cer un sfat

sunt un tip!!!un om normal..cu o pregatire destul de buna!!dar am ingenuncheat in fata unei iubiri care efectiv (ma lasat fara dorinta de a mai trai.)este in italia plecata de 4,5,ani,,am iubit-o cum rar se poate intanli asa ceva,,am oferit tot dragoste ,bani,intelegere,afectiune,!!am descoperit ca are alte relatii!!!va rog spuneti-mi sau dati-mi un sfat cum ar trebui sa reactionez???sunte-ti femei si barbati totodata!!
sa ma razbun??!!sa ma las calcat in picioare?!!!sa uit?!!sau??????????
garbo080088
Postat pe 3 Mai 2014 14:17
Hei, dupa 4-5 ani dupa ce a plecat te roade in halul asta, razbunare, calcat in picioare, se vede clar ca mai mult orgoliul tau acum sufera. Daca ti-a aratat ca nu te vrea, stii prea bine ca dragoste cu forta nu se poate, iar cu razbunarea.....in nici un caz nu o aduci inapoi, si problema ramane aceeasi, orgoliul tau ranit.
Tu decizi ce e mai important pentru tine in viata si ce vrei sa faci mai departe, cu atat mai mult cu cat ai o varsta si o experienta de viata, intelepciunea nu vine din oficiu odata cu varsta, mai trebuie sa selectezi invataturile de minte din toti anii astia.
Pe scurt: Crezi ca te merita? Daca nu, de ce te irosesti pierzand timp gandindu-te la ea?
edelweiss_3881
Postat pe 3 Mai 2014 15:10
MULTUMESC PENTRU SFAT!!!NU E VORBA DOAR DE ORGOLIU..E ADEVARAT CA DRAGOSTE CU FORTA NU SE POATE!!!!DAR DE CE NU A FOST CINSTITA???DE CE MA LASAT SA O IUBESC INCONTINUARE??UNEORI FEMEILE OBLIGA PE BARBATI SA NU FIE SINCERI..PT CA NICI ELE NU SUNT...DAR ORCUM ,,MULTUMESC PT ALINARE
garbo080088
Postat pe 3 Mai 2014 16:27
Atata e, atata poate, asta ii e materialul, tu nu ai sa o schimbi acum, oameni buni si rai sunt de ambele tabere, si femei si barbati, doar de tine depinde ce o sa faci de acum si cu cine alegi sa te insotesti in continuare. Bafta multa!
edelweiss_3881
Postat pe 3 Mai 2014 16:52
" sunte-ti femei si barbati totodata!! "

Eu sunt numai femeie.

" Tu decizi ce e mai important pentru tine in viata si ce vrei sa faci mai departe, cu atat mai mult cu cat ai o varsta si o experienta de viata ..."

Edel , o varsta so o experienta or avea , dar prea bogata nu mi se pare a fi. La experienta ma refer.

