Calcata in picioare.. descurajata...cum ma ridic?

Cata dezamagire..in cuvintele tale este un amestec de tristete, amaraciune, dezgust, uimire, furie..toate astea la 22 de ani...interesant in raspunsul pe care doresc sa-l dau scrisorii tale, este ca vine de la un barbat..si unul matur..45 de ani.. Viata fiecaruia este presarata de alegeri..de tot felul..alegerea celui pe care-l tinem de brat este esentiala; trebuie sa reprezinte TOT ceea ce odata am visat..nu numai dragoste, nu numai prietenie, nu numai incredere..iar cel de care te-ai despartit..este departe de a reprezenta asa ceva..este doar o experienta..in ultima instanta nu toti suntem un cumul de experiente? Asteptam de la omul pe care-l iubim mai mult decat este capabil sa ofere..aceasta se datoreaza IMPORTANTEI pe care i-o dam, indiferent de ratiune, care de fiecare data atrage atentia..prin lucruri marunte.. aceste lucruri marunte se aduna si la un moment dat, te trezesti ori singur, ori langa o persoana care nu-ti mai spune nimic..Ia acesta dezamagire DOAR ca un pas inainte, un fltru in alegerile ( alegerea ) urmatoare.. In lume , fiecare are o pereche..nu este gresit s-o cauti..cu siguranta o vei gasi, iar pentru asta, sterge dezamagirea...a durat destul. Nu-i acorda persoanei sau sentimentului pentru ea mai mult decat merita..iar din ceea ce ai spus..nu merita NIMIC..si sigur, undeva are si o pereche care nu TU esti.. iti doresc mult noroc..viata poate fi tare frumoasa..treci repede mai departe, urmatoarea alegere, poate fi cea norocoasa..
garbo022706
Postat pe 22 August 2011 11:15
Vezi tu, draga domnisoara, iubirea e o strada cu dublu sens , nu cu sens unic. Cand vei iubi si vei fi iubita, vei sti. Pur si simplu. Nu vei mai avea nevoie de sfaturi.Ai fost,, calcata in picioare"? Nu cred. ,,Descurajata'? Nici asta nu cred. Tu ti-ai pus in cap(asa cum fac tinerele de azi) ca trebuie sa fie al tau cu orice pret. La inceput i-a placut si lui jocul apoi s-a plictisit si n-a mai stiut cum sa scape de tine.A fi intr-o relatie cu cineva , azi, inseamna competitie prosteasca, nu dragoste. Stii ce simti cand iubesti? Cand iubesti o floare? Un copil? Un parinte? Sau un bunic? Si aceea e dragoste . Ai simtit? Crezi ca pe el l-ai iubit? Sigur nu. Deci nu darmatiza inutil. Maturizeaza-te si invata sa traiesti si sa iubesti. Cele bune! Laura
vitan
Postat pe 22 August 2011 11:34
..cam aceiasi poveste si la mine..tot 5 ani...pliere pe un partener nedem, treceri cu vederea,inghitiri insec,uneori rabufniri....dar de o luna GATA !!! ma tot minteam ca e prea tarziu sa mai incer o noua relatie inca o data, ca vine batranetea (am 48 ani) , ca am sa raman singura, ca uite am avut marea sansa sa simt si ceva fluturi in piept (la 43-cand l-am cunoscut) ceea ce ma v-a ajuta sa-i sustin subratul la batranete..el are acum 56 si un tel.plin de sms-uri catre diverese. in rest am avut parte si de clipe frumoase, mangaieri,sms-uri de dor-cand era plecat,vacante prin toate colturile lumii si tarii, dar si ....mai tot timpul sentimentul cotului lui in piept...pieptul meu. dar mai ales ochii lui !!! ochii lui iesiti din orbite dupa alte femei...tinere,batrane,grase,slabe..nu prea conta. la inceput a fost iubirea iubit,apoi mi-a fost rusine de copii,prietenei,colegi,vecini...sa-l las. ce ar fi spus lumea?! primul (alcoolic si cartofor) nu a fost bun,dar nici al doilea?!..poate ca vina ar fi fost la mine. dar acum am reusit sa spun GATA,dar inca cu voce stinsa de aceiasi teama de singuratate, in suflet si chiar cu groaza ca iar v-oi fi slaba si iar ma v-oi impaca cu el...ptr a suta oara. pt ca dupa un timp revine,cu flori,cu lacrimi..si tot tacamul. tu insa fi tare !!! inteleg ca esti tanara si ai viitorul inainte. eu incerc sa ma incurajez cu gandul la nepotii ce v-or venii si care imi vor ocupa din plin singuratate. dar inca imi este greu...poate si dor de clipele frumoase...
