Barbatul baerbec!!!!!!

dolcegreta
Postat pe 10 Mai 2009 00:22
gabitzza
Postat pe 10 Mai 2009 01:01
miruna39
Postat pe 10 Mai 2009 01:16
Cine poate sa ma lamureasca cum ne intelegem cu un barbat berbec???Orgolios,incapatanat,schimbator,,,tandru si pasional.
Eu balanta ,el berbec avem sanse impreuna?
dolcegreta
Postat pe 10 Mai 2009 22:32
De la: dolcegreta, la data 2009-05-10 22:32:54Cine poate sa ma lamureasca cum ne intelegem cu un barbat berbec???Orgolios,incapatanat,schimbator,,,tandru si pasional.
Eu balanta ,el berbec avem sanse impreuna?


Sigur,cu citeva conditii:
-Nu-l contrazice fara argumente valide bine sustinute
-Indiferent ce-ai gresi,suporta mai bine un adevar dureros,decit o minciuna dulce
-Demonstreaza-i ca esti capabila sa te organizezi singura in ce te priveste,altfel o va face el
-Nu te pierde in complicatii feminine,le considera inutile
-E un om concret,pragmatic si de actiune,daca nu-l poti ajuta,se descurca singur.


SUCCES.
valentino
Postat pe 10 Mai 2009 22:48
Cum pot salva relatia cu un berbec!L-am suparat,ranit dar nu a fost cu intentie.Mi-am cerut scuze prin sms ;nu am putut vb cu el de teama de a nu-mi raspunde la tel sau..nu stiu(nu stam impreuna).Avem 4 zile de cand nu vb as vrea sa--l caut dar nu stiu cum ar reactiona i-am lasat msg si pe mail dar nici un semn.....
Ar fi bine sa-l caut sau sa mai astept sa ma cautte el cu toate ca stiu cat de mandri si orgoliosi si incapatanati poate fi...e BERBEC!!!
Mai sunt sanse?
dolcegreta
Postat pe 11 Mai 2009 23:08
De la: dolcegreta, la data 2009-05-11 23:08:04Cum pot salva relatia cu un berbec!L-am suparat,ranit dar nu a fost cu intentie.Mi-am cerut scuze prin sms ;nu am putut vb cu el de teama de a nu-mi raspunde la tel sau..nu stiu(nu stam impreuna).Avem 4 zile de cand nu vb as vrea sa--l caut dar nu stiu cum ar reactiona i-am lasat msg si pe mail dar nici un semn.....
Ar fi bine sa-l caut sau sa mai astept sa ma cautte el cu toate ca stiu cat de mandri si orgoliosi si incapatanati poate fi...e BERBEC!!!
Mai sunt sanse?

Gretuta dulce,ia-ti inima-n dinti,suna-l,cere-i o intinlire pe viu,recunoaste-ti greseala,explica-ti motivatia ei,dar nu renunta la demnitate.La toti ne place sa avem de a face cu persoane de o anumita demnitate.Daca tu,de dragul relatiei,renunti la demnitatea ta,nu te va aprecia mai mult.
valentino
Postat pe 12 Mai 2009 17:00
MERCI MULT DE RASPUNS!!!L-am sunat astazi nu a vrut sa ne intalnim dar a apreciat faptul ca l-am lasat cateva zilele sa se calmeze dar totusi mai vrea ceva timp sa se linisteasca!Nu stiu daca e de bine sau rau dar macar am incercat................
dolcegreta
Postat pe 13 Mai 2009 00:01
Reafirma disponibilitatea ta de dialog si lasa-l in pace.Din momentul asta,daca mai insisti,renunti la demnitatea ta si te va desconsidera.Inarmeaza-te cu onestitate si rabdare...
valentino
Postat pe 14 Mai 2009 10:44
merci mult pt sfaturi!!!A doua zi am primit tel de la el cu un anumit motiv sa-l ajut cu ceva,dar nu-mi dau seama daca doar vroia sa vb sau chiar avea nevoie de ajutor...Am stat cateva sec in tel fara sa ne spunem nimic si apoi m-a rugat sa-l ajut cu ceva,am zis Ok si apoi tot ma intreba daca chiar pot sa-l ajut ca si cum nu-i venea a crede ca am accepat;a ramas ca ma suna mai tarziu sa vedem cum facem si dupa unanumit timp am primit sms ca imi multumeste dar s-a rezolvat....si de atunci nimic...Cred ca e mai bine sa astept dupa cum zici nici nu as vrea sa-l stresez sau.........
