Sunt o viitoare mamica singura


Cu siguranta ca intelegi.....de altfel, nici nu ma "opream" ca sa "merg" mai departe.
...dar vezi tu, vremurile e schimba, cum gandesti azi, poate ca nu-i tocmai un rezultat bun maine....fie pt. cat crezi tu ca-l protejezi pe copil fie ca asa vezi tu (pur si simplu ) rezolvarea.
Intamplator copiii trag invataminte din ce le-a fost greu si insuportabil parintilor, pt a nu li se intampla si lor, nu cauta lumea buna 100% cand stie ca viata nu ofera asa ceva, doresc ei de multe ori sa incerce pe cont propriu(in caz ca au procesat deja informatia periculoasa) chiar daca vor pierde 50% ...au satisfactia ca a incercat si nu a renuntat la incercare lasandu-se influientat de trecut.
Li se formeaza personalitatea si chiar daca nu schimba o lume,sau pe cei din jur, se feresc ei de diverse sit. percep lucrurile mai uman, mai sanatos mental ....dar altfel, PRIETENA, si nu cum i-a invatat mama/ tata ci asa cum vad ei lucrurile in timp ce ei le traiesc....'ntzales??
....Eh! mama si tata, dispar la un momend dat....ei(copiii) sunt baza noii generatii, cu minte sanatoasa, cu dorinte si principii, dar nu se intorc in timp pt a face ce au facut descendentii ci merg inainte, cad,se ridica, isi mai pun o piedica, rad, chicotesc altfel.....nu cum o facem noi acum:)...sunt multe de spus....fine.
.....da, sa fie Dumnezeu cu mintea lor si ei vor reusi sa "intoarca" situatiile in favoarea lor. ....te >:D< :)
Fss_ssu
Postat pe 1 Aprilie 2013 17:05
De la: quasaria, la data 2013-03-28 08:47:06bai vita imbibata in alcool, culege-ti dreak creierul din courul sticlei: cind te-a fatat ma-ta, oricare jegos de pe strada putea sa fuga repede la primarie sa te recunoasca? Asa, ca a aflat el ca a fatat eufrosina???
Si daca vin 50 de neica nimeni de fout vint prin preajma si zic ca e al lor, il recunosc toti dupa logica ta, nu??

Asa cum am zis, pas, marsh, la plimbare cu "recunoasterea": DA, POTI sa nu il faci pe un barbat tata daca NU vrei si daca nu merita sa fie tata. Nu te va obliga nimeni, niciodata, sa faci vreo analiza de paternitate bebelusului tau doar pe baza declaratiei unui pularau cum ca hac, hac, ar vrea el un puradel, si are el impresia ca ti-ar fi tras-o da' nu e sigur....

Si daca fragmentul tau de neuron treaz, daca nu l-ai inecat si pe ala demult, doar atit pricepe: poti sa te si cari bine merci inainte sa vada imbecilul vreo protuberanta in plus la tine: si ? Nu i-ai luat sfantul drept de a fi tata?
Wow, dar, desigur, n-ai cum, pentru ca "sacrul drept" vine la pachet cu kktii aia de trei lei ai lui.... aia sint deosebit de importanti! Ca si posesorul lor...
Barbara_35
Postat pe 1 Aprilie 2013 22:18
Are dreptate Omul !!!
Legea rezolva problema !!! Dreptul rezolva problema !!! In cazul in care este nevoie sa o aplicam !!!
Sau trebuie sa trăim dupa legea Junglei ???
Actul sexual a fost in bun consens din ambele părți !!!
La o anumită vârsta se stie pericolul - fericirea , urmării unui act sexual !!!
A căzut din cer de la Pluto , asa a vrut Giove , si sa ne binecuvanteze Luna ... !!!
Numai bine :-) ...
Barbara_35
Postat pe 1 Aprilie 2013 22:24
s., mi se pare absolut normal copilul sa aiba dreptul la propriile alegeri: ca vin la pachet cu niste riscuri, e ok daca e suficient de mare si pregatit sa si le gestioneze. Pina nu e... e datoria parintilor sa il protejeze - daca nu a ambilor, macar a unuia dintre ei. Asa cum stie/cum poate/cum il duce capul.
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2013 01:02
De la: Barbara_35, la data 2013-04-01 22:18:58
De la: quasaria, la data 2013-03-28 08:47:06bai vita imbibata in alcool, culege-ti dreak creierul din courul sticlei: cind te-a fatat ma-ta, oricare jegos de pe strada putea sa fuga repede la primarie sa te recunoasca? Asa, ca a aflat el ca a fatat eufrosina???
Si daca vin 50 de neica nimeni de fout vint prin preajma si zic ca e al lor, il recunosc toti dupa logica ta, nu??

