Vrea sa ramanem amici

Am avut doua intalniri cu o fata superba, in care ne-am simtit minunat. Ea are 19 ani eu 30. Ea e mai negativista si mai incapatanata, chiar ea a recunoscut asta. Eu sunt mai intelegator. In fine. Totul era bine cand ne intalneam, dar eu am grabit putin lucrurile, fiind iesit dintr-o depsartire dureroasa, probabil nu aveam rabdare. Ea nu avuse alta relatie inainte.

La 2 zile de la adoua intalnire nu mi-a trimis nici un mesaj si eu am intrebat-o de ce. Ea a zis ca nu vrea o relatie ca vrea sa ramanem amici. Ar fi vrut dar nu shtie de ce nu poate. O prietena de a ei care ne-a combinat a zis ca a afectat-o la scoala faptul ca ne-am intalnit ca a luat note mici in ziua urmatoare si avuse de invata mult. Plus ca are bacul in 2013 si e foarte stresata.

Eu cred ca am speriat-o si asta exact in intr-un moment in care era stresata din alte motive decat mine. Oare mai am sanse sa o cuceresc. Mi-a zis ca is cel mai bun si de treaba baiat pe care l-a intalnit, dar ca ea crede ca e mai bine asa, chiar daca o sa ii para rau mai incolo. Imi place enorm de ea, e o fata foarte serioasa, vreau un viitor cu ea, se mai poate sa o cuceresc?
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 04:49
Tinere....e o vorba :"Cu rabdarea treci marea." ....Nu-i baga in seama pe cei ce zic ca-i mai sigur cu vaporul..... Succes
Rotty
Postat pe 14 Decembrie 2012 08:28
dupa doua intilniri... tii minte ce culoare are ochii, ceva detalii despre ea, sau doar ca poarta fusta?
quasaria
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:41
Baiatul stie multe...ca a luat note proaste....ca are bacul la anul....
Rotty
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:47
si ca e "negativista si incapatanata", deja. Dupa doua intilniri! Sa vezi in doua-trei luni ce luari de par....
quasaria
Postat pe 14 Decembrie 2012 11:02
Rotty
Postat pe 14 Decembrie 2012 11:07
daca erai in uk... irlanda... scotia... , iti ziceam sa pleci in cautarea lui excalibur asa fiind pe meleagurile lui decebal... o sa.ti zic sa pleci in cautarea sabiei lui stefan cel mircea cel putin sa ai cu ce s-o cuceresti!
despre calul alb ... ... ... nu prea se mai circula cu calul... ca n-are euro 5... deci e de preferat ceva cu 4 roti, in loc de ceva cu 4 picioare
nu stiu de ce imi miroase a dare de papuci in mod elegant, din partea ei si a naivitate de gugustiuc din partea ta!
ca s-a intalnit cu tine de doua ori si ca te-ai simtit bine cu ea, spui tu... dar esti sigur ca si ea s-a simtit bine?
chestii de genul - ". Mi-a zis ca is cel mai bun si de treaba baiat pe care l-a intalnit, dar ca ea crede ca e mai bine asa, chiar daca o sa ii para rau mai incolo." - , sunt un fel elegant de-a te trimite la plimbare... si cu siguranta o sa-si mai aduca aminte de tine din miercurea sibiului in sambata de sus... (asta e un fel de ... din joi in pasti!)
buna si scuza aia trimisa prin emisar... ca am luat note mici la scoala... si nu vreau sa ne mai jucam impreuna... ca ma bate mamica...
prietene, are 19 ani, nu are 12!!!
iar tu ai 30... in buletin ... ca dupa cum pui problemele, se pare ca te-ai oprit pe la 15... deci fata are dreptate, la 19 ani e majora, tu la 15 mai ai de crescut, nu vrea sa fi acuzata de corupere de minori... o sa intelegi tu in timp!
heartbit
Postat pe 14 Decembrie 2012 12:20
A uitat sa mentionez ca am vorbit inainte de intalnire pe net cam o saptamana, in fiecare zi, si de acolo stiu ca e negativista si chiar foarte complexata. Am mai aflat tot de la "emisar" azi ca fata ma vrea, dar ca a fost vazuta cu mine de catre colegi si profesori cand am mers la suc. Ea e la teologie si are profesori severi care au facut misto ca iese cu un baiat in loc sa invete si de aia a luat note mic si prostii dinastea, plus ca sta cu bunica ei care e foarte critica in legatura cu acelasi lucru si i-ar fi fost foarte rusine sa ma duc la ea de sarbatori din cauza asta. I-a zis tot "emisarului" ca ar vrea sa mai ies cu ea dar in alte locuri, nu langa scoala.
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 15:51
De la: Rotty, la data 2012-12-14 08:28:49Tinere....e o vorba :"Cu rabdarea treci marea." ....Nu-i baga in seama pe cei ce zic ca-i mai sigur cu vaporul..... Succes


