despartire sau compromis

o da.ce mingiiere,mai sint si altii in situatia mea,decit ca in cazul meu situatia este nitel mai complicata.copii il iubesc mai mult pe el.doar seara de seara,indiferent cit de tirziu vine,cit de afumat sau nu,tata are buzunarele pline de dulciuri,iar ei vesnic plini de resentimente:mama nu ne lasa la desene,nu ne da ciocolata,nu ne face aia,aialalta....doar are grija de noi,sa mincam sanatos,sa iesim in parc,sa mai si desenam nu doar desene. animate..e,dar astea nu conteaza,conteaza bomboanele de la ora 23,24...

garbo170869
Postat pe 4 Septembrie 2011 03:13
continua cu consilierea psihologica dar totusi viata trebuie traita la modul real e greu asa pe un forum sa-ti dai cu parerea despre o problema la care nu poti expune tot tabloul evenimentelor ceea ce expui tu aici e un rezumat al rezumatului si e doar punctul tau de vedere. Cat despre mesajele care nu-ti plac e simplu ignora-le, eu vad pozitiv faptul ca ai constatat existenta unei probleme si mai ales dorinta de corectare iar solutia uite ai gasit-o singura CONSILIEREA DE CUPLU. Sa stii ca nu exista doua vieti la fel, asa ca fii tare insista prin meseriasi si o sa reusesti...SUCCES
PetricaFi
Postat pe 4 Septembrie 2011 06:11
NUMAI TU TREBUIE SA SIMTI CE TREBUIE SA FACI! E IN JOC FERICIREA COPIILOR TAI SI A TA! CAPUL SUS SI CAND CREZI CA ESTI SIGURA PE DECIZIA TA NU MAI STA PE GANDURI!
garbo173716
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:27
te inteleg f bn.acelasi trai il am si eu.numai ca eu traiesc de 17 ani asa.am vrut sa deschid div dar mama nu e de acord.el bea ,el are amanta,el joaca la jocuri,el se distreaza,el se plimba cu masina,etc.eu..........curatenie desi nu i place ,tpt e mizerie,eu sint o mizerabila si o proasta,mai nou sint o handicapata,pt acum 5 ani m am operat la sin ca nu am nici un copil ,si nu sint si eu in rind cu toata lumea.iar acum .................amanta ma ameninta prin mesaje telefonice,si nu poit face nimic.se supara toata lumea daca divortez,pt ca ride lumea.asadar draga mea ,sfatul meu e sa rupi rindurile ,copiii ii cresti cu aj lui d,zeu,dar tu ce faci induri pt ei,sa vezi ca dupa divort te va aprecia mai mult .nu se merita sa suferim pt asemenea oameni.curaj,rabdare,credinta in cel de sus,vei reusi sa ajungi sa cunosti fericirea/
josefine
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:39
Dezamagirile apar cand ne sunt inselate asteptarile.Eu zic sa stai linistita, va trece furtuna,fii puternica.... si fara el, viata va fi la fel de complicata, poate chiar mai complicata...''A doua sansa''..nu e mai buna decat prima.Concentreaza-te pe partea pozitiva a vietii de acum.Iti doresc mult noroc!!Eu nu am facut asa cum te sfatuiesc pe tine, si nu-mi e prea bine.
gina_petre
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:40
Lucrurile nu merg prost si iti frang inima pentru ca tu sa devii mai acra si sa renunti. Ele se intampla pentru a te dobori si a te reconstrui, astfel incat tu sa devii ceea ce ai fost menita sa fii.
garbo026962
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:43
PAI DRAGA MEA..DACA ESTE INDIFERENT FATA DE TINE ...ESTE CLAR CA NU TE IUBESTE CA NU ARE SENTIMENTE FATA DE PERSOANA TA!PAREREA MEA CA BARBAT ESTE CA :NU ARE ROST SA TE CHINUI O VIATA.PENTRU CE?AI PENTRU CE SA TE CHINUI O VIATA INTREAGA,FIECARE OM ARE DREPTUL LA FERICIRE...TU ESTI FERICITA CU EL?
pharaon33
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:43
De la: drgirina, la data 2011-08-29 13:45:18Intorc pe toate fetele problema si nu de acum de catva timp problema mea este ca nimeni din cei apropiati nu crede ca situatia este asa grava cum o prezint eu si ca eu sunt cea care trebuie sa indure pentru copii bine bine ,indur pentru ei dar viata mea cum va fii peste 10,20 de ani ca acum suntem 2 straini si in plus nu cred ca este sanatos ca si copilasii mei sa creasca intr-o casa unde parintii se cearta sau nu vorbesc cu zilele. poate gresesc dar convingerea mea este ca pot trai sau mai bine zis am dreptul la fericire ca orice om nu sa traiesc maritata doar ca am gresit acum multi ani si in plus de asta la cei 29 de ani am toata viata inainte(aici ma incurajez singura dar sufletul meu plange). Oare daca nu sunt maltratata fizic si nu ma bate ,nu ma inseala teroarea psihica nu este un motiv serios de divort ??

