Despre iubire si comunicare in viata.Ce inseamna sau ce ar trebui sa insemne?!

Unii oameni se simti iubiti daca iîiajuti mocca si nu astepti nimic in schimb .
Daca muncesti si le bagi in traista,
oamenii nu se simt iubiti si ajutati când le dai un sfat si îi indrumi ei vor sa le cauti tu sa le bagi si in traista ca pt ei asta vad ca ar insemna iubirea. Si sa se simt iubiti
ingerasulluptor1
Postat pe 27 Iunie 2015 15:27
De la: garbo_413205, la data 2015-06-27 15:06:38Eu ma refer am la gramatica , dar tu cu meinte ta de 2 leider înțelegi doar ce vrei.

barbatii au mintea incurcata si femeile care se iau dupa ei.


Nu cred că tableta poate scoate cuvinte precum : meinte, leider. :)

Păi, nu aşa trebuie să fie ? Asta este ordinea firească a lucrurilor : femeia după bărbat.
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 16:00
De la: garbo_413205, la data 2015-06-27 15:09:09Prostii zic ca daca esti un om corect si cuminte esti freier.
Mai bine sa fii excroc, si urite de aia de deschid pt prostii pt ca asa cred ei ca o duc bine pt ca unii au functie mare si au ce fura,


La fel, cuvintele : "freier" , "excroc" .

Stilul ăsta de scris seamănă foarte mult cu un user din primăvară, am uitat cum se numea.

Ţi-ai făcut alt cont şi ai revenit aici, ţi-ai adus aminte de noi şi ai venit să ne zgârii ochii cu scrisul tău haotic ???
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 16:05
De la: garbo_413205, la data 2015-06-27 15:27:28Unii oameni se simti iubiti daca iîiajuti mocca si nu astepti nimic in schimb .
Daca muncesti si le bagi in traista,
oamenii nu se simt iubiti si ajutati când le dai un sfat si îi indrumi ei vor sa le cauti tu sa le bagi si in traista ca pt ei asta vad ca ar insemna iubirea. Si sa se simt iubiti


Desigur. Trebuie să le dai totul.

Cum ziceai în primăvară ? Trebuie să-i dai bărbatului toţi banii munciţi de tine, şi să-i faci şi cele trebuincioase : gătit, spălat, şi totul "moca" . Asta este datoria ta. Să întreţii bărbatul tău. "Moca" .
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 16:08
Draga Vasile, din punctul meu de vedere un barbat care trebuie intretinut si "periat" nu este demn de numele asta. Si daca mai are si pretentii si este vesnic nemultumit si pretentios cred ca este orice, numai barbat nu, indiferent ce scrie in buletin. Din nefericire sunt mai multi de o gramada din astia.
angel_forever
Postat pe 27 Iunie 2015 17:42
Vasile , cred ca te referi la ingeritza noastra luptatoare.
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2015 17:55
De la: Rotty, la data 2015-06-27 17:55:58Vasile , cred ca te referi la ingeritza noastra luptatoare.


Da, da, aşa este, dar avea alt nume de user.... Nu ţi se pare şi ţie stilul de scris identic ? :)
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 18:04
A avut o multime de nume /numere de-a lungul timpului. Naiba le mai baga in seama pe toate.
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2015 18:17
Mai dragilor, mai lasati pietrele jos, ca oricum nu rezolvati nimic. Ii dati doar apa la moara.
angel_forever
Postat pe 27 Iunie 2015 18:21
Ce-mi place!

Draga mea, dragule, dragilor...