Da, pe oricine am intrebat mi-a zis acelasi lucru:) si ca situatia nu e neagra, nici alba, doar gri. Multumesc!
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 16:23
De la: heartbit, la data 2012-12-14 12:20:58daca erai in uk... irlanda... scotia... , iti ziceam sa pleci in cautarea lui excalibur asa fiind pe meleagurile lui decebal... o sa.ti zic sa pleci in cautarea sabiei lui stefan cel mircea cel putin sa ai cu ce s-o cuceresti!
despre calul alb ... ... ... nu prea se mai circula cu calul... ca n-are euro 5... deci e de preferat ceva cu 4 roti, in loc de ceva cu 4 picioare
nu stiu de ce imi miroase a dare de papuci in mod elegant, din partea ei si a naivitate de gugustiuc din partea ta!
ca s-a intalnit cu tine de doua ori si ca te-ai simtit bine cu ea, spui tu... dar esti sigur ca si ea s-a simtit bine?
chestii de genul - ". Mi-a zis ca is cel mai bun si de treaba baiat pe care l-a intalnit, dar ca ea crede ca e mai bine asa, chiar daca o sa ii para rau mai incolo." - , sunt un fel elegant de-a te trimite la plimbare... si cu siguranta o sa-si mai aduca aminte de tine din miercurea sibiului in sambata de sus... (asta e un fel de ... din joi in pasti!)
buna si scuza aia trimisa prin emisar... ca am luat note mici la scoala... si nu vreau sa ne mai jucam impreuna... ca ma bate mamica...
prietene, are 19 ani, nu are 12!!!
iar tu ai 30... in buletin ... ca dupa cum pui problemele, se pare ca te-ai oprit pe la 15... deci fata are dreptate, la 19 ani e majora, tu la 15 mai ai de crescut, nu vrea sa fi acuzata de corupere de minori... o sa intelegi tu in timp!


Stiu ca s-a simtit bine, am vazut asta in ochii ei. De la mama ei am aflat ca in seara de dupa prima intalnire nu se putea concentra la invatat, si tot atunci mi-a trimis mesaj ca se gandeste la mine.
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 16:47
De la: quasaria, la data 2012-12-14 11:02:24si ca e "negativista si incapatanata", deja. Dupa doua intilniri! Sa vezi in doua-trei luni ce luari de par....


Quasaria, ultimul tau sfat s-a dovedit a fi adevarat. Mai avusem o problema cu alta fata si ai zis sa caut alta. Ai avut mare dreptate. Probabil ca vor fi ceva scantei, dar sper sa fie dinalea pasionale:))
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 16:55
buna..sant fata dar ti-as da un sfat si sper sa-l intelegi..din cate am inteles ai spus ca ai vb cu e pe net cam o sapt..apoi va-ti intalnit..doua intalniri..gandestete putin tu ai 30 de ani...iar ea are 19...e la mintea cocosului...e tanara e visatoare...normal ia placut experienta de placere petrecuta cu tine..si ia fost gandul doar la tine...dar tu ca barbat fiind..iar ea e o pustoaica...chiar daca e majora...dai timp...laso sa se gandeasca ce vrea de fapt de la tine...ia-o mai usor....sau invito undeva doar sa vb,despre voi,si despre relatie...sa-ti mai zic ceva ..o persoana nu o cunosti nici in 10 ani,intodeauna are ceva cei sti niciodata...dar in 2 zile..prea putin...asa ca dai timp...sau tu decizi
Nicoleta_Cristina_Dorobantu_1
Postat pe 14 Decembrie 2012 17:31
De la: Nicoleta_Cristina_Dorobantu_1, la data 2012-12-14 17:31:53buna..sant fata dar ti-as da un sfat si sper sa-l intelegi..din cate am inteles ai spus ca ai vb cu e pe net cam o sapt..apoi va-ti intalnit..doua intalniri..gandestete putin tu ai 30 de ani...iar ea are 19...e la mintea cocosului...e tanara e visatoare...normal ia placut experienta de placere petrecuta cu tine..si ia fost gandul doar la tine...dar tu ca barbat fiind..iar ea e o pustoaica...chiar daca e majora...dai timp...laso sa se gandeasca ce vrea de fapt de la tine...ia-o mai usor....sau invito undeva doar sa vb,despre voi,si despre relatie...sa-ti mai zic ceva ..o persoana nu o cunosti nici in 10 ani,intodeauna are ceva cei sti niciodata...dar in 2 zile..prea putin...asa ca dai timp...sau tu decizi


Pustoaicele ma plac si recunosc ca si eu pe ele. Am mai fost tot cu o pustoaica 7 ani...Arat cam de 25 sau mai putin. Mersi de sfat, am si zis ca m-am grabit
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 18:16
si atunci de ce te-ai despartit de ea...dupa 7 ani..care din voi a calcat stramb..daca nu te deranjeaza sa-mi spui?
Nicoleta_Cristina_Dorobantu_1
Postat pe 14 Decembrie 2012 18:23
De la: Nicoleta_Cristina_Dorobantu_1, la data 2012-12-14 18:23:53si atunci de ce te-ai despartit de ea...dupa 7 ani..care din voi a calcat stramb..daca nu te deranjeaza sa-mi spui?


