helpppppppppppppp vreu sa ma ingras:((

De la: esme, la data 2011-08-24 21:20:56haidi, bre, ca si lungimea conteaza! nu doar taria! oops!


conteaza mai mult taria decat lungimea bre....
madita
Postat pe 25 August 2011 11:06
De la: roby_cado, la data 2011-08-24 17:54:48n-ai prins shpilu'..,eu nu vreau sa ma ingras..



ca de fiecare data, nu ai inteles o nici pe asta...
apropo...in general sexul slabeste, nu prea ingrasa...
madita
Postat pe 25 August 2011 11:11
VINO SI MANANCA CU MINE SI VEI AVEA POFTA DE MANCARE SI DE VIATA.!
tamango_007
Postat pe 27 August 2011 11:02
sau lasa!
alfheim
Postat pe 27 August 2011 12:04
INCEARAC SA FIERBI GRIU SA FACI COLIVA SI DACA ITI PLACE MANINCA SI REZULTATELE VOR INCEPE SA APARA.(NU ESTE GLUMA)
POFTA BUNA
ghurdubaie
Postat pe 27 August 2011 16:49
si daca nu-i place? =niciun rezultat....
Axl_22
Postat pe 27 August 2011 16:59
daca nu-i place, rezultatele incep sa dispara!

si daca nu se ingrasha, ba dimpotriva mai slabeste nitel, atunci coliva este buna, macar asa preventiv!
alfheim
Postat pe 27 August 2011 19:57
599.... ai pus si tu o intrebare, ai o problema serioasa dupa parerea mea... si ai primit numai discutii de lungime, grosime, tare moale... si nu mai tin minte ca nu le-am citit pe toate ! cert e ca sunt simpatici forumistii astia......
parerea mea este sa mergi urgent la un/o dieteticean/a care sa vorbeasca cu tine personal, care o sa-ti recomande analize anumite si care o sa hotarasca ce si cum ! aici.... pacat de timp, ai vazut ce afli ! cine ti-a raspuns imediat... a scris jumate de adevar si jumate fara rost... vitaminele nu ingrasa ! miscare e bine sa faci, dar in situatia ta, numai dupa ce vorbesti cu dietetician/a ! cu un regim bogat in proteine dar echilibrat cu restul (hidrocarbonate si lipide, adica zahar si grasimi) miscarea te va ajuta sa dezvolti masa de muschi care iti lipseste, de "osanza" vorbim mai tarziu ! chestia cu lipsa de pofta de mancare, nu e de trecut cu vederea, dupa analizele respective unde medicul o sa descopere ce-ti lipseste in organizm, tot el poate sa te ajute... ! sper ca nu suferi de anorexie ! sanatatea ta e in pericol daca o sa intrebi pe nu stiu unde... ce sa faci ! ti-o spun cu seriozitate. pentru inceput, cauta sa mananci orice care te atrage si iti place.... alegeti tu si nu altii. la medic trebuie sa mergi pentru ca asta trebuie sa faca orice suferind de ceva... s-ar putea sa ai probleme de digestie, de asimilare, de respingere ! lasa-l pe el sa te consulte si sa hotarasca. iar vitaminele.... hranindu-te variat, le primestri destul din fructe si legume ! ele nu se iau la recomandarile celor care nu sunt de specialitate. ele, daca le iei alirea, pot sa faca pagube organizmului. glumele de pe forum... in nici un caz nu ! la pagube ma refer.succes !
barboneli
Postat pe 27 August 2011 21:56
ei, ash! da di ce o-nveti la prostii? ce-i ala dietetician? nu mai bine intreaba aici? ca doar aici se dau consultatiile de specialitate, si nici macar nu tre' sa se dezbrace ca sa i se uite doctoru-n gat.
las-o, ca o va cunoaste ea mai bine pe paula si s-o vezi cum se va-ngrasa, de nici n-o s-o mai incapa hainele xxl
Thor_again
Postat pe 27 August 2011 22:01
Asta DA problema..Unii se chinuie sa ..SLABEASCA..altii sa se INGRASE....
Si Barbo da sfaturi cuminti,Thor ironizeaza ca ce se mai distra de comentariile celorlalti...
Un topic cu "Helppppp,vreau sa slabesc!" pe cand?
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 23:17