Asa cum am zis, pas, marsh, la plimbare cu "recunoasterea": DA, POTI sa nu il faci pe un barbat tata daca NU vrei si daca nu merita sa fie tata. Nu te va obliga nimeni, niciodata, sa faci vreo analiza de paternitate bebelusului tau doar pe baza declaratiei unui pularau cum ca hac, hac, ar vrea el un puradel, si are el impresia ca ti-ar fi tras-o da' nu e sigur....

Si daca fragmentul tau de neuron treaz, daca nu l-ai inecat si pe ala demult, doar atit pricepe: poti sa te si cari bine merci inainte sa vada imbecilul vreo protuberanta in plus la tine: si ? Nu i-ai luat sfantul drept de a fi tata?
Wow, dar, desigur, n-ai cum, pentru ca "sacrul drept" vine la pachet cu kktii aia de trei lei ai lui.... aia sint deosebit de importanti! Ca si posesorul lor...

za perrot returns: nu ie nevoie de nishi o analiza. doar di o declaratie. cam atat. pi moldovineshte poate inseleje si madam albastra. muah
burst4x
Postat pe 2 Aprilie 2013 21:29
ca sa famem un sumar al kkt-ului asta de discutie:

- pe principiul 'hotul neprins este negustor cinstit' pe care il promoveaza tampita asta albastra, puteti sa va luati burta in mana si sa fugiti in lume. ar fii bine sa nu fie in UE. in felul acesta, intradevar, unui tata de buna credinta ii va fi imposibil sa isi obtina drepturile de tata. nu ca nu ar avea dreptul, dar va fi pus in imposibilitatea de a o face
- daca nu puteti face asta, va va fi absolut imposibil sa ii interziceti sa isi recunoasca copilul
- recunoasterea in doctrina juridica reprezinta un actbde marturisire, pe care nunil puteti impiedica voi
- daca el nuneste de buna credinta, adica nu vrea sa il recunoasca, nu sunteti obligate sa incercati sa il determinati sa o faca. cu toate acestea o poate face ulterior, inclusiv prin testament. numele nu are relevanta in toata discutia asta, nu ele va ramane al mamei
- daca el nu vrea sa il recunoasca si voi vreti, il puteti sili sa o faca, atat timp catbeste copilul lui
- faptulmca el nu poarta numele lui nu inseamna ca el nu isi poate cere drepturile de tata - drept de a petrece timp cu copilul
- codul civil prezent NU mai acorda custodie unica din principiu, ci prin exceptie
- doctrina juridica este supusa perfectionarii. daca acum 30 de ani, datorita realitatii atuunci prezente reglementa prin norme juridice preponderent drepturile mamei, in prezent, datorit abuzurilor gen cele propavaduite de tampita asta, priveste mult mai echilibrat situatia de fapt intre cei 2 parinti
- necunoasterea acestor realitati poate naste consecinte neplacute. in cazul,in care el declara copilul prin inscris autentic, acesta se va transmite la oficiul de stare civila. paternitatea va fi trecuta in actul de nastere a copilului. in functie de timing, va puteti trezi pe aeroport la otopeni ca nu puteti iesi din tara. asa ca ARE de ce sa va tzatzaie courul ca sa o parafrez pe dobitoaca
- daca sunteti casatorita, tatal natural u isi poate recunoaste copilul, atat timp cat sotul nu neaga paternitatea in instanta

Sfatul meu, nu sunt jurist, am avut eu omspeta si un prieten al meu bun o speta identica cu cea in discutie: in functie de situatia voastra PARTICULARA cereri opinia unui avocat BUN. Eu m-am tzepuit o data crezand ca am de a face cu o chestiune simpla care s-a dovedit si inca se dovedeste al dracului de complicata. Nu puteti avea un avocat bun cu 400 de lei, asa ca, functie de care este situatia dvs. luati decizii informate.

in nici un caz nu va formati opinia si modul de actiune in functie de tampitii si mai ales tampitele scapate la dat cu ceapa-n forum. aici sunt expuse idei su iective ca re pot sau pot sa nu aiba nici o legatura cu realitatea. acest topic este un bun exemplu- o imbecila care va sfatuieste sa NU TRECETI COPILUL pe numele lui. nu are nici o legatura cu realitatea, singuta singura situatie aplicabila fiind cea in care in mod real va "luati burta in maini" si fugiti in lume dupa cum pretinde ca a facut ea. hai sa fi, seriosi.
burst4x
Postat pe 2 Aprilie 2013 22:54
bah handi, mai tropai ba mult pe aici?
Chiar ai impresia ca un kkt care a lasat o femeie insarcinata si si-a vazut de drum are DREPTURI? Ei, betivanule, afla ca n-are: nici daca mori tu strofocindu-te sa demonstrezi ca are, nici daca moare ma-ta care te-a fatat asa cretin, nici daca va innecati in sticla de vodca amindoi...asta e, n-are.
Mai citeste handicapatule tot ce s-a scris pe aici: faptul ca ala e tatal BIOLOGIC reprezinta o proba cu valoare relativa, nu absoluta: doare in cour orice instanta unde handicapatul si-a lasat ADN-ul. Ca da din cour de doua ori si dispare nu ii confera absolut nici un drept, alcoolist timpit!
Iar cu "declaratia" fara probe: sa mori tu ca daca declari in scris pe eticheta sticlei ca ai 100 de copii, chiar ai! Oricit de "buna credinta" ar fi creierul tau in alcool, tu tot ce poti sa ai e un diagnostic, ratatule.

