sunt atat de singura

MA NUMESC MARIANA SI AM 42 DE ANI.AM FOST CASATORITA 21 DE ANI SI ACUM SUNT SINGURA SI PARASITA.DIN TOAMNA TRECUTA SOTUL MEU (FOSTUL SOT PT CA INTNTRE TIMP A SI DIVORTAT)A INCEPUT SA PLECE DIN CE IN CE MAI DES DE ACASA SPUNANDU-MI CA DIN CAUZA SERVICIULUI.SARBATORILE DE IARNA LE-AM PETRECUT ABSOLUT SINGURA SI FARA COPII(AM 2 COPII DE 21 RESPECTIV 16 ANI)AM PRIMIT IMEDIAT DUPA CRACIUN ACTELE DE DIVORT SI AM CREZUT CA INEBUNESC.STIAM CA AVEM PROBLEME IN SPECIAL FINANCIARE SI AU FOST DISCUTII DAR CREDEAM CA TOATE FAMILIILE TREC PRIN ASTA.STIAM CA MA IUBESTE CEL PUTIN ASA SPUNEA(NE-AM CASATORIT DE TINERI EL AVEA 21 SI EU 20 SI ERA PRIMUL MEU PRIETEN)SI EU IL IUBEAM NU AVEAM OCHI DECAT PT EL DAR POATE NU AM STIUT SA-I ARAT.S-A MAI INTORS ACASA DE 2 ORI SI AM VORBIT SI AM CREZUT CA O SA NE REZOLVAM PROBLEMELE ,MI-A SPUS CA O SA RENUNTE LA DIVORT.NU AM PRIMIT DECAT O SINGURA CITATIE SI BANUIESC CA A VORBIT CU BAIATUL SA IA HARTIILE DIN CASUTA POSTALA CA SA NU LE GASESC SI SA MA SUPAR PT CA STIA CAT RAU IMI FACE.NU VORBEA CU MINE LA TELEFON DECAT FOARTE RAR SI NUMAI CAND VROIA EL SA MA SUNE.LUNA TRECUTA MI-A SPUS IN SFARSIT CA SUNTEM DIVORTATI DIN MAI SI CA EL ESTE UN OM LIBER SI EU LA FEL.S-A PRABUSIT TOATA LUMEA MEA.AM CREZUT CA INEBUNESC,AM VRUT SA MA OMOR,SUNT UN OM DISTRUS ,NU MAI AM NICI O SPERANTA ,NICIUN VIITOR,NU STIU CE SA FAC.COPIII SUNT ALATURI DE MINE DAR MA SIMT ATAT DE SINGURA ,NU AM NICIUN PRIETEN ,NICIODATA NU AM AVUT ,EU SUNT UN OM FOARTE TIMID,ASA AM FOST INTODEAUNA,SINGURII MEI PRIETENI AU FOST CARTILE.DE LA EL MI-A RAMAS NUMELE ,BAIATUL PENTRU CA ESTE INCA MINOR,CASA IN CARE INCA STAU SI CARE ESTE MOSTENITA DE EL O PARTE DIN PARTEA TATALUI SAU SI CEALALTA PARTE ESTE A MAMEI LUI.SI MAI AM AMINTIRILE SI FOTOGRAFIILE.ASTA-I TOATA VIATA MEA DUPA 21 DE ANI.CUM SA AM PUTEREA SA MERG MAI DEPARTE CHIAR DE DRAGUL COPIILOR?AM ATATA NEVOIE DE EL SI EL NU MAI VREA SA STIE DE MINE
garbo197954
Postat pe 7 August 2011 09:18
954, ti-ai construit toata existenta in jurul lui...de aceea ii simti acum acut lipsa si crezi ca lumea se prabuseste fara el...
ia mai muta tu putin gandul de la Zeus, intoarce-te pe Pamant si descopera muritorii...viata este atat de frumoasa, incat, vei fi uimita....copiii tai au nevoie de o mama pe care sa se poata baza, nu una de care sa aiba grija...arata-le ca ii iubesti si ca dai sens vietii tale prin ei...nu este normal, nu este firesc sa fie ei cei care te incurajeaza, tu trebuie sa ii iubesti si sa ii sprijini...
apoi, uita-te putin in jur, deschide-ti mintea, si vei vedea, cu stupoare ca intotdeauna ai avut prieteni, dar care nu au indraznit sa iti "violeze" universul....
bucura-te de copiii tai si de cei din jurul tau, asa cum trebuia sa o faci de la inceput....
daca el murea? ce faceai? ia priveste putin lucrurile mai din afara si vezi ca sunt o mie de motive pentru care sa te bucuri...
ia-ti inima in dinti si fii mai curajoasa...timiditatea este doar un refugiu al tau...orice se poate trata...forta este doar la tine...
dor72
Postat pe 7 August 2011 10:10
954, nu cred ca telul casatoriei tale cu marele EL a fost gatitul si cresterea copiilor. Personalitatea si libertatea ta nu cred ca le-ai lasat la usa Starii Civile. Deci, gandeste-te la tine si apoi la ceilalti, cred ca nu-i prea tarziu.
AURA__
Postat pe 7 August 2011 11:33