O relatie in care doar dintr-o parte exista sentimente nu este viabila. Sa stii ca nu te poate ajuta nimeni cu nici un sfat, eventual sa-ti deschida mai mult ochii si sa te gandesti cate momente frumoase ci cate urate ati avut impreuna.
Lasa-l cu egoismul si zgarceni lui si spune-i "Ramas bun" chiar daca sunt 2 copii la mijloc. Copii iti dau puterea necesare pentru a reusi pe mai departe. (Cu multi ani in urma am fost intr-o astfel de situatie, a fost greu dar am reusit) De tine depinde.
michu61
Postat pe 4 Septembrie 2011 07:58
Parerea mea este ca nu merita sa iti traiesti viata alaturi de un barbat pt care nu existi,pt care nu insemni nimic.Dca ai pe cineva sa te ajute cat de cat financiar cu copiii, nu mai sta pe ganduri.Viata trece repede si nu merita sa o traim in suferinta, alaturi de cineva care nu ne merita.Si nu dispera,poate iti vei gasi in curand pe cineva care te v/a ajuta cu copilasii.Eu am prieteni care cresc 2 copii care nu sunt ai lor si nu sunt probleme.Cu dragoste,totul este posibil.Capul sus si mergi inainte.
garbo181261
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:00
repede,repede da-ti vina numai pe barbati ,dar daca v-ati casatorit cu un barbat si v-a facut ,,onoarea,,sa va ia de sotii uitati sa fiti ca pana atunci ,la fel de cuceritoare ,si atente cu voi si cu el ,au venit copii gata toata atentia catre copii,si ii scoatem pe ei in fata ,la orice ,uitati sa fiti dragute si atente cu tinuta voastra ,putin aranjate si in casa nu numai cu parul gras si imbacsit ,in trening lalai si tot timpul cu capsa pusa ,bosumflate si sensibile la orice si apoi va mirati de ce se duce la alta sau are atitudinea asta .Chiar daca te-ai casatorit nu trebuie sa uiti sa ai grija de tine ,o manichiura (nu costa mult ,o poti realiza si acasica,in loc de a pierde timpul la tv ,la vre-o telenovela ,ai grija de tine ) in pic parul aranjat ,nu cum o fi ,ca nu conteaza (ca uite ca si asta conteaza) si apoi ca accepta sau nu barbatii ,tot femeia tine casa ,ea trebuie sa fie cea inteleapta ,sa stie sa dramuiasca si banii ,sa stie sa aibe grija si de copii,sa il apropie si pe tata de copii daca el nu e asa ,sa ii puna in carca sa iasa macar la joaca cu ei ,incat sa poti si tu respira si ocupa de altceva ,nu tu tot si epuizata si el timp berechet (de jocuri si pariuri ).Nu trebuie sa lasi sa intervina monotonia ,chiar daca sunt copiii trebuie sa fii sexy,sa faci din cand cate ceva sa il atragi sa ii atragi atentia,o lumanare parfumata in camera ,sa initiezi o partida de amor altfel decat stereotip ,sa nu uiti sa iti dai un lapte de corp,un parfum seara inainte sa te bagi in pat langa el ,incat sa il atragi nu sa il respingi cu miros de bucatareala.CASATORIA NU E USOARA. Apoi sa nu te astepti ca daca divortezi o sa fie simplu si usor si cu 2 copii ,ai facut f bine sa alegi sa mergeti la un consilier (si mai ales ca a acceptat si el ,e mare lucru asta inseamna ca inca tine la tine si la casatorie si ca trebuie sa schimbi ceva ).Iti urez multa intelepciune si rabdare incat sa iti salvezi casnicia si copii sa traiasca imoreuna cu ambii parinti ,e f important .
garbo117648
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:29
EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA , CREDE-MA CA DUPA DIVORT SUNT FERICITA SI EU SI BAIATUL MEU !!!! DIVORT !!!
garbo174849
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:30
648 ESTE MULT MAI USOARA SI MAI FRUMOASA VIATA DUPA DIVORT !!! CREDE-MA ! EXPERIENTA MEA MI-A DEMONSTRAT ASTA DIN PLIN ! NU MAI APLICA PROVERBUL " RAU CU RAU , DAR MAI RAU FARA RAU " NU SE APLICA ATUNCI CAND VORBIM DE VIATA NOASTRA . MAI BINE APLICA PROVERBUL " RAUL SE SMULGE DIN RADACINA " ESTE MULT MAI SANATOS . SA FII IUBITA !
garbo174849
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:36
Fii sincera cu tine..... casnicia ta poate fi salvata?Nu conteaza parerea celor din jurul tau,doar tu stii ce este in casa ta.Daca da,lupta pt. casnicia ta.Daca nu, cauta sprijin la parintii tai,si te descurci singura.....Numai bine!!
constance
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:46
Si eu am trait 15 ani alaturi de un om egoist , lipsit de cel mai mic interes fata de mine si fata de cei doi copii .....In sfarsit am hotarat sa divortez si ma felicit pentru decizia pe care am luat-o . Sufar ca mi-a "consumat" cei mai frumosi ani ai mei dar....sunt puternica si voi renaste ca pasarea PHOENIX .....
garbo173368
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:51
Buna.Am trecut prin aceeasi poveste ca si tine.Am fost casatorita 14 ani cu un om caruia nu i-a pasat de nimic,in afara de servici,bautura ,tv si internet nu exista nimic.Stateam la casa ,deci ar fi fost destule de facut.Totul era in carca mea:2 copii(unul cu oarece probleme de sanatate),casa ,serviciul meu.Pentru el atentie ptr mine(chiar si ptr copii) nu era,respect,intelegere,......nimic.Dupa 14 ani am avut curajul sa pun punct si sa plec.Acum stau cu chirie,e greu ,dar suntem fericiti,liberi.Nu as sfatui pe nimeni sa indure,am gresit ca nu am facut pasul mai devreme,am pierdut ani buni din viata,acum am 42 de ani,e mai greu,dar faptul ca am copii si suntem ferici compenseaza totul.
alex12
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:53
alex. felicitari pentru curajul tau...