Si nu imi aloca mie produsele imaginatiei tale de redus mintal: nu imi amintesc sa fie scris nicaieri ca "eu asa am facut", fiinta dobitoaca. Lasind la o parte ca nu vad ce te foute pe tine grija ce am facut eu personal.
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2013 08:04
"A reaparut dupa 2 luni, si mi-a zis ca vrea sa isi recunoasca copilul, sa ne mutam impreuna, nu ne casatorim, fiindca nu se simte pregatit, dar sa i-au aminte ca el are o viata agitata, ar putea sa vina tirziu acasa si m-a intrebat daca accept asa. De atunci nustiu ce sa mai cred, de 8 martie m-a felicitat, mi-a dat flori si dulciuri si mi-a zis ca ma iubeste"


Nu va mai contraziceti , in zadar :-)
Persoana ,sa reintors si a propus ceea ce este in stare sa faca , atât , nimic ( pentru moment)
mai mult !!!
Nu este pregătit !!! A recunoscut ... Sincer si clar !!!
Citind atent mesajul ...omul , sa propus la tratative , ok , tratezi !!! Nu vrei sa tratezi , se procedeza cum este scrisă legea !!!
Are dreptul - bine !!!
Nu are nici un drepte partea lui , tot bine !!!
De ce va limitati sa judecati personal ,in funcțiile de propriile trairi !!!
Nu va implicați emotional si cu propriile experiente ... Găsiți o soluție in cazul respectiv ce este mai bine de facut !!!
Dar daca , ar trebui sa fim duri , reci si numai rationali , derulam timpul înapoi ( ceea ce nu are rost) ,si intrebam , de ce natura a fost relația asta , omul lipsea de acasa , si pana sa rămână impnsarcinata femeia ?!
Cand doua persoane au o relatie sănătoasă , se vorbeste , se comunica , caci de aia "statul roman cheltuie bani cu noi"( asa cu un pic de ironie) ...
ce iti place si ce nu iti place !
ce vrei si ce nu vrei!
esti pregătit sau nu esti pregătit ?!
daca barbatul este sensibil din betie , si alcool la sistemul nervos , si nu isi controlează iesirile de la banca de sperma , esti tu femeie ca trebuie sa te protejezi !!!
Sau mergem pe principiul " rămân gravida " asa el o sa se linisteasca si o sa fie al meu , ca eu i" il iubesc" , si sa vezi cum si ne căsătorim , si se face si om de treaba, ?!
Ce faci ?!
Il obligi ?!
Il amenintezi ?!
Nu , apar pe nimeni , dar are omul dreptul la viata !!!
Revenind , mesajul meu este scris cu : implicare personală , si interpersonala !!!

Nimeni , si absolut nimeni nu se naște de buna voie , nu se cere , sa fie conceput , este alegerea vostra de aducere pe lume un copil!!!


Sunt mii si sute de cazuri ,cand femeia nu este usa de biserica !!!
Se întâmpla multe !!!
Nimeni nu are dreptul la suferinza !!!
Este vina bărbatului , ca o " iubeste" pe femeie , sai faca un bine in pat , sau pe podea , sau in accesor, sau in parc , sau in masina, sau In baie , asa unde se respecta ea mai bine sa se " iubeasca" ...
Dar nu o face cu ideea conceperii ,o face cu ideea descărcări sistemului nervos, cand o vede ca este " Buldoaga " in căldurii , nervoasa, si agitata , si mai ii sare in " toiag" , ...


