Despre iubire si comunicare in viata.Ce inseamna sau ce ar trebui sa insemne?!

Draga Ingeras, mi se pare ca ai acumulat in suflet multe nemultumiri si frustrari si ar fi o idee buna sa gasesti pe cineva in cine ai incredere si sa i le destainui, fiindca nu fac bine pe termen lung. Din ce ai scris pana acum pari a avea foarte multe temeri cu privire la viitor. Sunt multe lucruri care nu depind de noi, dar tot atatea sunt la alegerea noastra. Fii mai optimista, nu mai vedea totul numai in culori intunecate. Viata este frumoasa, daca stii sa traiesti frumos, sa te bucuri de fiecare lucru frumos. Iar "printul cu cal alb" poate fi chiar si unul burtos si cu riduri daca te iubeste si daca pentru el tu esti cea mai frumoasa. In fond burta si ridurile de care atata te temi nu sunt cea mai mare problema.
angel_forever
Postat pe 6 Iulie 2015 23:04
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-06-28 15:16:07Eu nu sunt ca celelalte femei sa visez prinți le cai albi și bogați, pt ca îmi este frica sa nu primesc șieu un bburtos cu riduri șiffără un bănuțiîn buzunar.cam ăsta consta iubirea șila bbărbați și la femei.toti visează parteneri bogați sa le p h na toate pe tava dar e din păcate viațaeste EDV dura ac și nu primesc pt ca realitatea este en alta


Din simpla curiozitate feminine, ce fel de femeie esti tu mai ingeras?
La ce visezi tu si mai ales cum ai vrea tu sa fie un barbat ca corespunda standardelor tale?
Tommy_Boy
Postat pe 7 Iulie 2015 20:02
Na ca m-am molipsit si eu de la tine am inceput sa modific cuvintele si sa maninc conjuctii.
Tommy_Boy
Postat pe 7 Iulie 2015 23:08
Pai eu vb frumos celor care îmi vb frumos, și mă impun la cei care mă ataca.
Altii sunt plini de ura și se descărca pe oameni care nu le fac nimic, eu nu vreau sa devin niciodată așa.
Mai ales cum fac multe femei suporta răutăți de la bărbați și nu se impun de la început apoi devin pline de ura și ataca oameni ccare sunt sinceri și curați la suflet.eu niciodată nu o sa ajung la un asemenea nivel
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Iulie 2015 00:19
Pai mai vinenu iîmi trebuie barbat decât sa am un asemenea specimen înccasă și copii dacă o sa am sa îl ia ca exemplu sși eu sa m lupt sși în casa cu excrocii care încearcă sa trăiască de pe spatele tău, sa te tragă în jos punându probleme lor în spatele tău, șitu iînloc sa iti rrezolvi țieproblemele trebuie sa le rezolvi lor pproblemele pt ca ei nuau chef sa sși le rezolve singuri
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Iulie 2015 00:23
Doamne , ce se mai bucura asa zisa Ingerasa ca cineva-i da din nou atentie.
Rotty
Postat pe 8 Iulie 2015 07:37
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-07-08 00:19:10Pai eu vb frumos celor care îmi vb frumos, și mă impun la cei care mă ataca.
Altii sunt plini de ura și se descărca pe oameni care nu le fac nimic, eu nu vreau sa devin niciodată așa.
Mai ales cum fac multe femei suporta răutăți de la bărbați și nu se impun de la început apoi devin pline de ura și ataca oameni ccare sunt sinceri și curați la suflet.eu niciodată nu o sa ajung la un asemenea nivel


Ingeras turbat:
1. deja esti la nivelul asta, cam de mult sau asa te-ai nascut!
2.mai du-te in palaria mea cu aberatiile tale sau la psiholog!
3. scrie in germana, macar ai avea scuza ca nu scrii bine!
4. Auf wiedersehen!
Schmetterling
Postat pe 8 Iulie 2015 08:17


Auzi mai ingeras... stiu ca vorbesc la perete, dar cu ultimele grame de rabdare pe care le am citind ineptiile tale, vreau sa te intreb ceva. Vad ca nu scri corect, dar macar intelegi ce citesti ? Uite, Tommy-Boy te-a intrebat ceva clar si pe romaneste si tu, in loc sa raspunzi ai inceput iar sa bati campii. Intrebarea suna cam asa, esti in stare sa raspunzi s-au n-o sa-ti mai raspunda nimeni la nimic din ce scri, asta pentru ca tu de fapt vorbesti singura....

