Zodia PESTI

LILO
Postat pe 11 Martie 2010 13:11
mulan
Postat pe 11 Martie 2010 15:26
Ia uite cum defineste o scorpioanca un peste:Mincinos,dual,egoist,incapatanat,nu stie ce vrea de la viata si cand crede ca stie atunci se inseala .... au vici...sunt si agresivi uneori......astea sunt defectele lor...de calitati nu am auzit
mary_boo
Postat pe 28 Martie 2010 05:29
hai mai ca nu-i chiar asa. Au cel putin o calitate si aia este: stiu sa se cupleze cu scorioancele!!!
Ciresica
Postat pe 28 Martie 2010 07:21
rai pestii astia. au "vici".

oare, care o fi viciul meu? sau ma viciuiesc de acum?
si_totusi
Postat pe 28 Martie 2010 10:17
neaparat, totusico! niciodata nu e prea tarziu...
Tylly
Postat pe 28 Martie 2010 10:19
De la: mary_boo, la data 2010-03-28 05:29:08Ia uite cum defineste o scorpioanca un peste:Mincinos,dual,egoist,incapatanat,nu stie ce vrea de la viata si cand crede ca stie atunci se inseala .... au vici...sunt si agresivi uneori......astea sunt defectele lor...de calitati nu am auzit


la cat de ascunse sunt scorpioancele este si normal sa reactionam asa, dar scorpioancele sunt mult prea mandre sa recunoasca ca sunt cele mai suspicioase, nemultumite, sufera de obsesia perfectiunii, le place sa manipuleze. Noua pestilor nu ne place sa fim manipulati, iar cand depistam acest lucru... Bye Bye!
Razvan
Postat pe 28 Martie 2010 22:06
razvane...
scuipa tot,toate secretele,ce dreaq!
preciouss
Postat pe 28 Martie 2010 22:09
Buna, fetelor. Citesc de multa vreme forumurile de pe Garbo, dar nu am indraznit sa scriu. Incerc sa-mi fac acum curaj. Si eu sunt in zodia Pesti, nu stiu ascendentul.Ma regasesc partial in caracteristicile scrise de voi,iar acelea care nu-mi plac, le-am educat. Iubitul meu este Varsator, ne cunoastem de 18 ani, suntem impreuna de 4, casatoriti de 2 ani si jumatate. Am avut dezamagiri cu Fecioara si Leu.
anomisana
Postat pe 29 Martie 2010 08:34
De la: mary_boo, la data 2010-03-28 05:29:08Ia uite cum defineste o scorpioanca un peste:Mincinos,dual,egoist,incapatanat,nu stie ce vrea de la viata si cand crede ca stie atunci se inseala .... au vici...sunt si agresivi uneori......astea sunt defectele lor...de calitati nu am auzit



...si cum se face ca scorpionii stau mai tot timpul in preajma unui peste? si intotdeauna se indragostesc de aceasta zodie!asta nu spune nimic?
analizeaza mai bine lucrurile ca nu ai dreptate nici pe departe!si nu mai generaliza,daca ai avut acest "noroc",nu inseamna ca toti sunt la fel!
mulan
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:27
preci..
hai ca le zice bine baiatu',nu fi pricinoasa...

eu nu prea ma prind cand sunt manipulata,sau te pomenesti ca fac pe proasta..ehe,he,he....

iasomia
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:33
iasomico...
stiu io un peste d'asta....vai de manipularea mea cand ma prinde cu ocaua mica!

da' mi al dreaq de drag,lighioana...
preciouss
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:15
Horoscop lunar mai 2010

PESTI ( 19.02 20.03 )

DRAGOSTE. In relatia de cuplu ai chef de niste schimbari asa ca vorbeste despre asta deschis si diplomat cu partenerul/a de viata, ca sa nu-i provoci palpitatii; dragostea iti da aripi! Pentru cei care nu au ...