Oricum multumec de sfat sa stii ca mi-a prins bine...Seara frumoasa
Timpul decide....
dolcegreta
Postat pe 14 Mai 2009 23:56
Te felicit.Ramai la fel in fiecare zi,vei avea de cistigat.
valentino
Postat pe 15 Mai 2009 15:24
Sper sa frie bine ca dosre rau inimioara....daca nu asta e!!!!Nimic nu-i usor in viata cred!Seara frumoasa!!!
dolcegreta
Postat pe 15 Mai 2009 21:57
Pune-ti in fata 2 variante:
-Daca e serios in intentii,va reveni singur si lucrurile se vor limpezi.
-Dac vrea sa joace cu sentimentele tale,incerca sa-ti puna rabdarea la incercare jucind murdar.Nu pierzi daca ai rabdare sa intelegi in ce barca sta.
valentino
Postat pe 15 Mai 2009 22:10
Ai mare dreptate dar daca inima s-ar putea pune cu ratiunea ar fi mai simplu....Berbeci au(sau aveti banuiesc ca esti berbec,sper sa nu gresesc) felul lor de a te 'ameti' si nu-s usor de uitat
dolcegreta
Postat pe 15 Mai 2009 22:46
Nu uita ca in viata nimic nu se obtine usor...ce e muncit are valoare.A sti sa-ti tii sentimentele sub control e greu la inceput dar e folositor pt toata viata.Nu trebuie sa te inkizi in tine,dar nici sa te vinzi sub pret.Valoarea trebuie sa ti-o apreciezi intii tu si apoi altii o vor aprecia sigur.Inca un pic de rabdare...
Da,ai dreptate,sint berbec dar un pic mai copt la...coarne...
valentino
Postat pe 17 Mai 2009 18:19
INCA UN PIC DE RABDARE???CATA RABDARE?DUPA O SAPT AM PRIMIT SI EU UN SMS CA II ESTE DOR DE MINE .ATAT!!!!Daca ii este dor de mine de ce nu suna sa ne vedem,sa vb ....Eu cand iubesc ,iubesc din toata inima,imi arat sentimentele,....ma cert..ok dar o cearata la mine inseamna max o zi,vb imi rezolv pb..Cred ca-s prea multe lucruri care nu le inteleg.
RABDARE!!! CATA RABDARE?
dolcegreta
Postat pe 17 Mai 2009 23:19
CATA RABDARE?
Atita cit iti trebuie sa intelegi,de fapt ce vrea el de la viata.Depinde si ce anume ai gresit,si in ce fel ti-ai cerut scuze...sint multe elemente ce eu nu le cunosc.Faptul ca ti-a trimis acel mesaj dupa o saptamina inseamna ca,in ciuda temperamentului impulsiv,are un pic de maturitate.totusi,nu te pripi...
valentino
Postat pe 19 Mai 2009 14:37
Scuze dar cred ca eram putin nervoasa.Oricum nu il inteleg de ieri au inceput telef mi-a facut surpiza si mi-a facut o vizita la munca de 2 min ca ii era dor sa ma vada,azi sms ....Mi-e frica parca sa o iau de la capat 2-3 zile bune si apoi ...parca sunt 2 persoane diferite...si nici nu stiu cum ar tb sa reactionez e ca si cum as merge cu masina pe un drum lin si apoi brusc frana si dau cu capul si ma trezesc la realitate .....Cred ca e putin cam obositor,tocmai ma obisnuisem cu ideea ca asta este finish si acuma sa o iau de la capat
Ori sunt eu poate prea posesiva....