Ea: Dragule, esti exact genul de barbat, cu care as vrea sa ma marit!
El: Si atunci de ce vrei sa ne despartim?
Ea: Deocamdata vreau sa imi traiesc viata...te caut eu cand sunt pregatita!
Axl_R
Postat pe 27 Iunie 2015 18:30


Nu, eu nu cred ca este ingerita aia luptatoare... ! Eu am avut discutii multe cu ea mai demult si sub clar de luna... spunea ineptii dar macar le spunea corect gramatical. Continutul era aiurea de nu-l intelegeam, dar scrisul parca era corect. Dar indiferent cine sau ce e.. nu-i iert ca l-a suparat pana si pe nea VasileDinNuc....
barboneli
Postat pe 27 Iunie 2015 18:44
Si daca-i ea si umbla cu cioara vopsita sa credem noi ca-i papagal ?
Sa nu o ierti in nici un caz Barbo.
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2015 18:53
Lui 205 de acum,parca 810 mai demult,ori ii dai atentie,ori nu,are tendinta de a face din orice topic un loc in care isi varsa frustrările,lipsurile si mai ales ineptia.Nici tata Freud n-o mai scoate... ,problema ei fiind un amestec de prostie si oaresce dezechilibru psihic.Si cum nebunul se mai trateaza,dar prostul veci...
Schmetterling
Postat pe 27 Iunie 2015 19:32


Nu, inca nu cred ca e ingerul luptator... aia era fata finuta, avea si umor uneori. Asta 205 sau cum ii zice, nare nimic. Nici farmec nici minte nici tigaie de fier, ca ingerita.... Mai ti minte Rotty ce multe discutii aveam noi cu ingeras ? Umpleam cate 10 pagini pe seara. Da, e adevarat ca si ea repeta de 15 ori acelasi mesaj... cica ii tremura mana... ! Mi-e dor de ea....
barboneli
Postat pe 27 Iunie 2015 19:44
De la: Schmetterling, la data 2015-06-27 19:32:21Lui 205 de acum,parca 810 mai demult,ori ii dai atentie,ori nu,are tendinta de a face din orice topic un loc in care isi varsa frustrările,lipsurile si mai ales ineptia.Nici tata Freud n-o mai scoate... ,problema ei fiind un amestec de prostie si oaresce dezechilibru psihic.Si cum nebunul se mai trateaza,dar prostul veci...


Şi mai cred că este aceeaşi persoană cu carmenmirela, este acelaşi stil haotic de scris. :)
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 20:04
Exact,Vasile! Acum imi aduc aminte de CARMENMIRELA Nu pot sa nu ma intreb,la modul cel mai serios: pe ce considerent iti faci enspe useri?! Si aberezi la fel?! E nebunie,prostie?
Schmetterling
Postat pe 27 Iunie 2015 20:10
De la: Schmetterling, la data 2015-06-27 20:10:24 Exact,Vasile! Acum imi aduc aminte de CARMENMIRELA Nu pot sa nu ma intreb,la modul cel mai serios: pe ce considerent iti faci enspe useri?! Si aberezi la fel?! E nebunie,prostie?


Mai devreme am citit topicul ăla cu proxeneţii şi că românii sunt o naţie de criminali. Nu-l mai găsesc acum, iar garbo nu are căutare internă de subiecte sau useri (sau nu ştiu eu).
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 20:14
De la: barboneli, la data 2015-06-27 19:44:31

Nu, inca nu cred ca e ingerul luptator... aia era fata finuta, avea si umor uneori. Asta 205 sau cum ii zice, nare nimic. Nici farmec nici minte nici tigaie de fier, ca ingerita.... Mai ti minte Rotty ce multe discutii aveam noi cu ingeras ? Umpleam cate 10 pagini pe seara. Da, e adevarat ca si ea repeta de 15 ori acelasi mesaj... cica ii tremura mana... ! Mi-e dor de ea....