.....afla mai multe intr-un horoscop lunar real si funny mai 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-mai-2010.html
icecream
Postat pe 30 Aprilie 2010 19:53
Vai Razvan.... ce dragut esti tu .
Dar mai ales realist ...un peste adevarat
Eu personal multumesc in numele tuturor speciilor comune :)
Mai vb... invizibilule :)
oanta
Postat pe 1 Mai 2010 22:15
Buna , hai sa va zic eu despre zodia pesti ,am ajuns sa ii cunosc toate dedesupturile.....asa ca o sa enumar calitati si defecte
Calitati
fff inteligent
extraordinar de darnic material
f constiincios atunci cand se implica in rezolvarea problemelor..in special ale altora apropae uitand de persoana lui
inimaginabil de rezistent...poate sta nedormit nopti in sir fara prea mari consecinte
extrem de intuitiv
ii plac lucrurile de calitate
spirit de sacrificiu dus pina la extrem
emana senzualitate care hipnotizeaza
Defecte si acum este acum
fire duala
psihopat(are mania de a critica ,birfi ,manipula pe toti folosindu-se de slabiciunile fiecaruia)
mincinos inascut,niciodata nu recunoaste daca este prins cu ocaua mica
emotional este varza, o gaura neagra ,deci ca si caracter este 0
f slab in privinta alcolului fiind o zodie de apa
se poate juca cu sentimentele oricui ..ii cade in plasa
f razbunator daca l-ai calcat prea rau pe coada....pina la distrugere
deci....intre rai si iad...nu este decat un singur pas...deci dragele mele care va ganditi sa va maritati cumva cu un peste nu va sfatuiesc ...sint prea perversi...fugiiiiiiiiiiiti mancand pamintul...cat mai aveti timp...sau daca sunteti sadice si psihopate mintal si va place tortura psihica atunci e alegerea potrivita....eu una...m-am lamurit.....mai bine te lipsesti
o zii buna tuturor








garbo_1564
Postat pe 30 Martie 2012 14:35
hai, zi-ne tu!
Thor_again
Postat pe 30 Martie 2012 14:42
De la: garbo_1564, la data 2012-03-30 14:35:13Buna , hai sa va zic eu despre zodia pesti ,am ajuns sa ii cunosc toate dedesupturile.....asa ca o sa enumar calitati si defecte
Calitati
fff inteligent
extraordinar de darnic material
f constiincios atunci cand se implica in rezolvarea problemelor..in special ale altora apropae uitand de persoana lui
inimaginabil de rezistent...poate sta nedormit nopti in sir fara prea mari consecinte
extrem de intuitiv
ii plac lucrurile de calitate
spirit de sacrificiu dus pina la extrem
emana senzualitate care hipnotizeaza
Defecte si acum este acum
fire duala
psihopat(are mania de a critica ,birfi ,manipula pe toti folosindu-se de slabiciunile fiecaruia)
mincinos inascut,niciodata nu recunoaste daca este prins cu ocaua mica
emotional este varza, o gaura neagra ,deci ca si caracter este 0
f slab in privinta alcolului fiind o zodie de apa
se poate juca cu sentimentele oricui ..ii cade in plasa
f razbunator daca l-ai calcat prea rau pe coada....pina la distrugere
deci....intre rai si iad...nu este decat un singur pas...deci dragele mele care va ganditi sa va maritati cumva cu un peste nu va sfatuiesc ...sint prea perversi...fugiiiiiiiiiiiti mancand pamintul...cat mai aveti timp...sau daca sunteti sadice si psihopate mintal si va place tortura psihica atunci e alegerea potrivita....eu una...m-am lamurit.....mai bine te lipsesti
o zii buna tuturor