adica... te-a divortat si nici macar nu ti-a spus? Ce tare....
Si dupa asta jelesti tu?!?!
quasaria
Postat pe 7 August 2011 11:46
nu vreau sa fiu rea, nu vreau sa fiu rea ... dar

esti atat de singura pe cat ai fost cam tot timpul. acum s-a oficializat .
Mielutza
Postat pe 7 August 2011 12:31
UN SUT IN FUND ESTE UN PAS INAINTE. CAPUL SUS SI CURAJ! Ai grija de tine, aranjaza-te,machiaza-te,coafeaza-te,nu-ti plange de mila!
MARY__FIL
Postat pe 7 August 2011 20:57
draga Mariana eu sant mai singura decat tine am venit intr-o tara staina dupe barbatu care il iubeam nu ma parasit dar ma aflu intr-o relatie singura nu mai imi da atentie si se disteaza cu familia si prieteni lui am decis sa il parasesc si sa imi caut pe altcineva care sa imi daruiasca iubirea de care am atita nevoie am un serviciu si o sa ma mut curand de la el am virsta ta am si eu un copil care nu e linga mine este intr-o alta tara asa ca tu chiar nu esti singura ai copii cu tine si nici eu nu am prieteni aici tu ai mai mult decat mine credema fi tare si treci peste asta viata nu se termina aici sant sigura ca vei fi fericita numai daca iti doresti are sa vina incearca sa iti faci prieteni sa poti iesi din casa si cuiva care sa poti sa iti deschizi sufletul ,asi vrea sa mai vorbim dar nu prea stiu cum sa iti las adresa mea de email aici .numai bine iti doresc
garbo080417
Postat pe 9 August 2011 22:48
mai 954,asa cum spune dor72,tu ti-ai construit existenta in jurul lui, fiind dependenta practic de prezenta lui. si eu trec printr-o perioada depresiva si asta numai din vina mea, dar incerc sa depasesc momentul si sa revin cu picioarele pe pamant. incearca sa-ti gasesti activitati noi, sa ai mai multa grija de tine,crede-ma ca te ajuta mult, si-ti da incredere.stii cum se spune? atunci cand ai 1000 de motive sa plangi, gandeste-te ca ai 1001 motive sa zambesti.
mistic
Postat pe 13 August 2011 16:21
victoria,
gandirea pozitiva face minuni...si viata e atat de frumoasa...trebuie doar sa inlaturi valul gros...ce iti acoperea mintea...si sa vezi cat de multe in jurul tau, pot si chiar te bucura...
dor72
Postat pe 13 August 2011 22:37
de acord 100%
Axl_22
Postat pe 13 August 2011 22:43
merci...in sfarsit, ma aproba si pe mine cineva....
noroc ca e gol pe garbo...
ca in rest...
dor72
Postat pe 13 August 2011 22:52
De regula marile caractere devin si mari victime...Nu mai stiu cine a spus-o,nu e important decat ca asa decurg lucrurile in relatiile dintre oameni.Se stie ca intr-un cuplu unul da mai mult iar celalalt primeste mai mult,asa s-a intamplat si in cazul tau,dar sa stii ca nu esti singura care ai patit-o,sunt multi in situatia ta,si desi ai 2 copii(sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei sanatosi si de reusitele lor)trebuie sa privesti si partea plina a paharului :ai doar 42 de ani!!Asta este un avantaj urias si te sfatuiesc sa profiti de el pe deplin! Ai timp sa cunosti pe altcineva si nu il irosi doar pentru a jeli un om care nu te-a meritat,a avut un caracter murdar sa faca asta sa plece si de langa copiii lui si de langa femeia pentru care el era totul,si toate astea sunt sigur numai pt ca cea pentru ca s-a dorit liber il satisfacea in dormitor...Popular se spune ca si-a pierdut capul pt un kur de femeie.Incearca sa te ridici,numai tu poti face asta,daca simti ca depresiile sunt prea mari te sfatuiesc sa incerci sa mergi la un consilier(un psiholog)pentru ca depresiile mari neluate in seama duc la atacuri de panica si asta e mai rau.Am trecut si eu prin ce ai trecut tu dupa 25 de ani de casatorie,cu multe dureri,si am ajuns din depresii la atacul de panica dar am avut sansa sa merg la cineva care m-a ajutat sa trec peste acele momente teribil de dureroase,sunt inca singur,dar cel putin am reusit sa nu mai "cad pe dinauntru"care e cel mai grav si mai rau dintre rele.Sunt alaturi de tine si iti doresc multa tarie si curaj,stiu prin ce treci dar iti spun ca SE POATE!Nu uita ca esti avantajos de tanara!SI nu sta pe ganduri sa socializezi,fara insa a te grabi sa "arunci cu capul inainte"pentru primul venit inainte sa-l cunosti BINE,caci altfel sari din lac in put.
Gabriel1960
Postat pe 14 August 2011 08:58
Problema ta este ca esti singura. Dar aceasta problema deschide si o oportunitate, LIBERTATEA. Si, din moment ce esti libera iti poti cauta fericirea alaturi de altcineva.

