Zodia PESTI

Draga mea, eu sunt peste si prietenul meu este leu ; suntem de 2 ani impreuna si ne este super bine; asa ca nu trebuie sa generalizam cu zodiile astea. Eu sunt extrem de fericita de aceasta combinatie.
garbo280271
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:08
si cu zodiile astea....in principiu, sunt anumite trasaturi comune unor zodii, dar de aici pana la a te lua dupa ele cand incepi o relatie, e cale lunga
zambila
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:14
Pe de alta parte sunt oameni "inrobiti" cu totul previziunilor astrologice...si zodiacelor...
eu personal am intalnit oameni care de la primele vorbe intreaba in ce zodie te-ai nascut...luminandu-se brusc de parca dintr-odata stiu cam tot ce se poate stii despre tine...ori urmeaza in foarte scurt timp sa se edifice...
Buna dimineata tuturor !
DORI_
Postat pe 14 Ianuarie 2010 09:42
ai mare dreptate....si eu sunt o peshtioaica pe 27 februarie si cateodata am impresia ca sunt 'mai rea ca dracu':P..e nici chiar asa.dar o data ce mi a calcat cineva pe coada trebuie sa se ferasca mult timp de acum incolo
garbo049065
Postat pe 14 Ianuarie 2010 14:41
eu sunt peste.am avut 2 relatii cu doi lei.catastrofa...de acum inainte am sa fug de barbatul leu ca de dracu.nu m as risca si cu o a treia relatie :p
garbo049065
Postat pe 14 Ianuarie 2010 14:49
e fff adevarat totul. prietenul meu e pesti si toate trasaturile i se potrivesc!
Karmenush_h
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:14
pana si alea contradictorii?!
preciouss
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:56
auziti..eu sunt un peste mandru nascuta pe 24 februarie , sunt o persoana f buna si intelegatoare pana ma calci pe coada. prima oara mai iert, dar dupa aia fereste-te de mine ca din pestisor de apa dulce devin un peste rapitor.asa k pestii sunt o zodie cu totul speciala, si liniile generale referitoare la noi sun pur orientative...nu sun t litera de lege
Domnisoara_Christina
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:38
mmm si eu sunt peste si ma regasesc in toate aceste caracteristici...insa putem f.bine sa fim si rele...deci..in concluzie...pestoaicelor..suntem grozave;);)
Dany3la_elena
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:56
suntem, suntem
mulan
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:33
Sunt zodia pesti si cu ascendentul in pesti ... pe 6 martie, vorbind de persoana mea ...:
- sunt egoista in anumite cazuri, daca tin fff mult la acel obiect, nu l-as da absolut deloc;
- sunt foarte sufletista, imi place sa ii ajut pe toti, chiar daca uneori sunt luata ca de fraiera, asta e una din parti care ma face sa sufar ... ajut ce ajut din toate puterile mele si din putinul meu ofer, iar altul imi intoarce spatele si nici multumesc nu spune (cum s-ar spune din interes, ca daca cer ajutor nu mi se da, decat fff rar cand intru in contact cu alte persoane);
- intr-o relatie ma lipeam imediat de x si deveneam visatoare imediat, dar cu timpul am invatat si sa ma controlez ... acum ma prind de x-ulescu mai greu si gandesc pe azi pe maine;
- cand e vorba de un nou nascut, sunt darnica, si nu numai, am mai spus mai sus, imi place sa daruiesc celui care merita;
- imi place linistea, sa ma distrez evitand galagia (gen cluburi), te poti distra si altfel;
- in zodiac se spune ca sunt creatori in arta, ei bine e fffff adevarat, arta plastica fac de micuta (sunt artist plastic), ma relaxeaza foarte mult;
- sunt o fire geloasa, dar ma pot controla ... ma refer ca nu fac ca altele sa tipe, sa arunce si alte cele, eu sunt doar cu intrebarile si vreau sa stiu totul ce se petrece;
- sunt foarte curioasa, memoria este de nota 10 (lucrurile neinterasabile nici nu merita sa le stochez );
- ma inteleg ffff bine cu scorpionii (iubitul meu este scorpion), taurii, racii, gemenii si bineinteles pestii ... pana la urma tine cont si de educatia primita, nu numai de zodie
- ca si culori ador albastrul si verdele
Elena_
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:12
mulan
Postat pe 1 Februarie 2010 13:53
buna tuturor, sunt si eu in zodia pesti, si as vrea sa particip la discutiile de pe forum, dar nu stiu cum.
ma indrumna si pe mine cineva?
mersi
cocorita
Postat pe 1 Februarie 2010 15:43
pai cum nu stii? esti deja pe forum!
incep eu!
hai salut pestioaico!
mulan
Postat pe 1 Februarie 2010 22:14
sunt nascuta pe 19 februarie.Poate sa-mi spuna cineva ce zodie sunt? Multumesc!!!!!!!!!
nicolll
Postat pe 2 Februarie 2010 10:39
enjoy

