despartire sau compromis

inca ceva,ai auzit tu vreodata vorba,,in spatele unui barbat puternic sta o femeie puternica"! ?reflecteaza
ileana1959
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:49
aha, deci nu numai alergatoare ci si halterofila...
pai da dom'le, ca altfel s-ar duce tzara de rapa, daca n-ar avea basescu ceva femei puternice in spate...
numai ca se pare ca-i cam greu sa le care de la o vreme...
alfheim
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:57
Buna. Si eu am un tata asa cum il descrii tu pe sotul tau numai ca fara bani...iar ultimi bani ii juca...si pe ce trecea timpul juca din ce in ce mai mult. Eu mereu am incurajat-o pe mama si cand s-a decis sa divorteze si eu si sora mea am fost alaturi de ea...din fericire pe noi ne-a prins perioada asta cand aveam 14 si 16 ani si ne-a afectat destul de rau (certuri, batai...tot tacamu) dapai pe gemenii tai care spui ca sunt mici...NU MAI AMANA MOMENTUL SI DIVORTEAZA! copii vor ramane la tine nu-ti face griji pe tema asta...si poate sa-i ademeneasca cat vrea el cu dulciuri si numa stiu ce ca ei simt ce se intampla chiar daca nu inteleg ;)
mamuca
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:03
sa stii ca eu dupa o viata de 34ani cu un astfel de om cred ca o sa pun punct,asa ca nu lasa sa ttreaca mult timp ca tot acolo ajungi ca se umple paharul .
garbo104966
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:14
Draga mea, subscriu la ceea a spus Mamuca. la ce folos acest sacrificiu pentru copii? Ei pot fi intretinuti si divortata fiind. S- a inventata pensia alimentara. Asa ca ....fruntea sus si fa ce eea ce trebuie. Copiii observa, simt aceasta raceala, indiferenta, deci nu ai cum sa le faci rau.
Curaj ! Fii increzatoare !
danygarbo
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:18
Draga mea, subscriu la ceea a spus Mamuca. La ce folos acest sacrificiu pentru copii? Ei pot fi intretinuti si divortata fiind. S-a inventat pensia alimentara. Asa ca ....fruntea sus si fa ceea ce trebuie. Copiii observa, simt aceasta raceala, indiferenta, deci nu ai cum sa le faci rau.
Curaj ! Fii increzatoare !
danygarbo
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:19
pensia alimentara nu tzine loc de tata...copii au nevoie de liniste,ingrijire,intretzinere,de mediul familial ,de tata si mama prezenti activ in viatza lor,sa se stie in sigurantza si nu la discretzia unora ca sa-i umileasca,da?...zice ca omul este egoist ca nu o iubeste...dar daca nu o inseala,nu este betzivan,nu o bate nu face scandal ci dimpotriva face ea scandal ca el nu una alta...sunt si oameni care sunt introvertitzi insa si ei iubesc in felul lor ca altfel isi lua lumea in cap bietul om ca doar doamne fereste mai sunt muieri...o femeie inteligenta si intzeleapta stie sa isi tzina casnicia daca vrea insa trebuie sa fie ceas in casnicie ...fata noastra se cam uita mult la telenovele , lasa prostiile si fitzele din cap scoateti-le !io zic asa, multzumeste-i lui dumnezeu ca ai doi copii minunatzi ,ca suntetzi sanatoshi,ca avetzi servici,ca ai un sotz care de bine de rau te respecta si te iubeste in felul lui insa tu esti plina de alte prostii in capul tau si oarba sa mai vezi ca sunt mai multe moduri de a iubi si arata iubirea care tzin de eul personal.Nu uita ca nu se ia nimic de-a gata ci pas cu pas se cladeste!egoismul se vindeca daca ai doctor bun,asa ca repejor fa o recapitulare a tot,reevalueaza strategiile si prioritatzile si aplica dar mai ales nu uita ca in spatele unui barbat puternic sta o femeie puternica prin inteligentza si intzelepciune!
ileana1959
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:37
stii de ce divortul este scump?