carmen1963
Postat pe 22 August 2011 11:37
Nu trebuie sa generalizezi sa crezi ca orice baiat vei intalni o sa fie cu gandul la fosta...trebuie sa ai incredere in tine aceasta a fost o experienta din care ai putut invata ceva si care ar trebui sa te faca sa nu mai fi asa toleranta pe viitor numai pt ca iubesti ,nu exista scuze pt acesti barbati daca nu se poarta frumos la inceput nu o sa se poarte niciodata si daca nu se poarta bine de ce sa ramai langa el vreodata ,sant destui care sant de treaba si te pot face fericita asa ca de ce sa rabzi vreodata de la careva ceva .asa ca i-a viata asa cum este continua sa mergi mai departe fi atenta pe viitor ce faci si pe cine alegi testeaza-i mai mult dar nu fi rea in acelasi timp cu altii pt ca ei nu au nici o vina cum se purta acesta sa te razbuni pe ei ,deci fara razbunari ,fi tu insati ,calda, placuta ,vesela ,traieste viata si momentul ,pt ca pana acum nu ai facut-o ,si fi doar mai atenta ,putin mai pretentioasa ,dar nu fitoasa la cei cu care o sa ai relatii ,deschide bine ochii si nu tolera nici un fel de jignire de acum de la nimeni ,nici o gluma proasta care mai tarziu se poate transforma in suferinta pt tine si incearca sa fi fericita cu adevarat bucura-te de putina libertate acum ca ai intrerupt relatia cu acest personaj ca nu pot sa i spun iubit ,distreaza-te iesi cu prietenele ,iar cand o sa intalnesti persoana potrivita care sa iti trezeasca din nou interes o sa ai o alta relatie ,pana atunci pregateste-te si fi tare nu mai privi inapoi fi increzatoare si sigura pe tine .succes!!
micurutza2005
Postat pe 22 August 2011 11:42
Scumpa mea..te inteleg perfect...cand iubesti esti orbita.. dar totusi nu-mi vine sa cred ca in acesti ani el nu a simtit nimic pentru tine...chiar nu cred ca se poate asa ceva.. Inca esti tanara si viatza merge mai departe. Iati inima in dinti, nu te mai gandi la trecut si bazeaza-te pe prezent si viitor.
Din cate am citit esti o persoana foarte puternica. Te doare, te macina gandul ca ai fost orbita de iubire..dar viatza nu se termina aici. EL are de pierdut..nu tu.. Tu l-ai iubit si i-ai suportat toate mofturile, dar dumnezeu nu bate cu paru'. Iesi, distreaza-te, zambeste mereu...si vei vedea ca daca el a tinut la tine in tot acest timp se va intoarce la tine..
Anutzu
Postat pe 22 August 2011 12:25
In primul rand, ar trebui sa mai inveti putina gramatica (vezi cum ai scris "preacuvioaso").
In al doilea rand, ortodoxismul nu este de acord cu sexul intre 2 persoane necununate,asa ceva se numeste preacurvie, nu iubire...dar tu n-ai cum sa-ntelegi toate astea ca probabil faci parte din vreo secta...infecta.
In al treilea rand,n-am aruncat cu piatra in ea ci chiar am sfatuit-o sa mearga la biserica...dar, intr-adevar, pentru unii asta e o povara...ca o piatra de moara.
Eda
Postat pe 22 August 2011 16:39
Eda, din cea c-e spui tu rezulta ca ortodocsismul este de acord cu sexu-l dintre un barbat casatorit si una femeie casatorita, evident, fiecare cu alte persoana, nu?
S-au cu sexul dintre doi barbatii casatoritzi.
anakin
Postat pe 22 August 2011 16:47
Axl_22
Postat pe 22 August 2011 16:53