"La ce visezi tu si mai ales cum ai vrea tu sa fie un barbat ca sa corespunda standardelor tale ?"

Si sa nu cumva sa incepi sa turui frazele tale standard de acum 23 de ani... ca te bat !!!

barboneli
Postat pe 8 Iulie 2015 08:33
Boi prosti cu calități de caine turbat.
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Iulie 2015 18:13
Boule eu vreau prieteni la nivelul de inteligenta care sunt eu.si cu convingeri sa fie consecvent înllucruri inteligente
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Iulie 2015 18:15
...si uite asa am capatat o mostra a intelighentiei tale.
Probabil ca barbatul visurilor tale face parte din categoria cornute ca altfel nu se poate ridica la nivelul tau.

PS
mostra asta face parte tot din limbajul Duhului Sfint?
Nu prea cred, seaman mai mult a tigania din ferentari, de unde probabil iti tragi radacinile pt. ca observ ca nici nu te mai bilbii nici tableta nu-ti mai face figuri.
Esti sub orice critica, hais inapoi in ordinul ruminantia, pt mine nu mai existi pe acest forum.
Tommy_Boy
Postat pe 8 Iulie 2015 23:14
Tommy , fa-ti un favor si renunta. Oricum nu o scoti la capat . Am avut ocazia sa ma conving de-a lungul timpului.
Cam asa e "ingerasul" ...

http://img17.dreamies.de/img/565/b/gp7j91lw8ug.gif

Zi buna sa ai :)
Rotty
Postat pe 9 Iulie 2015 05:47
Buna Rotty, ai dreptate, mea culpa, credeam ca discut cu o persoana cu un elementar bun simt dar nu e asa.
Dupa cum am spus , pentru mine ingerasul nu mai exista indiferent ce ar mai spune de acum incolo.

Si tie o zi buna.:)

PS
imaginea este totusi prea draguta. Dracusorii pot fi simpatici uneori si chiar de folos, mitocanii never ever.
Tommy_Boy
Postat pe 9 Iulie 2015 08:46
Ingerasul, pe langa altele, cred ca sufera de Tourette. Aveam impresia, pe un timp ca face misto, insa, nu, chiar asa e ea!!! In fine...
Schmetterling
Postat pe 9 Iulie 2015 08:59
Ca sa poti face misto iti trebue ceva mai multa inteligenta, imaginatie si cultura ca altfel ajungi la limbajul de ferentari.
Tommy_Boy
Postat pe 9 Iulie 2015 09:19
De la: Tommy_Boy, la data 2015-07-08 23:14:09 ...si uite asa am capatat o mostra a intelighentiei tale.
Probabil ca barbatul visurilor tale face parte din categoria cornute ca altfel nu se poate ridica la nivelul tau.

PS
mostra asta face parte tot din limbajul Duhului Sfint?
Nu prea cred, seaman mai mult a tigania din ferentari, de unde probabil iti tragi radacinile pt. ca observ ca nici nu te mai bilbii nici tableta nu-ti mai face figuri.
Esti sub orice critica, hais inapoi in ordinul ruminantia, pt mine nu mai existi pe acest forum.


tu te tragi din specia aia cu botul rotund șicu sarma iîn nas,
ingerasulluptor1
Postat pe 11 Iulie 2015 19:02
Eu cred ca prietenii tai fac parte și ei din specia cu botul rotund șicu sarma iîn nas.cred ca stăpânul vostru va aruncat din turma,
ingerasulluptor1
Postat pe 11 Iulie 2015 19:04
Mai dragilor, nu cred ca jignirile isi au locul aici. Fiti amabili si fiti oameni mari ca numai copiii bat din picioare cand nu le convine ceva. Nu rezolvati nimic prin schimbul de cuvinte de genul asta. Amintiti-va ca nimeni nu poate schimba pe nimeni. Este chiar asa greu sa folositi un limbaj decent?
angel_forever
Postat pe 20 Iulie 2015 15:41