FIINDCA merita !
toniB
Postat pe 4 Septembrie 2011 17:05
Oare daca ar exista iubire intr-o casnicie ar mai exista asemenea suferinte??? Si eu sunt in aceeasi situatie si am citit cu atata atentie fiecare comentariu. Am doi copii mari si sunt casatorita de 10 ani. Dragostea de mama primeaza in fata orgoliului feminin dar cand incepe sa faca tot posibilul sa te denigreze ca mama ajungi la apogeu. Oricat de mult ti-ai dori sa nu desparti copii de tatal lor, comportamentul lui te impinge incet, incet. Eu incerc sa imi pregatesc ingerasii dar, credeti-ma, imi este f greu. Demnitatea unei femei care a muncit tot timpul pentru a le oferi totul copiilor ma impinge sa plec in secunda urmatoare. El nu m-a admirat niciodata. Am 33 ani. Sunt sigura ca voi putea sa le ofer toata dragostea.
garbo043799
Postat pe 4 Septembrie 2011 17:32
bre, ma lasati? intr-o relatie, ca e casatorie sau nu, AMBII trebuie sa "se vada"...si sa se admire...si sa se implice
da' cand unu trage hais si altu' cea, n-o sa iasa nimic bun
si cand unu' o sa se simta vesnic nemultumit, iar celalalt o sa stea cu popoul la el, iar n-o fi nimic

cand ceva merge prost intr-o relatie, merge prost nu doar din vina unuia singur
asumarea propriilor greseli mi se pare chestie de bun simt...victimizarea, semn de neadaptare la realitate
problema doamnei consta intr-o grava eroare, savarsita de la bun inceput: casatoria cu cineva care nu o iubea suficient, sau nu asa cum si-ar fi dorit ea
sa se planga acum, mi se pare ca e ca atunci cand dai drumul la cai dupa ce a ars grajdul
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 17:47
fata draga fii puternica ,curajoasa,tu poti sa cresti si sa educii doi copii

nu mai pierde timpu pentru o persoana care nu merita.
nuticostin
Postat pe 4 Septembrie 2011 17:57
Draga mea,copii te vor judeca oricum :
Daca ai divortat - de ce ai divortat,daca nu - de ce nu....
Fiul meu,cu toate ca stia traiul din casa ( chiar si el era gonit si dormea pe presul de la intrare pentru cea mai mica greseala - cand eu eram la munca) ,daca am divortat ma acuza ca ce cum am suportat 23 de ani nu mai puteam suporta 2 luni,ca poate pleca iar....

A ales sa stea cu tatal lui,pentru ca pana sa obtin garsoniera - 4 luni de zile am stat la diferite rude,apoi a prins gustul banului si accepta orice compromis...
angy61967
Postat pe 4 Septembrie 2011 18:15
De la: Eugenia69, la data 2011-08-29 18:02:37ce intelegi prin "a avea ceva in comun cu subiectul"??


cand deschizi un topic , lumea isi da cu parerea, nu poti opri pe nimeni sa posteze.
Am citit povestea ta, afla ca nu esti nici prima si nici ultima care va trece prin asta.
Fraul problemei este la tine daca spui ca te-ai maritat cu un mare nesimtit inseamna ca nu te va asculta indiferent niciodata indiferent ce-i vei spune , iar daca veti folosi copiii ca munitie de razboi va fi vai si amar de ei.
Problema are doua rezolvari PECI sau STAI ; indiferent de ce anume alegi vor fi consecinte.
Daca esti fata desteapta , obtii custodia copiilor (nu o imparti cu el) pentru ca numai ca sa vada ca te tavalesti in chinuri nu-ti va semna niciodata sa pleci in strainatate cu copiii.
Daca alegi sa ramai, atunci vei indura acelasi tratament; depinde de tine ce vrei;
daca vrei raspunsul meu , eu nu as sta sa indur mitocaniile nimanui; Michele ti-a raspuns din primam nu inteleg ce nu ti-a convenit,
Eu nu sunt de acord cu mai multe :
- indura totul pentru copilasi (este una dintre cele mai mari prostii facute de femei)
- lasa ca se va schimba (poate se va schimba la chiloti , la ciorapi....) dar el nu-si va schimba comportamentul never-ever.
.....................