Daca vrei detalii suplimentare despre nutritia ortomoleculara te rog sa-mi raspunzi si te ajut.Ai primit citeva mesaje de incurajare si sfaturi sa maninci multe dulciuri si grasimi si probabil fast food.
Nu e bine sa procedei asa caci te vei ingrasa dar vei deveni "pufoasa" si nu cred ca vrei acest lucru.Cind o sa-ti dai seama o sa fie prea tirziu.
Exista metode de a te ingrasa armonios doar in punctele unde ai nevoie.
Scrie-mi si-ti dau detalii suplimentare.
garbo197910
Postat pe 28 August 2011 10:46

Daca vrei detalii suplimentare despre nutritia ortomoleculara te rog sa-mi raspunzi si te ajut.Ai primit citeva mesaje de incurajare si sfaturi sa maninci multe dulciuri si grasimi si probabil fast food.
Nu e bine sa procedei asa caci te vei ingrasa dar vei deveni "pufoasa" si nu cred ca vrei acest lucru.Cind o sa-ti dai seama o sa fie prea tirziu.
Exista metode de a te ingrasa armonios doar in punctele unde ai nevoie.
Scrie-mi si-ti dau detalii suplimentare.
garbo197910
Postat pe 28 August 2011 10:47
buna....si eu am 43 kg si 1,58si 27 ani deci stai linsitita singurul lucru care il poti face este sa iei vitamine si sa mananci regular ,daca metabolismul tau este asa nu ai ce face ...acum sunt gravida si am luat decat 8 kg care sunt toate ale ei ...cand iti mai zice ca esti schiloada rasp ..mai bine slaba decat gras sa nu mai am loc pe usa ...degeaba bagi fast food ...dulciuri . etc ...
ANAIS27
Postat pe 28 August 2011 10:57
buna.cea mai buna recomandare a mea e sa consumi produse de la herbalife.si eu am fost slaba k si tn si acum in afara de fapul k arat bn ma simt si bn si am destul de multa energie.ce trebuie sa faci e sa bei 2 l de apa pe zi si sa mananci cat de mult.pastilele si shake-urile iti vor face pofta de mancare numai k treb sa lasi la o parte mofturile dak vrei cu adevarat sa fii bn.dak vrei mai multe datalii poti sa imi mai lasi mesaje si iti rasp
garbo167210
Postat pe 28 August 2011 19:40
aoleo, pai si pentru slabit cu Herbalife se dau aceleasi recomandari...

Sa-ti spun eu cate persoane s-au imbolnavit cu Herbalife???!!!...si erau distribuitori...si-au dat intreg organismul peste cap...sau sa-ti spun din experienta proprie...mai bine, lasa...

Cautati-va, bre, la medic...nu la aia de v-ar vinde orice produs, cu orice pret...mai exact cu pretul disperarii voastre...
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2011 19:56
De la: sora_ilsi, la data 2011-08-28 19:56:59aoleo, pai si pentru slabit cu Herbalife se dau aceleasi recomandari...

Sa-ti spun eu cate persoane s-au imbolnavit cu Herbalife???!!!...si erau distribuitori...si-au dat intreg organismul peste cap...sau sa-ti spun din experienta proprie...mai bine, lasa...

Cautati-va, bre, la medic...nu la aia de v-ar vinde orice produs, cu orice pret...mai exact cu pretul disperarii voastre...


good point !
Freya__
Postat pe 28 August 2011 21:00
ESTE O AFECTIUNE PSIHICA,SE NUMESTE ANOREXIE.MERGI DE URGENTA LA MEDIC. 10 % DIN CAZURI DUCE LA DECES. SANATATE MULTA
garbo106329
Postat pe 29 August 2011 00:36
Am fost si eu la fel ca tine de slaba, am avut ambitia sa ma ingras si am reusit in scurt timp.Important este sa vrei.
Am o reteta buna,dar nu asta conteaza.Important este sa mananci ceva din 2 in 2 ore,ce crezi ca ai putea,sa bei lapte inainte de culcare.Eu am reusit sa pun pe mine 10 kg,ceea ce a fost suficient pentru mine.La inceput nici eu nu aveam pofta de mancare,dar mi-am impus sa mananc din 2 in 2 ore cate putin si am reusit.Vei reusi si tu,important este sa te apuci si sa te tii de ea.Iti urez SUCCES!
garbo111487
Postat pe 29 August 2011 13:12
am fost la fel ca tine dar aveam probleme medicale
un sfat cauta un medic endocrinolog .
demetra
Postat pe 29 August 2011 13:46
Da ,da bun sfatul cu endocrinlogul-acum cum ti-o fi norocul !
garbo197910
Postat pe 29 August 2011 18:23
Mary_moon
Postat pe 29 August 2011 18:24


Nu am citit toate mesajele. E tarziu si sunt obosit.
Se face ca stiu si un pic de medicina.