fiecare caz este unic...nu putem aplica retete...
apoi, fiecare persoana reactioneaza diferit, are alte asteptari, alte nevoi...

fiecare cum simte, nu poti sa spui ca " solutia ta" este cea mai buna...
dor72_
Postat pe 4 Septembrie 2011 08:59
"...nu mai pot suporta nesimtirea si indiferenta lui vreau si eu sa traiesc frumos sa fiu si eu iubita si rasfatata nu-mi aduc aminte sa fi auzit din gura lui vre-o vb frumoasa vreun compliment"...Ma tot intreb...nu cumva tot banii au fost cei care te-au facut sa il vrei ca partener de viata??? Si ma indoiesc ca nu ti-ar fi facut niciodata vreun compliment ori sa iti adreseze "vre-o" vorba frumoasa, ca doar ti-o fi zis ca esti frumoasa inainte sa semneze sentinta cu tine...sau mai e ceva la mijloc si nu "precepem" noi? Si...asta vrei tu? Sa fii iubita, rasfatata si complimentata??? Celelalte trei suflete nu mai conteaza? Inca sunteti o familie! Deci...acum te intreb eu...care dintre voi doi e persoana incarcata de egoism?
"...nu vreau comentarii nesimtite si lipsite de bun simt ca m-am saturat de marlanie si prostie"...Felul in care iti expui problema e dovada de minte luminata?
Poate ca tu esti o dulceata de femeie, insa dpdv gramatical esti o eroare bipeda...cat despre multitudinea pretentiilor tale...asigura-te ca ceea ce astepti de la cel de langa tine (de care mi-e sincer tare mila) poti oferi tu insati lui...
Si inca ceva...cheltuitoare esti si ai fost, din cate sustii cu aplomb...pe banii cui te-ai "manifestat"? Pe ai "egoistului"?
Salutari tuturor!
myrella21
Postat pe 4 Septembrie 2011 09:21
Am citit o gramada pe aici dar e prima oara cand scriu cuiva...adica tie.Si asta pt k sunt f revoltata de ce ai scris aici.
De ce sa iti fie teama?La viata ta nu te gandesti?Nu ai 10 ci una singura pe care tre sa o traiesti cum e mai bine.Nici nu vreau sa cred k ai putea sa mai stai sa suporti comportamentul lui...da-l in masa de idiot,ce daca ai copii cu el?
Femeia are drepturi egale cu barbatul...ai auzit aceasta vb vreodata???
Trezeste-te te rog...sa nu fie prea tarziu.Ia-ti curajul de a rupa relatia asta care oricum nu are nici un viitor dupa parerea mea.Si ce daca ai copii?Nu esti nici prima nici ultima...oricum daca va despartiti legal va tre sa plateasca pensia alimentara macar asa ai un catstig pt copii tai din punctul asta de vedere.
O sa vina o zi sa apara la usa casei cu preo pitzi...si sa spuna ca nu te mai iubeste...si vei fi si mai injosita...e suficient cat ai suportat.Nu merita nici un barbat sa suferi crede-ma.Dupa cei vei recurge la gestul de a-l parasi ai sa vezi k dupa ceva vreme ai sa te simti o femeie libera....si vei avea mai multa putere sa treci peste alte probleme...vei avea incredere in tine...crede-ma.
Nu iti bate joc de viata ta destul isi bate el...
Te pup. Bafta
monicasandu
Postat pe 4 Septembrie 2011 09:23