hm!
maya_n
Postat pe 22 August 2011 17:01
servus...cu ce ai ramas dupa 5 ani? cu o experienta de viata, poate experienta vietii tale. te vei ridica de jos, iti vei sterge lacrimile si vei invata ce inseamna viata adevarata. vei iesi, te vei plimba, vei citi, te vei uita la filme, vei asculta muzica, etc. vei face totul cu prietenii si daca nu ii ai bucura-te ca vei sta cu tine si ca te vei descoperi. pt ca tu acum nu stii cine esti. acel monstru, ma scuzi dar stiu dc zic asta, te-a transformat pe tine personajul negativ si stiu ca nici macar nu te cunosti. nu esti ceea ce spunea el ca esti. invata sa prinzi incredere in tine pentru ca vrei si pt ca poti. iti spun din propria experienta...am trecut prin tot ce ai trecut tu + ca un mic bonus si agresivitatea fizica. deci se poate. lumea e dura, dar nu te descuraja chiar daca o sa mai ai multe piedici in fata...de cate ori iti este greu uita-te la cer rasufla adanc si repeta-ti "sunt puternica!!!" exista viata si dupa traume...si inca o viata linistita si cu raze caldute de soare. doar trebuie sa inveti sa crezi in tine!
MatzaS
Postat pe 22 August 2011 17:28
jeez..
Freya__
Postat pe 22 August 2011 17:57
nu? she broke my heart
michelle_
Postat pe 22 August 2011 18:01
et mon drapeau aussi
anakin
Postat pe 22 August 2011 18:16
cross my heart and hope to die...
michelle_
Postat pe 22 August 2011 18:23
matzo, da tre` neaparat sa ma uit la cer, ca sa-mi spun ca sunt puternica?
daca vreau sa ma uit la o felie de tort?! nu se pune?
esme
Postat pe 22 August 2011 18:32
vrei sa-ti creasca glicemia ?

mie eda imi daduse fiori, bre..
Freya__
Postat pe 22 August 2011 19:03
Buna,
Nu fi asa pesimista. Vezi tu,...........nu e obligat cel pe care il iubesti cu toata fiinta ta,sa te iubeasca larandul lui. Ai fost poate o "relatie usoara" pentru el. E bine ca stii sa-ti asumi ,sa-ti faci autocritica,dar te-ai gandit ca a fost poate lectia vietii tale? De aici ar trebuii sa inveti ca esti ....importanta? Ai invatat sa te iubesti si pe tine? Sufletul tau are valoare pentru tine?, din ce spui tu pentru el nu ai avut nici o valoare, nici ca om, nici ca femeie, nici ca iubita, nici ca suflet. Te felicit ca te-ai trezit , chiar si dupa cinci ani, sunt altele care nu s-au trezit nici dupa zece ani.
Capul sus, vezi ce ai de facut cu tine si pentru sufletul tau de acum incolo.
Invata sa te iubesti si pe TINE. NIMENI IN LUME NU-TI DA VALOARE IN AFARA DE TINE, FAPTELE TALE SI VORBELE TALE.
ASUMA-TI TOT CE AI FACUT SI AI ROSTIT, E LECTIA TA.

