Ce ma fac??

Ce sa fac?? Am gasit pe mess discutii dintre iubitul meu si fosta in care ea ma jignea si el nu aproba dar nici nu zicea ca nu e adevarat. Vreau si eu o parere!:*:D
princess_zuzy
Postat pe 16 Februarie 2011 11:31
pffff...
asta numai iubit nu se cheama....
da-i papucii.....clar joaca pe doua fronturi....
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2011 11:35
parere???
nu mai scotoci prin mess-ul lui!
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 11:38
zambiluto,prietenii stiu de ce
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 11:39
ela,
io am ajuns la concluzia : sti! bun...si la ce te-ajuta!?
ei, uite asa si aici...daca o cauti cu lumanarea, o gasesti!
daca vrei motive sa te desparti, poti sa cauti, sigur gasesti....daca nu, ii acorzi incredre!
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 11:49
fara foc nu iese fum...
si cand nu mai e incredere.....
si daca sti,poti lua o hotarare in cunostinta de cauza
daca acuzi doar pe banuieli,iar nu e o.k
dar asta depinde de fiecare,dupa cum si tu spui....si de ce isi doreste fiecare
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 11:51
pai asta zic si eu!
daca sti ce vrei, foarte bine! n-ai nevoie de nici un forum ca sa ceri pareri!
l-ai prins, i-ai facut vant! corect!

dar nu asa, caut, gasesc si apoi ma plang ca nu stiu ce sa fac!
iti faci rau singur!
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 11:53
corect
tu sti,ca esti fata mare si desteapta
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 11:54
Din ce am inteles de la voi...! sa-i dau papuci?? chiar credeti k e un caz pierdut?:D
princess_zuzy
Postat pe 16 Februarie 2011 21:00
Va multumesc din suflet pt tot. Astept raspuns la ultima intrebare si gata:D. Va pwp
princess_zuzy
Postat pe 16 Februarie 2011 21:02
De la: princess_zuzy, la data 2011-02-16 11:31:04Ce sa fac?? Am gasit pe mess discutii dintre iubitul meu si fosta in care ea ma jignea si el nu aproba dar nici nu zicea ca nu e adevarat. Vreau si eu o parere!:*:D


De-a lungul timpului iti faci prieteni(e), iubiti(e) pe care ajungi sa ii indragesti sau chiar sa ii iubesti si chiar daca in timp sentimentele tale pentru respectivele persoane nu raman aceleasi, nu-i poti scoate pur si simplu din sufletul tau, ci iti raman dragi datorita amintirilor placute petrecute alaturi de ei.

Parerea mea este ca nu poti sa impui cuiva cu cine sa discute sau cu cine sa rupa orice fel de legatura, ca si cum acele persoane n-ar fi trecut prin viata respectivului, indiferent de ce reprezinti tu pentru el. Dar puteti sa discutati si sa impuneti niste limite la care sa se rezume aceste relatii.

Apoi, fiecare persoana are secretele sale si nu e deloc ok sa dai asa buzna in intimitatea altcuiva, in primul rand pentru ca nu e deloc frumos sa faci asta, apoi poti interpreta gresit ceea ce afli.
Eu cred ca a avut motivele lui pentru care nu a contrazis-o atunci cand ea te-a jignit: fie pentru ca nu i-a pasat de ceea ce crede ea despre tine (crezand ca e normal ca ea sa nu te placa), fie vroia o parere si a luat-o ca atare fara sa o comenteze...


