IMPORTANT...SPUNETI NU VACCINULUI ...

ESTE VORBA DOAR DESPRE O CONSPIRATIE...VOR SA REDUCA DIN POPULATIA LUMII ....INTARTI AICI SI VA VETI CONVINGE ....EU UNU NU RECOMAND SI NIMENI DIN CADRELE MEDICALE NU IL FAC ....http://lungualin.info/adevarul-despre-vaccinul-gripei-porcine
ioana_oaoa
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:05
chiar asa e ciudat cu vidioclipul despre gripa porcina
buna_01
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:09
nu il facem... da' lasa-ne cu conspiratia....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:39
totusi articoul e de citit . sa vedeti cum "lucreaza" paranoia
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:47
cred ca teoria conspiratiei asta a aparut la absolut orice vaccin nou: de la ala de gripa aviara, pina la vaccinurile bebeilor....
Cind am vaccinat-o eu pe fie-mea erau toate mamele ca gainile dupa molima, ca provoaca nenorocitu' de vaccin autism. De parca autismul e gripa.
Ala impotriva cancerului de col, ca provoaca infertilitate... si ca de ce vaccineaza tocmai fetitzele. Asa e, poate ar fi fost o idee buna sa previna cancerul de col la baietei.

samd.
Cre' ca singura conspiratzie e ca astia vor sa ne faca cu nervii. Nu sintem prea multi, da' om fi prea sanatosi la cap. Si vor sa mai reduca din procente.
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:54

stai Q ca e alta teorie . eu am primit ceva de genul pe mail . acum o luna . se povestea acolo cum in timpul vaccinului ti se implanteaza un cip cu ajutorul caruia esti urmarit si in cazul in care esti considerat indezirabil dintr-un motiv sau altul , poti fi eliminat . cica suntem prea multi pe Terra si ca ar trebui sa mai ramanem vreo 10% din toti .
te doare capul!
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:06
aha. Si cine urmareste 90% din populatia Terrei? Populatia lu' Marte, probabil?

Astia's d'aia gen irinuca, care au uitat drumu' spre biserica si trebe sa fi fost o conspiratie, hic, de nu mai e acolo unde era....
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:14
treaba e, ca de apuci sa crezi , iti vine sa-ti faci vaccinu'. altfel trebui sa fii mucles toata viata, sa nu superi pe careva.
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:17
blue, crezi ca exista 10% din populatie care sa nu fi suparat pe careva?
Poate generatia asta nascuta in 2010, de n-au iesit din maternitate inca... da' si aia au mai pissed off cite o asistenta.
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:20
nu cred . ma amuzam doar, ca argumentand fara minte intr-o directie poti obtine efectul invers.
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:24
Uite asa a aparut si Teoria lui Arhimede... mi-i si inchipui pe grecoteii aia tipand de mama focului prin aulele lor: "sa nu care cumva sa scufundati un corp solid intr-un vas cu apa, pentru ca e posibil sa va dispara! toata teoria asta e o conspiratie la nivelul lumii antice! este posibil ca Arhimede asta sa faca parte din grupul persan care doreste disparitia bunurilor lumii grecesti prin scufundarea lor in apa!"
anakin
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:25
Mda, completam cu teoria Irinucai: "o postare iti poate aparea si de doua ori pe forum".
anakin
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:25
eu sint sceptica la vaccinarile astea pt. ca am avut reactii alergice - pe care posibil sa le fi mostenit si kupilu' - deci le evit. Da' de la a le evita pina la a considera ca ne face cineva intentionat injectia letala... ...
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:28
acum am intrat pe link si vad ca e un clip . dar o sa caut ce mailul - daca nu l-am sters . si-o sa-l postez . de amuzament.
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:30
ti-e frica de vaccin, anakinule!
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:31
io din principiu nu mi-l fac....am facut o reactie urata de tot acum 4 ani de la un vaccin antigripal.....si m-am lecuit de vaccinuri pentru boli de vaci nebune.....lasa ca daca mor...tot tzacanita ma duc.....ori cu vaccin, ori fara....
tutankhamon
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:34
asta s-a inteles din postarea mea, blue ?..

ca idee, nu mi-l fac. Nu am avut probleme respiratorii pana acum - in afara catorva viroze - si pe de alta parte, in fiecare an apare o gripa cu tulpina modificata. Anul asta s-a numit porcina...
anakin
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:40
la anu' o fii "oina"
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:41
nu . gandeam cu voce tare de ce ti-o fi tremurat mana pe mouse.
bluelight
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:43
pai pocina a fost, bovina... cre' ca a fost aia cu vaca nebuna... aviara a fost...s-au cam terminat orataniile....
O sa fie gripa magareasca?!
Gripa curcilor?
Ce alte chestii mai cresc prin ograda?
Ne, curcile intra la aviara...
Caii si magarii au mai ramas in afara gloriei medicale.
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:44
avem acvarii
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:45
Fica cea mare cu sotul,l-au facut,ieri,la spital
scrichy
Postat pe 9 Ianuarie 2010 23:49
Nici eu nu mi-l fac din principiu. N-am mai racit de foarte multi ani si nu doresc sa imi scad acum imunitatea cu un vaccin. Din cate stiu daca l-ai facut odata trebuie sa ti-l faci in fiecare an altfel e jale. Acum, cati oameni si-au facut vaccinul, daca ii omoara pe toti s-ar putea sa ramanem prea putini. Ce ne facem?
Doara
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:00