Ea a calcat stramb indragostindu-se de altul in niste momente in care era dezamagita de mine si era monotonie. Dupa aceea i-a parut rau si am incercat sa reparam dar ea nu a mai putut fi la fel. Am invatat multe din lectia asta.

P.S. Fata pe care vreau sa o cuceresc o cheama tot Nico:)
garbo267384
Postat pe 14 Decembrie 2012 19:05
calmul te ajuta f mult sa corectezi negativismul ei dar numai daca si ea chiar te iubeste...mie imi plac relatiile astea dintre unul calm si celalalt in explozie continua....diferenta de varsta imi place si ea pt ca desi e majora inca nu este capabila sa ia decizii corecte....e varsta la care vede f bine dar si greseste f mult....trebuie sa accepti deocamdata sa fii prieten f bun si mereu in preajma ei dar fara sa sufoci...are nevoie de spatiu pt ca ea trebuie sa se dezvolte ,tu vrei deja stabilitate ...nu stiu daca se vaajunge candva sa fie ce vrei tu dar poate peste mai multi ani....ca prieten e convenabil pt ea ....mai mult ...fiind la teologie probabil se simte vinovata fata de ea ca ti-a cedat si pe tine te vede profitor....nu stiu mai mult dar cu siguranta ar fi vrut ca la varsta ta sa fii mai responsabil si mai echilibrat ...cred ca ai gresit tu sau poate ea .... greselile niciodata nu se uita chiar daca se iarta....tu nu trebuia sa o bagi in pat asa repede daca chiar o apreciai....probabil aici nu i-a placut la tine chiar daca si ea a vrut...cand barbatul este mai mare ca femeia ea il doreste pt ca vrea mai mult decat un partener pe cineva de la care sa invete...se pare ca n-a prea avut ce invata...
yzabela_03
Postat pe 17 Decembrie 2012 10:39
mda...asta cu tzop in pat e o problema. Daca vrei ca o femeie sa ajunga sa aiba ceva mai mult pentru tine decit gimnastica aerobica, las-o sa anticipeze - si sa anticipeze degeaba - si sa faca ea primul pas. Il va face, stai linistit... mai "accidental" sau nu, dupa ce asteapta si asteapta si isi pune problema ca nu o placi si nu te atrage .
Daca sari pe ea direct... u sell low.
quasaria
Postat pe 17 Decembrie 2012 11:04
De la: quasaria, la data 2012-12-17 11:04:46mda...asta cu tzop in pat e o problema. Daca vrei ca o femeie sa ajunga sa aiba ceva mai mult pentru tine decit gimnastica aerobica, las-o sa anticipeze - si sa anticipeze degeaba - si sa faca ea primul pas. Il va face, stai linistit... mai "accidental" sau nu, dupa ce asteapta si asteapta si isi pune problema ca nu o placi si nu te atrage .
Daca sari pe ea direct... u sell low. [/quote

:)Mersi!

garbo267384
Postat pe 17 Decembrie 2012 14:26
De la: quasaria, la data 2012-12-17 11:04:46mda...asta cu tzop in pat e o problema. .......... sa faca ea primul pas. Il va face, stai linistit... mai "accidental" sau nu, dupa ce asteapta si asteapta si isi pune problema ... .
Daca sari pe ea direct... u sell low.



aia cu mai "accidental" sau nu...
mi-a amintit de bancul cu gaina...
daca stau zice ca sunt...
daca fug zice ca sunt ...
ce-ar fi sa ma impiedic evident, "accidental" sau nu!!!
Q
heartbit
Postat pe 17 Decembrie 2012 15:03
De la: heartbit, la data 2012-12-17 15:03:21
De la: quasaria, la data 2012-12-17 11:04:46mda...asta cu tzop in pat e o problema. .......... sa faca ea primul pas. Il va face, stai linistit... mai "accidental" sau nu, dupa ce asteapta si asteapta si isi pune problema ... .
Daca sari pe ea direct... u sell low.



aia cu mai "accidental" sau nu...
mi-a amintit de bancul cu gaina...
daca stau zice ca sunt...
daca fug zice ca sunt ...
ce-ar fi sa ma impiedic evident, "accidental" sau nu!!!
Q
garbo267384
Postat pe 17 Decembrie 2012 15:28
De la: quasaria, la data 2012-12-14 10:41:46dupa doua intilniri... tii minte ce culoare are ochii, ceva detalii despre ea, sau doar ca poarta fusta?