Eu am trecut prin ceea ce treci tu acum. Am divortat de fosta mea sotie ( la initiativa mea) fara sa am alta relatie, asa incat am ramas singur de tot, pentru ca nu aveam nici copii.

Viata insa mi-a aratat ca exista si alte femei pe lume si nu e nici o nenorocire sa fii singur si fara obligatii.

E chiar mai bine, pentru ca, asa cum ti-am mai spus, situatia asta deschide o multime de oportunitati.

Acum, dupa 5 ani de la divort, pot spune ca imi este mult mai bine decat imi era cu sotia mea in ultima perioada si nu mi-as da libertatea pe o noua casnicie.

Crede-ma, timpul iti va arata ca singuratatea inseamna LIBERTATE si este mult mai bine sa fii libera decat sa ai o casnicie nereusita.

Toate cele bune !
Berlogea
Postat pe 14 August 2011 09:08
"De regula marile caractere devin si mari victime..."
Axl_22
Postat pe 14 August 2011 09:17
Vine o vreme cnd primim rspunsul sau rasplata acțiunilor noastre.ntotdeauna sau aproape ne ntrebm prea trziu:de ce s-a ajuns aici?Fie ca suntem femei sau brbați alegem singuri dup cstorie ct sa ne implicam . TU poate ai vrut sa dai tot ce stiai sau simteai ca poți.Nu te-ai gndit ca cellalt nu simte la fel.Asa se face ca dup ani ,ce astepti sa primesti nu apare.Undeva sau cndva ,poate ca ai mai primit semnale ca relația nu duce unde doreai tu,dar poate ai sperat sa nu se ntmple.Deși ,bine spun mulți pe aici,viața e frumoasa ,nu nvțm cum sa ne bucurm de ea dect mai trziu cnd spunem ca apar probleme.Viața ne pune deseori in fata unui fapt mplinit cnd noi ne facem ca nu vedem de multe ori.Si eu am divortat,nu e ușor deloc sa constati ca puteai trai altfel dar nu ai fcut-o.Mi se prea ca am trit degeaba atatia ani,deși am un copil,credeam ca nu contez pt nimeni si multe care ți vin in minte ....mi iubesc copilul ,dar am nvțat ca eu contez pentru mine.Ca el,copilul va putea sa nțeleag cei in jurul lui si dac eu sunt bine.M descopar pe mine asa cum nu o fceam.E bine sa gandesti ca poți sa traiesti fr sa depinzi de ceva sau cineva.Bine deasemeni este sa nu vb de ru tatal in fata copiilor.Este si va rmne tatal lor.Relația voastra s-a sfrșit,att. Citim preri si facem ce simtim ca ni se potriveste.Suntem unici,asa spune copilul meu.Sntate si intelepciune!
mariab
Postat pe 14 August 2011 16:31
la 42 de ani inca sante/ti tanara ...merge/ti si schimbati/va lookul ,cumparati/va ceva nou,la moda si fiti cu zambetul pe buze nu se merita sa suferiti pt cineva care nu v/a apreciat suficient si ve/ti vedea ca inca atrage/ti priviri ....toate cele bune
roxsy
Postat pe 14 August 2011 22:00
sunt singurel...
printre copaci...
bing-bang...
bing-bang ...