Virusul gripei porcine

* noul tip de virus gripal A H1N1(virusul gripei porcine) a fost creat n laborator

nu se aseamn cu nici un alt virus precedent


pentru sinteza lui s-a folosit virusul gripei spaniole din 1918 combinat n mod artificial cu tulpina virusului comun H3N2 i H5N1 (tulpina gripei aviare)

conine material genetic de la dou tulpini de grip porcin, dou tulpini de grip uman i o singura tulpin de grip aviar

Ct de grav este gripa porcin?

* simptomele de grip porcin sunt cel mult moderate


* gripa porcin este cu mult mai blnd dect s-a ateptat (cf. The Times)


* boala nu se manifest mai drastic dect o rceal sever, deci rolul vaccinrii este pus sub semnul ntrebrii


* n Marea Britanie, cea mai afectat ar din Europa, se nregistreaz o mortalitate de 0,03 %, cu mult mai sczut dect n cazurile de mbolnviri cu o grip obinuit tip A


deci nu este justificat vaccinarea n mas a populaiei, cu att mai puin n Romnia unde s-au nregistrat doar 322 de cazuri!

Un vaccin periculos!

provoac cancer i alte boli grave:

* mutaii genetice i oncogenez prin injectarea de material genetic strin direct n snge (cf. studiilor recente)

celulele umane utilizate curent n producia de vaccinuri sunt celule canceroase provenite din diferite tipuri de tumori umane, celule fetale provenite din embrion uman avortat (sunt singurele celule capabile s supravieuiasc in vitro i s se divid fr limit de timp i spaiu) i celule animale (embrion de pui, etc.)

vaccinul Optaflu contra gripei porcine al Companiei Novartis va folosi celule umane provenite din tumori canceroase!


* sindromul Guillain-Barr (GBS), boal autoimun ce cauzeaz paralizia braelor i a picioarelor, iar n cazuri rare, a ntregului corp

n 1976 s-au nregistrat cteva cazuri de grip porcin (comun, dat de virusul natural i nu cel sintetic actual) n rndurile soldailor de la Fort Dix, New Jersey i numai unul dintre ei a decedat, cel mai probabil din cauza eforturilor fizice prea mari dect din cauza gripei. Aceasta a dus la lansarea unei vaccinri n masa a 40 milioane persoane mpotriva unei pandemii care nu s-a materializat. Mii de oameni au cerut despgubiri pentru leziunile cauzate de vaccinare. Cel puin 25 de oameni au murit i 500 au paralizat.


* nu este recomandat vaccinarea celor care sufer de boli are plmnilor (agraveaz astmul la copii), inimii, rinichilor sau a celor cu sisteme imune slbite, femeilor nsrcinate i copiilor sub cinci ani

Deoarece conine:


* adjuvani toxici

cele mai multe vaccinuri au un coninut periculos de mare de mercur sub form de thimerosal (un conservant letal) de 50 de ori mai toxic dect mercurul nsui. O doz destul de mare poate cauza disfuncii pe termen lung la nivel imunologic, senzorial, neurologic, motor i comportamental. Intoxicaia cu mercur duce la autism, sindrom de atenie deficitar, scleroz multipl, deficiene de vorbire i limbaj. Un alt adjuvant comun pentru vaccinuri este hidroxidul de aluminiu care este implicat in boala Alzheimer, cauzeaz alergii i oc anafilactic


* adjuvani noi

pentru vaccinul gripei porcine sunt folosii, cu acordul OMS-ului, cei mai muli adjuvani noi incluznd MF59, ISCOMS, OS21, AS02 i AS04. Adjuvantul MF59 este de natur uleioas i conine Tween80, Span85002 i squalena. Studiile efectuate pe oareci au artat c adjuvanii uleioi induc probleme motorii i paralizie. Adjuvantul ASO3 conine de asemenea Squalena (cauzatoare a sindromului rzboiului din golf) care provoac i boli autoimune. Adjuvanii Sqalena i Tween80 provoac infertilitate la animale.


Nu acceptm s fim cobaii vaccinului AH1N1 n Romnia!


Organizaia Mondial a Santii introduce dictatura medical!

O.M.S.-ul ncearc s introduc o dictatur medical, ca i sntatea public (DSP), care a nceput s ncalce drepturile naturale ale omului. A introdus carantina, a interzis libera circulaie, a introdus vaccinarea obligatorie, s-a nclcat autonomia pacientului care nu poate refuza tratamentele obligatorii.


ntrebri fr rspuns:

De ce sunt copiii cei care trebuie s primeasc cei dinti un vaccin experimental?

Ce rspuns va da statul pentru cazurile n care copiii i femeile nsrcinate vor fi lezate?


