il iubesc?ma iubeste?

buna.......am si eu ceva de spus..sunt casatorita de 1 an de zile am o fetita superba dar o casnicie urata.nu ma inteleg cu sotul meu.nu ma maultumeste nimic la el.eu sunt o fire alintata,imi place sa fiu alintata,sarutata,tinuta in brate,si bineinteles ca si eu ador sa ofer iubire.dar sotul e tacut,cel putin cu mine,nu ma saruta decat atunci cand afcem sex,nu ma tine in brate,nu ma alinta.............avem o relatie plina de certuri........ne certam mereu,eu ii reprosez comporamentul acesta ignorant,plin de neatentie,ma ignora cand deschid vreo un subiect si nu ii convine.sunt atat de multe de spus dar o sa le povestesc pe parcurs.pricipalele motive pt nemultumirea mea sunt comportamentul indiferent,chiar daca i-am spus ca ma deranjeaza aia ailalta nu a facu nimic in sensul asta......voi ce credeti?
layla21
Postat pe 17 Octombrie 2008 16:57
se pare ca m-am incadrat gresit! scuze
layla21
Postat pe 18 Octombrie 2008 14:48
sincer nusj ce sa zic de casatoria ta.
nu e ceea ce isi doreste o femeie..intr-o relatie.
poate ceva il macina, asa era si inaintea casatoriei?
vorbeste cu el
singura solutie buna pt astfel de lucruri.
sorry de itnarziere, acum am vazut :)
multa bafta.
Neghinitza
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:36
nici nu stiu ce sa mai zic...........ne certam tot mai des.crezi ca nu l-am intrebat?imi spune ca nu stiu sa vb cu el.dar oare el stie sa vorbeasa cu mine?ma face numai sa sufar.am citi aici pe forum ca tot mai multe femei se confrunta cu situatii din acestea.........ne plnagem prea mult si nu facem nimic.eu am incercat sa discut cu el,acum ma plang de situatie,poate mai tarziu o sa ma curaj sa fac ceva in adevaratul sens al cuvantului.
layla21
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:27
layla,
ceva asemanator am sesizat si eu intr-o relatie a unor cunoscuti de ai mei, si sincer.. ma gandeam la situatia ei stiind-o prea bine pe ea, mi-as lua copilu si as pleca pe cont propriu.
as fi indepedenta, as lucra doar pt copil si as avea grija de el cat pt doi parinti.
decat sa imi cresc copilu intre certuri, discutii, nepasari,
un copil trebuie sa fie inconjurat de dragoste si multa afectiune, nu e de ajuns sa ii oferi asta cumparandu-o prin lucruri reci.. trebuie sa o simta in aer. asta e parerea mea.
stiu ca e un curaj mult prea nebunesc, si doar cu gandul ...
dar personal, prefer sa fac asta decat sa sufar din cauza ignorantei lui.
eu iti doresc sa se "repare" lucrurile, pentru copil si pt voi doi, casatoria voastra sa mearga bine.
dar sincer, trebuie sa vina si din partea lui..
pt ca in doi se face treaba buna! + de asta, acum ma intreb, de ce el nu observa distanta dintre voi? poate e ceva ce il macina pe el? sau o alta femeie? asta ar fi aiurea.. :(
dar imi dau si eu cu parerea doar....
sper ca timpul sa rezolve orice problema
Neghinitza
Postat pe 22 Octombrie 2008 22:49
pe el il macina banii si munca........altceva nu mai stie.el e constient ca ne certam mereu dar nu face nimic incprivinta asta.....ma refer afectiv.......e rece si distant.nu exista alta femeie ca nu are timp de ea pt ca munceste de la 7 la 6 seara.eu asa zic dar nu se stie niciodata.sunt tot mai dezamagita.si aseara ne-am certat si apoi ne purtam ca si cum nu sa intmplat nimic.........nu am mai facut love de o sapt.fetita doarme intre noi si noi abia daca ne atingem in pat si atunci din greseala.vreau sa divortez.........sunt intr-o situatie aiurea.si nimeni nu ma ahuta cu nimic,nu am cu cine sa vb,sunt tot mai singura.mereu am fost puternica si optimista dar de cand sunt cu el am devenit pesimista si slaba.parca nu mai am curaj sa fac nimic singura,parca nu mai am incredere in mine.......ajutor
layla21
Postat pe 24 Octombrie 2008 14:03
layla, cati ani ai?? zice pe profil 20 de ani.. asa e?
