreau sa mai aud ..
aleasa_m
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:08
Ai dreptate.Au prea multe oase.Si pe urma numai cat ii cureti de solzi, ai vazut cat timp iti ia.Intotdeauna cu scorpionii te poti intelege foarte bine.Mai ales cand sunt naivi, nu nativi cum a ortografiat gresit colega noastra si a lasat asa, ca sa ne impresioneze.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:58
e, nu te supara draga pestoaica pt ca te-am catalogat drept materialista. sa nu generalizam, scuze. barbatii scorpioni seamana cu cei pesti, cred ca sunt la fel de sensibili doar ca scorpionii sunt mult mai familisti, cinstiti, stabili,seriosi asa am observat la cei pe care ii am in jurul meu. ei, cu pestii e altceva....au o instabilitate maaaare . prea se potrivesc multe pareri pe tema asta. dar sa mai terminam cu pestii ca i-am tocat destul si poate ii doare. sa incepem sa discutam despre Lei :-) se baga cineva in polemica? incepem cu femeile?
georgiana_irl
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:58
De la: georgiana_irl, la data 2008-11-08 12:58:58e, nu te supara draga pestoaica pt ca te-am catalogat drept materialista. sa nu generalizam, scuze. barbatii scorpioni seamana cu cei pesti, cred ca sunt la fel de sensibili doar ca scorpionii sunt mult mai familisti, cinstiti, stabili,seriosi asa am observat la cei pe care ii am in jurul meu. ei, cu pestii e altceva....au o instabilitate maaaare . prea se potrivesc multe pareri pe tema asta. dar sa mai terminam cu pestii ca i-am tocat destul si poate ii doare. sa incepem sa discutam despre Lei :-) se baga cineva in polemica? incepem cu femeile?


alesul meu este scorpion cu ascendent in leu..excelent
aleasa_m
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:04
Este a doua oara cand scriu pe acest site,cu toate ca am citit fiecare comentariu, facut de fiecare dintre voi, pe tema pestilor.Nu ma pot abtine sa nu va povestesc ca azi m-am intalnit cu un "peste".Ne-am cunoscut pe net, este prima data cand ne-am vazut "live".Prima impresie:foarte timid, dar cand nu mai esti in fata lui, devine repede ironic.Remuscari au toti, dar niciodata nu ar recunoaste ca au gresit sau cat de mult au gresit.Sunt niste persoane foarte orgolioase, si din atata orgoliu dau in prostie.Scorpionii sunt intradevar niste persoane foarte familiste, spre deosebire de Pesti.In final fetelor, va sfatuiesc inca odata, nu stati pe ganduri atunci cand intalniti un barbat din zodia Pesti, fugiti, nu merita sa va sacrificati propriile placeri,resurse, fie ele financiare fie ele pshihice, propriul timp,caci nu veti primi din parte lor decat reprosuri NU MERITA,FUGITI.
aleasa
Postat pe 9 Noiembrie 2008 02:50
Pt aleasa. Parerea mea este ca tu de fapt te referi la barbati in general si nu la un peste. Faptul ca era "peste" te-a facut sa cataloghezi aceasta zodie ca avand defecte. Eu cred ca anumiti barbati se comporta asa cum scrii tu si nicidecum ca era din zodia "peste". Asa ca pe viitor, nu exclude aceste trasaturi si la alte zodii ( barbati).
Poti sa mai tii cont de ascendent si aici pot fi diferente intre pesti.
Clm
Postat pe 9 Noiembrie 2008 10:39
da, super pt tine aleasa, scorpion cu ascendent in leu! si eu zic sa nu mai generalizam atat de mult desi, recunoasteti ca e infricosator cat de mult seamana parerile tuturor despre barbatii pesti....infricosator. well, barbatii in general sunt o specia aparte oricum iar daca El mai are si o zodie dificila atunci devine picatura chinezeasca. am recunoscut in pestele meu tot ce ati scris, si reprosuri, si ironie si orgoliu mai mult ca mine, ciudat ....tot ceea ce eu nu sunt. of dar mai sper in ascendent, el are, cum v-am spus, in sagetator si asta mi se potriveste in primul rand. imi vine uneori sa fug si totusi n-o fac. nimeni nu are o asemenea sensibilitate si grija, desigur atunci cand are chef. cred sincer acum, dupa 2 ani, ca eu sunt singura in stare sa-i faca fata. fosta lui nevasta era tot peste, dezastru...imaginea lui in oglinda. dar haideti sa schimbam zodia , n-ati vrea? Clm pare o zodie de foc, de ex, mi se pare mie...ca mine?
georgiana_irl
Postat pe 9 Noiembrie 2008 11:19
Sunt pesti si pesti.Marea este plina de pesti cumsecade care isi vad de casele si nevestele lor fumeaza lulea si isi cresc nepotii, dar si de pirania sau de rechini albi, mancatori de femei si barbati.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 15:41
Imi pare rau ca te dezamagesc georgiana, dar sunt tot peste. Un peste caruia ii pasa de prieteni, de apropiati si caruia ii place sa studieze oameni si sa-i inteleaga, nu sa-i critice.
Clm
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:50
Cineva ne provoca sa discutam despre Lei si sa incepem cu femeile. Pot sa inceapa femeile? Daca da, atunci aflati ca Omul meu e un Leu "si ceva". Asta fiindca tot se adusese in discutie "materialismul" Pestioaicelor. Nu este materialism, dragutelor, ci doar pragmatism. Si nu neaparat pentru a "toca" in folosul propriu, cat pentru a pastra siguranta materiala a cuplului. Sa nu credeti ca numai Pestii sunt pragmatici. Inseamna ca nu ati cunoscut Tauri! Si daca tot vorbim de Lei, aflati ca unora le place sa epateze, risipind. De aceea poate le-ar prinde bine o pragmatica prin preajma, indiferent de zodie.
carmen_stanescu
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:34
De la: ralu75310, la data 2008-07-12 20:24:51Doamne! nu ma regasesc deloc!Sunt Peste , pe 10 martie, sunt pragmatica, hotarata si...afurisita. Stiu intotdeauna ce vreau si nu renunt niciodata cand vreau ceva.
In concluzie, cred ca sunt exceptia de la regula!
TU SİGUR NU ETİ PETE ..ETİ CU SİGURANTA UN RECHİN..İ EL TOT PESTE E...

Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:21
DİN PROPRİA MEA EXPERİENTA DE PETE CUMSECADE İ LA CASA LUİ,AM SA VA SPUN HOTARAT İ FARA RETİNERİ CA:SCORPİONİİ BARBATİ,PE CARE TOATE LA-Tİ LAUDAT ATIT,O SA VA ARATE COADA LUİ PLİNA DE OTRAVA INTR-O BUNA Zİ İ ATUNCİ O SA VA ADUCETİ AMINTE DE CE VA SPUS O PETOAİCA PATİTA.İ SA NU MA CONTRAZİCA NİCİ UN SCORPİON,PENTRU CA NU INGHİT ABURELİ.BARBATUL SCORPİON TE FACE LA INCEPUT SA CREZİ CA E CEL MAİ MİNUNAT OM DUPA CARE INCET INCET TE DOMİNA İ VREA SA AİBA CONTROLUL ABSOLUT ASUPRA TA.DUPA CARE SE PLİCTİSESTE Sİ ZBOARA PE ALTA FLORİCİCA.O SA VA ADU8CETİ AMİNTE DE CE VA SPUN.NU TİU CUM S FACE CA IN JURUL MEU AM AVUT NUMAİ BARBATİ İ FEMEİ SCORPİON.İNCLUSİV TATA İ SORA MEA.AM AVUT İ 3 PRİETENİ TOT SCORPİONİ İ TOTİ MA-U INELAT.SUNT NİTE TİCALOİ

Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:53
[quote name=\\\\\\\'arhangel\\\\\\\' date=\\\\\\\'2008-11-10 17:53:26\\\\\\\']DİN PROPRİA MEA EXPERİENTA DE PETE CUMSECADE İ LA CASA LUİ,AM SA VA SPUN HOTARAT İ FARA RETİNERİ CA:SCORPİONİİ BARBATİ,PE CARE TOATE LA-Tİ LAUDAT ATIT,O SA VA ARATE COADA LUİ PLİNA DE OTRAVA INTR-O BUNA Zİ İ ATUNCİ O SA VA ADUCETİ AMINTE DE CE VA SPUS O PETOAİCA PATİTA.İ SA NU MA CONTRAZİCA NİCİ UN SCORPİON,PENTRU CA NU INGHİT ABURELİ.BARBATUL SCORPİON TE FACE LA INCEPUT SA CREZİ CA E CEL MAİ MİNUNAT OM DUPA CARE INCET INCET TE DOMİNA İ VREA SA AİBA CONTROLUL ABSOLUT ASUPRA TA.DUPA CARE SE PLİCTİSESTE Sİ ZBOARA PE ALTA FLORİCİCA.O SA VA ADU8CETİ AMİNTE DE CE VA SPUN.NU TİU CUM S FACE CA IN JURUL MEU AM AVUT NUMAİ BARBATİ İ FEMEİ SCORPİON.İNCLUSİV TATA İ SORA MEA.AM AVUT İ 3 PRİETENİ TOT SCORPİONİ İ TOTİ MA-U INELAT.SUNT NİTE TİCALOİ [/quote]

