cel mai sanatos aliment de pe piata

dupa indelungi cautari in a gasi alimentu perfect m-am oprit la Granovit , fulgi de grau germinat . E fantastic cat de bine regleaza si energizeaza organismul . Voi stiti vreun alt aliment sau vreo reteta magica ?. Poate imi completez meniul incercand noi experimente . Vreau si mai mult . Sanatate de nota 20
MadMax
Postat pe 5 Septembrie 2011 01:16
zeama de troscot
e nemaipomenita.
troscotul, acest aliment minune al lumii actuale... e o nebunie....
sau infuzie de ceapa ciorii ... e dezastru ... e ceva de vis ... ce aroma, ce buchet ... pffffffff o nebunie .. tot sa mananci cu fulgii aia de grau germinat ...
cat ziceai ca e punga?
nu de alta... dar iti trebuie ceva minte sa faci descoperirea secolului .... da' cu coliva ai incerca? e cam acelasi lucru ...
sau pui grau la incoltzit si apoi il mananci cu miere, daca nu poti simplu...
si te asigur ca e categoric mai bun si natural decat punga aia de fulgi ...
ah, da... vezi ca dupa vreo doua luni de fulgi din aia o sa-ti creasca pe spate pene...!
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 11:13
http://www.lalena.ro/53-reteta-mancare-de-fasole-cu-ciolan-afumat.html

ca la mama acasa....
Axl_22
Postat pe 5 Septembrie 2011 11:18
pfffff, daca mai pui si ceva muraturi sau un borcan de pishcaturi ... ioi mama
mananci pana dai pe spate!

ia sa vezi si asezonare muzicala acilea!
http://www.youtube.com/watch?v=-f9T96gbnMU
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:25
bre....ashe mananca tzarancutzele....n-am ajuns sa mananc si io caviar ....

gulyash....mamaliga ......ceapa... slana....da la praz inca n-am ajuns.....si nici leushtean nu pun in ciorba,strica.... gustul....
Axl_22
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:31
io vin cu ardei iuti...muraturile....pepeni...acu' le pun
nuti_vio
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:55
sa fie primit nutzica...
si sa lasam fulgii de grau... adica coliva expandata, pentru momente speciale... mai o inmormantare, mai o pomenire, mai un parastas...
ca deh, fiecare isi au rosturile lor!
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:59
tochitura cu mamaliga, sarmalute cu smantana, gulash ca la mama lui (Axl) si un berbec la protzap.
toate scaldate intr-un butoi de vin. ce poate fi mai energizant si sanatos de atat?
Thor_again
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:03
un pui de somn?
zambila
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:23
secondat si de un purcel la protzap, servit pe tava, cu mar copt in gura...
sa rupi ciolanul si sa mushti din el asa cu pofta, sa curga grasimea pe barbie...
sa dai cu vinul rosu sec si rece... pana trece toata jalea lumii si pana se duce criza economica....
ehe....
daca mai arunci asa din mers si un chateaubriand, dar nu de vita, ci de caprioara... cu un vin rosu demisec cald...
hai ca vine ora pranzului ... ia trecetzi la o masa sanatoasa... din fulgi aia de vise ...
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:28

iecs!

deci, io-s la dieta! si beau numai apa plata cu lamaie
si seara merg la alergat, sa fie clar!
zambila
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:32
bai.... voi nu cititi atent numele, tema, topicului... !!!!! va mai scriu eu o data.... analfabetzilor... !!!!

"CEL MAI SANATOS ALIMENT DE PE PIAT(Z)A... !!!!!!!!!! SA NA TOS.....!!!!! voi stiti ce e aia SANATOS ??? voi ati vazut cumva pe ambalajul lui "cilanu' de porc" ca scrie "SANATOS"... ???? NU ! voi ati vazut ca scrie pe gulash, tochitura, d'alea la protzap... etc. SANATOS ??? NU ! atunci ce bateti capu cu meniurile voastre ??? eeee.... !!!!! omu' a vrut sa-i completati meniul cu ceva, tot SANATOS... ! ce, vreti sa se imbolnaveasca numai daca le citeste.... ? nu-i frumos din partea voastra ! zau.... !!!!