Eu chiar te compatimesc si stiu prin ce treci . fiecare isi spune puctul de vedere si vede lucrurile in felul lui. Dar nu stie nimeni prin ce treci ei cred ca exagerezi.dar nu stiu cat doare indiferenta sau nepasarea care te face sa crezi ca esti un om de nimic ca nu valorezi nici cat o ceapa degerata . asa ca daca crezi te poti descurca nu mai sta cu omul ala de nimic care se iubeste numai pe el si lasal , O viata ai trebui sa te gandesti si la tine
garbo201543
Postat pe 4 Septembrie 2011 09:42
Sincer si eu trec printr-o asemenea perioada, numai ca la mine este invers, eu sunt cea care aduc banii in casa si intretin gospodaria,iar el e cel care nu are patima jocurilor, ci una mult mai grava,alcoolul in urma caruia incepe scandalul.Este mult mai egosit decat al tau, si nu avem copii impreuna(el are unul din prima casatorie)stie ca are responsabilitati dar nu face nimic pentru ele,doar acool,tigari si scandaluri.Divortul pentru el pare o amenintare nu vrea sa urmeze nici un tratament, dar al tau macar ai spus ca este de acord si urmati terapie..........poate mai este o sansa de dragul copiilor.Daca nu ,cu sau fara "cei apropiati"desparte-te .
garbo168107
Postat pe 4 Septembrie 2011 09:47
auzi duduie pai bre daca ai acceptat faptul ca nu te iubeste,ai turnat si doi plozi,acuma ce vrei???pai ce credeai ca asta o sa-l faca sa te iubeasca mai mult?daca nu te bate , vine acasa,nu are prieteni pai tot este civilizat si cu bunul simtz omul.Zici ca iti spune ca esti cheltuitoare,deh,femeile cheltuie mai mult si asta nu-i un pacat ca este econom,strange banii sa aiba pentru copile sa le tzina in scoli sa le faca zestre ca se cere.Pai draga casnicia nu este o haina sa o arunci si sa o schimbi ca ai tu fitza in cap,ai copii ?pai din momentul in care ai facut copii viatza ta trece pe planul doi fiindca ei sunt prioritatea nr.1,trebuie sa le fie bine lor,tu ai acceptat sacrificiul asta cel putin pana cand copii pleaca la casele lor,abia dupa aceasta cu viatza ta poti sa faci ce doresti...
ileana1959
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:07
Isi spune omul oful aici si voi ce faceti? Il puneti la zid ,luati ouale de sub closca si pac in capul lui...astia care au un raspuns la toate (nu dau nume,dar se stiu ei) uitati-va in viata voastra si dupa daca aveti ceva de zis,spuneti daca nu taceti naiba si stati la job si munciti nu doar umpleti forumurile cu raspunsuri nasparlii...ca doamne fereste nu stii cind te loveste un necaz si ce faci..repede cu topicul,ha ha si sunt altii gata cu ouale pregatite
adradr
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:18
e greu de dat sfaturi ,dar e si mai greu de trait cu un astfel de om.
garbo104966
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:30
Despartire sau compromis.... ???? .......
Niciuna din variante nu e o cale buna sau usoara,insa dintre cele doua rele trebuie sa alegi una....
Compromis ???
- Pentru ce ? Vei merge din "compromis" in "compromis" !
Nu se va schimba niciodata !!!!!
Divort ????
E o solutie insa trebuie sa fi sigura ca vei putea trece psihic prin toata aceasta mocirla a divortului...