mai departe nu mai stiu ...
dar o sa-l intreb pe huidu ...
ca si el a fost singurel printre copaci ...
si mai ales dupa bing-bang ... trebuie sa stie si continuarea!
alfheim
Postat pe 15 August 2011 00:34
era sa ma balbai ...
eh ...
singuratatea este cand vrei sa fie...! cand nu vrei ... gasesti cu ce sa umplii timpul, in asa fel incat sa n-o resimtzi!
si nici varsta, nici amintirile nu ne pot lega cu lanturile singuratatii!
parerea mea.... care sunt!
alfheim
Postat pe 15 August 2011 00:34
si in tot timpul asta tu ai respirat prin el, ai trait prin el, ai visat prin el?
tu?
unde esti in toata povestea asta?
tu?
traieste de acum incolo
garbo206643
Postat pe 15 August 2011 09:43
Draga mea
Citindu-ti "SOS'-ul ....iarta-ma dar nu mi-ai stors nici o lacrima....si sa te pun in context,sunt si eu femeie chiar una "veritabila"(nu feminista ci feminina la 48 ani)care sta pe "baricadele" vietii fara relaxare ....si cand se relaxeaza are disponibilitatea de a se dedica celor dragi.Tu singura ti-ai dat raspunsurile la acest esec care poate nu este primul si nici ultimul insa egoismul si egocentrismul care iti domina continuturile,si alegi si acum calea cea mai "usoara"(care crezi TU)nu te lasa sa iei deciziile optime.
SI ACUM.....NU TE VOI ABORDA PRIN PRISMA MESERIEI MELE CI CA O SIMPLA PARTENERA DE DIALOG...ce crezi ce rezolvi daca ta sinucizi.....(imi pun in miscare imagistica)ce sa va alege de tine si ce lasi in urma????????????
1)daca crezi ca esti un erou te inseli....ca sa intelegi ce-ti voi spune ar trebui sa detiii o cultura vasta in "tanatologie","ezoterica"si "psihologie abisala"....(tanatologia fiind stiinta mortii)si totusi incerc sa te luminez la minte.
Tu ai impresia ca inchizi socotelile pamantene te culci frumos in bratele mortiii si - ti dormi somnul asemeni unui strungar care si-a lucrat cele 8 ore si se odihneste dupa o munca bine meritata.Dac-ai sti ca numai in viata pamanteana ai liberul arbitru (fac ce vor muschii mei).....dincolo guvreneaza alte legi ....eu personal ...si mai ales cu acest spirit neevoluat nu iti recomand sa te grabesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2)daca crezi ca viata si persoana ta numai tie iti apartine dupa ce ai nascut si doi copii...(cine te-a pus sa-i aduci pe lume?) EI IN NICI UN CAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OBSERV CA IMEDIAT AI GASIT SOLUTIA CUN SA SCAPI DE FRUMOSII TAI COPII.....DDDDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAR

unde este DRAGOSTEA TA fata de ei????????????
Daca pana acum nu ti-ai dat seama sau n-ai avut parte ...te informez ca DRAGOSTEA este:in primul rand iubirea si securizarea celor dragi(simbolistica si trairea celui mai frumos sentiment) LA SANUL TAU si al barbatului si a copiilor tai,investitie(ANGAJAMENT,EFORT,SACRIFICII),MULTA IMPLICARE .....PROBABIL vom avea niste probleme cu semantica...ce cred eu despre implicare si ce inseamna pentru tine implicare....ma astept....insa tot ce am scris eu pana acum este de fapt un set de solicitari la care femeia trebuie sa stie sa raspunda deoarece este creata pentru asa ceva .
3)Pentru linistirea mea fa-ti te rog un "mea culpa" si gandeste-te cum sa-ti repari greselile...ai nevoie de ajutor...cere si vei primi....NU MAI LENEVII !..vreau sa vad aportul tau si angajamentul tau fata de familia ta si nu in ultimul rand fata de tine sa - ti schimbi DESTINUL si daca vrei sa stii ...intentionat nu am pomenit de bani (nu ca nu ar fi un instrument important )de supravietuire ci pentru ca insasi organizarea si sustinerea climatului pozitiv si placut depinde de continuturile tale (inteligenta,deschidere,caracter frumos si pasnic,feminitate,dragalasenie)de celelalte 'PRACTICI "nici nu mai pomennesc ....
Cu mult respect E.
esmeralda_63
Postat pe 15 August 2011 10:22
hai, bre, ca-i cioaca, nu exista asa ceva.
Freya__
Postat pe 15 August 2011 10:27
mai rar asa ceva... stie tot satu', chiar stie si barbatu'...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 15 August 2011 10:32
De la: Berlogea, la data 2011-08-14 09:08:33Problema ta este ca esti singura. Dar aceasta problema deschide si o oportunitate, LIBERTATEA. Si, din moment ce esti libera iti poti cauta fericirea alaturi de altcineva.

Eu am trecut prin ceea ce treci tu acum. Am divortat de fosta mea sotie ( la initiativa mea) fara sa am alta relatie, asa incat am ramas singur de tot, pentru ca nu aveam nici copii.

Viata insa mi-a aratat ca exista si alte femei pe lume si nu e nici o nenorocire sa fii singur si fara obligatii.

E chiar mai bine, pentru ca, asa cum ti-am mai spus, situatia asta deschide o multime de oportunitati.

Acum, dupa 5 ani de la divort, pot spune ca imi este mult mai bine decat imi era cu sotia mea in ultima perioada si nu mi-as da libertatea pe o noua casnicie.

Crede-ma, timpul iti va arata ca singuratatea inseamna LIBERTATE si este mult mai bine sa fii libera decat sa ai o casnicie nereusita.

Toate cele bune !

Sa stii ca acest baiat are multa dreptate! Am uitat sa-ti spun ca si eu dupa divort,cu toata suferinta indurata,am realizat ca acasa eram FOARTE LINISTIT!! Nu ma mai certam cu nimeni,nu mai ma forta sa mergem nu stiu unde,sau la Carrefour(unde mai si casapeam o multime de bani aiurea...sunt niste si avantaje indiscutabile,iar daca chiar te adaptezi la ele ai sa ajungi si la concluzia dl.ui Berlogea ca a fi liber itida uneori satisfactiichiar mai mari decat daca esti "angajat"intr-o relatie fata de care ai si raspundere si de ce sa nu recunoastem multa bataie de cap nu de putine ori! Nu este chiar asa de rau ca esti singur,mai este si destul bine in asta,nu-i adevarat ca este sfarsitul lumii asa cum majoritatea ce sunt marcati de un divort considera!
Gabriel1960
Postat pe 15 August 2011 19:36
hai, ca daca venisi pe garbo, nu mai esti singura...si daca te mai lamentezi, o iei si pe coaja!
sora_ilsi
Postat pe 15 August 2011 19:43
daca vrei sa-ti de urit scrie-mi pe email : :
mihai1967
Postat pe 17 August 2011 08:46
mihaita... da' de ce crezi ca vrea sa-i tina cineva de urat? eu cred ca-si doreste pe cineva care sa-i tina de frumos!