Revenind , omul a propus TRATATIVE , vrei bine,nu vrei tot bine!!!
Nu il obligi , sa nu mai are prieteni ,nu il obligi ,sanu mai bea , nu il obligi sa fie mereu acasa !!!
Este liber !!! Toti suntem liberi !!! In custodia de educație si creștere pana la 18 ani !!!
Numai bine !!!
Barbara_35
Postat pe 3 Aprilie 2013 11:36
daca nu stii ce sa faci iti spun eu , trintestei usa in bot cind mai vine, eu de egzemplu as vrea sa te cunosc, ce zici incercam
garbo267112
Postat pe 3 Aprilie 2013 18:57
a venit primavara si sezonul de imperecheri matrimoniale si aventura cunoasterii a reinceput, precum o vanatoare de bibilici...
de egzemplu!!! vorba poetului:
bibilica bibiloi
cadea noaptea peste noi!

si uite asa cu un trantestei egzempul in bot! - (asta e de mare angasjament)
toata lumea devine fericita ca nu mai are nevoie nici de botox
si iarsi de egzemplu!!! vorba umoristului:
avea doua buza ca doua bashti!
si limba ii atarna asa ca o cravata!

nu mai e loc pe siteurile si forumurile de matrimoniale si ca si pasarile emigratoare mai aterizeaza cate-un lebadush... dush ... dush... dus.... dus...du...du...
du-te planet!
heartbit
Postat pe 3 Aprilie 2013 19:35
Ei Bitule....Incearca si omul marea cu degetul
Rotty
Postat pe 3 Aprilie 2013 19:42
am presupus ca e doar poponar. dar imimpare ca e zoofil. in rest ramane ca mine, dati-va cu toate cohonele sau lndkurile de pamant ca am dreptate. NU este dreptul femeii de a a accepta/ respinge recunoastea copilului de catre tata
burst4x
Postat pe 3 Aprilie 2013 21:12
oh, of course! Exista o singura intrebare...care "tata"?

Ca fecundatorul nu e tata, da' diversi cu mintea nefecundata de vreo circumvolutiune nu inteleg si pace ca simplu faptul ca si-au bagat-o la un moment dat (si, prezumptiv, au si scos-o) nu ii face "tata" si nu le confera nici un drept.
Asta ca sa sumarizam ce am discutat.

in rest, aberatiile unui imbecil care sustine ca daca se duce orice ghitza la primarie, cu mainile in cour, fara nici un act, sa spuna ca plodul x al oricarei femei de pe lumea asta e al lui, elibereaza aia chitanta pe loc si gata, ghitza s-a facut cu un puradel! No shit! Ce ti-e copilul, ce ti-e sticla de genocid...pai ce mama dreak!
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2013 12:50
Nu am mai fost de mult pe acest forum dar observ ca e same old, same old.

De exemplu, la topicul acesta pusesem pariu cu mine ca de pe la a doua pagina se tranforma-n tziganeala.
Am pierdut - s-a transformat de la a 3-a...

Dar imi place topicul si as vrea sa ii raspund viitoarei mamici (daca o avea rabdarea sa citeasca pana aici, pentru ca in focul discutiilor nimeni m-a bagat de seama ca ea n-a mai postat nimic)

Asa, deci:

Draga mea, te felicit si te admir pentru multe lucruri: pentru ca ai decis sa tii copilul ( avortul de la 0 la 4 l(PATRU!!) uni pe care il recomanda unu' e dovada lipsei de cultura din Romania - la 4 luni un bebe e total format, e o fiinta. Inima incepe sa bata inca de la 2 luni... deci "chiuretajul" pe care il recomanda el asa, putea sa aiba loc inaite de 7 saptamani - cel mult)

La fel te felicit si ca nu te gandesti sa il parasesti prin spital cum fac alte nenorocite pe care eu le-as prinde si steriliza ca pe catele...

te felicit si pentru ca ai o mamica - parinti, de fapt - atat de buni care te vor ajuta.

Nici nu te gandi sa pui copilul pe numele tatalui biologic.

Nu uita ca odata ce faci pasul acesta, nu mai poti da inapoi. E ireversibil.

Pe de alta parte, insa, daca nu il pui acum, o poti face oricand de acum in 18 ani, daca o sa vezi ca "tatal" realmente isi doreste si devine responsabil.

Iti doresc sarcina usoara, sa ai un bebe sanatos si frumos care sa-ti aduca numai bucurii.
Opal
Postat pe 4 Aprilie 2013 14:16
De la: quasaria, la data 2013-04-04 12:50:39......
in rest, aberatiile unui imbecil care sustine ca daca se duce orice ghitza la primarie, cu mainile in cour, fara nici un act, sa spuna ca plodul x al oricarei femei de pe lumea asta e al lui, elibereaza aia chitanta pe loc si gata, ghitza s-a facut cu un puradel! .....


