despartire sau compromis

da...leoaica...confirma! ...adica...ce a zis pantera!
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:32
cu asta sunt de acord....
dar, intreb si eu: numai daca esti leoaica poti sa ai coloana vertebrala si principii?
aici eram eu nedumarita....
dor72_
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:40
dor...stii bine ce am vrut sa spun...nu depinde de zodie!
am zis asa..ca sunt de acord...leoaica..cu leoaica!
Axl_22
Postat pe 9 Septembrie 2011 23:44
da, mey...dar nu suntem doar noi doua p-aci...
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 00:16


bre, nu ma lasati sa merg la nani? mi-e soooooomn

ce-am facut?

ziceam si eu ca nu depinde de zodie, nimic altceva - si acuma, gata - am plecat!

am zis
panty_C
Postat pe 10 Septembrie 2011 00:21

ti-am spus?
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 00:22
Desigur Michelle,eu intaream ..ca nici noi femelle nu suntem perfecte..si e bine sa ne "laudam" partenerii..in fond daca acum au ceva defecte-langa noi si le-au facut,asa cum si noi avem pe-ale noastre mofturi..tot langa ei facute,si dragii nostri parteneri nici nu le vad..defectele!
Si daca esti balanta..nimic nu-i intamplator..si eu sunt ..balanta! Dar intr-adevar zodia nu conteaza!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Septembrie 2011 00:52
Scuze n-am mai intrat de mult pe net,dar contrar celor carcotasi o sa incerc sa raspund la cateva intrebari puse de voi pentru ca sunt suficient de inteleapta (cred eu) sa admit si si parerile pro si contra nu m-au deranjat niciunele ci doar vorbele fara sens de la inceput dar in fine sa raspund cat pot // sotul meu este un tata model pentru copii si spun asta destul de responsabil nu pentru a fabula,se poarta extraordinar cu copii ,ceea ce nu se intampla si in ceea ce ma priveste mi-a spus chiar ca el nu poate iubi ca iubirea nu exista ci este doar o vorba ,,in alta ordine de idei nu am vorbit prea mult de copii ca scopul era altul nu consider normal ca adult responsabil ce sunt sa implic copii sau sa-i folosesc drept scuza pentru ca nu am divortat,copii sunt ai nostri indiferent daca vom fi sau nu impreuna si dragostea mea de mama nu o pt scrie in cuvinte .Asa cum spunea cineva in parerea sa, i-o impartasesc si eu, copii vor fii martori la toate certurile noastre si vor avea repercursiuni pe viitor cu toate astea in ceea ce priveste divortul am un mare sentiment de vina si nu stiu cum sa scap de el dincolo de faptul ca incercam sa reparam ceva poate tot acolo vom ajunge DAR eu personal am un sentiment puternic de vina sa va spun si de ce am tot ce-si poate dori un om normal ,doi copii minunati ,un sot asa cum e , o casa, o masina ,suntem multumesc lui dzeu sanatosi pot eu cere de la viata tot???? vorba ceea
drgirina
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:31
Scuze n-am mai intrat de mult pe net,dar contrar celor carcotasi o sa incerc sa raspund la cateva intrebari puse de voi pentru ca sunt suficient de inteleapta (cred eu) sa admit si si parerile pro si contra nu m-au deranjat niciunele ci doar vorbele fara sens de la inceput dar in fine sa raspund cat pot // sotul meu este un tata model pentru copii si spun asta destul de responsabil nu pentru a fabula,se poarta extraordinar cu copii ,ceea ce nu se intampla si in ceea ce ma priveste mi-a spus chiar ca el nu poate iubi ca iubirea nu exista ci este doar o vorba ,,in alta ordine de idei nu am vorbit prea mult de copii ca scopul era altul nu consider normal ca adult responsabil ce sunt sa implic copii sau sa-i folosesc drept scuza pentru ca nu am divortat,copii sunt ai nostri indiferent daca vom fi sau nu impreuna si dragostea mea de mama nu o pt scrie in cuvinte .Asa cum spunea cineva in parerea sa, i-o impartasesc si eu, copii vor fii martori la toate certurile noastre si vor avea repercursiuni pe viitor cu toate astea in ceea ce priveste divortul am un mare sentiment de vina si nu stiu cum sa scap de el dincolo de faptul ca incercam sa reparam ceva poate tot acolo vom ajunge DAR eu personal am un sentiment puternic de vina sa va spun si de ce am tot ce-si poate dori un om normal ,doi copii minunati ,un sot asa cum e , o casa, o masina ,suntem multumesc lui dzeu sanatosi pot eu cere de la viata tot???? vorba ceea
drgirina
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:31
carcotaso, nu-s balanta, is varsator
dar cred ca zodiile nu au nicio legatura cu bunul simt...p-ala il ai sau nu, e simplu...
si eu oricum nu cred in b.ulshiturile astea cu zodiile...suntem ceea ce suntem, in urma educatiei, a autoeducatiei, a autocontrolului, si a coloanei vertebrale din dotare
michelle_
Postat pe 10 Septembrie 2011 17:20
"..DAR eu personal am un sentiment puternic de vina sa va spun si de ce am tot ce-si poate dori un om normal ,doi copii minunati ,un sot asa cum e , o casa, o masina ,suntem multumesc lui dzeu sanatosi pot eu cere de la viata tot????.."