Erau in gara poate,sau vazut apoi a plecat dupa seminte,cind a revenit a vazut ca avea rochie.....
Si ceasul tau minte?Cind eram copil ziua cu noaptea aveau 24 de ore,acum daca mai au 17 ore,ceasul ,acest instrument conventional ne minte ,se invirte circular iar timpul avanseaza elicoidal si ne fura din viata.....
http://www.fanlafel.ro/muzica/folk/victor-socaciu/oameni-de-zapada-cu-versuri-si-acorduri-v1594
VOIAJOR
Postat pe 25 Decembrie 2012 20:50
De ce vrea sa ramaneti amici ,care este motivul,ai suparat-o cu ceva ,ar trebuii sa te gandesti si la diferenta de varsta ,toti spun ca este in ordine sa te intalnesti cu cineva mai mic sau mai mare decat tn deoarece tot ce conteaza este iubirea ,dar nu e mereu asa deoarece lucrurile nu merg prea bn din cauza diferentei foarte mare de varsta ,eu cred ca ar trebui sa renunti si sa te intalnesti cu alt cineva ,ei bn asta spune o parte din mn iar cealalta parte spune ca ar trebuii sa nu te dai batut si sa nu renunti prin faptul ca ar trebuii sa faci cv romantic precum angajeaza trupa ei preferata sa ii cante o balada sau ceva de genu ,oricum cv romantic crede-ma pe cuvant.
garbo_10258
Postat pe 26 Decembrie 2012 16:16
eu sunt de parere sa o lasi in pace....majora sau nu,este eleva de scoala deocamdata...nu.i trebuie nici un fel de relatie din cauza careia sa nu isi ia bacul sau alte probleme,...zau uita-te la cineva de varsta mai apropiata de a ta,,,,si fara obligatii,gen scoala,copii,etc oricat de serioase ar fi intentiile tale.....paretea mea.
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 23:11
Tu vrei sa suferi din nou, este evident. Daca de la primele intalniri i-ai impuiat capul cu suferintele si pretentiile tale, este normal ca ea sa fuga. parerea mea este sa te vindeci de problemele care te urmaresc daca iti doresti sa fii fericit in viitor. Credinta ca cui pe cui se scoate, s-ar putea sa te afunde si mai tare. In plus diferenta dintre voi este prea mare. Ea nu a avut relatii, nu stie ce
inseamna un barbat, o relatie. Cauta sa iti vindeci ranile din trecut, daca vrei sa fii fericit pe viitor.
www.relatiidecuplu.com
garbo_8857
Postat pe 29 Decembrie 2012 09:46
Multumesc tuturor pentru sfaturi. Situatia acum e in felul urmator: ea a zis ca nu vrea...dar accepta sa mai vb, sa mai iesim la suc. Mai fac o incercare doua...daca nu merge...bye bye.
garbo267384
Postat pe 29 Decembrie 2012 14:58
De la: garbo267384, la data 2012-12-29 14:58:25Multumesc tuturor pentru sfaturi. Situatia acum e in felul urmator: ea a zis ca nu vrea...dar accepta sa mai vb, sa mai iesim la suc. Mai fac o incercare doua...daca nu merge...bye bye.

Meditatie
http://www.youtube.com/watch?v=8n3JPVgUhzE
VOIAJOR
Postat pe 2 Ianuarie 2013 01:43
nu va merge din cauza diferentei de varsta. chiar daca te place, mai tarziu va vrea altceva si va pleca. pe moment toate fetele vor barbati mai mari ca varsta, dar scopurile lor difera. cand se trezesc vor pleca. tu vrei o relatie serioasa, ea are de invatat pt bac, sa urmeze o facultate, sa se distreze cu prieteni de aceeasi varsta. sunteti din filme diferite. cauta-ti o fata apropiata tie ca varsta, cu care sa tragi la aceeasi caruta.
MARILENA_25
Postat pe 2 Ianuarie 2013 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
Sarutul dulce al razbunarii..... 158 De la: garbo_387286 14 Octombrie 2016 17:02
:( 21 De la: tutankhamon 8 Noiembrie 2009 02:26
Cum sa reactionezi atunci ti se spune nu.. 90 De la: garbo245231 4 Noiembrie 2011 02:57
Viata dupa divort 336 De la: liaiedera 25 Martie 2010 17:26
Setari Cookie-uri