Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

pai , hai sa va zic o poveste cu...doctori...adevarata
nenea doctoru', urat ca dracu, se insoara
peste vreo 2 ani...cade in pacat...cu cine credeti? cu nasa de cununie...
si se insoara a doua oara...
si asta dureaza....4-5 ani...pana cand, iar cade in pacat...
cu cine? cu studenta la medicina, care venea la ...alde consultatii...
studentica ramane putin...insarcinata, se casatoresc si...dureaza o vesnicie...pana se despart...baiatul a implinit 18 ani ( bine, pana atunci au tarait-o ei, asa, de dragul copilului )
cam asa fac "barbatii neintelesi"

angelico, daca tu consideri ca asta e viata pe care ti-o doresti, sa fii sanatoasa, sa te tina nervii...
dor72_
Postat pe 4 Martie 2012 23:31
Divorteaza crede-ma . Chiar si cu copil la mijloc daca amanta-i isteata ;)
Dianis036042
Postat pe 4 Martie 2012 23:31
se poate si mai rau..... dl dr a fost stabil....
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 23:38
nu stiu daca si prima fusese doctorita....dar cred ca da...
bine, acum am inteles ca au cam scazut pretentiile ginecologului...cica a trecut la ...asistente
dor72_
Postat pe 4 Martie 2012 23:43
seara buna!din cate vad eu in 13 pagini citite constiincios fata noastra asteapta ca cineva sa-i dea si ei dreptate,sa o sustina,sa ii garanteze ca o va lua mamelucul ala...offffff,fata draga,nu fi trista,femeile maritate pot sa "inchida ochii" la escapadele barbatului conform unor sfaturi pe care le-am gasit si pe siteul asta,tocmai pt a-si mentine casnicia.ceea ce e cu adevarat in familia lor nu ai de unde sa stii,tu stii doar ce iti spune el.
dar ma intreb eu,cand e tara plina de barbati,de ce sa ai nevoie de unul care e deja "luat",care nu e langa tine seara la culcare si dimineata la trezire,de sarbatori si de ziua de nastere,cand ti-e bine si cand ti-e rau?iar fazele cu razbunarea...stii a cui arma e,deci nu face valuri degeaba! multa bafta si succesuri la baieti!
garbo_bella
Postat pe 4 Martie 2012 23:47
dor - fresh meat.... cre' ca de aia a trecut la asistente.
Adevarul e ca m-as fi asteptat de la orice fel de doctor la povesti din astea, dar NU de la un ginecolog....
quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 00:00

da de unde...omu' asa e din datul lui
e cat se poate de reala povestea...zau, ii cunosc personal ( nu intim, sa ne-ntelegem )
dor72_
Postat pe 5 Martie 2012 00:04
angel, alta poveste horror: si pe asta chiar o stiu personal.
Dl in prag de nunta... cu A.
Se razgindeste, se muta cu B.
Dupa un an isi aduce aminte ca a lasat-o pe A. in prag.
Se desparte de B.
Dupa ceva raite pe la A., se insoara cu C.
Dupa care isi aminteste de B.
Divorteaza de C., dar B. e casatorita, asa ca urmeaza niste E., F., G, irelevante pt el.
Revine la B., de care se desparte periodic si intre timp niste H,I, J pina ni se termina alfabetul..
Si pina la urma se intoarce la B. si concluzioneaza ca se insoara cu X. Pentru un timp (asa sustine el, si nu ma indoiesc ca asa va fi).

Deci... dai peste unul din asta... om te-ai facut.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 00:19

da' ce somitate e asta...de reuseste sa rezolve atatea necunoscute?
dor72_
Postat pe 5 Martie 2012 00:23
un... variabil. Ca variabila nu pot sa ii spun.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 00:41
De la: angel2012, la data 2012-03-04 23:03:03De ex azi i-am spus sa intre pe mess la 19.15 mi-a rsp la sms si azis ca nu paote pana la 20.30 apoi i-am zis si eu......ne auzim la 22.15 cam si eu putina treaba...
si la 22.15 min a fost punctual pe net si ma intrebat dca e gata plimbarea si i-am zis ca nu am fost nicaieri...si air a intrebat...pai de ce ai zis ca nu poti intra pe net pana dupa 22? si i-am rasp ca am fost pana in zona la o cunsotinta ca am avut treaba...
a si inceput cu intrebariel...hmmm


Mda.....credeam k altfel e problema aici......Q are dreptate...daca tinea la tine nu mai dormea cu aia.Si in alta ordine de idei...te comporti copilareste pt 2 de ani-no ofence :(