http://www.eastrolog.ro/
sierra_ig
Postat pe 2 Februarie 2010 10:54
multumesc!
am cautat.
sunt pesti...dar....in unele horoscoape sunt si varsator...Asta e dilema mea.........
nicolll
Postat pe 2 Februarie 2010 11:05
De la: garbo095306, la data 2010-02-02 11:05:36multumesc!
am cautat.
sunt pesti...dar....in unele horoscoape sunt si varsator...Asta e dilema mea.........



dar tu ce vrei sa fi? pesti sau varsator?
ai sansa sa alegi
mulan
Postat pe 2 Februarie 2010 20:07
depinde cum se aseaza astrele. dar tot as vrea sa stiu unde ma "incadrez"
nicolll
Postat pe 3 Februarie 2010 08:16
te "incadrezi" la pesti, punct
.
Tylly
Postat pe 3 Februarie 2010 08:21
De la: Celleste_, la data 2010-02-03 08:21:04te "incadrezi" la pesti, punct
.


incadreaza-te la stat ca esti mai bine platita

da si pestilor le merge bine finaciar in aceasta perioada asa ca ramai la pesti
mulan
Postat pe 3 Februarie 2010 15:49
daca spuneti voi.............
anul asta sunt ...pestoaica. la anul, mai vad eu
nicolll
Postat pe 3 Februarie 2010 16:41
Un lucru e sigur, pestii nu se lasa, au un mare atu presimt si anticipeaza evenimentele, cu alte cuvinte ii duce capul mai sunt si fascinanti si cu mult bun simt pentru ca le pasa de cei din jurul lor. si etc...etc...

aky
Postat pe 4 Februarie 2010 20:15
Nu fi atat de sigura ca va dura...Leul accepta doar pe cei care '' asculta'' si se supun, doar e Regele bun / rau al animalelor!
aky
Postat pe 4 Februarie 2010 20:16
idem..dar eu am ascendentul in leu, de aia-s asa selfish si mereu imi vad de viitorul meu si de avantajele mele. Dar am fost ei eu pestoaica proasta si timida , ce-mi pasa de altii si asa mai departe...dar dupa multe traume am ajuns la opusul :)
d4rk_kalypso
Postat pe 5 Februarie 2010 13:12
in ce data esti nascuta?
nicolll
Postat pe 5 Februarie 2010 15:42
De la: bbaass, la data 2010-01-14 09:05:29Si eu sunt in nascuta zodia pestilor si cred ca se cam potriveste descrierea ... facem prea multe sacrificii din dragoste, punem prea mult suflet in relatii cu persoane care nu merita, suntem idealiste... dar suntem femei calde, prietenoase, sociabile, bune sotii, mame dedicate copiilor, ce mai ... suntem grozave!


Nu numai voi femeile faceti sacrificii si puneti mult in relatiile voastre si noi barbatii (pesti) suntem la fel. Cel mai rau este ca iubim persoane care nu merita... acest lucru este cel mai dureros.

Mativul din zodia pesti traieste sub semnul infinitului, al credintei si al misticii. Este orientat prin excelenta catre alinarea suferintelor aproapelui sau, el manifesta dragostea si sacrificiul de sine.

Aceasta caracterizare este cred cea mai obiectiva.
Nu credeti?
Razvan
Postat pe 17 Februarie 2010 17:36
ba da credem,mai ales noi pestioaicele!
mulan
Postat pe 18 Februarie 2010 15:44
De la: , la data 2008-07-24 16:12:52Iarasi nu sunt de acord.In relatiile interumane, pestii sunt in tigaie.
aneta_tm
Postat pe 11 Martie 2010 13:04
cred ca tu ai fost "muscat" de un rechin DE AI O ASTFEL DE PARERE DESPRE PESTI
aneta_tm
Postat pe 11 Martie 2010 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: anirica 15 Ianuarie 2010 21:25
FEMEIA SAGETATOR 1 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:47
zodia varsator 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:00
zodiac feminin pe anul 2010-zodia peste 4 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:39
trend sau tratament? 1 De la: annya_852004 21 Martie 2009 15:09
Setari Cookie-uri