Rotty
Postat pe 3 Mai 2014 17:11
cum am zis, fiecare cu ce poate si cat poate......
cat nu.....sanatate si !!!!!!!
edelweiss_3881
Postat pe 3 Mai 2014 17:18
Ce poate " tipul " asta nu stiu , dar la capitolul exprimare cam are probleme. Pe marginea problemei puse , no comment. ....deocamdata.
Rotty
Postat pe 3 Mai 2014 17:28
DRAGA ROTTY..E USOR SA-TI DAI CU PRESUPUSUL..E FOARTE ADEVARAT CA NU AM FOLOSIT UNN TEXT :SF" SAU SA ARAT INTELECTUL DIN MINE!!!SUNT DOAR OM// SI CA ORICE OM ,,IN VIATA DAI SI DE NECAZURI,NU??I AM CERUT UN SFAT SI NU PRESUPUNERI ACIDE!!! DE ACRITURI SUNT SATUL INCLUSIV DE REPLICI. IRONICE. ACUM POT EU SPUNE CA Prostia este eternă şi invincibilă; e o hidră cu nenumărate capete care cresc la loc de câte ori le tai, de aceea trebuiesc tăiate mereu cu acizii inteligenţei, pentru a o ţine în şah; e tot ce se poate face contra ei.
garbo080088
Postat pe 3 Mai 2014 17:58
AM SPUS FEMEI PRIN NATURA VOASTRA,,,AM SPUS SI BARBATI!!!PT CA SUNTETI FIINTE MAI PUTERNICE DECAT BARBATII!!! IAR CA EXPERIENTA????IMI PARE TARE RAU DAR ATUNCI CAN UNEI FEMEI II OFERI LUMEA LA PICIOARE??SA VA SPUN??NU MIE RUSINE::VACANTE PRIN INSULELE CANARE..AM LUCRAT IN ALASKA (A STAT CA O PRINTESA 5 ANI FARA SA STEARGA UN PRAF,,MASA O AVEA SEVITA LA CAMERA,,COPILUL LUAT DE PERSONAL LA GRADINITA,SCOALA ..SI ADUS INAPOI..PT SPALAT ??!!!SCOTEA RUFELE IN SAC ,CU ETICHETA LA USA SI-L PRIMEA INAPOI CALCAT APRETAT ..&ETC???!!!!!!!!!!!!!!CE AVETI DE SPUS???IAR CA BARBAT????SUNT PUTINE FEMEI CE CUNOSC PLACERI ADEVARATE
garbo080088
Postat pe 3 Mai 2014 18:12
88, imi pare rau pentru ce ti s-a intimplat dar probabil mesajul este ca , dincolo de Insulele Canare si faptul ca i-ai facut onoarea sa nu puna mina sa spele rufele gospodareste - deci, dincolo de toate astea, o femeie ramine femeie. Si, daca nu se simte femeie linga tine, mai devreme sau mai tirziu va reactiona. In ce mod o face depinde de caracterul ei personal - poate sa iti atraga atentia ca e o problema in paradis, poate sa taca, poate sa te lase sau poate sa gaseasca pe altcineva...sau poate sa devina o scorpie depresiva inainte de toate astea.... Asa cum am spus, modul de a reactiona difera - dar esenta este ca, intre voi doi, din punctul ei de vedere ceva n-a mers. Daca n-a fost dispusa sa discute ce si sa incercati sa va rezolvati problemele, atunci intr-adevar nu merita. Nu numai pe tine, nu merita pe nimeni caruia sa ii pese cit de cit de ea.
Probabil data viitoare o sa fii mai atent daca esti fericit de unul singur...sau e fericita si iubeste si ea.
quasaria
Postat pe 3 Mai 2014 18:24
De la: garbo080088, la data 2014-05-03 17:58:56DRAGA ROTTY..E USOR SA-TI DAI CU PRESUPUSUL..E FOARTE ADEVARAT CA NU AM FOLOSIT UNN TEXT :SF" SAU SA ARAT INTELECTUL DIN MINE!!!SUNT DOAR OM// SI CA ORICE OM ,,IN VIATA DAI SI DE NECAZURI,NU??I AM CERUT UN SFAT SI NU PRESUPUNERI ACIDE!!! DE ACRITURI SUNT SATUL INCLUSIV DE REPLICI. IRONICE. ACUM POT EU SPUNE CA Prostia este eternă şi invincibilă; e o hidră cu nenumărate capete care cresc la loc de câte ori le tai, de aceea trebuiesc tăiate mereu cu acizii inteligenţei, pentru a o ţine în şah; e tot ce se poate face contra ei.