Deci, ramane sa hotarasti daca vrei tot porcul pentru un carnat sau iti vezi de drum , te ocupi de educatia copiilor si de tine (de sufletul tau)
adeline
Postat pe 4 Septembrie 2011 18:33
De la: drgirina, la data 2011-08-29 11:37:41Povestea mea incepe acum 8 ani de zile nu a fost o mare poveste de dragoste cel putin din partea lui doar din partea mea ,in fine ne-am casatorit acum trei ani am nascut o pereche de gemeni si acum traiul nostru e un chin ,am avut marele ghinion sa dau peste un barbat egoist fara bun simt, si ce doare cel mai tare INDIFERENT fata de mine fata de tot ce-l inconjoara in afara de serv nu face NIMIC aaaa ba da joaca la pariuri daca asta se poate numi activitate .La noi in casa fiecare e cu propriul buget el avand salariul mai mare imi reproseaza ca sunt prea cheltuitoare dar asa a fost mereu , nu vorbim mai nimic ca doar nu am nimic important sa-i comunic, de iesit nu iesim nicaieri ca doar este criza si nu ne permitem,nici in concediu nu am fost pt. ca nu ne facem datorii,prieteni nu are ,si indiferenta lui este cel mai crunta povara pe care o duc zi de zi vreau sa depun actele de divort dar tot aman mi-e frica poate si din cauza copiilor ca nu imi voi mai permite sa-i intretin ca si acum mi-e teama sa nu fac ceva gresit sa regret mai tarziu dar sincer nu mai pot suporta nesimtirea si indiferenta lui vreau si eu sa traiesc frumos sa fiu si eu iubita si rasfatata nu-mi aduc aminte sa fi auzit din gura lui vre-o vb frumoasa vreun compliment .
Daca cineva a trecut prin asa ceva astept sfaturi si vreau sa cunosc pc de vd al unui barbat si nu vreau comentarii nesimtite si lipsite de bun simt ca m-am saturat de marlanie si prostie .
Lencik87
Postat pe 4 Septembrie 2011 18:45
De la: drgirina, la data 2011-08-29 11:37:41Povestea mea incepe acum 8 ani de zile nu a fost o mare poveste de dragoste cel putin din partea lui doar din partea mea ,in fine ne-am casatorit acum trei ani am nascut o pereche de gemeni si acum traiul nostru e un chin ,am avut marele ghinion sa dau peste un barbat egoist fara bun simt, si ce doare cel mai tare INDIFERENT fata de mine fata de tot ce-l inconjoara in afara de serv nu face NIMIC aaaa ba da joaca la pariuri daca asta se poate numi activitate .La noi in casa fiecare e cu propriul buget el avand salariul mai mare imi reproseaza ca sunt prea cheltuitoare dar asa a fost mereu , nu vorbim mai nimic ca doar nu am nimic important sa-i comunic, de iesit nu iesim nicaieri ca doar este criza si nu ne permitem,nici in concediu nu am fost pt. ca nu ne facem datorii,prieteni nu are ,si indiferenta lui este cel mai crunta povara pe care o duc zi de zi vreau sa depun actele de divort dar tot aman mi-e frica poate si din cauza copiilor ca nu imi voi mai permite sa-i intretin ca si acum mi-e teama sa nu fac ceva gresit sa regret mai tarziu dar sincer nu mai pot suporta nesimtirea si indiferenta lui vreau si eu sa traiesc frumos sa fiu si eu iubita si rasfatata nu-mi aduc aminte sa fi auzit din gura lui vre-o vb frumoasa vreun compliment .
Daca cineva a trecut prin asa ceva astept sfaturi si vreau sa cunosc pc de vd al unui barbat si nu vreau comentarii nesimtite si lipsite de bun simt ca m-am saturat de marlanie si prostie .
Lencik87
Postat pe 4 Septembrie 2011 18:45
De la: Lencik87, la data 2011-09-04 18:45:05
De la: drgirina, la data 2011-08-29 11:37:41Povestea mea incepe acum 8 ani de zile nu a fost o mare poveste de dragoste cel putin din partea lui doar din partea mea ,in fine ne-am casatorit acum trei ani am nascut o pereche de gemeni si acum traiul nostru e un chin ,am avut marele ghinion sa dau peste un barbat egoist fara bun simt, si ce doare cel mai tare INDIFERENT fata de mine fata de tot ce-l inconjoara in afara de serv nu face NIMIC aaaa ba da joaca la pariuri daca asta se poate numi activitate .La noi in casa fiecare e cu propriul buget el avand salariul mai mare imi reproseaza ca sunt prea cheltuitoare dar asa a fost mereu , nu vorbim mai nimic ca doar nu am nimic important sa-i comunic, de iesit nu iesim nicaieri ca doar este criza si nu ne permitem,nici in concediu nu am fost pt. ca nu ne facem datorii,prieteni nu are ,si indiferenta lui este cel mai crunta povara pe care o duc zi de zi vreau sa depun actele de divort dar tot aman mi-e frica poate si din cauza copiilor ca nu imi voi mai permite sa-i intretin ca si acum mi-e teama sa nu fac ceva gresit sa regret mai tarziu dar sincer nu mai pot suporta nesimtirea si indiferenta lui vreau si eu sa traiesc frumos sa fiu si eu iubita si rasfatata nu-mi aduc aminte sa fi auzit din gura lui vre-o vb frumoasa vreun compliment .