Cred ca ai calcat un peste pe coada.. de ai ajuns sa-i cunosti "defectele". Fugi... fugi... cat poti de repede.... (prietenii stiu de ce ...:)) )
Razvan
Postat pe 1 Iunie 2012 19:18
1564, cred ca nu stii definitia termenului "psihopat"... Mai ai timp sa o inveti!
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2012 19:50
garbo 1564 vezi ca si eu sunt pesti si nu sunt nici psihopata nici mincinoasa nu-i adevarat ce ai spus la defectele pestilor
yoxyfoxy
Postat pe 1 Ianuarie 2015 17:48
un peste poate fi calcat pe coada foarte greu deoarece este alunecos. poti sa il superi si va suferi ca un peste. psihopat nu este, in schimb e spiritual si romantic.minciuni spun toate zodiile incluisiv zodia ta. daca nu te intelegi cu un peste, te rog, nu generaliza!
teo_g10
Postat pe 1 Ianuarie 2015 22:46
asa este teo
yoxyfoxy
Postat pe 1 Ianuarie 2015 23:14
Este adevarat ce spune Garbo-1564. Pestii sunt psihopati. Si asta din cauza firii lor foarte emotive. Cand sunt raniti, sensibilitatea excesiva ii fac sa simta mult mai acut lovitura, sa treaca mai greu peste situatie. Si datorita inclinatiei native spre arta, care implica f. multa imaginatie, ajung sa se razbune in moduri atroce. Eu sunt peste si am fost casatorit cu un al peste, am avut prietene raci, scorpioance. Am fost la randul meu ranit si ani de zile mi-am imaginat si pregatit razbunarea. Pestii intre ei fac un cuplu nemaipomenit la pat, unic. Se stie ca pestii sunt f. buni amanti, fie ca e femeie sau barbat. Imaginatia lor te duce pe cele mai inalte culmi ale extazului. Dar relatia pesti-pesti se opreste aici cu compatibilitatea. In final o asemenea relatie ajunge la distrugere. Fiind f. sensibili pestii nu sunt in stare sa se auto managerieze. De cele mai multe ori ajung sa exagereze. Dintr-un graunte de gheata ajung sa faca un munte de zapada.
Sunt doua categorii de pesti, care se lasa dusi de curent si care innoata impotriva lui. Aceasta de-a 2a categorie e de departe cea mai numeroasa, mai ales in zilele noastre in care media da la tot pasul exemple de caractere puternice. Si cum pestele e o fire duala reuseste sa se ascunda in pielea unui caracter puternic, ajungand, daca sunt ajutati sa se si creada f. puternici si sa realizeze lucruri fantastice. Vor fi esalonul 2 sau 3, niciodata in varf pentru ca au nevoie de exemplu permanent fata de care se raporteaza si se controleaza. In varf va fi unic si nu va avea acea oglinda in care sa se compare.
Pestii fac casa f. buna cu caractere puternice, imprumutand de la ei echilibrul de care au nevoie, devenind un partener pe care te poti baza si de care nu-ti va fi rusine.
Un singur lucru nu se schimba la pesti, fidelitatea. Un peste nu va fi niciodata fidel. Datorita imaginatiei f. bogate pestii se plictisesc repede la pat, au nevoie mereu de ceva nou, de acel ceva care sa le confirme ca sunt inca doriti. Asta nu ineamna ca isi iubesc partenerul mai putin. Asta nu insemna ca daca iubesti pe cineva trebuie sa manaci mereu acelasi fel de mancare ca si el. Analizati-va pestilor si pestoaicelor corect si va veti da seama ca am dreptate tot ce am scris aici
garbo_408221
Postat pe 2 Ianuarie 2015 07:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia LEU 221 De la: elenakarla 12 Aprilie 2010 01:15
Nu avem pe nimeni in zodia Berbecului?????????? 78 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 12:48
trend sau tratament? 1 De la: annya_852004 21 Martie 2009 15:09
Barbatul rac 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:48
Ce frumoasa e viata cand vedem culorile ei! Cel mai bun CAROTENOID din lume 1 De la: FMeg 16 Ianuarie 2010 19:14
Setari Cookie-uri