Pentru faptul ca ai avut curaj sa-i intentezi divort,sa il lasi ( cum tu ma lasi pe mine ????,ma arunci din viata ta ???? ) va scoate din el tot ce este mai rau,chiar va spune in instanta ca nu vrea sa divorteze,va folosii tot felul de siretlicuri pt amanarea termenelor numai sa te doboare psihic - nicidecum ca ar tine la tine si nu vrea sa renunte la tine,intervine orgoliul de acum...

Si daca totul s-ar sfarsi asa si odata cu divortul ar fi un caz fericit...
Va incerca sa-ti coordoneze viata si dupa din umbra,va incerca sa te supuna la cheltuieli inutile,sa te denigreze incontinuare,sa te ingenuncheze....

Spun asta in cunostinta de cauza,eu am divortat dupa 23 de ani...
-am intentat ordonanta prezidentiala pentru spatiu de locuit,pentru lucrurile personale (imbracaminte)
Initial am incercat prin " de comun acord" - a semnat ca nu e deacord ca nu cunoaste motivele pt care vreau sa divortez...,apoi a incercat cu ajutorul fiului de 21 de ani sa ma aduca acasa caci nu se descurca fara mine....

Am strans din dinti,am strans bani si am intentat proces de divort prin tribunal...
- si-a angajat avocat si a plecat din tara - nici macar nu a avut curaj sa vina sa dea ochii cu mine
-2,3 sedinte nu s-a prezentat avocatul lui,ci un alt avocat care nu avea putere de decizie tocmai pentru a ma amana si supune unei traume psihice continue
-ma suna si ma ameninta tot timpul ca baga recurs la toate procesele intentate de mine tocmai pt a mai cheltui in plus

Ca sa fie deacord cu finalizarea divortului a trebuit sa-i promit ca nu introduc partaj...

Am hotarat sa lasam copilului apartamentul,eu o garsoniera,el o garsoniera insa eu am cerut conditia " copilul sa nu poatra instraina apartamentul fara acordul ambilor parinti.. ( Nu a fost deacord asa si nu am semnat nici un act)

In final s-a terminat insa doar divortul pentru ca el cu gura lui mi-a spus ca ma va distruge si ma va lasa muritoare de foame.....
- Am luat-o de la zero,am dormit pe jos 6 luni,am mancat cartofi fierti tot cam atat ( la fierbator) pentru ca nu au vrut sa-mi dea un capat de ata cu toate ca au schimbat totul din dormitor pentru a nu le mai aduce aminte de trecut (asa sustinea "sotul") - celelalte le-au dus la boxa si garaj...
Am achitat banca ce o aveam facuta de cand formam o familie,banca ce era pe numele meu (o terminam la anul in august),am scos bani si mi-am luat un pat,o masina de spalat - caci am uitat sa mentionez ca pe stres in perioada pastelui am facut o pareza pe mana stanga,,,,

Cu ajutorul banilor a atras copilul de partea lui - i-a promis ca daca ma da in judecata pentru pensie alimentara ii plateste scoala de soferi si ii ia masina - iar copilul a fost deacord (pe 8 am prima infatisare)
Copilul meu nu mai vorbeste cu mine de la inceputul lunii iulie pentru ca nu i-am dat semnatura pentru apartament.....