Neghinitza
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:26
am 21...de ce?
layla21
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:33
pentru ca ai toata viata inainte.. :)
si parintii tai ar trebui sa te sprijine. cum te impaci cu ei?
sincer, sfatul meu din suflet este sa pleci la ai tai, sa iei copilu si sa ai grija de tine!!
sa fii independenta! sa fii puternica! sa fii un exemplu pt fetita!
un barbat ca el, sa fiti la inceput de drum si cu toate astea sa va certati tot timpul, si el sa nu inteleaga prin ce treceti...
sincer.... ia gandeste-te..


Neghinitza
Postat pe 25 Octombrie 2008 21:00
pacat ca esti atat de tanara si nefericita,mai ales ca ai si un copilas.Gandeste te mai mult la tine si la fetita.sa va fie voua bine in primul rand ca asta conteaza cel mai mult.pupici si sa iei cea mai buna decizie pt voi doua.
madaberes
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:34
multumesc ca mi-ati raspuns.........ma simteam tare singura.mi-am gasit ceva de munca.eram fericita ca o sa am timpul ocupat,ca o sa muncesc,ca o sa fac in sf ceva.....insa a venit si prima zi de munca si din pacate cum a inceput s-a si sfarsit.pt ca fetita nu merge la camin am luat-o cum mine pt ca nu am cu cine sa o las insa pe cand eu lucram ea a cazut si sa lovit.am mers imediat la spital din fericire nu e nimic grav.insa din pacate pt mine nu mai pot munci,trebuie sa o iau cu mine oriunde ma duc si acum cum vrea doar sa mearga pe jos nu vrea sa stea in caricior.....asta e.pana nu o duc la camin nu ma ce sa fac......nu pot munci nu pot face nimic.
layla21
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:13
incearca sa fii un pic mai optimista,chiar dc e mai greu :), pupici
madaberes
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:14
mutlumesc tare mult pt incurajari.o sa incerc.am avut o discutie cu sotul si se pare dupa aceea discutie incearca sa se mai schimbe sa fie mai atent,,sa imi faca pe plac.stie ca tot ce imi doresc in relatie e cat mai multa iubire,dar nu unu impusa!acum insa se intampla altceva.de ex sateam in pat si am inceput sa ne sarutam,insa eu pur si simplu nu aveam starea aia,nu aveam chef sa ma sarut cu el.absurd nu ?eu sunt cea care imi doresc cat mai multa tandrete dar tot eu sunt cea care il respinge si nu mai vrea.cred ca vroiam sa stau si sa vorbesc,sa ma descarc,vorbind capeti incredere si eu parca de asta am nevoie.il vad ca incearca dar parca nush...tot lipseste ceva!fetita noasrta ma face sa merg mai departe si sa mai zambesc din cand in cand.e o comoara....
layla21
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:55
E greu dupa ce te zbati foarte mult la un moment dat cand si el parca se decide sa schimbe ceva tie nu iti mai pasa.asta este rezultatul la prea multa suferinta acumulata.pacat ca nu stie sa isi aprecieze familia.mult succes in continuare si gandeste te mai mult la clipele fericite impreuna decat la cele nefericite, poate asa te mai animi si vei putea trece mai usor este tot ce sa intamplat.pupici
madaberes
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:25
ce bine e cand cineva imi raspunde......nu mai sunt singura.stii cred ca lucrurile incep sa mearga mai bine,mi-am dat seama de multe pt ca am inceput sa am tot mai mlte discutii,nu certuri cum erau de obicei,si acum e important ca amandoi suntem in aceasi barca.....pana acum eram fiecare in barca lui fetita acusi implineste un an si noi planificam petrecerea inpreuna.......abia astept.......pupici fetelor
layla21
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:41
Ma bucur mult pt tine ca esti mai optimista si vezi lucrurile si din alt punct.iti urez in continuare multa bafta si sa va ajute Dumnezeu sa deschideti oki amandoi in primult rand pt fetita si p urma ca sa aveti o viata fericita si plana d bucurii impreuna.pupici si ai grija d tine si fetita.