dar cu bon de casa, stampilat, nu e valabill? trebuie musai chitanta?
si factura fiscala, factura, factura unde e??
heartbit
Postat pe 4 Aprilie 2013 16:37
Scump, doamna, scump, ala mic si negru de la sectoru' 2 era mai ieftin!
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2013 16:51
fara sa mai repet, este cum am precizat in jdemii de paragrafe anterioare - nu femeia decide daca un tata este sau nu tata
burst4x
Postat pe 7 Aprilie 2013 19:45
De la: garbo_68, la data 2013-03-24 07:35:19esti cea mai mare prosta daca mai stai de vb cu el, asta ca barbat iti spun....scuze de cuvintele indecente , mai ales ca nu te cunosc.. dar e un raspuns sincer... eu caut o femeie ca tine si au parte toti nebuniide ele.... in fine.. nu , nu si nu.. sfatul din partea unui barbat. Apropo.. mi-ar placa sa mai stam de vb. George Istrate ma numesc.. exista vreo cale de comunicare? mail..mes..tel nu stiu ce vrei tu ..numai sa te simti in siguranta
p.s: o zi frumoasa

Nene, mata dupa ce o faci proasta vrei sa se "combine" cu mata?
Ma leshi...
Pentru toate doamnele care au zis ca daca doresti sa pleci cu copilul in strainatate, ti-ar trebui semnatura tatalui. Daca aveti o hotatare definitiva si irevocabila prin care vi se incredinteaza minorul exclusiv dvs, puteti pleca fara probleme in strainatate cu copilul. Normal ar fi sa il instiintati inainte.
İar tu draga mea, daca il recunoaste pe bebe, sa stii la ce te inhami. Este posibil sa isi ceara drepturile. Program de vizita. Daca il recunoaste, poti solicita pensie de intretinere, dar exista riscul de a nu o primi si atunci tot singura vei creste copilul, dar el va dori s ail ia in vizita (depinde de varsta lui).
Totodata, daca nu il recunoaste copilul nu il va putea mosteni.
Mai ai o posibilitate ca acest copil sa nu apara fara tata. O cunostinta de a ta care are incredere in tine, sa il recunoasca. Si asa va avea un tata inscris in cert de casatorie.
Sau, in timp, sa gasesti un barbat apt de o viata de familie, nu fv de astia de pe net, care sa il recunoasca.
Dracu nu este chiar asa de negru, trebuie doar sa te feresti de el.
Ce au realizat cele care s-au maritat si apoi au divortat? Nimic. Tot au crescut copilul singure.
Eu d eexemplu am vrut sa il fac "din flori" cum s-ar spune. Si? M-am maritat si apoi am divortat. M-am luptat apoi cu el prin tribunale pentru acel copil. A meritat sa ma casatoresc cu acte? Nu. Cica radea lumea, auzi...erau alte vremuri atunci, acum suntem mai deschisi la minte.
Daca mama ta ti-a zis ca te ajuta, ascult-o pe ea (ai mare noroc pentru ca te intelege).
Nu mi-a placut ce a zis un domn cica avort. Pai site el ce inseamna frate? Sa treaca el prin acele chinuri ! Si la patru luni cum a zis ca se poate !
Specimene de acest geni mai bine lipsa. Sau cei care agata pe internet.
Fa ceea ce crezi ca este mai bine. Quasaria te-a invatat de bine. Si celelalte. Dar Q este ok.
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 20:45
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2013-03-24 05:41:19Ce spui ca vrei sa faci e un act INCONSTIENT dar curajos si cere o MARE RESPONSABILITATE.Sa ma explic:
--INCONSTIENT -ai 25 de ani, vrei sa faci ceva cu viata ta, sa calatoresti, sa faci bani, relatii ,in copil nu mai permite asta;
--CURAJOS -te arunci cu capul inainte ,e drept ca mama ta te sprijina dar ce vrei sa faci e o gindire veche, a unei societati care nu mai e si care asigura conditii pt. cresterea copilului ,asta de acum nu si nici nu o intereseaza principiul e MERGI SAU CRAPA;
--RESPONSABILITATE MARE URIASA te inchizi in cresterea acestui copil el va fi atit gradina cu flori, mirifica dar si inchsoarea vietii tale cu gardian el, copilul.
DECI E DE ALES :
0--pina in 4 luni chiuretaj;
1--nasti si vei infrunta impreuna cu COPILUL ce va urma cu/in viata ta.
Nota. NU SPERA SI NU TE BAZA PE EL .Va fugi, va pleca,veni nu ii va fi tata si tie sot.