Pupici.
delly001778
Postat pe 23 August 2011 09:52

uita-l repede!
nu merita
garbo074646
Postat pe 23 August 2011 14:12
Si tot nu am inteles ...l-ai parasit ? Cred ca te-a vrajit din nou si l-ai iertat . Lasa-ma sa ghicesc ....confruntandu-l cu dovezi mai mult decat graitoare ale infidelitatii lui , nu ar recunoaste in ruptul capului : " Nu-i adevarat , tu crezi tot ce vezi ? Am facut-o doar ca sa ma razbun pe tine ,ca prea imi ingradeai libertatea si imi faceai capul stropitoare ca inca ma gandesc la aia . Tu esti de vina , tu nu vezi ca esti obsedata de ea? Am crezut ca in felul asta te vei invata minte si iti vor iesi din cap toate prostiile astea. Am lasat intentionat acele discutii , ca sa le gasesti tu !" . Serpi nenorociti ! Nu sunt decat niste frustrati care tanjesc doar dupa tot ce nu pot avea , iar cand obtin nu mai le e de folos .
Am avut ghinionul sa dau peste un astfel de sarpe....e cumplit . Si am cu vreo 12 de ani mai mult decat tine ! Cred ca nu tine de varsta , de naivitate, ci pur si simplu de destin . Oricate sfaturi ai primi ....ce-i al tau e pus deoparte!
delaviataadunate
Postat pe 23 August 2011 14:54
De la: Eda, la data 2011-08-22 16:39:16In primul rand, ar trebui sa mai inveti putina gramatica (vezi cum ai scris "preacuvioaso").
In al doilea rand, ortodoxismul nu este de acord cu sexul intre 2 persoane necununate,asa ceva se numeste preacurvie, nu iubire...dar tu n-ai cum sa-ntelegi toate astea ca probabil faci parte din vreo secta...infecta.
In al treilea rand,n-am aruncat cu piatra in ea ci chiar am sfatuit-o sa mearga la biserica...dar, intr-adevar, pentru unii asta e o povara...ca o piatra de moara.





asa.... cuvioaso prea.....ca sa nu mai fac greseala" fatala "......in toate cele trei randuri ale tale .......... ce parere au preotii care reguleaza bietii copii si tineri.....???
ratuscaceaurata
Postat pe 23 August 2011 20:45
De la: Lalicha, la data 2011-08-18 01:42:09 Buna seara tuturor. Am auzit de acest site de la o persoana care mi l-a recomandat cu mare caldura. Va scriu in speranta ca voi putea fi ajutata de voi, care ati mai trecut prin asa ceva, care sunteti mai maturi ca mine. Am 22 de ani, poate o sa ziceti ca sunt prea mica insa cred ca voi fi marcata multi ani de aceasta experienta.
Povestea mea incepe acum 5 ani. Ne stiam de ceva timp acelasi grup de prieteni si am ajuns sa fim prieteni. Imi e rusine sa spun ca am stat 5 ani langa el deoarece ma facea de rusine cu orice ocazie. Vorbea foarte urat cu mine ma jignea, bea foarte mult inselat, jocuri de noroc tot tacamul inafara de batut. Dar am stat langa el ca doar il iubeam. Si credeam ca e doar varsta la el. Intr-o perioada activitatea noastra sexuala era zero. Prefera sa stea in alta camera sa se masturbeze. STIU ca am fost o proasta dar asta e... Copila fara experienta. Eram suparata pe el 2 zile apoi cu doar cateva cuvinte reusea sa ma faca sa uit complet tot.
Acum 2 sapt am gasit o conversatie dintre el si fosta lui iubita de dinaintea mea... In care el ii spunea ca cei 5 ani au fost un chin pt el..ca din cauza ei bea ca nu a existat seara sa nu se gandeasca la ea si alte lucruri foarte dureroase pt mine. Eu banuiam tot timpul acest lucru dar nu vroiam sa cred ca este adevarat. A fost un soc mare pt mine oricum. Pe langa comportamentul lui extrem de urat fata de mine sa aflu si acest lucru.. Dar probabil asa se explica faptele lui.
Acum va da-ti seama ce incredere am eu in viata in iubire.. 5 ani degeaba. de fraiera ce am fost. Plus ca era foarte gelos posesiv mi-am pierdut anii de liceu, de studentie. Nu m-am distrat cum trebuia ca nu ma lasa. Cred ca tot ce simtea pt ea aplica cu mine.
Nu plang nu sunt disperata desi au trecut 2 saptamani inca nu realizez cum exista asa persoane. Insa dau o lupta interioare cu mine. Sunt ingrozita de tot ce inseamna iubire. Acum cand voi intalnii un baiat care are foste iubiri imi va fi clar plus multe alte lucruri care ma vor afecta pe viitor...
Aceasta e povestea mea in mare...Am dat mult si am primit nimic. Macar daca stiam ca m-a iubit vreodata... Si a incetat in timp. Ori ca e alta fata la mijloc dar nu asa sa se intoarca in trecut.
Multumesc celor care au citit povestea mea si celora care imi vor da un sfat!