Da.... dar uiţi că tehnologia a avansat... Acum nu-i mai tremură mâna, ci tableta reformulează cuvintele....
VasileDinNuc
Postat pe 27 Iunie 2015 20:18
Din ce stiu eu,nu are căutare.Si mai bine citim altceva,ca-i cam obositor.Pe langa exprimarea asta,de nu stiu cum sa i mai zic,prea multa informatie negativă,frustrare,inraire.Cred ca e greu sa trăiesti cu asemenea sentimente..
Mai bine citesc Alba ca zăpada!
Schmetterling
Postat pe 27 Iunie 2015 20:22


Ok, tu citeste Alba ca zapada si eu ma ocup de pitici... !

http://art-zone.ro/poze/mari/Mutulica_A_Lui_Alba_Ca_Zapada_big.jpg
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2015 08:26
Da...Eu i am uitat Însă, are cine mi reaminti!
Schmetterling
Postat pe 28 Iunie 2015 08:31
De la: barboneli, la data 2015-06-28 08:26:55Ok, tu citeste Alba ca zapada si eu ma ocup de pitici... !

http://art-zone.ro/poze/mari/Mutulica_A_Lui_Alba_Ca_Zapada_big.jpg


Linkul se deschide, dar imaginea nu se poate vedea, este doar o pagină albă : scrie mic sus, în stânga : Access denied.
VasileDinNuc
Postat pe 28 Iunie 2015 09:59
Pai sunt Prietena voastra ingerasul luptator, si mie mia fost der se voi. Acum mam mutat in austria si vb vb mai mult germana decât roman este,


ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iunie 2015 10:08
Acum barbatii austrieci vor sa ma învete germana si altele. Si ei sunt o apa si un pamant. Hot mai diplomati.
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iunie 2015 10:10
Pai mamica daca ai uitat limba romana atit de repede inseamna ca nu-ti era buna prietena nici inainte de a pleca ca sa nu mai spun ca gramatica iti era dusman de moarte ca si logica.

Am prieteni plecati din tara de 10-12 ani si inca vorbesc o romana f. corecta asa ca scuza ta nu prea tine.

Si daca ai sa vorbesti germana cum vorbesti romana e normal ca barbatii austrieci vor sa te invete "altele" ca poate acele altele nu presupun dialogul.
Si daca si ei sint o apa si un pamint incearca si tu la Capul bunei Sperante.
Tommy_Boy
Postat pe 28 Iunie 2015 10:23
De la: garbo_413205, la data 2015-06-28 10:08:21Pai sunt Prietena voastra ingerasul luptator, si mie mia fost der se voi. Acum mam mutat in austria si vb vb mai mult germana decât roman este,




Incearca sa introduci dictionar roman sau englez in tableta sau ce ai, poate oi fi stiind tu ceva română ,dar te încurcă dictionarul in germană.

Cât despre ce e topicul si cât am deviat.. Engel, incearca sa vezi oamenii din alta lumină,acea a unui înger,asa cum te autointitulezi.La ce viziune ai, esti un înger cazut...
Schmetterling
Postat pe 28 Iunie 2015 11:48
Si ce sa invat eu de la barbatii sa devin sî eu o excroaca, barbatii trăiesc de pe spinarea femeilor si la unele femei le place asta pt ca zic ca sunt destepte. Ce sa invat eu de la voi,
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iunie 2015 14:34
Voi sunteti hoti dar va laudati ca stii bine gramatica, dar daca dati test la romana picati toti cu Nota1
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iunie 2015 14:36
Nu am eu ce sa invat de la batbati aia te invatati doar lucruri rele
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iunie 2015 14:38
Eu nu sunt ca celelalte femei sa visez prinți le cai albi și bogați, pt ca îmi este frica sa nu primesc șieu un bburtos cu riduri șiffără un bănuțiîn buzunar.cam ăsta consta iubirea șila bbărbați și la femei.toti visează parteneri bogați sa le p h na toate pe tava dar e din păcate viațaeste EDV dura ac și nu primesc pt ca realitatea este en alta
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Iunie 2015 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie la studiu - dezvoltarea in firme 1 De la: Ander 14 Februarie 2012 23:45
Curs de cosmetica 3 De la: l_erika 29 Iulie 2011 18:30
Cum se cucereste un barbat !!!!! 13 De la: dancris 2 Iulie 2010 13:18
Credeti in dragoste la prima vedere??? 48 De la: Eu1985 23 Ianuarie 2014 21:31
DANTURA SANATOASA 11 De la: garbo_9499 29 Martie 2013 16:55
Setari Cookie-uri