Daca cineva a trecut prin asa ceva astept sfaturi si vreau sa cunosc pc de vd al unui barbat si nu vreau comentarii nesimtite si lipsite de bun simt ca m-am saturat de marlanie si prostie .
jazy_y
Postat pe 4 Septembrie 2011 19:26
...inca nu te-ai despratit? tu nu vezi caaaa toti iti spun acelasi lucru?..Ptiu, capoasa mai esti!!! e vb. de copii? draga mea, copiii cresc oricum...dar tu, imbatranesti.....Hai, stai dreapta, mergi semeata si arata-i d-ului "costum gol".... ca esti o femeie puternica , poti sa mergi tot mai sus...Daca nu o faci acum, mai tarziu...este cam tarziu....si inca ceva: pentru iubirea pe care i-au purtat-o, ar fi putut avea macar..un pic de respect...asa caaaa,,,zi-i pas..nu este un barbat adevarat...de ce? pentru caaaaa, nu respecta FEMEIA ADEVARATA..
jazy_y
Postat pe 4 Septembrie 2011 19:35
da' de unde stii tu ca nu o respecta?
si de ce trebe musai sa ii arate domnului ceva?
mai exact, ce? cand pe ala oricum il doare la banana
cand nu iubesti, poate celalalt sa se rupa in dublu axel, oricum nu te impresioneaza, si nici nu te intereseaza
eu m-as mira sa observe macar ca a plecat
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 19:41
De la: Thor_again, la data 2011-08-29 13:42:52si daca nu ti-as fi spus, sis...

Adevarat... Iubirea vine si pleaca...sentimente sau resentimente... Fii barbata Zoe si cara-te! Nu e vina lui... E vina voastra! Ati uitat sa va iubiti.Trebuie sa cunosti pe altcineva! El a fost minunat, cat a fost!
syllvy
Postat pe 4 Septembrie 2011 20:51
Buna.Si eu am trecut prin asa ceva.Am stat linga un barbat 13 ani ,am 4 copii.Am vrut sa bag divort dar am tot aminat ,pina intr-o zi cind am spus gata.Pentru toti a fost un soc cind le-am spus ca am bagat actele de divort,mai ales pentru parintii mei care imi spuneau tot timpul ca nu are rost sa stau cu el,ca nu trebuie sa sufer si nici copii nu trebuie sa treaca prin asa ceva.Am crezut ca nu o sa ma descurc ,mi-a fost frica la inceput.Sint despartita de 3 ani iar copii mei sint fericiti cum nu au fost niciodata.si ne descurcam.Am realizat in 3 ani singura dintr-un salariu cit nu am reusit cu el in 13 ani.iar copii ma ajuta.Ai mei sint de 15,14,8si 6 ani.,.
Asa ca draga mea ia-TI INIMA In dindi si lasa-l nu merita sa traiesti linga un astfel de om.
iti doresc mult noroc in ceea ce vei face.
garbo164606
Postat pe 4 Septembrie 2011 21:02
bre, da' l-ati demonizat rau pe bietul om
incep sa-l simpatizez, parol
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 21:07
nu-mi dau seama ce a fost in capul tau cand ai spus tu DA,nu-mi dau seama ce a urmarit el ,cand a spus DA, cand v-ati casatorit? numai voi stiti ce a fost acolo....si de acolo incoace......mie imi pare ca nu e nimic de reglat intre voi, nimic de consiliat,nu tine nici de stres,nici de criza nici de datorii......eu cam asa as proceda ...mi-as lua copii si m-as intoarce la parinti, dupa care as lasa legal sa se deruleze urmatoarele etape:parintii tai te vor proteja....nepotrivirea de caracter argumentata cu serioase exemple va fi un motiv temeinic de divort. Legiuitorul va decide daca ambii copii vor ramane in grija ta,si daca da, atunci el va plati pensii alimentare gemenilor.Nu-ti va lua nici un copil daca stii sa=ti alegi un avocat bun. Imi pare rau ca te sfatuiesc astfel dar eu nu vad nu o impacare cu un ins de teapa lui, nu i-as mai acorda nici o sansa.....spre o impacare.Dar....tu faci ceea ce crezi ca e bine doar pentru tine si copii tai. Mult succes...