Adica sa te bucuri ca te intreaba ce ai mai facut sau ce ai gatit...cu un an jumate de relatie in spate.....
cocacola31
Postat pe 5 Martie 2012 08:32
32 de ani-scuze
cocacola31
Postat pe 5 Martie 2012 08:33
ela_eli_ela@yahoo.com............asta e adresa mea. Astept sa discutam!
ela_eli_ela
Postat pe 5 Martie 2012 08:48
De la: angel2012, la data 2012-03-04 00:56:34pt Ela Eli Ela
sa-mi lasi adresa de mess daca vrei sa vb...[/quote


Pt. Angel.....asta e adresa mea. Astept sa vorbim....
ela_eli_ela
ela_eli_ela
Postat pe 5 Martie 2012 09:06
Vai de capul tau angelico......si eu sunt sotie si am trecut prin acceasi situatie......sotul meu vb cu amanta la tel si eu eram in casa......si ce crezi?tot timpul imi zicea ca vb cu un prieten......eu te inteleg ca in disperarea ta ai impresia ca sotiile sunt niste tampite si ce ti mai trece tie prin cap.......sper din tot sufletul sa ajungi si tu sotie si sa vezi cum e...atunci o sa intelegi
activplus2008activ
Postat pe 5 Martie 2012 10:06
offf Doamne fata....pe ce lume traiesti tu oare?si ce crezi tu ca ai in plus fata de sotie?cu ce esti mai buna?tu nu pricepi ca esti interesanta doar pentru ca va vedeti undeva si nu acasa.....uite daca vrei sfatul meu lasa mi un nr de tel si fara rautate pot sa ti impartasesc din experienta mea ca sotie...
activplus2008activ
Postat pe 5 Martie 2012 10:13
Singura vinovata pentru situatia ta esti tu. Nu ai de ce sa vorbesti cu nevasta, ar fi un lucru josnic din partea ta. Singura persoana cu care cred ca ar trebui sa vorbesti este el, sa te lamureasca exact daca vrea sa fie cu adevarat cu tine sau esti una dintr-o serie mai lunga de amante. Pe mine orgoliul nu m-a lasat niciodata sa fiu cealalta femeie. Mi se pare lipsa de respect pentru propria persoana acceptarea unei astfel de situatii. Dar subliniez, este strict parerea mea. Mult noroc in dragoste si nu uita, nu e singurul de pe lumea asta. Trebuie sa fie unul si pentru tine, necasatorit eventual! ;)
al_ma
Postat pe 5 Martie 2012 10:14
Si de ce nu ai vorbit cu ea? Poate si pentru tine, si pentru ea, ar fi fost de folos convorbirea asta. Daca el este un las si isi bate joc de amandoua, de ce sa lasi sa continue o astfel de situatie. Ia-ti inima in dinti si spune-i adevarul. Ca pana la urma femeia aia nu are nici o vina. De unde stii ca el nu-ti indruga minciuni?
florina2110
Postat pe 5 Martie 2012 10:25
Am citit tot ce s-a postat in legatura cu subiectul, pentru ca sa-mi fac o parere despre situatia ta. Cred ca un barbat isi poate lasa sotia pentru a se recasatori ulterior cu amanta, doar daca isi iubeste amanta! Au mai fost cazuri, nu multe ... dar au fost. Numai ca din ceea ce ai scris tu nu reiese ca acest barbat te iubeste. Nu te supara, dar a verifica ceea ce faci tu nu inseamna ca te iubeste, vrea doar sa detina controlul, e o chestie normala la barbati. A anunta sotia - mesaje, cadouri, etc. nu cred ca este o idee buna, pentru ca s-ar putea sa iasa urat. La reputatia ta nu te-ai gandit? S-ar putea ca sotia sa nu fie tocmai civilizata si eleganta in exprimare sa sa-ti faca scandal, care ar putea avea urmari. Dupa parearea mea, cred ca ar trebuie sa ai o discutie cu el, nu cu ea, pentru a lamuri situatia. Ca vorbeste la telefon cu tine cand este in apartament cu ea ... nu vad ce-i asa greu.In acest timp ea poate gateste, face temele cu copilul, etc., el poate face orice. Persoanele care inseala, barbati sau femei, au strategii bine puse la punct pentru ca partenerul sa nu intre la banuieli. Nu te supara, dar esti tanara, poti gasi un barbat numai al tau! Sa nu crezi ca-s vreo sotie frustrata si impotriva amantelor, de-ti spun asta. Poti sa te indragostesti chiar si de un barbat insurat (sau, ca barbat, te poti indragosti de o femeie maritata), dar trebuie sa intervina ratiunea, sa spui STOP unei relatii fara viitor.In concluzie, daca te iubea, isi parasea nevasta imediat, nu statea pe ganduri.
bbaass
Postat pe 5 Martie 2012 10:59
Cu siguranta. Singura conditie e sa iubeasca amanta mai mult ca sotia.
garbo104928
Postat pe 5 Martie 2012 11:40
ionik draga, dc arunci cu injurii? nu judeca, p lumea asta fiekare are un motiv pt care face un lucru sau altul...
fataverde
Postat pe 5 Martie 2012 11:48
renunta fata.ce mai astepti?ceri sfaturi dar faci tot dupa capul tau.
activplus2008activ
Postat pe 5 Martie 2012 12:27
De la: florina2110, la data 2012-03-05 10:25:19Si de ce nu ai vorbit cu ea? Poate si pentru tine, si pentru ea, ar fi fost de folos convorbirea asta. Daca el este un las si isi bate joc de amandoua, de ce sa lasi sa continue o astfel de situatie. Ia-ti inima in dinti si spune-i adevarul. Ca pana la urma femeia aia nu are nici o vina. De unde stii ca el nu-ti indruga minciuni?