eu sunt scorpioanca frumoasa, desteapta si dragalasa foc ..n-am inselat pe nimeni iar ticaloasa n-am fost in viata mea ...cat priveste partenerul meu, scorpionul, tin sa va spun ca nu misca-n front ... ca dau cu el de pamant daca vrea sa faca vreo ghidusie ..ii intuiesc orice miscare si n-are loc de-ntors ...domnul e un fel de copie a mea la indigo ..noroc cu particica aceea de leu care condimenteaza atat de placut relatia

iar de partidele noastre de amor nu are rost sa va povestesc..sa nu cadeti de pe scaun
aleasa_m
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:25
De la: aleasa_m, la data 2008-11-10 23:25:31[quote name=\\\\\\\'arhangel\\\\\\\' date=\\\\\\\'2008-11-10 17:53:26\\\\\\\']DİN PROPRİA MEA EXPERİENTA DE PETE CUMSECADE İ LA CASA LUİ,AM SA VA SPUN HOTARAT İ FARA RETİNERİ CA:SCORPİONİİ BARBATİ,PE CARE TOATE LA-Tİ LAUDAT ATIT,O SA VA ARATE COADA LUİ PLİNA DE OTRAVA INTR-O BUNA Zİ İ ATUNCİ O SA VA ADUCETİ AMINTE DE CE VA SPUS O PETOAİCA PATİTA.İ SA NU MA CONTRAZİCA NİCİ UN SCORPİON,PENTRU CA NU INGHİT ABURELİ.BARBATUL SCORPİON TE FACE LA INCEPUT SA CREZİ CA E CEL MAİ MİNUNAT OM DUPA CARE INCET INCET TE DOMİNA İ VREA SA AİBA CONTROLUL ABSOLUT ASUPRA TA.DUPA CARE SE PLİCTİSESTE Sİ ZBOARA PE ALTA FLORİCİCA.O SA VA ADU8CETİ AMİNTE DE CE VA SPUN.NU TİU CUM S FACE CA IN JURUL MEU AM AVUT NUMAİ BARBATİ İ FEMEİ SCORPİON.İNCLUSİV TATA İ SORA MEA.AM AVUT İ 3 PRİETENİ TOT SCORPİONİ İ TOTİ MA-U INELAT.SUNT NİTE TİCALOİ


eu sunt scorpioanca frumoasa, desteapta si dragalasa foc ..n-am inselat pe nimeni iar ticaloasa n-am fost in viata mea ...cat priveste partenerul meu, scorpionul, tin sa va spun ca nu misca-n front ... ca dau cu el de pamant daca vrea sa faca vreo ghidusie ..ii intuiesc orice miscare si n-are loc de-ntors ...domnul e un fel de copie a mea la indigo ..noroc cu particica aceea de leu care condimenteaza atat de placut relatia

iar de partidele noastre de amor nu are rost sa va povestesc..sa nu cadeti de pe scaun [/quote]PAİ CRED İ EU CA VA POTRİVİTİ VORBA AİA''VİNZİ CASTRVAVETİ LA GRADİNAR?''VA TİTİ CE VA POATE PİELEA, NORMAL.İ INCA O DATA,FARA SUPARARE TE MİNTİ SİNGURA DACA MAİ SPUİ INCA O DATA CA NU Aİ INELAT SAU NU Aİ FOST INELATA DE UN SCORPİON.SCORPİONİİ AU ASTA IN Eİ, SUNT FACUTİ PENTRU A COMİTE ADULTERUL.İ INCA O DATA...Mİ-A DUC AMİNTE CE İ-AM SPUS UNİ SCORPİON CARE SE BATAEA CU MINA IN PİEPT CA EL E INDRAGOSTİT LA MAXIM İ CA NU INEALA IN VİATA LUİ!''O SA FACİ DACA NU Aİ FACUT;İ CHİAR AA A FOST.CREDE-MA DACA NU Aİ FACUT,VEİ FACE!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:40
[/quote] ........ SCORPİONİİ AU ASTA IN Eİ, SUNT FACUTİ PENTRU A COMİTE ADULTERUL.İ INCA O DATA...Mİ-A DUC AMİNTE CE İ-AM SPUS UNUİ SCORPİON CARE SE BATAEA CU MINA IN PİEPT CA EL E INDRAGOSTİT LA MAXIM İ CA NU INEALA IN VİATA LUİ!'' O SA FACİ DACA NU Aİ FACUT;İ CHİAR AA A FOST.
CREDE-MA DACA NU Aİ FACUT,VEİ FACE! [/quote]