garbo203164
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:02
...singuratate o vei simti mai crunt cand nu vei mai avea tap ispasitor... Eu am hotarat sa pun capat si am divortat, de comun acord pana la urma, dupa 13 ani de casnicie si un baietel minunat ( 9 ani) si nu pot sa ma laud cu vreo experienta extraordinara. E drept ca sunt foarte reticenta ...dar uite ce fac eu intr-o duminica seara cand dupa ce am terminat de citi o carte, ma invart singura intr-o casa goala cu trei camere unde am ramas, dupa ce i-am dat fostului sot jumatate din valoare apartamentului, si acum platesc o ipoteca de trebuie sa mai merg la al doilea seviciu, si asta doar pentru ca am vrut sa-i ofer stabilitate copilului... Copilul e in vizita la el si a fost la gratar cu prietena lui cu care eu aproape fortat incerc sa-l imprietenesc pe copil doar pentru ca nu vreau sa piarda legatura cu tatal lui, indiferent de ce a fost intre noi tot vreau sa aiba la cine sa apeleze daca eu o mai iau razna uneori, pentru ca depresiile sunt mult mai dese cand esti singura si atunci prefer sa-l trimit la taicasu, poate sa-i spuna si o prostie, poate sa-l invete orice, poate sa vada orice dar sa stie sa se bucure de viata, de lucruri marunte, sa nu mai faca atat filozofie, ca pana la urma abia asa intelegem ca viata in doi e dificila, uneori abia ma suport pe mine... Asa ca sfatul meu e sa incerci sa te bucuri, desi e absurd, cand nu mai e iubire e greu, dar si singuratetea e grea iar a doua sansa e infinit mai dificil de intalnit in viata, cand exista copilul care iti ocupa tot timpul, scoala lectii... Asa am ajuns sa merg si singura in concediu, sa aleg sa merg cu autocarul pentru ca nu ma simt suficient de capabila sa merg cu masina pana la mare, pentru ca anul trecut am facut un accident si eram cu baiatul in masina... Daca vrei, mai am multe motive si nu pot sa spun ca chiar nu atrag privirile si acum, am tot ce-mi trebuie, teoretic, un servici bun, de fapt chiar doua, am un apartament , masina, am terminat o facultate, un master si totusi....simt ca uneori liniste din casa sta o sa ma innebuneasca mai mult decat o facea el. Dar poate divortul a fost bun doar pentru el, era dupa o casnicie ratata, a stat 13 ani cu mine, iar acum deja isi face planuri cu cea cu care se consola si cand era casatorit cu mine dar eu am crezut ca sunt prea demna si ca merit mai mult respect. Acum stii cat de mult am, am tot respectul pe care-l merit...si atat, lumea ma admira pentru curajul meu de a lua viata in piept si nimic mai mult. Dar suntem femei si oricat de tari ne-am da tot avem nevoie de iubire, de ajutor, de incurajari... Incearca...nu exista pentru multi a doua sansa, mai ales daca e un copil sau doi la mijloc, Barbatii sunt egoisti, nici de copilul lor nu sunt prea incantati si cu atat mai putin nu vor privi relatia cu tine decat atat cat ii intereseraza...si daca te vor , te vor doar pe tine. Stii cum e, o singura data trebuie sa iei hotararea gresita, si se pare ca noi am luat-o, atunci cand ne-am casatorit, restul e doar poveste.
garbo8011973
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:12
Trec si eu prin aceeasi poveste ca si tine si as vrea sa vb dar nu aici... Iti las email-ul meu...
gianna@home.ro
gianygia
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:17
Daca intrebi e clar ca nu vei face nimic, daca nu te-ai hotarat sa treci la actiune, nu vei face ce trebuie. Cu siguranta esti blocata pana la adanci batraneti.Stiu cum gandesti.Ti-e mila de copii,ai dreptate.Ei vor amandoi parintii.Dar fericiti,nu asa.Esti dependenta de el, exista totusi pt tine un partener compatibil,dar...nu ai timp sa cauti,...balta are peste ....dar... nu ai incredere in tine.Putini oameni au noroc sa aleaga persoana compatibila de la inceput,ceilalti mai incearca,nu e o rusine,lipsa de experienta ...cum sa invatam decat din greseli,dar ...curajul ..e altceva..o lectie pe cinste, hai,ia taurul de coarne, schimba ceva in viata ta...venim pe lume sa evoluam, nu admite o viata fara dragoste...