ce baiat saritor esti...! oare ce s-ar face lumea asta fara tine..? da' mai poti? mai ai loc in agenda? consolatorule tu care esti consolator...
alfheim
Postat pe 17 August 2011 09:20
Apai, da; daca e vorba de tinut de frumos, ma inscriu si eu ! ca frumos is, nu prea-s modest dar in ultimul timp, modestia nu mai e o virtute.
Hai sa ne unim singuratatile!
SAL
Postat pe 17 August 2011 09:58
Mariana, te inseli, nu ai nevoie de el. Ai nevoie sa deschizi ochii si sa privesti in jur. Si asta nu o face in biblioteca, ai privit luma destul prin ochii altora! Iesi afara, in parc, in fata blocului, pe strada si deschide-i larg. O sa vezi ca nu poti trai prin prisma cuiva anume. Viata ta e doar a ta. Ai 42 de ani, esti in floarea varstei pot spune si crede-ma, as vrea sa mai am varsta ta. Poti muta muntii din loc daca vrei. Vezi tu, cartile sunt bune sa le citesti, sa te bucuri de poveste si sa le pui la loc pe raft, nu sa traiesti prin ele. Eu cred ca in 21 de ani de casnicie tu nu ti-ai dat seama ca langa tine nu era omul pe care il visai tu. Nici acum nu este omul pe care sa-l vrei langa tine. Te agati de el doar pentru ca nu suporti gandul ca te-a parasit? Ei si? Are balta peste, cum spunea bunica mea, Dumnezeu s-o ierte. Uita-te in oglinda. Daca nu-ti place ce vezi imbunatateste. Ia-ti geanta pe umar si iesi pe o banca in parc, fa ceva de una singura, pana cand vei gasi prieteni care sa te ajute sa pasesti mai departe. Daca esti un pic mai indrazneata nu se supara nimeni, crede-ma. Nu trebuie sa gasesti neaparat un alt barbat, ci sa ai suficient de multa incredere in tine, astfel incat fostul tau sot sa regrete ce a pierdut. O sa vezi ca atunci nu o sa-l mai vezi tu.
Nu stiu ce-i cu voi, fetelor! Mai am o amica, aproape in aceeasi situatie. El a plecat de 5 ani, sta cu alta, i-a spus in fata ca nu o mai vrea, ca nu il face fericit, o jigneste si ea se intoarce ca un caine batut tot catre el. Ca in fata lui Dumnezeu e tot sotul ei! Oare??? Credeti voi ca Dumnezeu va tine legate de oameni care nu va vor si ca viata voastra se termina cu ei? Pai ei v-au nascut? Credeti ca parintii vostrii de asta v-au adus pe lume?
Hai mai, fi serioasa! Toti ne nastem cu un scop, dar cu un scop divin, nu sa ne legam ca raia de pielea unui singur om.
Lidiaolteanu
Postat pe 17 August 2011 16:15
ai tinerete si sanatate,esti bogata.
daca te schimbi,va regreta ca te-a pierdut.
dar va fi tarziu,pentru ca tu vei fi deja fericita cu altul.
sunt necesare niste schimbari,in gandirea si viata ta.
viata ta si preocuparea ta,sa fie persoana ta,si copii tai.
aranjeaza-te,ca sa te simti bine,introdu gimnastica zilnica,ca sa iti mentii corpul tanar,
cumpara haine sexy.
fa schimbari peste tot.
cere ajutorul unei vecine,sau cunostinte,sa te insoteasca la cumparaturile astea.
poate castigi si vreo prietena.
invinge-ti timiditatea,e posil,
vei descoperi ca viata ta poate fi frumoasa.
d
daniilia
Postat pe 18 August 2011 21:37
o surpriza ft neplacuta ar fi in viata oricarui om aceasta intamplare,sunt multe cauzele care au dus la un sfarsit de acest gen,eu in locul tau nu stiu daca mi-as mai reprosa ceva,nu pt ca nu as fi avut vina,ci doar pt faptul ca nu as mai dori sa pierd timp sa ma mai inculp,sa ma gasesc greseli si vina etc..asta e,ceva imi spune ca invartindu-te in jurul lui,nu ai avut grija nici macar de tine,poate ca gresesc dar poate ca te-ai complacut intr-o femeie prea simpla si prea neineteresata sa fii mereu in interesul lui,oricum nu e simplu in ziua de azi sa mai fi pe placul sotului dupa 20 de ani de casnicie stiind ca in jur fetele tinere cauta sa acapareze orice barbat cu ceva banuti pe care sa.l inmhate pt o anumita perioada de timp,sa lasam vina cui si de ce la o parte si sa ne ocupam de noi..doar de noi,nu