auzi baiatu'... ala cu fulgii ? daca vrei sa te prostesti pe tine si mai mult cu.... energetica din fulgi si mai stiu eu ce mai vrei sa vinzi..... fa-o draga in fata oglinzii.... pentru ca mai sunt destui nepriceputi pe lumea asta si sa-r putea sa te creada si sa faca cum spui.... si vai de ei !!!!! sfatu' meu !
barboneli
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:26
De la: zambila, la data 2011-09-05 13:32:54
iecs!

deci, io-s la dieta! si beau numai apa plata cu lamaie
si seara merg la alergat, sa fie clar!


apropo.... sper ca glumesti si nu faci asa dieta... !!!!! asta doar daca vrei sa-ti distrugi anumite organe si tzesuturi din organism.... si asta numai ptr. putin grasime !!!! sunt si alte metode de diata, adica sa mananci de toate dar putin si sa fugi, chiar si mers sau orice alt sport, in afara de SHAH !
barboneli
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:30
ce vrobesti mai barbo? pai la 35 de ani de shah pe care ii am in spate si la aproape 40 de nai de viatza... am o silueta cat se poate de ok ... 1:72 si 70kg ..
deci .. nu te mai lua de shah, ca n-ai dreptate!
habar n-ai cate calorii consuma...
categoric mai mult decat la table!
alfheim
Postat pe 12 Septembrie 2011 00:06
MIEREA DE ALBINE-Alimentul vietii! Procurata direct de la producator pentru ca ce gasiti pe rafturi la supermarket-uri este un FALS grosolan cu 30% amidon de porumb pentru a o mentine fluida si placuta la vedere.In rest-falsificatorii sa traiasca-numai noi sa nu murim!
Stuparul
Postat pe 18 Septembrie 2011 20:01
De la: MrBig, la data 2011-09-05 01:16:04dupa indelungi cautari in a gasi alimentu perfect m-am oprit la Granovit , fulgi de grau germinat . E fantastic cat de bine regleaza si energizeaza organismul . Voi stiti vreun alt aliment sau vreo reteta magica ?. Poate imi completez meniul incercand noi experimente . Vreau si mai mult . Sanatate de nota 20







fructele si legumele,unele plante,pestele,carnea de vaca,curcanul si laptele de capra.
ratuscaceaurata
Postat pe 23 Septembrie 2011 17:03
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-23 17:03:54
De la: MrBig, la data 2011-09-05 01:16:04dupa indelungi cautari in a gasi alimentu perfect m-am oprit la Granovit , fulgi de grau germinat . E fantastic cat de bine regleaza si energizeaza organismul . Voi stiti vreun alt aliment sau vreo reteta magica ?. Poate imi completez meniul incercand noi experimente . Vreau si mai mult . Sanatate de nota 20







fructele si legumele,unele plante,pestele,carnea de vaca,curcanul si laptele de capra.
Stuparul
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:54
Daca taiati de pe lista carnea de vaca si adaugati orezul atunci totul e OK.
Stuparul
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:58
Orezul , intr-adevar e bun dezinfectant dar ... cu carnea ce aveti? Organismul uman are nevoie si de proteina de origine animala...
SAL
Postat pe 26 Septembrie 2011 18:13
De la: Stuparul, la data 2011-09-18 20:01:01MIEREA DE ALBINE-Alimentul vietii! Procurata direct de la producator pentru ca ce gasiti pe rafturi la supermarket-uri este un FALS grosolan cu 30% amidon de porumb pentru a o mentine fluida si placuta la vedere.In rest-falsificatorii sa traiasca-numai noi sa nu murim!


Cum pot eu sa stiu ca mierea care e de la albinar e naturala sau a fost alterata? Ai vreo sugestie?
Ciresica
Postat pe 27 Septembrie 2011 04:37
ceaiul verde
Lucy1985
Postat pe 27 Septembrie 2011 15:43
De la: MrBig, la data 2011-09-05 01:16:04dupa indelungi cautari in a gasi alimentu perfect m-am oprit la Granovit , fulgi de grau germinat . E fantastic cat de bine regleaza si energizeaza organismul . Voi stiti vreun alt aliment sau vreo reteta magica ?. Poate imi completez meniul incercand noi experimente . Vreau si mai mult . Sanatate de nota 20


