Zodia PESTI

...pai cine-a zis...:"Toate printesele si toti printii dispar la un moment dat.Iar eu, nu obisnuiesc sa merg prin crasme cu prietenii, din doua motive.Nu-mi plac crasmele si nu am prieteni"..ca nu mai inteleg nimic ( sau concediul mi-a facut mai mult rau decat bine
blanca
Postat pe 9 August 2008 07:59
Ma refeream la faptul, ca nu am prieteni de pahar.Prietenii mei adevarati sunt cartile,dupa care prieteniile incep sa descreasca usor.Dar, prieteni printre barbati,nu am.Imi place sa discut cu niste domnisoare si doamne, pe forum, pentru ca sunt mai sensibile si mai inteligente decat barbatii.

Postat pe 9 August 2008 19:03
Mi-a mai venit inima la loc!!! .

Prietenii sunt ca pietrele pretioase, nu cresc pe toate gardurile . Si poate ca e mai bine asa , altfel nu le-am stii aprecia valoarea . S-ar banaliza .
blanca
Postat pe 9 August 2008 19:22
Vreau sa ma scuz fata de Maria, pentru ca am procedat la un moment dat fara fair play.Ea nu a facut decat sa faca o remarca asemanatoare cu a ta, mielutza, si eu m-am grabit sa pun toata povara pe umerii ei, ca Atlas, povara cerului pe umerii lui Heracles.

Postat pe 9 August 2008 20:33
Ce v-a venit, fratilor, sa va legati de Pesti? Ati intalnit vreodata un ...Rac?
carmen_stanescu
Postat pe 10 August 2008 17:35
De la: lionqueen, la data 2008-08-10 17:35:27Ce v-a venit, fratilor, sa va legati de Pesti? Ati intalnit vreodata un ...Rac?


am intalnit un rac ...cand m-am nascut ...so..what ?!
Namidee
Postat pe 12 August 2008 13:29
Unde?Unde? Vreau sa-l vad si eu.

Postat pe 13 August 2008 13:18
De la: vanghelis007, la data 2008-08-09 19:03:10Ma refeream la faptul, ca nu am prieteni de pahar.Prietenii mei adevarati sunt cartile,dupa care prieteniile incep sa descreasca usor.Dar, prieteni printre barbati,nu am.Imi place sa discut cu niste domnisoare si doamne, pe forum, pentru ca sunt mai sensibile si mai inteligente decat barbatii.


Vanghelis:
1.ia-ti un caine.
2. invata-i pe barbati sa ne priveasca asa cum ne privesti tu.
3. invata-ne pe noi, femeile, sa ii facem pe barbati sa ne priveasca asa cum ne privesti tu...
gianiblue
Postat pe 13 August 2008 13:41
Mi-am luat.Dupa ce intr-o noapte catelul a transformat holul si bucataria intr-un lac de acumulare pe care pluteau tot felul de indivizi dubiosi...Dupa ce am alunecat prin confesiunile lui, care intre noi fie vorba, erau de tot ra...(bulina corespunzatoare, atentie, aceasta nu se bea cu apa si nici cu cola sau fanta),am renuntat in mod tacit, pentru nepotrivire de caracter.In rest avea toate calitatile, dar scriitor nu o sa ajunga niciodata, va spun eu.Nu eu trebuie sa deschid ochii barbatilor.Ci voi.Pe o femeie, de altfel o nevasta destul de serioasa, care luase bacalaureatul cu zece, a prins-o barbatu-sau ca ii umbla in buzunar.
-Ce cauti tu acolo, in buzunarul meu?Dar tu stii ca in buzunarul Meu, nu umbla nimeni, nici nora lui Gengis Han?
-Draga, iti cautam ochii.
-Ochii Mei, in buzunarul Meu, dar tu chiar ca esti proasta, tu nu stii ca ochii Mei sunt sus pe nas?
-M-am uitat si eu, dragule, dar acolo nu erau decat lentilele goale, prin care tu crezi ca vezi lumea.

Postat pe 13 August 2008 16:31
prin ape or fi umbland indivizi dubiosi ca de, place la lume sa se scalde insa, gingis ista cre' ca l-a cam prins pe baia si, nu stiu daca in apa dar, pestii radeau de ei; oameni mari si far' de minte. oricum, pestanii, e destepti nenicilor si , nu pot fi prinsi in prostovoale nici in setci decat daca, pescarul e omul lui dumnezeu. dixit :))))
si_totusi
Postat pe 17 August 2008 01:03
Si totusi, te citesc cu placere si interes.Sa stii ca intru pe Garbo, numai din placerea de a te asculta cat de frumos povestesti si mai ales cat de adevarat.