La baza unei relatii stau in primul rand increderea si respectul, iar daca tu nu ai incredere in el si nici respect invadandu-i intimitatea, atunci e si greseala ta. Nu te sfatuiesc sa discuti cu el despre ceea ce ai aflat pentru ca o sa-si schimbe parerea despre tine intr-una nu prea buna; nimanui nu-i place sa fie controlat. Insa pe viitor ai mai multa incredere in el si nu lua decizii pripite bazandu-te pe aparente. Mie nu mi se pare un motiv destul de intemeiat pentru a rupe o relatie. Take care
adry25
Postat pe 18 Februarie 2011 11:42
De la: princess_zuzy, la data 2011-02-16 21:00:19Din ce am inteles de la voi...! sa-i dau papuci?? chiar credeti k e un caz pierdut?:D


mami , eu zic sa-i dai papucii doar daca o chemi pe aia la tine acasa, faceti amor in trio si vezi ca el nu se descurca . Altminteri NU !:-))))
reyya
Postat pe 23 Februarie 2011 14:33
Nu, nu dorim
Thor_again
Postat pe 23 Februarie 2011 16:22
Intr-un anumit moment din viata mea (nu unul extraordinar,prin excelenta),si mie mi-au auzit urechile ce nici cu gandul nu gandeam. Conversatia se purta intre fostul meu si actuala lui. Vorba vine "conversatie",ca el mai mult tacea,iar ea perora in aceleasi chestii de ne-bun simt.
Eu nu i-am spus lui niciodata ce auzisem,in consecinta nici continuarea discutiei lor de atunci (si nici cele care au urmat) nu m-a(u) interesat. Dar insasi tacerea lui a fost definitorie in decizia pe care am luat-o ulterior. Nu rautatile ei gratuite m-au ranit profund,ci tacerea lui,asemanatoare cu o aprobare tacita.
S-ar putea foarte bine ca tot ce spusese ea sa fi fost adevarat... S-ar putea foarte bine ca asta sa fie motivul pt care ei doi - si nu noi doi - traiesc fericiti in jurul oalei cu ciorba conjugala. Ce nu inteleg si n-am sa inteleg vreodata e lipsa de fair play care macina incetul cu incetul ceea ce tu crezi a fi o "relatie matura".
Allegra
Postat pe 23 Februarie 2011 21:14
Zuzy...urat gest ai facut!E ca si cum i-ai cauta prin buzunare...sau ca si cum i-ai desface corespondenta personala..Daca tii la el,nu fii bagareata-vei pierde!Crede doar ce vrea el sa-ti spuna!Ala-i adevarul care va v-a tine impreuna!El cu secretele lui,tu cu ale tale..daca nu va faceti unul altuia rau?mergeti impreuna inainte!Cu suspiciuni,nu!Incredere in el-ca si el sa aibe incredere in tine!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Februarie 2011 23:26
buna.ma gandesc ce minte au fostele astea,si eu am trecut printr-o deceptie foarte urata,a ramas cu actuala asa a vrut ,m-a mintit anii de zile,si acum ii pare rau lui ma cauta sa mai vorbim,dar eu nici sa nu aud de el!ce as putea sa fac eu acum ?sa il caut de nebuna sa vorbesc cu el.?mai fetelor treziti-va dk si-a gasit pe alta,e cu alta gata s-a dus orice.intelege-ti. odata.si eu sunt o fosta,dar la ce rau mi-a facut el...ptr mine e doar un strain acum.asa trebuie sa ganditi parerea mea de la o fosta ptr tine.
garbo187631
Postat pe 26 Februarie 2011 14:09
eu zic sa discuti cu el serios vezi ce zice ,numai asa te poti lamurii.
garbo187631
Postat pe 26 Februarie 2011 14:10
Discutii?
De ce? La ce bun?
A,daca ti s-a facut dor de gogosi fierbinti - ok. Oamenii sunt dispunsi sa se forteze sa creada orice explicatie,chiar si pe alea cusute cu ata de un alb stralucitor. Nimic nou sub soare.
Allegra
Postat pe 26 Februarie 2011 14:18
asa e....atunci cand esti indragostit crezi orice ,naivitatea e in aer,crezi minciuni orice.dragostea e oarba.
garbo187631
Postat pe 26 Februarie 2011 14:37
Oricat de indragostit ai fi, simti daca ceva e in neregula.
Si fa ce vrei...Ai deschis cutia Pandorei, nu vad cum o vei inchide ( macar cauta SPERANTA)
