slabire sanatoasa

Am avut 88kg la o inaltime de 1,70cm si devenisem aproape depresiva. Am incercat tot felul de diete din reviste, din carti, am luat aproape toate pastilele ptr. Slabit existente pe piata, insa rezultatele se lasau asteptate.Atunci m-am fotarat sa apelez la ajutorul unui medic nutritionist. Mi-a trebuit mult sa gasesc ceea ce imi doream, insa am gasit si sunt mai mult decat multumita. Cabinetul se numeste DIET CLUB (sau Nutristyle) inainte exista doar in Bucuresti insa din primavera lui 2010 exista si la Ploiesti in str. Stefan Greceanu nr. 16; bl. J4 ; et. I; ap. 4 ca un punct de reper la Covrigi calzi. Programarile se fac la nr. tel 0770.496.865. Aici am intalnit-o pe doamna doctor Monica Macisoiu cariua ii datorez tot respectul.
Dieta incepe cu cantarul, o discutie cu doama doctor legata de motivul ingrasarii si de eventulalele boli cornice de care va tine cont,dieta dureaza 13 saptamani si inca 3 luni de mentinere. In primele 6 sapatmani se va face si acupunctura, cu ajutorul unor ace minuscule se va inhiba centrul foamei, astfel vom manca mai putin, iar in cele 6 saptamani stomacul are tendinta de a se micsora astfel incat vom manca mult mai putin cand aceste ace vor fi scoase. Este o dieta care nu se bazeaza pe infometare, este foarte echilibrata, se consuma multe lactate pana la 7% grasime cu exceptia laptelui, legume multe, carne macra , oaua. In fiecare saptamana are loc o intrevedere cu doama doctor,asta dupa cantarire evident, dieta este schimbata in fiecare saptamana , se tine cont de eventualele evenimente (aniversari, nunti, botezuri, concedii) cand dieta se adapteaza astfel incat sa nu fie afectata greutatea in mod neplacut. Se beau multe lichide ( apa min 2 l), nu se consuma alcool . Eu nu m-am abatut deloc de la dieta si am ajuns in 13 saptamani de la 88kg la 64kg( in total 24kg). Am o luna si jumatate de cand am inceput mentinerea ( care este foarte simpla) si am mai slabit inca 1,2 kg, mai lent dar nu ma steptam sa slabesc si in mentinere( acu am 62,8 kg).
Aceasta dieta se adreseaza personelor peste 30 ani, se garanteaza o slabire Buna
Am 36 de ani, sunt din Ploiesti si vreau sa dau un sfat tuturor celor care au probleme cu de 15 kg la femei si 20 kg la barbate, dar in functie de metabolismul fiecaruia si de cat de constincios e fiecare, se poate slabi si mai mult.
Acum am un alt tonus, mi-am recapatat incredearea in mine, ma simt foarte bine atat fizic cat si psihic.Mentionez ca nu am facut sport in aceasta perioada.
Recomand aceasta dieta cu cea mai mare incredere, va garantez ca veti slabi daca veti uram pasii pe care vi recomanda medical.
Doamna si domnul doctor Macisoiu vin de la Bucuresti in fiecare zi de joi la Ploiesti intre orele 14-20. Ptr.. Programari : 0770.496.868; nr. tel Dr. Macisoiu 0722.796.790
Prima sedinta costa 1000 Ron si fiecare sedinta saptamanala inca 25ron . Merita sa facem pentru noi asta.
Va urez multa bafta, Mioara


mioara2010
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:27
De la: mioara2010, la data 2010-10-24 17:27:51Am avut 88kg la o inaltime de 1,70cm si devenisem aproape depresiva. Am incercat tot felul de diete din reviste, din carti, am luat aproape toate pastilele ptr. Slabit existente pe piata, insa rezultatele se lasau asteptate.Atunci m-am hotarat sa apelez la ajutorul unui medic nutritionist. Mi-a trebuit mult sa gasesc ceea ce imi doream, insa am gasit si sunt mai mult decat multumita. Cabinetul se numeste DIET CLUB (sau Nutristyle) inainte exista doar in Bucuresti insa din primavera lui 2010 exista si la Ploiesti in str. Stefan Greceanu nr. 16; bl. J4 ; et. I; ap. 4 ca un punct de reper la Covrigi calzi. Programarile se fac la nr. tel 0770.496.865. Aici am intalnit-o pe doamna doctor Monica Macisoiu cariua ii datorez tot respectul.
Dieta incepe cu cantarul, o discutie cu doama doctor legata de motivul ingrasarii si de eventulalele boli cornice de care va tine cont,dieta dureaza 13 saptamani si inca 3 luni de mentinere. In primele 6 sapatmani se va face si acupunctura, cu ajutorul unor ace minuscule se va inhiba centrul foamei, astfel vom manca mai putin, iar in cele 6 saptamani stomacul are tendinta de a se micsora astfel incat vom manca mult mai putin cand aceste ace vor fi scoase. Este o dieta care nu se bazeaza pe infometare, este foarte echilibrata, se consuma multe lactate pana la 7% grasime cu exceptia laptelui, legume multe, carne macra oua. In fiecare saptamana are loc o intrevedere cu doama doctor,asta dupa cantarire evident, dieta este schimbata in fiecare saptamana , se tine cont de eventualele evenimente (aniversari, nunti, botezuri, concedii) cand dieta se adapteaza astfel incat sa nu fie afectata greutatea in mod neplacut. Se beau multe lichide ( apa min 2 l), nu se consuma alcool . Eu nu m-am abatut deloc de la dieta si am ajuns in 13 saptamani de la 88kg la 64kg( in total 24kg). Am o luna si jumatate de cand am inceput mentinerea ( care este foarte simpla) si am mai slabit inca 1,2 kg, mai lent dar nu ma steptam sa slabesc si in mentinere( acu am 62,8 kg).
Aceasta dieta se adreseaza personelor peste 30 ani, se garanteaza o pierdere in greutate de min. 15kg la femei si min. 20kg la barbati, dar in functie de metabolismul fiecaruia si de cat de constiincios e fiecare se poate slabi si mai mult.
Am 36 de ani, sunt din Ploiesti si vreau recomnd cu incredere acest cabinet.
Acum am un alt tonus, mi-am recapatat incredearea in mine, ma simt foarte bine atat fizic cat si psihic.Mentionez ca nu am facut sport in aceasta perioada.
Recomand aceasta dieta cu cea mai mare incredere, va garantez ca veti slabi daca veti uram pasii pe care vi recomanda medical.
Doamna si domnul doctor Macisoiu vin de la Bucuresti in fiecare zi de joi la Ploiesti intre orele 14-20. Ptr.. Programari : 0770.496.868; nr. tel Dr. Macisoiu 0722.796.790
Prima sedinta costa 1000 Ron si fiecare sedinta saptamanala inca 25ron . Merita sa facem pentru noi asta.
Va urez multa bafta, Mioara