Postat pe 17 August 2008 07:34
he, he vanghelis ce 'otz esti mataluta :))) ca tot vorbeam de mongoli, cica tactica folosit frecvent de ei era atacul rapid i scurt, urmat de o retragere amagitoare, menita sa atraga inamicul in cursa.
tu parca ai fi mongol :))))
si_totusi
Postat pe 17 August 2008 10:12
cred ca de fapt, mongolii istea erau sagetatori. ce tot amintesc eu de ei la pasnicii pestani?
si_totusi
Postat pe 17 August 2008 10:19
asa este, sunt duplicitari, egoisti si manipulatori sentimentali. barbatii sunt asa. eu sunt o leoaica nelecuita de pesti, din pacate. sunt la al 3lea, cel mai important si sufar la fel de mult dar are ceva care ma face sa-i tolerez orice. si desi nu ne potrivim la prima vedere, semanam totusi, ne completam, el imi da ceva la care nu pot renunta.
georgiana_irl
Postat pe 17 August 2008 13:13
trebuie sa facem clar diferenta intre barbati si femei pesti si apoi sa spunem ce e adevarat si ce nu, pt unii si altii. sunt foarte diferiti. stabilitate la barbatii pesti? ha ha ha. no way.
georgiana_irl
Postat pe 17 August 2008 13:18
pestii sunt compatibili cel mai bine cu racii... din dragostea lor se isca un foc mare si mistuitor... dar se inteleg perfect ssi se completeaza unul pe celalat din toate punctele de vedere
mitzura
Postat pe 17 August 2008 14:31
in viata uneori e posibil sa nu ai prieteni, ci doar amici. e bine sa fi invatat sa faci diferenta, astfel ca palmele lor nu te vor mai durea atat de rau atunci cand le vei primi. in ziua de azi e bine sa fi precaut pana si in somn, nu sti cine te asculta langa pat... "fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani nu ma tem" daca vrei sa sti cine iti este prieten intr-adevar da-i bani imprumut..." si multe alte zicale... verificate de generatii intregi!
mitzura
Postat pe 17 August 2008 14:34
mitzura
Postat pe 17 August 2008 14:34
adicatele ce vrei sa zici?
mitzura
Postat pe 17 August 2008 14:35
racii cu pesti... cocteil molotov, de belea, de bine
mitzura
Postat pe 17 August 2008 14:36
uneori tocmai prin aceasta magie, prin duplicitate se pot pune perfect in pielea celuilalt si il inteleg pana la nemarginire... si creeaza acea magie, acea atractie... eu inca il astept pe al treilea, doi am avut dar mai vreau unul care sa ramana langa mine, sa nu imialunece printre degete in apa nemiloasa.. e sublim sa ai un peste langa tine... asa e nu te mai saturi de prezenta lui, e periculos de dulce, e ca acel ceva ce da dapendenta, si de care nu mai poti scapa...
mitzura
Postat pe 17 August 2008 14:41
asa da. adevarat. femeile pesti se inteleg perfect cu barbatii rac sau gemeni. eu m-am inteles si cu sagetatorii . era sa-mi scot un ochi cu leul , nu am putut suporta feciorul. zodia asta tare nu-mi place. sau poate am intalnit eu fecioara nepotrivita .
si_totusi
Postat pe 17 August 2008 22:07
De la: oanaarion, la data 2008-08-17 14:31:10pestii sunt compatibili cel mai bine cu racii... din dragostea lor se isca un foc mare si mistuitor... dar se inteleg perfect ssi se completeaza unul pe celalat din toate punctele de vedere


ce bine !!! ce bine !!! credeam ca numai eu simt asta !!
Namidee
Postat pe 19 August 2008 13:39
mitzura
Postat pe 19 August 2008 18:53
Am mai vazut noi Leu care a divortat de un Rac si a prins un...Peste. Unii ar spune ca a nimerit din lac in...mai rau. Altii l-ar numi masochist. Chestiunea cu completarea probabil ca este singura explicatie. Eu spun asa: focul lui incalzeste usor apa Pestelui, sau vaporizeaz un posibil taifun. Apa ei stinge fierbineala Leului si transform n abur eventuala mistuire. Mai ramane de cercetat daca si din perspectiva altor zodiace sunt sau nu compatibili, daca au ceva foc in ascendent sau ceva apa la originile ancestrale. Leul meu e Iepure de apa, iar eu...Peste, Cal de Foc.(El zice Rechinut) Asa ca...Yin si Yang ca la balamuc!
carmen_stanescu
Postat pe 20 August 2008 16:24
Si in apa traiesc pesti care se numesc pirania, fata de care leii seamana cu niste pisicute pensionare.

Postat pe 20 August 2008 18:54
E adevarat. Fiecare mediu are Regele lui, nu? Sa nu mai vorbim de Anguila, Baracuda, Tipar electric sau de ce nu...stiuca! Totul este sa nu interferezi cu teritoriul celuilalt Suveran.
carmen_stanescu
Postat pe 22 August 2008 10:01
Si eu sunt tot Peste si ma recunosc
raul27
Postat pe 22 August 2008 15:04
Raul,

si eu
carmen_stanescu
Postat pe 23 August 2008 10:46
Eu nu sunt peste, si nu ma recunosc.De regula, nu stiu daca ati observat ca politistii, fac parte din alte sodiace, dar niciodata dintre pesti.Desi, au o mare slabiciune pentru acestia.

Postat pe 24 August 2008 05:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia Sagetator 21 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:53
zodia taur 1 De la: keles 22 Martie 2009 09:41
Geaman cu ascendent in scorpion 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:54
Zodia BALANTA 105 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:32
Zodii pentru fiecare zi de nastere 44 De la: swim406 19 August 2009 16:42
Setari Cookie-uri