Offff astea sunt framantarile specifice varstei si stai sa vezi ca asta nu a fost dragostea aia adevarata , nebuna de iti vine sa mori stai asa ca nu ai vazut nimic. Tu acum regreti ca ai pierdut timpul cu un MARE DOBITOC care nua avut sufiecient SANGE IN INSTALATIE sa iti spuna verde in fatza, el a preferat sa se complaca. Buey ce mor pe genul asta d ebarbati le-as taia-o si le-as arunca-o bucatale ASTIA NU SE NUMESC BARBATI SUNT DOAR NISTE CARPE CU CARE PORI ORICAND SA STERGI PE JOS.
In concluzie, nu ai pierdut nimic bine ca nu ai ajuns , doamne fereste sa te casatoresti cu el ca era muuult mai grav.
Esti foarte tanara, ai o viata intreaga inainte, iar din aceasta experienta invatza, din propriile greseli invatam, nu uita asta.
no_identify
Postat pe 23 August 2011 21:11
Freya__
Postat pe 23 August 2011 21:46
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-08-23 20:45:01
De la: Eda, la data 2011-08-22 16:39:16In primul rand, ar trebui sa mai inveti putina gramatica (vezi cum ai scris "preacuvioaso").
In al doilea rand, ortodoxismul nu este de acord cu sexul intre 2 persoane necununate,asa ceva se numeste preacurvie, nu iubire...dar tu n-ai cum sa-ntelegi toate astea ca probabil faci parte din vreo secta...infecta.
In al treilea rand,n-am aruncat cu piatra in ea ci chiar am sfatuit-o sa mearga la biserica...dar, intr-adevar, pentru unii asta e o povara...ca o piatra de moara.





asa.... cuvioaso prea.....ca sa nu mai fac greseala" fatala "......in toate cele trei randuri ale tale .......... ce parere au preotii care reguleaza bietii copii si tineri.....???


Facushi ochi, ratzushco?!... hmmm... Pai, sa-tzi raspund eu, pana vine Eda. Asha cum sunt ratze intre ratze , tot asha sunt shi preotzi intre preotzi. Unii cu har, altzii fara har. Dar tu de unde sa shtii?! I-ai tras cu Creatorul , de ne venea sa shi plangem shi cu cei 3 fii ai lui Adam facutzi cu Eva ,care, de fapt au fost doi (Cain shi Abel shi s-au mai shi omorat intre ei), dar nu te-ai intrebat niciodata mai departe cum s-au inmultzit...?! Ca,indiferent catzi copii au mai facut apoi ,tot intre ei s-au imperecheat, tot incest a fost... Dar sa continuam... Ce-ai,ratzo, cu preotzii?! Trebuie sa faci ce zice popa,nu ce face popa, asta-i clar!!! Sau eshti vreo enoriasha dezamagita de cum tzi-a "pus-o" parintele?! Lamureshte-ne shi pe noi, dar de preferat in alt topic.
carcotasha
Postat pe 24 August 2011 00:51
De la: carcotasha, la data 2011-08-24 00:51:14
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-08-23 20:45:01
De la: Eda, la data 2011-08-22 16:39:16In primul rand, ar trebui sa mai inveti putina gramatica (vezi cum ai scris "preacuvioaso").
In al doilea rand, ortodoxismul nu este de acord cu sexul intre 2 persoane necununate,asa ceva se numeste preacurvie, nu iubire...dar tu n-ai cum sa-ntelegi toate astea ca probabil faci parte din vreo secta...infecta.
In al treilea rand,n-am aruncat cu piatra in ea ci chiar am sfatuit-o sa mearga la biserica...dar, intr-adevar, pentru unii asta e o povara...ca o piatra de moara.





asa.... cuvioaso prea.....ca sa nu mai fac greseala" fatala "......in toate cele trei randuri ale tale .......... ce parere au preotii care reguleaza bietii copii si tineri.....???