Draga domnule, sa faci dumneata chiuretaj la patru luni de sarcina si apoi sa dai acest sfat ! Te pomenesti ca oi fi avortat si stii cum este ! Pana pe undeva iti criticai fosta nevasta si aveai un limbaj ordinar la adresa ei.
Te bagi la un avort la patru luni ca apoi sa dai acest sfat prostesc???
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 20:49
De la: daniilia, la data 2013-03-24 09:01:12 Buna,sa fii optimista,pentru ca venirea copilului il va schimba enorm.
acum lasa-l asa cum este,nu ii repreosa nimic,si ai putina rabdare,chiar daca vei trece singura prin asta,chiar daca el nu va fi langa tine la nastere.
cand tine pentru prima data bebele in brate,fiecare barbat cunoaste o senzatie unica si atat de puternica,incat este capabila sa faca schimbari permanente.
si asta este doar inceputul.
Cu cat va petrece timp cu bebele,cateva secunde in brate,cand e treaz,zambeste,in nici un caz cand plange.....
Barbatii in general au alergie la plansetele de bebe....
s-ar putea sa fie un om de aur,dar inca nematur,asa ca merita sa ii dai o sansa,mai ales ca copilul va avea nevoie sa cunoasca pe attal lui,si sa fie buni prieteni,pentru o echilibrata dezvoltare.
ai inredere in dzeu,si in ce ti-am scris,nu te grabi sa iei decizii care vor afecta nu numai pe tine,ci inca doua vieti.
e foarte posibil sa fie in viitor un tata si un sot bun,depinde de tine cum conduci evolutia lucrurilor.....am citit chiar si in cartea mea de mamici,ca tatii sunt stresati in general la venirea primului bebe,pana il tin in brate....si e carte englezeasca,deci e universal,iarta-l....vorbesc si din experienta mea,al meu era nr unu la stresul venirii copilului,si cand il voia,cand nu,plus soacra care baga strambe sa fac avort,si ii tot spunea cat va cheltui,cat va zbiera,cum va distruge intimiatea dintre noi bebele,ca nu vom mai avea timp sa fim singuri.....
ai rabdare,eu am trecut prin mai rele,noi femeile conducem spre evolutie relatiile,creem familii,noi suntem stanci,ca rezistenta,vei reusi,mai ales ca ai pe mama ta,si el va fi topit,topit dupa bebe......
In primele luni e posibil doar sa doarma si sa bea lapte,cel putin primele doua luni,....dar va zambi putin si zambetul asta face minuni....
Roaga-te,zilnic,sa intampini cu calm,orice iti va aduce fiecare zi,asa cum incepe rugaciunea de la manastirea Optina,si sa fiti o familie fericita,plina de iubire! Eu m-am rugat deja ptr voi!
d

Ai citit bine ce a zis? Reciteste. Cum sa se schimbe la venirea copilului? Acesta este un om care se poate schimba? Vezi ce viata duce, cu ce este obisnuit, vezi ce i-a zis cand a aflat, si apoi sa ii dai acest sfat. La tine a fost cu totul o alta situatie. Ai avut noroc de un barbat care nu duce o viata de golan, si asa cum spunea un barbat, oare el stie cati copii are? Dar este greu sa citesti totul.
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 21:08
nu am citit tot pomelnicul extraterestei, venit dupa ce am demonstrate tot ce trebuia demonstrat. am retinut doar cuvantul "daca". daca.... blabla
burst4x
Postat pe 7 Aprilie 2013 21:21
De la: suparatu_, la data 2013-03-24 15:05:25 Mai, daca faci Ecograf si iti spune ca o sa fie baietel, sa ma bucuri si pe mine cu vestea;).....ca sa te invat ce sa le faca la feti cand o fi la gradinitaza!;))'ntzales?:)
%%- sa ai!

Supi, lasa baietu in pace...nu il invata la prositoare de mic Eu vreau sa fie fetita ca sa o invat sa fie rea cu baietii sa ii puste cand se dau la ea iote ase bre
Lasand gluma la o parte, ai dat un sfat bun mai inainte cu cateva mesaje.
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 21:24
De la: suparatu_, la data 2013-03-31 18:57:33
Poi se vede clar ca nu mai e convingatoare dar asta nu inseamna ca daca trece secolu' si evolueaza mentalitatea, sa li se asigure drepturi numa' la femei si pi barbati sa-i lase in obligatii.
De asta si aplica legea "pumnului" in unele situatii, crezand ca el isi face singur dreptate si apoi il baga la "mititica" ca asa o vrut.....mamica,na.
Poi ce evolutie sociala poate fi aia in care lipseste ordinea/stabilitatea in cuplu' sau....zi-i cum doresti, cand de fapt in realitate domneste haosul si la propriu si la figurat si abia la majorat' copilului se trezeste ca n-o avut educatie decat de la mama si pi tata l-o respins(ca asa o vrut sistemu') dar el nu-i "zeu"....ii derbedeu!...ii mai ghini asa??
Nu incurajez eu "batuta" dar sunt destule femei care prin felul lor de comportament o cere si n-are cine sa le-o dea.......Eh! demo...asta o dat lui tati pisti cap...... gresit inteleasa,dpmdv.