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 20:42
in momentul in care banuiesti ca e ceva in neregula, tendinta fireasca e sa cauti . Sa cauti prin mess, prin telefon, prin geanta - ca sa NU gasesti si sa te convingi ca problema e fictiva.
Riscul e ca uneori gasesti. Si chiar sa gasesti lucruri care iti depasesc banuielile initiale.
Si certitudinea obliga, incertitudinea nu... asa ca ar trebui sa iti pui intrebarea "ce sa ma fac daca" inainte sa incepi sa cauti. Nu dupa. Dupa,ar fi cazul sa stii raspunsul.
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 20:52
cand avem banuieli...cautam raspunsuri si cred ca fiecare se intreaba "ce ma fac daca...?"
atunci cand ai si certitudinea apar probabil etapele....
negarea..."nu poate fi adevarat",furia"de ce mie?",deznadejdea"ce ma fac"...si daca ajungem la ACCEPTARE....inseamna ca am gasit raspunsul
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 21:06
ela,e bine sa vrei certitudini dupa ce ai solutionat dilema "ce ma fac". Daca nu stiu ce sa ma fac, mia bine nu caut... Altfel, cind caut exista riscul sa gasesc - si atunci nu mai am incotro sa ma cam fac ceva.
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 21:18
io zic, sa se faca, ca n-o gasit nimic!
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:31
Tu nu vezi ca nu poate?
E femeie, cum vrei sa nu fie curioasa?
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 21:41
ce incerci sa faci,sa te amagesti ,nu are sens!? doar sti foarte bine raspunsurile,le simti ,sunt cat se poate de concrete, dar ti-e greu sa le spui cu voce tare sa-ti recunosti tie insasi k de fapt nu a fost si nici nu va fi ceva serios intre voi,nici nu stiu daca a existat o relatie cu adevarat.... nu te respecta sau cel putin nu a respectat ce ati trait imp..... poate mesajele au fost lasate intentionat ,lasitatea fiind atat de profunda k nu a putut sa ti spuna adevarul..... tu sa ai incredere in tine si sa pui capat relatiei si nu lasa pe nimeni sa te jigneasca ,cu atat mai mult cei care nu te cunosc...iti doresc numai bine si sa fi vesela
irulina
Postat pe 1 Martie 2011 19:22
CE AU FACUT CE I DE PE TITANIC, DE INOTI SI AJUNGI LA MAL ESTISALVATA, DE NU TE BALACESTI IN BALTA BARFEI SI INVIDIEI PANA TE INECI, DAR E CHINUITOR SI DUREAZA......ALEGE?
dang
Postat pe 3 Martie 2011 17:49
Simt ceva...oare am dreptate sa simt asa sau ma insel?
Poate se petrece doar in mintea mea.....trebuie sa am incredere in barbatul pe care il iubesc,nu ar putea sa ma raneasca.....dar daca totusi am dreptate?
Daca simti ca ceva nu este in regula...cauta raspunsuri,pentru linistea ta...dar nu nega realitatea pt ca iti vei face mult rau.
O discutie serioasa cu el?Tu ai vrea sa fie sincer,dar el te poate minti:ti se pare,te inseli,cauti probleme acolo unde nu sunt,iti faci scenarii,etc.
Nu trebuie sa suferim pt cei care nu merita.Increderea in cel de langa tine are o limita...Sper sa fie decat o alarma falsa in cazul tau.
carmen30ro
Postat pe 4 Martie 2011 12:38
daca te iubea(ca oricum acum,nu..),nu ar fi acceptat acel dialog,si nu ar fi discutat in lipsa ta!tu ce crezi?
SIMPATICILA
Postat pe 15 Martie 2011 03:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
concurs-cel mai bun topic-aprilie 2010 62 De la: Achmed 31 August 2010 11:00
Am nevoie de un sfat 13 De la: AlexandruMarian 11 Decembrie 2014 12:03
Salut,as vrea sa va spun povestea mea!! 36 De la: Claudiu0295 28 Noiembrie 2016 07:03
Povestea mea, am putina nevoie de ajutor. Multumesc! 1 De la: CristiEu 4 Septembrie 2018 20:36
Setari Cookie-uri