poti bre..,de ce sa nu poti..?
da' vezi ca e o vorba..,"nemultumitului...."..
roby_cado
Postat pe 10 Septembrie 2011 18:32
Robi cado asemenea limbaj denota ce fel de om se ascunde in spatele unui pseudinim auzi BRE , poti sa faci cinste cu brio inculturii acum iarta-ma daca am fost rea dar nu tolerez asemenea limbaj poate asa se vb la tine in familie dar vad ca imi diseci tot textul cuv cu cuv si ceva concret nu argumentezi deci imi pare rau ca ti-am cerut parerea DE BARBAT . Inca odata multumesc tuturor pentru concluzii si vad ca s-au regasit multe in postura mea doar ca eu am avut curaj sa spun ceva si nu vreau sa fiu judecata de nimeni si nici compatimita dar din nefericire sunt multi care in lipsa de preocupare comenteaza vrute si nevrute si le respect parerea dar unii chiar deviati serios si din cate obs sunteti peste tot unde se deschide un topic nou chit ca aveti sau nu subiect comun cu respectivul .
Hai ca ai reusit sa ma superi
drgirina
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:15
e-te fs!
Roby, treci aici, diavole, i cere-i scuzoaie ftucii! C nici mcar nu i-a tolerat limbajul!
Thor_again
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:44
saptamana tolerantei a trecut de ceva timp...
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:24
taci, drace, si mai bine incurajeaza-l pa Robytzu sa-si toarne cenusha-cap!
Thor_again
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:30
pai, de ce sa-si toarne?
si noi putem....
drace....
iar cand m-am referit la saptamana aia...ma gandeam ca ...."unghii leopard" nu e suficient de toleranta....
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:33
Dar cu ce-a gresit Roby?? A fost chiar moderat,a spus ce gandeste..nu vad nimic rau?! Cred ca glumea Drgirina..
Roby e un tip simptic,totdeauna la subiect,e direct si sincer!E..Roby! Si a fost si ff. tolerant,putea sa fie si mitocan,dar acum chiar n-a fost!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:40
cum ce a zis, mai, Betty? Da' tu nu vezi???
A indraznit, culmea!, sa-i zica fatucii "Bre!" !!! Pai e putin lucru aista???

Mua-ha-ha-ha-ha!
Thor_again
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:43

trebuia postat la "Marturisesc"....
nici acuma nu apari, D_racusorule care esti....
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:43
Te inteleg perfect,nu merita sa-i suporti indiferenta .....Gandeste-te si la tine...fii putin egoista ,trateaza-l si tu cu indiferenta si vezi daca isi schimba comportamentul....,daca nu ..nu cred ca merita sa-ti faci rau..tie si pana la urma si copiilor.
ult noroc!
Lucyl
Postat pe 10 Septembrie 2011 22:57
De la: Lucyl, la data 2011-09-10 22:57:39Te inteleg perfect,nu merita sa-i suporti indiferenta .....Gandeste-te si la tine...fii putin egoista ,trateaza-l si tu cu indiferenta si vezi daca isi schimba comportamentul....,daca nu ..nu cred ca merita sa-ti faci rau..tie si pana la urma si copiilor.
ult noroc!
Ophiuchus
Postat pe 10 Septembrie 2011 23:15
De la: michelle_, la data 2011-09-10 17:20:54carcotaso, nu-s balanta, is varsator
dar cred ca zodiile nu au nicio legatura cu bunul simt...p-ala il ai sau nu, e simplu...
si eu oricum nu cred in b.ulshiturile astea cu zodiile...suntem ceea ce suntem, in urma educatiei, a autoeducatiei, a autocontrolului, si a coloanei vertebrale din dotare


Am fost pe aproape. Nu eshti balantza, eshti varsator. Ambele zodii de aer. Asha ar fi trebuit sa te intreb : Michelle, eshti zodie de aer?" dar m-am grabit cu gandul la balantza... Crezi, nu crezi, astrele ne influentzeaza viatza. Daca ai bunavointza potzi citi cate ceva despre astropsihologie. Este foarte interesant.
carcotasha
Postat pe 11 Septembrie 2011 01:28
De la: pantera_neagra, la data 2011-09-09 23:27:23de ce? iti spun sigur ca si o leoaica gandeste cam la fel


pai tu,pantero, de cand ai devenit leoaica ?!
carcotasha
Postat pe 11 Septembrie 2011 01:35
De la: dor72_, la data 2011-09-09 23:31:04carcotasho, tu crezi ca de la zodie e?