Cred ca ar trebui ca femeile sa-si revizuiasca mai bine starea sentimentala in mom. cuplarii ....nu fichi, fichi cu barbatu'....si pi urma ii vinovatu' >:(

Aici nu sunt de acord cu tine. Cand te-am laudat, nu citisem ce ai scris aici. Poate voua va place sa fiti considerati victime. Poate voua va place legea pumnului, ca legea conversatiei nu prea se cunoaste. Violenta naste violenta intotdeauna. Poate fi si morala. Si apoi te miri d ece femeia "cere pumni". Hai sa fim seriosi, ca nu aveti dreptate, vreti doar sa vi se dea dreptate ca ati avut motiv sa fiti violenti.
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 22:35
De la: burst4x, la data 2013-04-07 19:45:43fara sa mai repet, este cum am precizat in jdemii de paragrafe anterioare - nu femeia decide daca un tata este sau nu tata

Stimate domn, cu riscul de a ma face si pe mine "vita" (ceea ce este un respect totusi pentru ca vaca este un animal sfant la indieni pentru ca ea fata ori un taur, ori un bou, dar majoritatea ajung boi, pe cand vaca ramane tot vaca si automat tot sfanta - stiau ei indienii ceva...), ca sa fie tata trebuie sa dovedeasca asta intai. Dooar sa scrie pe un certificat de nastere sa il puna in rama? Ma leshi...
Si acum ma refer la "speta" prietenului tau.
Era chiar nevoie sa se "lupte" furbund pe holurile tribunalului pentru acest "drept"? Daca era baiat cuminte, nu era nevoie de atata tevatura si bani pierduti (care putea sa ii foloseasca la ia intretinerea copilului). Ori mama vedea acest lucru, si cadea de acord , dar unde "barbatia" unor boi trebuie aratata in muschi, in bani, fara sa se arate in stilul comunicarii (pe care tu il ai defectuos).
Vad ca te folosesti de anumiti termeni juridici ca am crezut la inceput ca esti avocat, si ma intrebam la ce barou esti, na ca mi-am pus-o :)) Peste cine am dat??? De vorbeste asa oribil cu potentialii clienti? Dar citindu-te, am vazut cat deraiezi de la "scripte" si de la "speta". Te tot bagi in toate situatiile posibile si agiti pe aici apele fara sa ai cunostinte juridice frate ! Decat din spusele unui prieten care in loc sa comunice cu vicitima, o ataca prin tribunale.
Ma bucur ca nu esti avocat, altfel ai fi facut de ras aceasta categorie profesionala.
İar cand o femeie iti spune ceva, mai ales Q, sa stii ca asa este.
Eu nu pot intelege acei barbati care isi aroga anumite drepturi pe calea violentei (fie ea si prin tribunale, ca stim ca acolo este la cote ridicate - prin umilire in special).
Daca matale domnule bou (observi ca totusi iti acord respect prin "domnule"), nu ai trecut prin aceste experiente personal, atunci de ce mama masii te dai cu barca pe uscat pe aici si ne aduci invective noua femeilor?
De aici dedcu pe langa faptul ca esti incult (incurcand borcanele procesuale ...) mai esti si un mare FRUSTRAT.
Cam atat am avut de zis si sper ca domnia voastra sa isi revizuiasca farama de constiinta si sa nu uite ca o femeie i-a dat viata, si nu o vaca. (aici este problema lui daca este bou, nu mama lui este de vina ca nu s-a nascut taur)
No acuma, dau bere la toata lumea ca sunt satula de atata justitie fara noima facuta de un nonprofesionist !



Sa bem in cinstea copiilor nostri ! Sa ne traiasca !
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 23:08
De la: burst4x, la data 2013-04-07 21:21:46nu am citit tot pomelnicul extraterestei, venit dupa ce am demonstrate tot ce trebuia demonstrat. am retinut doar cuvantul "daca". daca.... blabla

İar aici te dai lovit. De fapt, esti deja infrant de Q, dra nu doresti sa recunosti. Specific domnilor boi. Daca erai taur, erai jos palaria ! Si sexula ma refer :)) Asa, no woman, stai si plangi :))
İti dau si tie o bere ? Nu am voie pentru ca deja esti in coma alcoolica si nu vreau sa te am pe constiinta si sa reduc din regnul boilor. Sunt si ei buni la ceva. La dat bice pe spinare.
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 23:15

..................................
....doamna, toate "fetele" sunt vite?.....

nope, depinde de bou! ....ok?