Crezi ca poti rezista psihic ????

angy61967
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:46
de ce vrei parerea unor barbati..crezi ca sint mai luminati decit cel de linga tine?te inseli...daca ai puterea sa mergi singura mai departe..lasa-l..nu cred ca forta ta sta in cel de linga tine...ea exista tb doar sa ai incredere...
daca in schimb nu iti gase3sti acea forta...ramai..si suporta..pina cind iti vei pierde si bruma de respect pe care o ai..pentru propria-ti persoana...
doar tu tb sa decizi...in fc de ceea ce iti doresti..pune totul pe o hartie..ganduri,dorinte,realizari...citeste-o de o mie de ori..si apoi ia o decizie..indiferent de ce iti doresti ...mergi doar inainte...succes..vei reusi chiar daca acum ti se pare imposibil...
scarlet71
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:46
de ce vrei parerea unor barbati..crezi ca sint mai luminati decit cel de linga tine?te inseli...daca ai puterea sa mergi singura mai departe..lasa-l..nu cred ca forta ta sta in cel de linga tine...ea exista tb doar sa ai incredere...
daca in schimb nu iti gase3sti acea forta...ramai..si suporta..pina cind iti vei pierde si bruma de respect pe care o ai..pentru propria-ti persoana...
doar tu tb sa decizi...in fc de ceea ce iti doresti..pune totul pe o hartie..ganduri,dorinte,realizari...citeste-o de o mie de ori..si apoi ia o decizie..indiferent de ce iti doresti ...mergi doar inainte...succes..vei reusi chiar daca acum ti se pare imposibil...
scarlet71
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:46
e greu de decis,dar nu uita ca la copii trebuie sa le plateasaca pensie alimentara,mai ai si tu viata,nu ai ce sa regreti,copi vor creste oricum,cu el sau fara,ce educatie le poate oferii el,gandestete bine,sunt convinsa ca meriti sa fii fericita,cel mai importatnt ca copii sa ramana la tine,sa nu ii desparti,si sa deschiz bine ochii a doua oara
elenafloareadiana
Postat pe 4 Septembrie 2011 10:47
andradr, sau cum te cheama...cainele moare de drum lung si prostu' de grija altuia...
michelle_
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:02
Nu dau sfaturi,nu vreau... totusi uneori citim sau ascultam parerile altora.Din puctul meu de vedere cred; in casnicie primii 5-7 ani dupa ce se nasc copii sunt cei mai grei.Ocupatiile,pasiunile si responsabiitatile fiecaruia din cuplu nu le permite intotdeauna sa se implice la fel..pana la urma Educatia copiilor este lucrul cel mai important in aceasta perioada...zicala "cei 7 ani de-acasa"nu e o vorba-n vant. Ca mama si femeie o spun..dar asta nu opreste pe nimeni sa-si traiasca pasiunile propii. Cred ca ar fi bine sa te gandesti ce-ti doresti cel mai mult de la viata pentru tine si copii tai ...si sa mai lasi la o parte reprosurile fata de sot.Ignoral si tu ...gaseste ocupatii noi,pregateste-ti trenul in eventualitatea ca ai ramane singura cu copii ...ce ai face? ,o profesie noua ,un venit mai mare ,cursuri profesionale,hoby-uri, un amant daca asta vrei ...in timp totul se rezolva de la sine....si fara regrete. Si daca devii o scorpie dupa parerea unora ...tu trebuie sa te sinti bine in pielea ta.
Cigan
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:02
Eu sincer te compatimesc.....
Sa faci sacrificii pt copiii,nu merita.....si copiii au si vor avea de suferit.....si suferinta ta va fii dubla poate chiar tripla.....
Eu iti dau un sfat ......Fi puternica ....ia "taurul de coarne "si porneste pe drumul tau impreuna cu copilasii tai.....
Lasa-l pe el cu egoismul lui si cu toate frustrarile lui....
Iti doresc sa ai putere si cu cat mai repede cu atat mai bine
Sa auzim numai de bine!!!!!
lumi007
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema vietii mele 58 De la: O_K 27 Noiembrie 2010 20:22
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 8 De la: si_totusi 13 Mai 2009 21:19
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
Relatie incheiata brusc fara motiv..... 5 De la: me_reloaded 17 Mai 2011 18:02
o poveste de dragoste 11 De la: Axl_22 4 Septembrie 2011 23:00
Setari Cookie-uri