Buna ziua. In principiu, tu ai dreptate draga angel... ca de obicei de altfel, dar sa stii ca ingeras foloseste un limbaj decent ! Uite:
"Eu cred ca prietenii tai fac parte și ei din specia cu botul rotund șicu sarma iîn nas.cred ca stăpânul vostru va aruncat din turma,"
Tot ce scrie e foarte decent, mai ales ca aceste cuvinte pe care le scrie le-a auzit in jurul ei de cand crestea la stana ! Ea acolo a primit educatia si inteligenta. E un limbaj mioritic poate, dar decent. Asa cred eu...

barboneli
Postat pe 20 Iulie 2015 16:42
Comunicare brută, nu alde filosofii si pretentii!
Schmetterling
Postat pe 20 Iulie 2015 16:49
Draga Schmett, aici ai zis-o bine. De-a dreptul bruta comunicarea asta. Ar cam trebui "trasa la rindea", ca prea se lasa cu julituri.
angel_forever
Postat pe 20 Iulie 2015 18:15


A avut aici pe forum si shmirghel si rindea si polizor si tot degeaba... ! S-au tocit toate sculele dar ea a ramas "bruta" !
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2015 18:29
Draga Barbo , esti catastrofa. Si mai ziceai ca nu vrei sa te faci vinovat de kg-mele mele in plus.
angel_forever
Postat pe 20 Iulie 2015 18:36
Abricht ul oare ajuta?! Nu cred,deci trec la modul ignore Că n-are rost sa ma enervez ca a facut troaca si din acest topic.Ziceai Barbo,ca din pacate,IQ ul nu poate fi administrat ca un medicament,macar de trei ori pe zi.Sa stii ca, bine ar fi fost!
Schmetterling
Postat pe 20 Iulie 2015 19:35
Cea mai mare problema nu este IQ-ul ci cei 7 ani de acasa. Respectul se castiga greu si se pierde repede.
angel_forever
Postat pe 20 Iulie 2015 22:11
Vezi Fluturas ca ai ajuns la vorba mea ?
Rotty
Postat pe 21 Iulie 2015 08:11
Am ajuns! Uneori optimismul ma saboteaza Nu-i bai in cazul de fata, pot depasi momentul! Neata! Fug repede dincolo, ca nici marti nu-i mai usor...
Schmetterling
Postat pe 21 Iulie 2015 08:21
Fugi , ca se raceste cafeaua. Neata
Rotty
Postat pe 21 Iulie 2015 08:24
De la: barboneli, la data 2015-07-20 16:42:44

Buna ziua. In principiu, tu ai dreptate draga angel... ca de obicei de altfel, dar sa stii ca ingeras foloseste un limbaj decent ! Uite:
"Eu cred ca prietenii tai fac parte și ei din specia cu botul rotund șicu sarma iîn nas.cred ca stăpânul vostru va aruncat din turma,"
Tot ce scrie e foarte decent, mai ales ca aceste cuvinte pe care le scrie le-a auzit in jurul ei de cand crestea la stana ! Ea acolo a primit educatia si inteligenta. E un limbaj mioritic poate, dar decent. Asa cred eu...



da am primit educație acolo sunt oi cu doua picioare.,, eu am fost oaia sefa
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Iulie 2015 16:15
Dragilor, se pare ca zoologia mea da rateuri. Nu am auzit de oi cu doua picioare, eventual cate una cu un defect genetic. Poate ma luminati voi.
angel_forever
Postat pe 22 Iulie 2015 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Program de afiliere 2 De la: yanyacharberet 22 Octombrie 2009 11:15
Ti-ai insela sotia cu o femeie care ti-ar oferi un milion de euro pt o noapte de amor? 76 De la: marceltuky 24 Iunie 2012 14:58
pt tn fac orce ori cum tu esti faina rau 9 De la: hermosa20 16 Iulie 2012 00:54
Lacrimi pentru 18 gropi!! 9 De la: Alina_30 19 Iulie 2013 21:25
ce parere aveti despre articolul ,,,Salvati-ne dragostea! M-am maritat cu fratele meu 15 De la: ingerasulluptator 19 Iulie 2012 18:29
Setari Cookie-uri