madaberes
Postat pe 1 Noiembrie 2008 15:10
buna.sa stii ca nu esti singura si eu sunt o mare rasfatata si am un sot mai rece,dar asta nu inseamna ca nu ma iubeste numai pt ca nu mi-o declara.simt iubirea lui din felul cum ma priveste ,stie imediat la ce ma gandesc dupa atitudinea mea(suntem casatoriti de 9 ani)si imi indeplineste toate dorintele.noi avem o afacere a noastra si lucreaza aproape in fiecare zi 10-12 ore vezi si el e preocupat de bani.dar eu il consider un om responsabil pentru ca se gandeste la viitorul nostru si nu sta acasa toata ziua tolanit in pat sau sa iasa cu baieti prin baruri desi ar putea sa o faca el Munceste.singura diferenta e ca noi nu ne certam (nu foarte des)ca in 9 ani de casnicie au existat certuri.dar stii cand avem o problema (eu am tot felul de probleme pentru ca fiind o rasfatata eu nu accept sa pierd si in viata nu poti mereu sa castigi)ma ia in brate si e asa de bine parca mi-ar lua toate grijile si toate problemele mele ar disparea.vezi cateodata un gest o privire o mangaiere face mai mult decat o vorba. sper ca ti-am fost de ajutor candva am trecut si eu prin ce treci tu acum dar Dumnezeu m-a ajutat.SUCCES
garbo1303
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:58
Intr-o relatie trebuie sa existe intelegere, comunicare si iubire, si restul vin de la sine..Sunteti, o familie deja, si comunicarea, nu ar trebui sa lipseasca.., caci trebuie sa va ajutati unul pe celalalt,sa va sfatuiti, in diferite probleme care apar in viata de zi cu zi..Si de sigur ca te iubeste, daca sa insurat cu tine si mai ales ca aveti un copil, dar in felul sau..fiecare persoana are un stil aparte de a iubi...Poate ar trebui sa faci, tu primul pas., sa te impui putin, ca doar sunteti o familie.., si trebuie sa faceti orice sa nu intervina monotonia..
adinus
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:23
layla, multa lume ti-a mai raspuns dupa mine...
si asta e de bine, aflii foarte multe lucruri din diferite perspective.
spune-mi tu, ce mai faci?? toate bune la tine acum??

pupici
Neghinitza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:38
buna.multumesc inca odata pt raspunsuri.ce sa spun?merge mai bine casnicia.am serbat si ziua fetitei,a fost foarte frumos.incerc sa il inteleg dar astept acelasi lucru......si il vad ca incearca.ma bucur ca am mai invatat din aceste sfaturi si din tot ce am citit si ca pot sa imi salvez casnicia.suntem la inceput.........am multe sperante pt viitor!il iubesc si in adancul sufletului simt acelasi lucru si din partea lui!e frumos cand poti invata din lectiile de viata ale altora.........multumesc.........sunteti niste scumpici......pupici de la mine si de la asta mica
layla21
Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:15
pupici inapoi layla,
multa bafta si fericire si iubire, si implinire :)

>:D< :*:*
Neghinitza
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:43
Aveti mare grija d voi si incercati sa tineti mereu flacara iubirii aprinsa indiferent de situatie.pupici
madaberes
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:24
buna fetelor...........tare pupacioase mai suntem! uitasem flacra iubiri se mai aprinde se mai stinge desi noi facem tot posibilul sa o tinem aprinsa.nush de ce dar parca reelatia noastra nu mai e cum a fost oricat am incerca!nush ce nu imi convine,nush care e problema...........el incearca sa imi faca pe plac dar parca sa schimbat ceva!poate eu nu stiu ce vreau,poate nu-l mai iubesc.sunt de condamnat nu-i asa?acum ma plang ca nu e atent cu mine si dupa ce el incerca,are vointa incerca sa schimbe ceva in relatia noastra,eu tot nu sunt multumita.mai rau e ca nici nu stiu de ce!eee asta e viata.noi sa fim sanatosi.