uita ca orice decizie a ta va implica si scumpii tai copii vrand nevrand..dar sa lasam ce ar fi bine pt ei..chiar viata sau moartea ..sa vedem ce ar fi bine pt tine,,gata cu sacrificiile pt altii..copii tai sunt mari ,tu ai o varsta ft frumoasa si ai nevoie sa te gandesti ft mult la tine,daca ai fi o femeie ft tanara ar fi mai complicat ..ia uite si tu..cate femei la varsta ta se sinucid din cauza unui barbat si cate fete de 16 ani se arunca in cap cine stie de unde pt ca le lipseste minmtea ,judecata,etc..la tine nu se pune in discutie,,eu in locul tau as incepe de la zeroooo..adica incep cu oglinda ..nu sa atrag alti barbati..nu sa demonstrez ceva ex sotului mei..ci as face schimbari si decizii in viata mea sa-mi demonstrez doar mie ..cine sunt..cine pot sa fiu,cum sunt ..cum pot sa devin..as incepe mai putin sa-mi caut prieteni pt ca prietenii buni nu ii gasesti oriunde ..prietenii adevarati sunt ft putini..si nu cumva cautand prieteni sa intampini alte dezamagiri si deluzii..eu as incepe totul de la mine personal..as dorii o schimbare in aspectul meu..sigur fiind o femeie simpla de casa nu ai mai avut grija de tine.,..fa o frizura noua..stiind ca ai ft putini bani sigur nu ai cum sa faci schimbari extreme dar schimbari majore le poate face orice femeie la ea acasa ,,in oglinda ei si un coafor o data la 3 luni..de restul cu haine ieftine dar colorate placut ..poti face o mica schimbare..un mioc truc pe fata si si si..mult sport..as cunoaste oameni in parc..pe banca...sau la alergare prin locuri unde alearga oamenii8..mi-as lua un caine sau o pisica cu care mi-as impartii totul..as alerga cu acel caine prin parc..as merge cu el pe strada..m-as imprietenii si cu alti proprietari de caini,daca mi-as permite bani pt o sala de sport..fie ea mai ieftina ..fara cine stie ce conditii speciale..as face orice sport care sa-mi placa si mi-as face cunostinte la sala..as avea grija la alimentatie..as avea grija sa dorm mai bine cu un ceai cald sau cu o melatonina cititnd ceva frumos despre ceva ce imi place care sa-mi redea calm si [placere in patul cald pe care l-as imbraca ca un p[at din vise doar pt mine..in care sa uit toate noptile traite degeaba langa un om care bun sau rau sa terminat totul ,orice schimbare rea poate aduce si una buna depinde ce vrem sa fim si sa devenim..sincer..pe mine divortul ma facut ft ft puternica si increzatoare in mine..nu doresc nimanui aceste experiente negative..nu doresc nimanui sa cunoasca singuratatea care distruge orice lucru bun...pot sa spun ca sunt o femeie la 44 de ani care ma simt ft ft tanara si ftf ft iubita..imi traiesc viata din plin chiar daca o traiesc de pe cele mai inalte baricade..chiar daca o traiesc in flux si stress total nu uit niciodata sa am grija de mine..sa fac ceva din mine..sa modelez acst ceva care sunt eu..sa creez zi de zi ceva care sa ma faca multumita la sfarsitul serii..sportul face parte din tabieturile mele de baza..si prin care in vermi grele .in vremi de furtuna am depasit depresiile,,,singuratatea..dezamagirile..care pana la urma toti oamenii le resimt intr-un fel mai mult sau mai putin mai devreme sau mai tarziu..eu sunt sigura ca si tu poti..iti doresc succes ..nu uita ca rugaciunea..a sta de vorba cu cerul..cu entitatea .,..cu infinitul..iti va aduce multa liniste si incredere in tine..
garbo160389
Postat pe 18 August 2011 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
forum 6 De la: garbo193766 23 Iulie 2011 11:46
ce profesie v-ati alege? 55 De la: Thor_again 4 Mai 2011 14:07
oare cum as putea sa-l fac sa vb cu mine 24 De la: liaiedera 9 Aprilie 2010 19:43
Sufletul meu... 23 De la: quasaria 19 Decembrie 2011 11:10
moartea nu iarta,dar elibereaza! 464 De la: vuvuzela 9 Februarie 2011 12:26
Setari Cookie-uri