Facushi ochi, ratzushco?!... hmmm... Pai, sa-tzi raspund eu, pana vine Eda. Asha cum sunt ratze intre ratze , tot asha sunt shi preotzi intre preotzi. Unii cu har, altzii fara har. Dar tu de unde sa shtii?! I-ai tras cu Creatorul , de ne venea sa shi plangem shi cu cei 3 fii ai lui Adam facutzi cu Eva ,care, de fapt au fost doi (Cain shi Abel shi s-au mai shi omorat intre ei), dar nu te-ai intrebat niciodata mai departe cum s-au inmultzit...?! Ca,indiferent catzi copii au mai facut apoi ,tot intre ei s-au imperecheat, tot incest a fost... Dar sa continuam... Ce-ai,ratzo, cu preotzii?! Trebuie sa faci ce zice popa,nu ce face popa, asta-i clar!!! Sau eshti vreo enoriasha dezamagita de cum tzi-a "pus-o" parintele?! Lamureshte-ne shi pe noi, dar de preferat in alt topic. [/



mi-am dat repede seama ca ma bag in discutie cu nestiutori.de aceea iti voi raspunde pt ultima oara,comentand cu tine si cu cea pe care ai sustinut-o despre cele scrise de tine ma sus.si nu o voi lungi ca nu voi ca sa stresez.putin imi pasa de de povestea descrisa de tine mai sus.putin imi pasa ca nu sti cati copii au avut Adam si Eva.putin imi pasa ca din cei trei copii unul a fost omorat.putin imi pasa ca nu ai citit si partea in care intrebam dar cei 3 baieti,ramasi in final doi cum s-au reprodus ...intre ei sau cu mama lor.......adica dupa tine incestu leste permis,homosesxualitatea este permisa ....dar daca prea te culci cu barbatii cum ii zice popa (preacurvie).......nu este permis...trebuie sa ne rugam sa ne prea culcam cu barbatii......inainte sau dupa....la tata popa...?...as fi putut sa pastrez un comentariu decent daca tu nu iti puneai mainile sub tzate sa le mai ridici o tzara si daca nu aveai un asemenea vocabular de ulitza...cu poalele-n brau.si ca sa conchid in ritmul tau......da geambas-o....sunt tanara si frumoasa si patimasa foc ...nu o'enoriasa dezamagita"prcum speri mata ....si....nu-mi stric eu floaricica mea prea fina pe litra tarcovnicului .....stuchite-ar de toparlanca ce te musca cainii de fund .
ratuscaceaurata
Postat pe 24 August 2011 06:05
totusi...5 ani; nu vreau sa judec, dar, ca perioada de timp, e cam mult, ca sa iti dai seama ca nu ai ce cauta langa un asemenea tip;
e clar ca are niste probleme,iar tu le-ai asimilat;
nici nu cred ca mai era vb de iubire, de mult timp, era doar obisnuinta de a fi cu el;
nu e usor, dar, "boala lunga,moarte sigura" - trebuie sa spui gata si sa il scoti din minte;prea multe framantari despre cum a fost, ce ti-a facut,nu iti fac decat rau, oricum lucrurile nu se vor schimba in ceea ce priveste relatia voastra, asa ca, e un capitol incheiat.
lena7
Postat pe 24 August 2011 09:22
la 22 de ani zburda fata,nu sta langa un nimeni.
cauta un baiat care te merita,iubirea inseamna respect unul fata de celalalt.
niciodata nu vei mai avea 22 de ani si langa specimenul asta iti ve3 pierde respectul de sine,respecta-te pe tine si lasa-l,lumea este plina de baieti.
bafta,
carmenere
Postat pe 24 August 2011 17:00
De la: carmenere, la data 2011-08-24 17:00:48niciodata nu vei mai avea 22 de ani ,


Ce drept, e drept...
nathalie
Postat pe 24 August 2011 19:50
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-08-24 06:05:38
De la: carcotasha, la data 2011-08-24 00:51:14
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-08-23 20:45:01
De la: Eda, la data 2011-08-22 16:39:16In primul rand, ar trebui sa mai inveti putina gramatica (vezi cum ai scris "preacuvioaso").
In al doilea rand, ortodoxismul nu este de acord cu sexul intre 2 persoane necununate,asa ceva se numeste preacurvie, nu iubire...dar tu n-ai cum sa-ntelegi toate astea ca probabil faci parte din vreo secta...infecta.
In al treilea rand,n-am aruncat cu piatra in ea ci chiar am sfatuit-o sa mearga la biserica...dar, intr-adevar, pentru unii asta e o povara...ca o piatra de moara.





asa.... cuvioaso prea.....ca sa nu mai fac greseala" fatala "......in toate cele trei randuri ale tale .......... ce parere au preotii care reguleaza bietii copii si tineri.....???


