Zodia PESTI

nici eu nu te recunosc, Recunosc
carmen_stanescu
Postat pe 24 August 2008 19:38
un nativ din pesti intotdeauna cand va iubi prea mult va da bir cu fugitii o perioada pana cand isi limpezeste gandurile, iar dupa un timp destul de lung te va cauta ca si cum nimic nu s-a intamplat... surazator, fasnet si atent la ceea ce vei putea simti... apoi iar dispare un timp, alteori te agaseaza cu intrebari... dar sunt dulci atunci cand sunt lingusitori...
mitzura
Postat pe 24 August 2008 20:05
Il regasesc perfect pe barbatul pesti in aceasta descriere, prietenul meu este exact cum scrie aici. Am vazut ca exista fete care spun ca ele nu sunt asa...pai da, femeile pesti sunt diferite de barbatii pesti, sunt asa cum s-au descris majoritatea. Oricum am impresia ca descrierea era facuta pentru barbatul peste nu pentru pesti in general!
anyma3
Postat pe 25 August 2008 17:55
Mie imi plac cand sunt proaspeti si ai pus pe ei doua degetele de sare.

Postat pe 26 August 2008 18:26
si niste mujdei!
carmen_stanescu
Postat pe 26 August 2008 23:45
Si-o mamaliguta, sa iasa aburi din ea, ca dintr-un gheizer.Iar dupa ceea, am sa te chem si pe tine, sa-i papam amandoi.Si o sa bem si vin.Si o sa...Nu-ti mai spun, ca sa nu-ti fac pofta.

Postat pe 26 August 2008 23:48
ce se mai lauda unii ca papa pesti ... o fi papand insa, prinsi de altii atentie fratilor !! pestanii istea , au multe oase care , raman de multe ori si cam intotdeauna , intr-un loc si anume in gat. si atunci , tine-te papat de mamaliga goala si rugaciuni sa scape de necaz. pai cine-i pune sa se dea la bunatati ? lacomia...
si_totusi
Postat pe 27 August 2008 08:05
Si totusi... pe bune.Daca eu arunc undita pe balta la tine si prind un somn si un caras.Tu stii care are oase mai multe?Daca nu stii, te invit sa mancam un pui de somn impreuna.

Postat pe 27 August 2008 08:51
incetati odata cu aluziile astea ca mi se face o pofta de peste...
daca mai aveti retete si propuneri hai sa deschidem un nou topic ca nu are rost sa amestecam zodiile, care au rolul lor, altfel nu s-ar mai fi inventat, si gastronomia care e alta mancare de peste.



Postat pe 27 August 2008 09:22
vanghelis, tot pe bune. nu ai auzit ca exista si pesti pescari? ma omori, cu intrebarile astea . la tactica militara gen tras la tinta fixa, nici eu nu ma pricep insa, la tinta mobila gen cars , zic ca stiu a-l prinde. nu cu prostovolul ci , cu vermusti, mamaliguta, ca nu e pretentios . de, pescuiesc sportiv. are oase insa, il prefer somnului. asta e cu oase mai pe sira spinarii insa, e greu de gasit rama neagra. si mai trebuie si smoc si apoi, somnii si somoteii istea trag numai prin august, septembrie cand eu termin concediul.

mi-am amintit de un cantecel a lui stratan. cred ca si el e pescar. zicea cam asa: pluta mea in chelea goala,
ba se scoala, ba coboara. ce inseamna sa fii unditar !
si_totusi
Postat pe 27 August 2008 10:39
si se mai spune ca cine poate oase roade, cine nu... dar merge si o bere alturi de bunatatile de mai sus... noi sa traim bine ca in rest duoa noi potopul, si asa viata e scurta...
mitzura
Postat pe 27 August 2008 15:29
Vanghelise! Nu vorbi de vin, ca intri pe teren minat! Sunt fana a lui Francois Villon.
carmen_stanescu
Postat pe 28 August 2008 11:05
Jura cu mana pe inima.Sa nu mai mananc peste in viata mea daca te mint.Daca scriu numele prescurtat si prenumele cum se scrie si il citesti tot, stii ce iese? v.ion.Sunt fan.Este drept, si eu am fundul greu, dar nu doresc niciodata sa-i aflu greutatea.

Postat pe 28 August 2008 21:33

Din atatea "tone" de caracteristici zodiacale, normal ca ceva tre' sa fie adevarat.
Non multa sed multum, totusi!

Postat pe 29 August 2008 20:35
De la: vanghelis007, la data 2008-08-24 05:26:52Eu nu sunt peste, si nu ma recunosc.De regula, nu stiu daca ati observat ca politistii, fac parte din alte sodiace, dar niciodata dintre pesti.Desi, au o mare slabiciune pentru acestia.

Eu cunosc un politist din aceasta zodie. Scrie si proza.Ce-are zodia cu politia?
Si ce ai cu politistii? Pe mine nu ma deranjeaza deoarecae nu sunt hot si nici barbat. De obicei baietii isi doresc de mici sa ajunga politisti iar fetitele medici. Adulti ei devin profesori sau ingineri si au "ceva" cu politistii, respectiv cu doctorita, nu?!!