Mai verdicto (eazo) unde dreak citisi la mini ca ma dau eu ghini pi langa
....tini ca sa nu mai zac...? si unde scrie ca noi barbatii suntem victime?
.....a! ca-ti vini tie cu noapte-n peruca sa ni faci pi tati cum iti vine tie, asta ii constatare..... ...si pa'n la urma ii a ta....ca voi fetele putem sa va facem numa' semn si tot zaceti ca am dat cu pumnu' ;))

Haidi Sari, ca "fata" naste baiat si tot eu aflu primu na!
NB!
Fss_ssu
Postat pe 7 Aprilie 2013 23:32
De la: suparatu_, la data 2013-04-07 23:32:13
..................................
....doamna, toate "fetele" sunt vite?.....

nope, depinde de bou! ....ok?



Mai verdicto (eazo) unde dreak citisi la mini ca ma dau eu ghini pi langa
....tini ca sa nu mai zac...? si unde scrie ca noi barbatii suntem victime?
.....a! ca-ti vini tie cu noapte-n peruca sa ni faci pi tati cum iti vine tie, asta ii constatare..... ...si pa'n la urma ii a ta....ca voi fetele putem sa va facem numa' semn si tot zaceti ca am dat cu pumnu' ;))

Haidi Sari, ca "fata" naste baiat si tot eu aflu primu na!
NB!

Vad ca te superi degeaba bre.
Nu ai citit ca se mai nasc si tauri?
Dar tu...nu si nu... ca am zis io ca tati se nasc boi.
Referitor la "vite" era raspunsul pentru domnul care lasa impresia ca este avocat pe aici si ne considera asa pe toate. Daca nu te prinzi bre, ce sa iti fac?
Prea te arunci repede in batalie fara sa te asiguri daca faci parte din ea. Sa nu devii o victima colaterala, ai grija...Ca mata esti suparat, dar mereu ne dai flori. Asa ca te iertam de toate asa presupuse pacate.
Oi fi avand si mata un of pe suflet si de aia te tot bagi in barci straine sa aperi natia boilor, dar ramai bre in barca mata cu tauri.
No, am zis-o. Batalia se duce acuma intre "vite" si "boi", desi nenea care ne face vite, este tot din acelasi regn ca este nascut tot de o femeie. Sarmana femeie, daca ar fi stiut ce bou naste, l-ar fi dat la adoptii si ar fi luat si bani pe el :))
Sarikiz
Postat pe 7 Aprilie 2013 23:54

..mai, undi pusca si cureaua lata ai vazut fimeie beata, sa nasca bou
....acu' di ce te explici repetand?
...io am intales ce vroiai sa zaci,tu n-ai intzales ce-am zas eu.......da ma doare'n .... gat....am pana acu...;)

Laaasa, ca si voi fetele sunteti capoase, di la piele pa'n la oa se....ci daca il trece pi copil pi numele lui si se mandreste si el ca are "samanta" na
Fss_ssu
Postat pe 8 Aprilie 2013 00:16
suparatule, sa se mindreasca cu ce naste el si creste el, nici o problema....
Ca tot am aflat ca nu o femeie il face pe un barbat tata, astept cu interes informatii suplimentare despre inmultirea prin polenizare din care a iesit specia aceasta autonoma de masculi.
Pt o femeie exista feritilizare in vitro daca n-are chef sa se complice cu un bou nici macar pt o noapte... Dar ar fi interesant de aflat cum isi cloceste singur un barbat urmasii.
quasaria
Postat pe 8 Aprilie 2013 09:18

...daaaa ca in vitro , nu trebi pus nica?.... ioti si la tini?!....
eu stiu cini puni si ci tani de duce mai diparte si ....gata o iesit
...da tu si azi esti "rascolita"?

Mai, ia mai pasiti si printre oameni si lasati boii , vacile si taurii in comuna lor(primitiva).....ca o sa aveti timp distul sa cresteti medici veterinari in viata asta, na
Mai verdeato, eu nu invart limba'n gura precum degitile la numarat......ca de'suparat, nu din cauza regnului sunt ci a masei mari,a prostiei indobitocite a regnului....ca bietu' pui....de unde nu pui nici D-zeu nu-ti da...'ntzales??
Ioti studiu! ....tocmai ce v-am spus sa trecem pe latura umana ca sa devina si boul-vita......da si asa il/o gasim expusa in case/role...pi raft. Na! s-aveti pofta;)
Fss_ssu
Postat pe 8 Aprilie 2013 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat va rog urgent 22 De la: garbo_440758 12 Iulie 2016 04:17
Agentia OnVouge 2 De la: eu_geminy 2 Octombrie 2010 21:33
eu berbec , el vervec 13 De la: anakin 10 Septembrie 2010 10:12
Stiti ce inseamna oameni saraci cu duhul?Adica oamenii fara credinta sunt saraci cu duhul 135 De la: ingerasulluptator 24 Noiembrie 2011 21:16
trecut in prezent... 29 De la: Dsoara_T 12 Noiembrie 2012 20:08
Setari Cookie-uri