Lucy1985
Postat pe 27 Septembrie 2011 15:47
Optez si eu pentru ceai verde, un antioxidant foarte bun. De asemenea, vinul rosu sau negru, natural, consumat in cantitati moderate (300 ml pe zi). In rest multe fructe, legume, carne de peste, cat mai putina carne sau doar carne alba, si multa miscare, fie ca e alergare in parc, body-building, fitness sau orice alt sport.
Multa sanatate tuturor!
garbo180228
Postat pe 2 Octombrie 2011 14:47
mr big acu am vazt avataru ....nu vreau Granovit !pfuiiii!
Axl_22
Postat pe 2 Octombrie 2011 14:53
Mierea naturala 100%, cristalizeaza ,ceea cei face pe unii consumatori ,mai putin stiutori, sa se fereasca a cumpara asa ceva,pe motiv ca ,spun ei ,are adaos de zahar-TOTAL FALS-deoarece si dumneavoastra puteti face un experient acasa-adaugati zahar in miere si aceasta nu va mai cristaliza.In al doilea rind un stupar cinstit isi indeamna clientii sa efectueze teste de laborator pentru a determina daca mierea este sau nu naturala 100%. In caz de fals ,stuparul este pasibil de pedeapsa cu inchisoarea ,pentru producerea si comercializarea unui produs falsificat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cumparati numai MIERE DE ALBINE NATURALA ,direct de la producator!!! Daca in politica inca mai acceptati falsuri,acestea[falsurile]nu-si au locul in apicultura romaneasca!!!Stuparii prefera sa vinda putin si natural decit mult si fals!!!!
Stuparul
Postat pe 3 Octombrie 2011 21:17
De la: Stuparul, la data 2011-09-18 20:01:01MIEREA DE ALBINE-Alimentul vietii! Procurata direct de la producator pentru ca ce gasiti pe rafturi la supermarket-uri este un FALS grosolan cu 30% amidon de porumb pentru a o mentine fluida si placuta la vedere.In rest-falsificatorii sa traiasca-numai noi sa nu murim!
Stuparul
Postat pe 3 Octombrie 2011 21:20
stuparule, sunt 1000%, nu 100%, de acord cu tine...
mierea nu numai cel mai bun aliment, dar si un extraordinar de bun medicament! ca si propolisul, fagurele cu miere si ceara de albine....! una din marile minuni alimentare ale naturii!
alfheim
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:33
Buna, pentru controlul greutatii recomand suplimente nutritive, ca Slim Siluet si Silueta Supla de la Bio Elemente. Sunt naturale, am inceput si eu sa folosesc Silieta Supla si am observat ca mi s-a mai diminuat pofta de mancare pe sistem nervos... Era o problema...
new_machbeth
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:38
Toata lumea se lauda ca pastila x e cea mai... dar v-ati pus o intrebare simpla: Ce se intimpla dupa ce termin cu pastilele? sau aveti de gind sa le administrati toata viata?Nici nu vreau sa ma gindesc la vre-un raspuns,indiferent care ar fi acela.Pe cind mierea naturala de albine?...raspundeti dumneavoastra,va rog frumos!!!!!!!!!!
Stuparul
Postat pe 15 Octombrie 2011 20:35
De la: Stuparul, la data 2011-10-15 20:35:31Toata lumea se lauda ca pastila x e cea mai... dar v-ati pus o intrebare simpla: Ce se intimpla dupa ce termin cu pastilele? sau aveti de gind sa le administrati toata viata?Nici nu vreau sa ma gindesc la vre-un raspuns,indiferent care ar fi acela.Pe cind mierea naturala de albine?...raspundeti dumneavoastra,va rog frumos!!!!!!!!!!





ai dreptate,mierea si derivatele sustin sanatatea umana.
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Octombrie 2011 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DEZAMAGIREA MEA 129 De la: dorina27 28 Iunie 2010 10:19
Nutritie, diete sanatoase si programe nutritionale pentru sportivi 1 De la: Adi_Udrea_1 3 Martie 2018 16:44
produse nu skin si pharmanex 1 De la: redfire 25 Iulie 2009 17:40
SUBSTANTE NUTRIENTE NATURALE COMPLETE 2 De la: littleana 5 Februarie 2011 17:01
sal 3 De la: SAL 3 Ianuarie 2012 10:16
Setari Cookie-uri