De ce n SUA i in Comunitatea European (deci i n Romnia) se acord imunitate total n faa legii, mpotriva oricror plngeri n instan care ar putea rezulta n urma vaccinrii?


De ce se permite companiilor farmaceutice, oficialitilor din sistemul de sntate i oricui care se ocup de administrarea vaccinurilor experimentale ca n timpul unei stri de urgen s fie protejai legal n cazul n care populaia sufer leziuni n urma vaccinrii?


De ce se impune vaccinarea obligatorie cnd riscurile bolii sunt mici, iar riscurile vaccinrii sunt enorme?


Cum poate fi impus vaccinarea obligatorie cnd etica medical i legile rii prevd pentru orice tratament medical, consimmntul informat al pacientului?


De ce nu exist nicio organizaie care s controleze coninutul vaccinurilor la firmele productoare?


Gripa porcin. Ce nu ni se spune?

Se proclam pandemie, se mobilizeaz guverne, se cheltuiesc milioane pentru gripa porcin cu 145 de victime mai puin dect cele provocate n fiecare an de fulgere (1170 de victime pe an), iar 98% din bolnavi se vindec fr nicio terapie.

Decesele (n principal ale copiilor) n Africa i Asia sunt doar din cauza malariei 3000 n fiecare zi. De ce aceasta nu constituie nici mcar o tire, n timp ce pandemia - cu foarte puine victime - monopolizeaz mass-media, pune n micare organisme i guverne mondiale?

Vaccinrile sunt periculoase. n 1918-1919, pe perioada gripei aviare spaniole, doar soldaii i alte persoane care fuseser vaccinate mpotriva gripei s-au mbolnvit i au murit. Cei care au refuzat vaccinul au rmas sntoi i, n plus, i ajutau pe bolnavi i transportau morii. De asemenea, i din cauza vaccinrii din 1976 mpotriva pandemiei porcine de atunci, oamenii au murit i muli au paralizat din cauza vaccinului i nu din cauza virusului porcin.

Copiii care se vaccineaz mpotriva gripei prezint un pericol de trei ori mai mare s se mbolnveasc de grip- James R. Shannon, fost Director al Consiliului Naional American de Sntate

n Frana, Anglia, America, China, Germania, Romnia se impune vaccinul obligatoriu (cu penaliti pentru cei care insist s fie stpni pe propriul trup)

Pentru nfruntarea gripei: igiena i vitamina D care se activeaz prin expunerea la soare .

Mai multe detalii la:

http://nuvaccinurilor.blogspot.com/

http://www.razbointrucuvant.ro/recomandari/category/gripa-porcinavaccin/

septembrie 2009

Fundaia Sfinii Martiri Brncoveni

Suceava

www.fundatiasmbsv.ro

Un atentat la

viaa uman:

Vaccinul mpotriva

GRIPEI PORCINE


Nu facei vaccinul i

nu lsai pe nimeni s-l fac!


Nu ateptai

pn n ziua vaccinrilor!
Leona_Forever
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:25
ati dat in teoria conspiratiei, parol...
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:23
Un doctor farmacist...mi-a spus ca nu ar face vaccinul asta...si ma intreb de ce...e totusi doctor...nici eu nu prea am incredere in acest vaccin...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:30
De la: lala_cri, la data 2010-01-16 19:30:48Un doctor farmacist...mi-a spus ca nu ar face vaccinul asta...si ma intreb de ce...e totusi doctor...nici eu nu prea am incredere in acest vaccin...


Parerile sunt impartite si in randul medicilor ! Unii il refuza cu vehementa, altii deja l-au facut !
A vrut sa ma corupa si pe mine viitorul socru ( medic chirurg la Municipal ), dar...mai astept, inca nu sunt lamurita cu privire la acest vaccin controversat !
Kid0
Postat pe 16 Ianuarie 2010 19:49
OMS se afla in cercetari, la cererea consiliului europei, pentru isteria provocata de posibilele ravagii ale gripei porcine. pentru ca "efectele devastatoare" ale gripei au fost "fabricate" de multinationalele farmaceutice, printre ale caror consilii de administratie se gasesc persoane influente ale lumii politice chiar! iar vaccinul s-a preparat in graba, s-a sarit peste etapele firesti de cercetare a efectelor, dar important este ca toate guvernele lumii l-au cumparat si acum se spala cu el pe cap.
pik_nik
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:00
erau si ei grabiti, pik...ii mana criza asta din urma...
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:02
da, un fost secretar de stat al SUA, un fost vicepresedinte, cativa inalti functionari ai ONU, dar si cativa politicieni europeni, in special englezi si francezi...
pik_nik
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cistiga banii de acasa 1 De la: dari_anca 28 Februarie 2011 21:34
Postliceala FEG 1 De la: garbo202614 6 Iulie 2011 19:05
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Credem in Dumnezeu cu adevarat sau ....ne prefacem ? 3081 De la: alexandru_revnic_yahoo_com 14 Martie 2010 16:27
IMOBILIARE 5 De la: anakin 6 Decembrie 2010 14:40
Setari Cookie-uri