mioara2010
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:14
Buna
Am avut 88kg la o inaltime de 1,70cm si devenisem aproape depresiva. Am incercat tot felul de diete din reviste, din carti, am luat aproape toate pastilele ptr. Slabit existente pe piata, insa rezultatele se lasau asteptate.Atunci m-am hotarat sa apelez la ajutorul unui medic nutritionist. Mi-a trebuit mult sa gasesc ceea ce imi doream, insa am gasit si sunt mai mult decat multumita. Cabinetul se numeste DIET CLUB (sau Nutristyle) inainte exista doar in Bucuresti insa din primavera lui 2010 exista si la Ploiesti in str. Stefan Greceanu nr. 16; bl. J4 ; et. I; ap. 4 ca un punct de reper la Covrigi calzi. Programarile se fac la nr. tel 0770.496.865. Aici am intalnit-o pe doamna doctor Monica Macisoiu cariua ii datorez tot respectul.
Dieta incepe cu cantarul, o discutie cu doama doctor legata de motivul ingrasarii si de eventulalele boli cornice de care va tine cont,dieta dureaza 13 saptamani si inca 3 luni de mentinere. In primele 6 sapatmani se va face si acupunctura, cu ajutorul unor ace minuscule se va inhiba centrul foamei, astfel vom manca mai putin, iar in cele 6 saptamani stomacul are tendinta de a se micsora astfel incat vom manca mult mai putin cand aceste ace vor fi scoase. Este o dieta care nu se bazeaza pe infometare, este foarte echilibrata, se consuma multe lactate pana la 7% grasime cu exceptia laptelui, legume multe, carne macra , oua. In fiecare saptamana are loc o intrevedere cu doama doctor,asta dupa cantarire evident, dieta este schimbata in fiecare saptamana , se tine cont de eventualele evenimente (aniversari, nunti, botezuri, concedii) cand dieta se adapteaza astfel incat sa nu fie afectata greutatea in mod neplacut. Se beau multe lichide ( apa min 2 l), nu se consuma alcool . Eu nu m-am abatut deloc de la dieta si am ajuns in 13 saptamani de la 88kg la 64kg( in total 24kg). Am o luna si jumatate de cand am inceput mentinerea ( care este foarte simpla) si am mai slabit inca 1,2 kg, mai lent dar nu ma steptam sa slabesc si in mentinere( acu am 62,8 kg).
Aceasta dieta se adreseaza personelor peste 30 ani, se garanteaza o slabire de 15 kg la femei si 20 kg la barbate, dar in functie de metabolismul fiecaruia si de cat de constincios e fiecare, se poate slabi si mai mult.
.Acum am un alt tonus, mi-am recapatat incredearea in mine, ma simt foarte bine atat fizic cat si psihic.Mentionez ca nu am facut sport in aceasta perioada.
Recomand aceasta dieta cu cea mai mare incredere, va garantez ca veti slabi daca veti uramrii pasii pe care vi recomanda medicul.
Doamna si domnul doctor Macisoiu vin de la Bucuresti in fiecare zi de joi la Ploiesti intre orele 14-20. Ptr.. Programari : 0770.496.868; nr. tel Dr. Macisoiu 0722.796.790
Prima sedinta costa 1000 Ron si fiecare sedinta saptamanala inca 25ron . Merita sa facem pentru noi asta.
Va urez multa bafta, Mioara


mioara2010
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mancat necontrolat!!! 38 De la: garbo_6827 23 Martie 2015 12:18
Nutritie, diete sanatoase si programe nutritionale pentru sportivi 1 De la: Adi_Udrea_1 3 Martie 2018 16:44
Despre radicalii liberi si influenta lor nefasta asupra sanatatii ! 1 De la: fittnescoffe 20 Martie 2012 16:08
sal 3 De la: SAL 3 Ianuarie 2012 10:16
stie cineva detalii despre diet club? 19 De la: andalexkor 20 Octombrie 2009 14:23
Setari Cookie-uri