De la: Thor_again, la data 2011-08-29 13:51:11bre, mai nimeni dintre "cei apropiati" n-or sa iti spuna altceva decat "indura pentru copii". Tocmai de aia, ar trebui sa ii cam stergi de pe lista celor apropiati
garbo106329
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:29
nu am trecut printr-o situatie ca a ta, dar am trait experienta unui divort.... Tu singurica trebuie sa iei decizia daca divortezi sau nu, eu iti pot spune ce as face in locul tau..... As baga divort fara sa mai stau pe ganduri, nu iti plange de mila, ca nu este o rezolvare, timpul trece si te vei trezi la batranete ca ai trait degeaba....referitor la copii, copiii su nevoie de un suport familial puternic, ori la voi in familie nu exista asa ceva . copiii tai(se pare ca sunt numai ai tai) nu au parte de acea uniune care se numeste "familie"....in rest...sa auzim de bine...capul sus ....invata sa lupti pentru ceea ce iti doresti de la viata, succes!
Tisha
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:49
Buna, trist si toturi adevarat. Nu te cunosc dar imi pari cunoscuta. Cate oare dintre noi suntem la fel? Pacat de copilaasi dar crede-ma indiferent de ce vei hotara vor suferi. Cand sunt mici se bucura de tot ce le oferi, le place sa primeasca si trebuie sa primeasca. Ajung totusi la o varsta si-ti vor reprosa. De ce ai stat cu el, ai fost prea slaba....Tie ti-a trecut tineretea si viata. Te vei trezi la 40 de ani, cu niste copii mari si realizati dar singura, trista, schimbata fizic de atatea greutati dar singura. Discuta, repara daca mai este de reparat dar nu lasa timpul sa rezolve ca nu va rezolva in locul tau. Ai dreptul la viata, ai dreptul la fericire, mangaiere. Poti iubi din nou si-ti poti face datoria de mama in acelas timp. Daca vezi ca nu mai ai sanse lasa-l este mai bine pentru amandoi. Mult curaj draga mea !
Mameza
Postat pe 4 Septembrie 2011 23:07
Sunt in aceeasi situatie, stiu cat e de greu sa iti doresti sa mai simti ceva , orice,faci zilnic compromisuri, ceva ce ti-ai promis ca nu o sa faci nicio data. Faci serviciu,ai grija de copii,de casa si cam asta e tot.
In fiecare zi ma gandesc la divort, dar sunt prea speriata de ce va urma ca sa actionez.Ghinionul meu e norocul lui. Stiu ca un tata mai bun ca el pt fiul meu nu o sa mai gasesc, dar stiu ca undeva acolo este un barbat care ma iubeste si care nu ar fi indiferent...
Nu vreau sa ii stric stabilitatea aparenta fiului meu.
De dragul lui am sa rezist atat cat am sa pot duce aceasta povara.
Ma simt extrem de singura si neputincioasa,dar noi am ales aceasta cale si sigur multe dintre voi spun ca noi suntem de vina. Poate aveti dreptate....
garbo099889
Postat pe 4 Septembrie 2011 23:33
Femeia chiar are probleme si voi,unii bateti campii!Daca vreti sa ajutati raspundeti topicelor unde credeti ca aveti ceva de spus daca nu............abtine-ti-va!
Si asa avea sau are femeia destule necazuri...........a cerut o parere,n-a dat cu parul!
Un lucru e sigur:in casnicia nimanui nu poti da sfaturi pentru ca adevarul e totdeauna undeva la mijloc!
Fiecare stie prin ce trece sau prin ce a trecut.....daca merita sau nu sa rabde asta fiecare are atata minte sa judece pentru binele lui(ei)sau pentru binele copiilor!
garbo217839
Postat pe 4 Septembrie 2011 23:42
soro..eu zic...sa il pastrezi pe post de tata pt copii..dar...sa-l elimini din viata ta..ca sot...daca..tot e un strain...viata merge inainte...fa o schimbare in viata ta...ca una ai...
coca_mm
Postat pe 5 Septembrie 2011 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum v-ati petrece ultimii 2 ani din viata? 6 De la: bluelight 10 Noiembrie 2009 21:32
Deruta... 161 De la: lala_cri 23 Noiembrie 2009 12:08
sotul scorpion eu pesti 5 De la: Melanie 4 Octombrie 2009 12:22
despre relatia mea ..daca o pot numi asa 10 De la: anna_gratiela 1 Martie 2010 12:00
Inca doare... 27 De la: dor72_ 23 Decembrie 2011 23:12
Setari Cookie-uri