" Draga " 088 , in primul rand , din moment ce ti-ai pus problema aici , are oricine dreptul de a da cu presupusul. Nu are nimeni pretentia de a te exprima in texte SF cum ziceai , dar din respect pentru cei carora le ceri parerea , ar fi frumos din partea ta sa-ti dai silinta de a te exprima si a scrie cat de cat corect. Nu am avut intentia de a fi acida , dar daca chiar doresti , o pot face. In ce priveste problema ta , am zis si repet : Nu comentez ...inca.
Rotty
Postat pe 3 Mai 2014 18:39
UITA….. esti prea bun pt.ac persoana…… nu te merita….. nu te razbuna…. indiferenta doare mai mult decat orice. Ocupa-ti timpul si gandul cu lucruri frumoase, care merita atentie.
nutielena
Postat pe 18 Mai 2014 04:41
Nu te răzbuna.inseamna ca mu meriti asa ceva si te așteaptă altceva.va apărea la momentul potrivit persoana potrivita.din start nu e o relație sănătoasă daca iti taie pofta de a trai.
garbo043690
Postat pe 18 Mai 2014 07:39
daca aii copii sa ii ei la tine si sati refaci veata
Gelu_Costea_1
Postat pe 18 Mai 2014 08:03
iti inteleg sentimentul si anume acela ca nu mai ai chef sa traiesti... cred ca trebuie sa ai rabdare sa treaca acel sentiment... nu te razbuna si nu te simti "calcat in picioare"... tu ramai aceeasi persoana, indiferent de ceea ce iti face o femeie... sentimentul ca esti "inferior", pe care il poti avea in asemenea situatii este o "iluzie" perversa si periculoasa, pe care trebuie sa o alungi... detasarea e singura solutie... nu te mai gandi la ea! stiu ca e mai usor de zis decat de facut, dar e singura solutie si e MUSAI sa o alegi... timpul le rezolva pe toate si, in viitor, dupa ce te vei fi eliberat (sigur se va intampla mai devreme sau mai tarziu, daca ai rabdare si, te ajuti si tu, putin, neasteptand doar asa, pasiv, fara sa faci nimic, ci cautand o alta femeie, de dorit mai buna decat cea despre care ai scris - apropo, ai mare grija de cine te mai indragostesti) vei privi relaxat si mai intelept spre "chinul" de acum si te vei felicita ca nu te-ai razbunat sau, Doamne fereste, sinucis, din cauza ei... viata e prea bogata ca sa nu-ti ofere alternative, doar sa o lasi tu sa o faca, sa nu te "blochezi" la o singura "optiune"... Daca te-ai mai rugat vreodata, poti sa o faci si acum, iar daca nu, e o ocazie buna sa incerci sa o faci pentru prima oara... RE-seteaza-ti inima si mintea, RE-gandeste viata in afara "dumneaei", fa un pas inainte si lucrurile se vor aranja intr-un mod pozitiv...
garbo_395858
Postat pe 18 Mai 2014 08:07
iarta si mergi mai departe! intai te ierti pe tine, asta sa iti dispara furia, apoi respiri si zambesti, in viata primim lectii, e una din lectii....invatatura ai sa o simti intr-o buna zi, oameni intra in viata noastra sa ne deschida ochii pt mai tarziu :) zile senine in suflet!
Flower_Power_2
Postat pe 18 Mai 2014 08:11
De la: Gelu_Costea_1, la data 2014-05-18 08:03:45daca aii copii sa ii ei la tine si sati refaci veata


Bine, agramici.
Axl_R
Postat pe 18 Mai 2014 08:27
''eu si doar eu'' Na, aşa să şi rămâi! Semnătura ta, spune totu'.
Axl_R
Postat pe 18 Mai 2014 08:30
''RE-seteaza-ti inima si mintea,'' PC
Axl_R
Postat pe 18 Mai 2014 08:34
cauta alta cui pe cui se scoate
mmiriam
Postat pe 18 Mai 2014 09:03
Ideea este ca iubim inegal: intotdeauna unul ofera mult mai mult decat celalalt intr-o relatie si de aici apar frustrari.
Crede in tine mai departe, considera ca ai intalinit persoana nepotrivita si mai ales incearca sa intelegi scopul acestei intalniri. Pentru ca nimic nu este intamplator in viata noastra. Gandeste-te, priveste partea plina a paharului si ia aceasta experienta ca pe un pas mai departe in evolutia ta.
Nu te razbuna,uita momentele urate, ramai cu amintirile frumoase si mai ales incearca sa iubesti totul din jurul tau neconditionat de nimic. SI NU TE ASTEPTA SA PRIMESTI NIMIC IN SCHIMB! Vei primi atunci cand te astepti cel mai putin!