... pct. de vedere valid.
In loc sa urasti o persoana pe care n-o cunosti, mai bine incerci sa vezi cum rezolvati situatia impreuna - pt ca la chestia asta in mod sigur dl. nu se asteapta....
quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 12:29
si daca intr o zi descoperi ca masculul tau are o sotie si 2 amante?
activplus2008activ
Postat pe 5 Martie 2012 12:33
angel, alta poveste horror: si pe asta chiar o stiu personal.
Dl in prag de nunta... cu A.
Se razgindeste, se muta cu B.
Dupa un an isi aduce aminte ca a lasat-o pe A. in prag.
Se desparte de B.
Dupa ceva raite pe la A., se insoara cu C.
Dupa care isi aminteste de B.
Divorteaza de C., dar B. e casatorita, asa ca urmeaza niste E., F., G, irelevante pt el.
Revine la B., de care se desparte periodic si intre timp niste H,I, J pina ni se termina alfabetul..
Si pina la urma se intoarce la B. si concluzioneaza ca se insoara cu X.

foarte tare.....nu cred ca are cineva nevoie de asa o jumatate
activplus2008activ
Postat pe 5 Martie 2012 13:26
Sunt asolut de acord cu ceea ce a scris "bbaass"...Singurul lucru care ma tine in "picioare" e fiica mea. Da...am trait si eu alaturi de un om (daca il pot numi asa) timp de 13 ani. E adevarat ca m-am casatorit foarte tanara, la 21 si credeam ca dragostea lui e la fel de adevarata ca a mea.La 22 aveam deja copilul...M-a tinut tot timpul de mana...Mi-a adus chiar si trandafiri . 100 rosii si unul alb...:(. Mda....Apoi, incet, lucrurile s-au schimbat, fara ca eu sa-mi dau seama. Sau poate ca nu am vrut sa-mi dau seama. Imi traiam visul... Apoi a intervenit obisnuinta :( Desi... nu o sa pot intelege niciodata de ce am ramas langa el atat de mult timp desi stiam ca ma inseala, iar ceea ce este mai grav e ca nici macar nu incerca sa o mai ascunda in ultimul timp. Poate faptul ca am interpretat gresit iubirea mea fata de copil si din pur egoism probabi lam asteptat sa aiba discernamant pentru a vedea ca nu eu am fost de vina pentru cal nu e tatal ideal , desi o coplesea cu cadouri scumpe . Dar din pacate asta nu a compensat absenta lui...Pot doar sa va spun ca atunci cand fiica mea , a varsta de 11 ani mi-a spus: - Mami, cat o sa mai stam aici?, parca m-am trezit dintr-un vis . Si chiar in acea zi am impachetat doar cateva haine si m-am mutat in chirie. Acum...stiu ca a fost cu ea mereu, sunt deja 15 ani. si ...desi suna cumva patetic, admir rabdarea lor penru ca acum sunt cu adevarat impreuna. S-au casatorit...Eu? hmmm....am ramas fara loc de munca pentru ca in societatea noatra o femeie de 38 de ani nu mai are nici o sansa, traiesc de pe o zi pe alta, de-abia reusesc sa-mi intretin copilul, pentru ca in mandria mea prosteasca de atunci nu am facut nici un partaj si am acceptat sa vanda toate bunurile comune, fara sa pretind ceva. Ce sa va mai spun? Ca acum stiu sigur ca o iubea si o iubeste inca? Deja v-ati dat seama.
In ceea ce priveste subiectul acestui topic, pot doar sa spun DA. Sunt barbati care-si iubesc amanta mai mult decat sotia.
White_shadow
Postat pe 5 Martie 2012 13:54
445, ce inseamna "ceva in plus"?!
Ceva in plus din ce isi doreste el, probabil - iar ce isi doreste este, de obicei, ce nu poate oferi el personal. Barbatii care sint fustangii isi iau, de obicei, femei de casa: tocmai pentru ca spera ca pentru ea va conta familia si o sa treaca cu vederea escapadele pe care ei stiu foarte bine ca le vor face - deci o sa accepte o viata comoda si o familie de suprafata. Bine calculat,pina la urma...
Barbatii care n-au o situatie materiala vor visa una care sa vina sa ii scoata din rahat si sa compensez toate frustrarile lor de loseri. Pentru foarte multi a se vizualiza ei pe ei intr-o masina de lux depaseste orice fel de dragoste pe lumea asta....
Un toparlan, care sufera de complexul asta, o sa vrea o femeie cu clasa ca sa vada toata lumea ce si-a luat el.
Si tot asa.