layla21
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:35
hmmmmm.....se pune situatia cam dificila nu? ce pot sa iti spun gandeste te bine si hotaraste ce iti doresti.tu stii cel mai bine pt tine si fetita.pupici.sa auzim d bine
madaberes
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:35
ce sfat iti dau eu sincer este sa il lasi pe acel om care te ignora si este indiferent...probabil are in el multe frustrarii si nu se intelege pe el insusi dar sa iti mai inteleaga tie neli istile si suferintele...am avut si eu o relatie aproape 2 ani de zile si la fel a devenise si el...incepea k altele sa fie preocuparile lui nici decum sa ma faca sa ma simt eu o"printesa",mult prea ocupat cu alte chestii internet,lucrul,din fericire nu a vost vorba despre o femeie...dar eu am inceput sa ma indepartez de el...aveam nevoie de afectiune si nu primeam..viata langa a devenit monotona si fara sens..de aceea m-am hotarat sa il las..nu te amagi caci vei plati cu timpul consecintele credulitati tale..p pa
aura20
Postat pe 25 Ianuarie 2009 04:08
important e ce simti tu,trebuie sa faci ce iti zice inima.gandestete la copil,e usor sa dai cu picioru la tot dar e foarte greu sa o iei de la capat mai ales daca nu are cine sa te ajute..noi iti dam sfaturi,tu trebie sa faci ce e mai bine pt tine nu sa ne aculti pe noi.pupici si bafta multa
sweety_oana83
Postat pe 4 Februarie 2009 22:23
De la: sweety_oana83, la data 2009-02-04 22:23:49important e ce simti tu,trebuie sa faci ce iti zice inima.gandestete la copil,e usor sa dai cu picioru la tot dar e foarte greu sa o iei de la capat mai ales daca nu are cine sa te ajute..noi iti dam sfaturi,tu trebie sa faci ce e mai bine pt tine nu sa ne aculti pe noi.pupici si bafta multa
buna.mai fetelor de ce invatati fata sa ajunga la despartire?voi asa a-ti face?intr-o casnicie nu sunt toate numai roz mai avem si greutati si cite o cearta dar asta nu inseamna ca divortam repede.poate ceri prea mult de la el sau ai prea multe pretentii si il cicalesti cu ale tale ,mai vine si omu obosit de la munca si cum ai spus tu munceste multe ore.fi si tu mai diplomata cu el nu cicalitoare si vorbiti deschis unu cu altul poate se remediaza problema la voi. nu cred ca-ti doresti un sot care e tot timpu cu 'te iubesc' in gura si te alinta tot timpu asa cum tu iti doresti si de fapt le face astea automat ca asa trebe sau poate are pe alta si devine mai iubaret sa nu simti tu.aveti un copil impreuna si daca va iubiti eu cred ca merita sa lupti pentru familia ta.nu-l sufoca.
lilianastoica22
Postat pe 11 Februarie 2009 16:31
Buna layla! Spui ca desi incearca sa iti faca pe plac ceva nu iti convine, si intrebi daca esti de condamnat.
Ei bine, nu esti de condamnat! Nu iti convine ca el se chinuie sa iti faca pe plac si se simte nota fortata cand o face....
Nu simti ca vine de la el, din suflet. Nu o face ca asta simte nevoia sa faca ci o face doar ptr ca te`ai plans!
Eu personal iti inteleg nemultumirea sufleteasca....si sotul meu este la fel de rece si preocupat doar de munca lui si de cariera!
Cand il intreb daca ma iubeste imi raspunde.."aha"...iti vine sa mori!
Un lucru iti pot spune sigur...nu se va schimba niciodata!
old_women38
Postat pe 25 Martie 2009 13:40
pt layla 21.Eu cred ca de acuma,ca aveti si un copil,tb sa te mai maturizezi si tu,ai responsabilitati de sotie si mama,lasa alintatul pt noptile fierbinti,in timpul zilei,sa faci mancare,sa ai grija de copil si de casa si vei vedea ce grijuliu si dragastos va deveni sotul tau,succes...
danacristina
Postat pe 5 Mai 2009 06:53
De la: danacristina, la data 2009-05-05 06:53:50pt layla 21.Eu cred ca de acuma,ca aveti si un copil,tb sa te mai maturizezi si tu,ai responsabilitati de sotie si mama,lasa alintatul pt noptile fierbinti,in timpul zilei,sa faci mancare,sa ai grija de copil si de casa si vei vedea ce grijuliu si dragastos va deveni sotul tau,succes...

ei lasa ca poate sa faca toate astea fiind si alintata...stii cum?are si mai mult spor...degeaba,dar e f important si aspectul asta.am av o relatie cu un barbat aproape perfect pentru mine...le avea pe toate...era frumos,destept,practic,etc...dar era al naibii de ursuz...de ma scoatea din pepeni...iaca nu s-a putut trece peste asta...am nevoie lg mine de ceva viu si cald,nu de un robot...sa fim seriosi...iar cat despre o simte,dar n-o arata,pai cu ce te-ncalzeste asta?no way,domnule!una-i sa te tachineze,ceea ce-i super,iar alta-i sa fie un ursuz irecuperabil...aiurea!
...si nu tine de maturitate asta!god!
mia79x
Postat pe 11 Mai 2009 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine imi recomanda un nutritionist eficient? 80 De la: rala 20 Decembrie 2017 01:32
DEZAMAGIREA MEA 129 De la: dorina27 28 Iunie 2010 10:19
sal 3 De la: SAL 3 Ianuarie 2012 10:16
Mancat necontrolat!!! 38 De la: garbo_6827 23 Martie 2015 12:18
produse nu skin si pharmanex 1 De la: redfire 25 Iulie 2009 17:40
Setari Cookie-uri