N-am zis nimik de batjocura la adresa lui Michelle. Seriozitatea afirmatziilor ei m-a dus cu gandul la zodii... Eu rad doar cand e de ras.
carcotasha
Postat pe 11 Septembrie 2011 01:44


numai de cand m-am nascut
panty_C
Postat pe 11 Septembrie 2011 01:49
carcotasho, chiar ca esti carcotasha....
nu era nici urma de ironie in ceea ce te-am inbtrebat...
doar ca se intampla sa o cunosc putin pe michelle si altfel decat de pe forum....
si apoi, ti-a explicat ea, ceea ce eu am sugerat doar....
sa ai o zi placuta!

aaa, eu rad mai mereu...
dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 08:41
bramona
Postat pe 11 Septembrie 2011 10:24
De la: ramonabambache, la data 2011-09-11 10:24:49


"si eu am trecut prin asa ceva" - "si eu....si eu" - nu dragii si dragele mele aceste situatii sunt unice - sa nu faci compromisuri? dar viata este un compromis de cand te nasti si pana mori! Nu-ti alegi tu parintii, nu-ti alegi tu rudele .... s.a.m.d..... si cand alegi si tu ceva in viata, omul langa care ar trebui sa convietuiesti pana cand moartea va bate la usa ta... opaaaaa nu ai facut alegerea buna.... si chiar daca ai fi facut alegerea buna ... esti prea orb ca sa o vezi! Natura umana... nemultumiti cu ce avem, prea orbi sa vedem... prea nesimtiti sa simtim ... prea surzi sa auzim... nu numai femeile trebuie alintate, rasfatate si plimbate (nu suntem animale de companie sa asteptam ca stapanul sa-si faca timp sa ne duca in parc sa ne facem nevoile) ... comunicarea este punctul cheie intr-o casnicie, sa ai curaj sa dicuti ceea ce-ti place pana la ceea ce te nemultumeste pe un ton normal nu cu tipete (care tipa mai tare are dreptate). Casnicia fericita nu inseamna ca barbatul sa vina acasa mereu cu flori, pupicuri, orizontale de trei ori pe noapte... nu, nu astea sunt telenovele, carti de dragoste cu Fat Frumosi si Zane.... o casnicie fericita este atunci cand poti accepta defectele persoanei langa care traiesti si invers.... deci un compromis!
bramona
Postat pe 11 Septembrie 2011 10:49
Este foarte trist ce am citit...este bine sa divortezi, asta nu este viata, sa nu te poti bucura de concediu dupa un an de munca, sa fii tratata cu atata indiferenta nu este corect.
Cel mai bine incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca intentionezi sa divortezi, cred ca este mai bine sa ii spui tu decat sa se trezeasca cu citatia de divort pentru infatisare, asta merita sa-i spui, pentru ca va leaga ani impreuna, doi copii, dar de stat cu el nu mai sta ca nu traiesti decat o data.Mai bine singura decat asa sincer.Mai ai o alta posibilitate daca crezi ca iti poti salva casnicia discuta cu el si spune-i ca nu mai poti asa si spune-i exact ce nu suporti la el dar nu o spune ca un repros, spune-i ca si cum ai vrea sa se indrepte si inteaba-l ce nu ii convine la tine ca sa te schimbi si tu, asta daca si el vrea sa salvati casnicia.In legatura cu concediu e bine sa ii spui ca daca anul asta l-ati ratat la anul macar 3 zile sa mergeti undeva...asa vad eu lucrurile.
garbo202458
Postat pe 11 Septembrie 2011 12:59
garbolino, nimeni nu se schimba ca vrea celalalt
aaa...poate sa incerce, dar, la ce bun?
si de ce ar vrea cineva sa se transforme intr-o persoana de nerecunoscut chiar si pentru el, doar de dragu' altuia?
suna a depersonificare, parerea mea
michelle_
Postat pe 11 Septembrie 2011 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am gresit ? Da .. dar ce si cum sa fac ? 125 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
vreau sa ma ingras??? 3 De la: sheika29 1 Martie 2010 02:03
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
ceva banal 55 De la: giul1a 5 Iulie 2010 11:59
Fostul...in prezent! 20 De la: garbo_7796 11 Ianuarie 2013 12:54
Setari Cookie-uri