La asta se reduce ce poti sa ai "in plus" fata de o alta femeie.
Daca nu tii cont de frustrarile lui, nu exista nici plus, nici minus - doar diferente.

quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 14:23
Daca nu treci prin ceva asemanator nu ai avea de unde sa stii cu ce te confrunti, de aceea cred ca tarie ca un barbat nu isi va parasi sotia pentru amanta,De ce?! .. sunt sigura ca te intrebi si iti si voi raspunde, ( pentru ca e obisnuinta care s-a instalat de-a lungul timpului, poate lasitatea barbatului de a face pasul asta cu toate ca sunt sanse sa nu-si mai iubeasca sotia cu aceasi intensitate...poate exista un copil la mijloc..etc )
Am trecut prin ceva asemanator, involuntar si crede-ma cand spun involuntar asa este, " relatia " durand doar 1 an, Nu pot sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altor persoane,imi doresc altceva de la viata si nu jumatati de masura, Ar trebui sa te gandesti mai bine la viata care o ai alaturi de el ..si sa pui in balanta nu ceea ce iti spune..ci ceea ce reprezinti tu pentru el .. cat despre atitudinea ta de a te razbuna ( in cazul in care te duce cu presul cum ai spus tu ) gresesti enorm. Esti si vei ramane singura vinovata in cazul in care se va afla..tu vei avea de suferit batjocora tuturor inclusiv a lui.
Acum raspunde-mi tu te rog .. Iti place viata care o ai alaturi de el? Esti multumita sa stii ca iti imparti " barbatul " ? Te multumesti doar cu jumatatile astea de masura?! .. stiu sunt multe intrebari care ar trebui sa te puna pe ganduri si sa stai sa meditezi, ai nevoie sa faci asta mai ales ca este vorba de fericirea ta..Oana
Matssa
Postat pe 5 Martie 2012 14:30
sfaturile "sa nu se afle" mi se par lasitate. Si nu cred ca fac bine nimanui.
A iubi nu e o decizie - a fi cu cineva e o decizie. Si in viata trebuie sa ai curajul sa iti recunosti deciziile, indiferent ca sint bune sau proaste: nu "te faci de ris" cind se afla, daca e sa te faci de ris, te-ai facut cind te-ai cuplat. Nu cind "s-a aflat". Ala a fost momentul in care trebuia sa iti pui problema daca te pretezi la asa ceva.
Din moment ce ai facut-o, sa nu o recunosti nu face decit sa te puna intr-o postura si mai penibila - fata de toata lumea. Inclusiv fata de el. Inclusiv fata de nevasta-sa.
Macar ai bunul simt sa incerci sa limpezesti niste ape tulburi, daca tot te-ai bagat in ele. Si a limpezi inseamna sa discuti pe fata cu toti cei implicati, si stii ce ai de facut in continuare.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2012 14:45
White_shadow
Postat pe 5 Martie 2012 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sper sa va fie de folos ...Sufletului! 42 De la: Mihaela_Tudora_1 21 Iulie 2013 13:56
O intrebare as avea? Exista oare si barbati inteligenti? 57 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 18:51
salut va rog sa imi dati un raspuns 21 De la: simonika88 1 Mai 2013 13:44
Fara el,,,,,,,,,,,,incotro? 50 De la: ghelene_06 17 Februarie 2011 19:49
Dragoste imposibila 32 De la: garbo_405191 7 Octombrie 2014 11:13
Setari Cookie-uri