Postat pe 29 August 2008 20:39
doctore, vanghelis nu are nimic cu politistii cinstiti. el zicea de cei corupti. adica de cei care lucreaza si part time , sub acoperire . adicalea, fac rost de nada pentru celelalte semne zodiacale ce sunt de jen masculin.
si_totusi
Postat pe 30 August 2008 10:40
Multumesc Si totusi, era raspunsul pe care vroiam sa il dau.

Postat pe 30 August 2008 17:15
felicitari raul27 e super ce`ai scris
nida_agecai
Postat pe 31 August 2008 10:56
nida, tu dormi in timpul conferintei si bati din palme pentru visele pe care le ai?Vezi ca ti-ai pierdut prietenul pe traseul celorlalte pagini.

Postat pe 31 August 2008 20:39
Hehe vanghelis..de cand te caut pe acasa..lasa tu denigrarea pestilor si stai nitel ca avem ceva de discutat.Cati ani ai tu?Pai tu pe forum umbli golane?Figurezi pe-o lista de-a mea si sa fiu al naibii ca nu dau de tine deloc...mai adauga si tu cate un mesaj la fiecare topic de pe forum,ia-ti la revedere de la prieteni si nu te mai ascunde ca avem treaba
Moartea
Postat pe 1 Septembrie 2008 11:03
nasol cu pestii. revin la combinatia femeie leu cu barbat peste. nefericire totala. leul are nevoie de stabilitate si soare iar pestele ii da numai opusul. cunosc si cazuri fericite sau ma rog, nu stau cu ei in casa, asa se declara. eu cu sagetatorii ma inteleg cel mai bine, zice horoscopul, iar el e peste cu ascendent in sagetator....ar fi ceva. oricum, la o prima lectura a horoscopului in paralel, leu femeie cu peste barbat vezi clar ca n-au ce cauta impreuna, la el e numai nefericire si nehotarare iar la ea numai stralucire si hotarare. deci escape. i am decided.
georgiana_irl
Postat pe 1 Septembrie 2008 17:33
Pestii sunt devotati,iubitori si darnici Fac mai multe pt altii si mai putin pentru ei .Totusi sunt luptatori si au noroc in viata .
marinela_diana
Postat pe 1 Septembrie 2008 18:16
Salut draga mea.Nu te mai dor oasele?Sa stii ca ma am foarte bine cu Dumnezeu, si mi-a dat turbinca inapoi.Si pe urma, ia spune, de ce te oftici?

Postat pe 1 Septembrie 2008 20:36
trebuie sa te ei de toata lumea chiar nu ai somn?
nida_agecai
Postat pe 1 Septembrie 2008 20:54
De la: vanghelis007, la data 2008-09-01 20:36:08Salut draga mea.Nu te mai dor oasele?Sa stii ca ma am foarte bine cu Dumnezeu, si mi-a dat turbinca inapoi.Si pe urma, ia spune, de ce te oftici?

Si eu ma am bine cu el,de aia te-a lasat pe mana mea.In legatura cu turbinca...ca sa nu te duci cu mana goala ti-a dat-o nu? De ce ma intrebi daca ma mai dor oasele?Cunosti problema?
Moartea
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:30
moarte, da ce te enervasi asa?
ia loc pe mal, ceteste ziarul, asculta apa ce clipoceste printre maluri si, uita de cel job al tau.

cica, odata cu cea globalizare , cel de sus , a intrat in imposibilitate de plata. daca e asa, de ce te-ai osteni?
ia-ti concediu si calm, cat mai mult calm !
si_totusi
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:55
este foarte adevarat!
nicky27
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:40
sunt si eu pestoaica si sunt de acord cu acea caracterizare de la inceput ,totusi cred ca uneori oscilam...cand prea slabi...cand ff puternici! de fapt daca stau si ma gandesc mai bine..poate fi un avantaj...sa parem slabi atunci cand lumea crede ca suntem puternici...si invers
anielle
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:22
Stii de ce pestii oscileaza?Pentru ca de foarte multe ori nimeresc in undita.Si atunci undita ii trage in sus, in pofida puterilor lor.Si din zbaterea asta(de unde si proverbul:se zbate sau oscileaza ca pestele in apa,)incepe sa tremure batul.

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:18
Ma regasesc in multe din caracteristicile zodiei pestilor,dincolo de cuvinte ramane un adevar :REALITATEA.Sunt o persoana puternica ,iar in relatiile socio-profesionale sunt un as.La capitolul relatii de familie mai greu pentru ca le pretind foarte mult celor dinjurul meu.As vrea sa stiu cand esti sincer ce gandesti cu adevarat?
patrichesimuna
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de comunicare 43 De la: Micass 13 Septembrie 2009 22:22
Zodia CAPRICORN 123 De la: LILO 15 Februarie 2010 04:18
Zodia LEU 221 De la: elenakarla 12 Aprilie 2010 01:15
SAGETATOR 1 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:46
zodiac feminin pe anul 2010-zodia peste 4 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:39
Setari Cookie-uri