ia uite cum imi cunosc altii viitorul iar eu habar nu am ..ce chestie
aleasa_m
Postat pe 12 Noiembrie 2008 10:45
Nativul in Pesti este impresionabil si compasiv, bland si amabil, visator si idealist. Cel nascut in Pesti este prea sensibil la influentele si nevoile celorlalti, incat ar fi capabil de adevarate sacrificii pentru cei care ii cer ajutorul, exagerand chiar in aceasta privinta. Este omul care e capabil sa se dedice o viata binelui altuia fara sa il intereseze propria bunastare. Compasiunea sau afectiunea pentru ceilalti este fara limite la Pesti. Are o fire foarte schimbatoare, cu toane si capricii, cu mari modificari de dispozitii de la o clipa la alta, de aceea nu se poate baza nimeni pe el. Nu e in stare sa spuna adevarul crud in fata ci o face cu multa discretie si subtilitate, disimulandu-se in spatele multiplelor masti sau personalitpati pe care le poate dezvolta. Este un om fragil de felul sau, nu este foarte rezistent la boli, dar cel mai sensibil punct este sistemul nervos, care poate fi adeseori victima bolilor sau dependentelor de tot felul (inclusiv vicii). Pestele doreste sa fie mereu in preajma cuiva: partener de viata, familie, prieteni, pentru ca nu suporta singuratatea si simte in permanenta nevoia de a fi de ajutor. Poate avea talente deosebite in domeniul artelor (mai ales actorie) dar si in domenii ce necesita calitati de vindecator. Are tendinta de a se ingrijora excesiv de mult pentru unele probleme, ceea ce poate naste tendinte spre paranoia sau manii intense. Se poate rupe cu totul de realitate si sa traiasca intr-o lume utopica, fiind semnul cel mai visator dintre toate. Pentru ca e mereu cu gandul dus, traind intr.-o lume rupta de realitate, poate rata sanse importante in viata de zi cu zi si poate suferi mari deziluzii cand va intelege realitatea.
adinus
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:29
da, m-am inselat asupra ta, Clm
well, probabil te salveaza ascendentul dar lasand gluma si zodiile deoparte, il recunosc in descrierea ta pe pestele meu. totusi este mult prea sumara, mai sunt multe de spus, din pacate inconsecventa si neseriozitatea raman in prim plan. interesul pt oameni este ceva de suprafata, pt satisfacerea ego-ului propriu, nu din generozitate sau sacrificiu.
pana la urma vad ca tot despre pesti vorbim, nu ne 'apucam' de lei? femei?
georgiana_irl
Postat pe 17 Noiembrie 2008 10:14
desi nu sunt adepta zodiacului trebuie sa recunosc ca cei doi pesti din viatza mea corespund descrierii (intr-o oarcare masura). poate o fi o simpla coincidenta ...
fluturasalb85
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:20
si eu am stat cu un barbat pesti timp de 3 ani de zile si in unele descrieri se aseamana iar in altele deloc!nu tinde sa sufere pt altii...este mai mult egocentric si f zgarcit la bani!!!asha ca avnd in vedere obiectivismul sau lasa de dorit!
love4vr
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:11

Toate bune si frumoase.Se infiltraza usor,au voce calda,legatura cu planul fantastic,autostima crescuta,aplecati spre sex -sunt cei mai buni , dualitate,controversa.Pot fi rechini sau..DELFINI.
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SAGETATOR 1 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:46
hello 45 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:44
Barbatul rac 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:48
Barbatul varsator !! 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:30
Zodia rac 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:42
Setari Cookie-uri