Facushi ochi, ratzushco?!... hmmm... Pai, sa-tzi raspund eu, pana vine Eda. Asha cum sunt ratze intre ratze , tot asha sunt shi preotzi intre preotzi. Unii cu har, altzii fara har. Dar tu de unde sa shtii?! I-ai tras cu Creatorul , de ne venea sa shi plangem shi cu cei 3 fii ai lui Adam facutzi cu Eva ,care, de fapt au fost doi (Cain shi Abel shi s-au mai shi omorat intre ei), dar nu te-ai intrebat niciodata mai departe cum s-au inmultzit...?! Ca,indiferent catzi copii au mai facut apoi ,tot intre ei s-au imperecheat, tot incest a fost... Dar sa continuam... Ce-ai,ratzo, cu preotzii?! Trebuie sa faci ce zice popa,nu ce face popa, asta-i clar!!! Sau eshti vreo enoriasha dezamagita de cum tzi-a "pus-o" parintele?! Lamureshte-ne shi pe noi, dar de preferat in alt topic. [/



mi-am dat repede seama ca ma bag in discutie cu nestiutori.de aceea iti voi raspunde pt ultima oara,comentand cu tine si cu cea pe care ai sustinut-o despre cele scrise de tine ma sus.si nu o voi lungi ca nu voi ca sa stresez.putin imi pasa de de povestea descrisa de tine mai sus.putin imi pasa ca nu sti cati copii au avut Adam si Eva.putin imi pasa ca din cei trei copii unul a fost omorat.putin imi pasa ca nu ai citit si partea in care intrebam dar cei 3 baieti,ramasi in final doi cum s-au reprodus ...intre ei sau cu mama lor.......adica dupa tine incestu leste permis,homosesxualitatea este permisa ....dar daca prea te culci cu barbatii cum ii zice popa (preacurvie).......nu este permis...trebuie sa ne rugam sa ne prea culcam cu barbatii......inainte sau dupa....la tata popa...?...as fi putut sa pastrez un comentariu decent daca tu nu iti puneai mainile sub tzate sa le mai ridici o tzara si daca nu aveai un asemenea vocabular de ulitza...cu poalele-n brau.si ca sa conchid in ritmul tau......da geambas-o....sunt tanara si frumoasa si patimasa foc ...nu o'enoriasa dezamagita"prcum speri mata ....si....nu-mi stric eu floaricica mea prea fina pe litra tarcovnicului .....stuchite-ar de toparlanca ce te musca cainii de fund .


Shi uite-asha, ca-ntr-o poveste care incepe cu "a fost odata ca niciodata" shi se sfarsheshte cu happy end, am determinat ratzushca sa-shi arate adevarata ei fatza (de ratza...uratzica dar, zice ea, de fapt frumushica foc ). Mai ramane sa-shi puna poalele-n cap shi sa ne arate shi "floaricica" (asha shi-o alinta ea pe cea care ii confera caracterul de tanara, frumoasa shi patimasha foc )... Abia acum ne este noua foarte clar de ce pleda ea pentru futere la 17 ani shi shtersul la fund cu filele manualelor shcolare. Salutari mamei tale, ratzushco! Cred ca i-ai adus numai bucurii! Ptiu,ptiu! Am scuipat repede-n san sa nu se ia
carcotasha
Postat pe 24 August 2011 20:05
De la: nathalie, la data 2011-08-24 19:50:44
De la: carmenere, la data 2011-08-24 17:00:48niciodata nu vei mai avea 22 de ani ,


Ce drept, e drept...


Dar 17 ?!
carcotasha
Postat pe 24 August 2011 20:07

dor72_
Postat pe 24 August 2011 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clocotesc de o iubire bolnava 49 De la: SAL 27 Decembrie 2011 17:07
ajutatima sa mil scot din minte 21 De la: eu_geminy 3 Decembrie 2011 22:25
eu leoaica el balanta= s-a terminat 5 De la: mrl_pascu 29 Aprilie 2012 17:20
vreau sa ma impac cu fostul... 306 De la: sora_ilsi 12 Februarie 2010 01:18
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
Setari Cookie-uri