1 Recomand sa mergi sa-ti faci analize generale.(endocrinologie/nutritie/alergolog)
Pe baza hormonala, sau metabolism mai bun ca la altii se rezolva in circa cateva luni.
Daca este pe baza alergica ( nu stii ce de vietati traiesc prin noi ) recomand un copro-parazitologic , teste de sange. In functie de ce se gaseste intai se inlatura focarul din organism chit ca e hormonal , metabolism sau alergic. La alergie daca e tratata eficient in prima luna de tratament pui circa 5-6 kg. Dispar simtpomele de stare generala proasta si depresiile( se face o usoara astenie generala cand organismul e "subnutrit"), reapare pofta de mancare sau daca era pofta o sa mananci pana nu mai poti ca asa cere organismul.

2 Pune pe primul loc sanatatea.

3 Nu te uita in gura oamenilor. Daca te fac sa pari aiurea in ochii prietenului tau o fac din gelozia ca nu au ei asa ceva.

4 Ai grija de tine si actioneaza cat mai rapid. Cu sanatatea nu e de joaca.
Alex_Popa
Postat pe 30 August 2011 00:15
corect!
Axl_22
Postat pe 30 August 2011 00:21
Aprob in alta ordine punctele:
2
4
3
1
elisabeta_boia
Postat pe 31 August 2011 01:24
da,stiu eu,prietena mea madalina a luat vitamine,a inceput sa manance in aer liber,ca aerul curat face pofta de mancare.asta i-a creat pofta de mancare.
apoi cartofii prajiti,orezul pilaf,pastele,painea,sunt alimente care ingrasa.
stomacul tau e mic daca mananci putin.
inceaarca sa mananci,chiar si fara pofta.
pofta vine si mancand.
spor la ingrasat.d
daniilia
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:03
Un secret este urmatorul: te joci cu prietenul tau pe sub cearceaf, ramai insarcinata, si cu siguranta te ingrasi. Vezi sa nu-ti doresti apoi sa slabesti. Succes!
garbo215027
Postat pe 2 Septembrie 2011 20:00
michelle_
Postat pe 2 Septembrie 2011 20:48
Pe sub cearceaf? Dar peste , ce are? Aaa, se sifoneaza!
SAL
Postat pe 2 Septembrie 2011 21:01
Cumpara vitamine Centrum si incepe sa iei una pe zi timp de 30 de zile (flaconul are 30 de comprimate) .Eu am luat....nu ca sa ma ingras , dar aveam o pofta de mancare extraordinara de la ele si cand am vazut ca iau proportii le-am oprit. Poti sa mai iei si cate o vitamina C din cand in cand, si asta face pofta de mancare. Daca poti bea lapte in loc de apa, mananca paine cu unt si cu gem . E posibil sa fii si o fire care se consuma si de aceea sa nu pui pe tine. Incearca cu Centrum, eu zic ca dau rezultate.
garbo031192
Postat pe 3 Septembrie 2011 07:55
asa mi-am dorit si eu sa ma mai ingras ca eram schila ca tine,insa dupa ce m-am maritat si amavut doi copii nu stiam cum sa mai slabesc.
Ai grija ce iti doresti.
carmenere
Postat pe 3 Septembrie 2011 08:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ce inlocuiti zaharul? 64 De la: teo_kaltenbacher 20 Decembrie 2016 13:30
un banc 22 De la: daniilia 25 Mai 2015 09:36
DEXA-ajutorul nutritionistilor 2 De la: garbo_8013 1 Noiembrie 2012 10:20
sal 3 De la: SAL 3 Ianuarie 2012 10:16
Ingrasare 21 De la: garbo_387555 20 Decembrie 2015 10:28
Setari Cookie-uri