Oricum mersi mult de sfaturi sper sa-i dau de capat...intr-o zi
dolcegreta
Postat pe 19 Mai 2009 23:31
Daca treci cu bine aceste socuri, te poti inscrie la formula 1...glumesc.Si el e confuz.Cind se mai limpezesc apele,cautati sa discutati cu calm acest episod, sa invataci ceva din el pt viitor.
valentino
Postat pe 20 Mai 2009 10:13
Merci mult de sfaturi, sper sa am puterea si rabdarea sa ajung sa-l cunosc.Seara frumoasa
dolcegreta
Postat pe 20 Mai 2009 23:33
Te mai asteptam cu noutati...succes.
valentino
Postat pe 20 Mai 2009 23:36
Merci.Zi frumoasa
dolcegreta
Postat pe 21 Mai 2009 08:54
Noutati sa zicem ca e putin mai bine ,incercam sa comunicam putin mai mult dar e cale lunga..Mi se pare o pers f dificila, orgolioasa dar apreciez faptul ca a inceput sa vada micile greseli si incearca sa se schimbe.Dumina frumoasa
dolcegreta
Postat pe 24 Mai 2009 16:50
stiu ce simte pentru mine si nu-i fals si nu ma mint eu singura, sunt chestii pe care nu le poti falsifica asa usor,
plus de asta, stiu ca se deschide ffff greu, e ca o testoasa uneori si niciodata, dar niciodata nu vorbeste despre ceea ce simte (mai ales pentru mine), dar arata si totusi atunci cand o face (vag) spune numai lucruri bune si eu observ chestiile mici. uneori ma enerveaza sau ma intristeaza la unele chestii... nush...
am ajuns sa cred ca e un fel de sport(asa cum spuneai pot sa ma inscriu la Formula 1 in curand)... ca asta ii sta in fire... dar nush cat o sa mai raman pentru ca ma termina toata chestia asta psihic... incerc sa nu-l mai iubesc si uneori imi iese, dar si el simte cand ma indepartez si ma vede, isi da seama si face el ceva sa revin langa el
dolcegreta
Postat pe 24 Mai 2009 23:28
Eu cred ca nu are virsta sa poata gindi matur...poti sa-i amintesti ca temelia unei relatii sanatoase e increderea.Daca nu o poti avea,e inutil sa construiti ceva impreuna...
valentino
Postat pe 26 Mai 2009 19:03
Buna!Eu zic ca la 30 de ani ar tb sa inceapa sa se maturizeze.Il iubesc mult dar ma dezamageste tare, cred ca nu stie ce vrea cum nu-i dau atentie devine interesat,cum ii dau atentie devine indiferent.....As vrea sa-l inteleg si chiar incerc sa am rabdare si din pacate sunt o pers care pune suflet ...dar e obositor .Cred ca ar tb sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu ne potrivim pana la urma suntem 2 caractere diferite,cum imi zicea cineva suntem 2 zodii opuse la 180grade si la noi ori ne completam ori ne intrecem.
dolcegreta
Postat pe 26 Mai 2009 23:17
Buna seara!As dori sa stiu daca daca are cineva acasa barbat in zodia berbecului si cum se descurca cu el........ca eu am ceva luni de cand ma chinui cu unul si nu-i prea dau de capat ...cand zic si eu ca e in sfarsit bine face ce face si ...ma trezeste la "realitate"
Sunt chiar asa de dificili sau ?
dolcegreta
Postat pe 9 Iunie 2009 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HOROSCOP COMPLET-toate zodiile 3 De la: garbo_493614 14 Octombrie 2019 15:05
Horoscopul chinezesc 63 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:54
berbec cu ascendent in scorpion 14 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:17
de comunicare 43 De la: Micass 13 Septembrie 2009 22:22
Osteoporoza, Osteoartrita 2 De la: quasaria 18 Ianuarie 2010 00:38
Setari Cookie-uri