Cumva, toti trecem prin asta...
garbo065813
Postat pe 18 Mai 2014 09:11
Daca erai un tip ingenuncheat de iubirea pentru ea acum erai cu ea , dar probabil ca te-a ingenuncheat numai iubirea de sine , autocompatimirea si sfaturile convenabile . Nu este ea pe primul loc in inima ta . A simtit asta si iata rezultatul .
Afla ce vrei si actioneaza .
Succes !
pac67
Postat pe 18 Mai 2014 09:14
Lasa-te pagubas,cauta alta!
mihaelaivanescu99
Postat pe 18 Mai 2014 09:21
De la: Gelu_Costea_1, la data 2014-05-18 08:03:45daca aii copii sa ii ei la tine si sati refaci veata

lady_in_black1
Postat pe 18 Mai 2014 09:24
da da...cauta alta,mama ei de nerecunoscatoare ii dai tot si ea pleaca la altu'
ce ti-e si cu femeile astea,vesnic nemultumite
lady_in_black1
Postat pe 18 Mai 2014 09:27
Rotty
Postat pe 18 Mai 2014 09:38
67
Axl_R
Postat pe 18 Mai 2014 09:42
salut! dar mai stai sa te gindesti? tu inca nu stii cite femei scapate in Italia isi fac relatii acolo? 70% cred !!! vezi ca daca insisti mult poate o so vezi la usa ta cu plecaciune zicind cit de mult te iubeste dar......sa nu ai surpriza sa simti niste forme mai proeminente la ea! Zicind ca......E AL TAU!!! foarte multe au venit cu burta la gura din Italy! acum pot crede ca pt banii investiti in ea se merita sa tii atit la relatia cu ea? dai incolo de bani!! pt banii aia vrei o relatie fortata? UIT-OOOO! ce a avut de demonstrat a demonstrat!!! femei gasesti oricind si poate mai frumoase ca ea.Crezi ca s-a oprit lumea la ea? Ufaaaa,daca m-as ploconi la una care a facut ca ea! Si vezi ca zi de zi tu pierzi timpul gindind la ea cind ea poate care are niste momente de extaz wawww! Inchide subiectul aici pt ca te rid chiar si femeile de pe site,sincer! Esti barbat frateee! Capu sus si ......altaaaa mai buna! Sigur vei gasi pt ca procentajul femei-barbati e net superior femeilor,deci sint la discretieeee!
garbo215795
Postat pe 18 Mai 2014 10:16
nu radea Rotty ca asa e....bietii barbati nu vor sti niciodata"ce-si doresc femeile"
ele isi doresc doar cateva lucruri...dar in fiecare zi altele
lady_in_black1
Postat pe 18 Mai 2014 10:19
Sa uiti si sa mergi mai departe,atat!
Carmen1953
Postat pe 18 Mai 2014 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 142 De la: vuvuzela 23 Septembrie 2010 03:31
O intrebare as avea? Exista oare si barbati inteligenti? 57 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 18:51
IPOCRIZIE ASUMATA A RELATIILOR INTER-UMANE SAU DOAR EFECTUL DUALEI NOASTRE NATURI, DIVINA DA' SI TERIBIL DE DARWINA?!? 17 De la: garbo101426 16 Martie 2017 17:55
oare de ce unii barbati sunt niste mitocani? 193 De la: anaROBERT 23 Aprilie 2011 00:53
infidelitate 18 De la: anastasya 18 Iulie 2010 13:35
Setari Cookie-uri