Calcata in picioare.. descurajata...cum ma ridic?

5 ani i-ai pierdut, dar macar acum sa nu mai pierzi nici un minut lanaga asemenea vietuitate
fa te respectata,
uita-te in jur sunt atatia baietii
priveste inainte, trecutul ii trecut nu prea mai avem ce sa facem
bafta , cu siguranta vei intalni si u persoana potrivita
si razbunate cu ce poti pe el daca asta te-ar face sa te simti mai bn , merita din plin
nuty87
Postat pe 20 August 2011 09:06
5 ani i-ai pierdut, dar macar acum sa nu mai pierzi nici un minut lanaga asemenea vietuitate
fa te respectata,
uita-te in jur sunt atatia baietii
priveste inainte, trecutul ii trecut nu prea mai avem ce sa facem
bafta , cu siguranta vei intalni si u persoana potrivita
si razbunate cu ce poti pe el daca asta te-ar face sa te simti mai bn , merita din plin
nuty87
Postat pe 20 August 2011 09:06
5 ani i-ai pierdut, dar macar acum sa nu mai pierzi nici un minut lanaga asemenea vietuitate
fa te respectata,
uita-te in jur sunt atatia baietii
priveste inainte, trecutul ii trecut nu prea mai avem ce sa facem
bafta , cu siguranta vei intalni si u persoana potrivita
si razbunate cu ce poti pe el daca asta te-ar face sa te simti mai bn , merita din plin
nuty87
Postat pe 20 August 2011 09:07
Lalicha, regretele reprezinta ancorarea in trecut. Gide spunea: "nimic nu impiedica fericirea asa cum o face amintirea fericirii", deci, prezentul trebuie sa fie descatusat de trecut, iar acest trecut nu trebuie sa ne prefigureze viitorul. Prin urmare, traieste cu bucurie prezentul, eliminand orice nu-i bun pentru tine si sigur mai devreme sau mai tarziu iti vei gasi calea spre fericire. Drum drept si iubire !
oktaviatdy
Postat pe 20 August 2011 09:18
Draga mea,am citit mesajul tau si am decis sa raspund .Nu este prea tarziu sa te uiti in oglinda si sa observi ca esti o fata frumoasa,ai toata tineretea in fata si mai ales ai urmat si studii universitare.Trebuie sa gandesti pozitiv si sa realizezi ca viata este frumoasa ,iar cei 5 ani ,in care ai suportat o persoana ,care nu te-a meritat au trecut si nu se vor mai intoarce...Trebuie mai intai sa te iubesti pe tine insuti,sa te apreciezi si sa fii mai pretentioasa in alegerea prietenilor.Barbatii nu merita sa le dai atentie,pt ca sar gardul si se cred net superiori,iar in realitate sunt niste ipocriti.si egoisti...nu se gandesc decat la sex...Distreaza-te cu prietene,daca ai,trateaza-l cu multa indiferenta,chiar daca inima ti se frange si nu accepta pt nimic in lume umilinta, la care te-a supus el.Uita toate clipele petrecute impreuna,pt ca timpul este acela care rezolva multe ,multe...Iti doresc tot binele din lume, Prof,David G.
ginadavid64
Postat pe 20 August 2011 10:40
intentia e buna, dar modul in care e formulat mesajul, da de dorit, dna profesor.

"Barbatii nu merita sa le dai atentie,pt ca sar gardul si se cred net superiori,iar in realitate sunt niste ipocriti.si egoisti...nu se gandesc decat la sex."

am cunoscut femei identice. asta nu e sfat, e frustrare pura.
Mary_moon
Postat pe 20 August 2011 10:49
si eu sufar ca tine dupa cineva si imi pun aceasi intrebare oare ma iubit ca sa debarasat prea repede de minedar sper ca totul va fi bine intr-un final un sut in fund e un pas inainte si timpul le va rezolva pe toate
garbo105786
Postat pe 20 August 2011 11:16
Tu nu ai gresit cu nimic draga ca te-ai indragostitt de un betiv care nu te-a respectat deloc.
El nu te-a iubit deloc,erai sacul lui de box,este un narcisist fara pereche,are probleme la "mansarda".
O sa-ti ia ceva timp sa-l uiti,5 ani este un interval de timp indelungat,dar,incetul cu incetul,o sa-l uiti,si apoi cand intimplator il vezi pe drum,o sa-ti vina sa razi cand o sa treci pe linga el si nu o sa-l bagi in seama deloc si te vei gindi in felul urmator:oare ce dracu am vazut la insignifiantul asta infect,sunt o doamna ce basca mea!
O sa treci cu fruntea sus,ca nu ai de ce sa-ti fie rusine cu tine,in primul rand respecta-te pe tine,si bine ai facut pasul,ca te-ai despartit de el,si apoi respecta numai pe cine te respecta,ceilalti trateaza-i cu indiferenta,ca doare rau.succes si capul sus,esti o fata foarte tanara care are o viata inainte,curaj!
garbo162553
Postat pe 20 August 2011 19:45
buna ma numesc vali am 24 de si am trecut si au prin asa ceva am avut o prietena am stat 2ani cu iam oferit tot ce sia dorit era tinuta ca o printesa nu facea nimic eu faceam totul sa dorit din suflet un loc de munca la banca am facut tot posibilul si am anjajato am dat bani grei pt ia sa intre la acest post si dupa acea cand sa vazut angajata dupa 2saptamani ma parasit si pentru tine un sfat de la mine e sa il uiti sa ati faci alta relatie si sa uiti si eu acum sunt singur si imi doresc sa cn o fata care sa ma iubeasca poate pentru toata viata care sa imi fie si la bine si la rau langa mine daca vrei sa te cn cu mine sunama 0731892642sau dami un meil pe adresa buzarnavali@yahoo.com sau adresa de mes buzarnavali si incearca sa ati gasesti fericirea
andvali
Postat pe 20 August 2011 19:47
buna ma numesc vali am 24 de si am trecut si au prin asa ceva am avut o prietena am stat 2ani cu iam oferit tot ce sia dorit era tinuta ca o printesa nu facea nimic eu faceam totul sa dorit din suflet un loc de munca la banca am facut tot posibilul si am anjajato am dat bani grei pt ia sa intre la acest post si dupa acea cand sa vazut angajata dupa 2saptamani ma parasit si pentru tine un sfat de la mine e sa il uiti sa ati faci alta relatie si sa uiti si eu acum sunt singur si imi doresc sa cn o fata care sa ma iubeasca poate pentru toata viata care sa imi fie si la bine si la rau langa mine daca vrei sa te cn cu mine sunama 0731892642sau dami un meil pe adresa buzarnavali@yahoo.com sau adresa de mes buzarnavali si incearca sa ati gasesti fericirea
andvali
Postat pe 20 August 2011 19:47
buna ma numesc vali am 24 de si am trecut si au prin asa ceva am avut o prietena am stat 2ani cu iam oferit tot ce sia dorit era tinuta ca o printesa nu facea nimic eu faceam totul sa dorit din suflet un loc de munca la banca am facut tot posibilul si am anjajato am dat bani grei pt ia sa intre la acest post si dupa acea cand sa vazut angajata dupa 2saptamani ma parasit si pentru tine un sfat de la mine e sa il uiti sa ati faci alta relatie si sa uiti si eu acum sunt singur si imi doresc sa cn o fata care sa ma iubeasca poate pentru toata viata care sa imi fie si la bine si la rau langa mine daca vrei sa te cn cu mine sunama 0731892642sau dami un meil pe adresa buzarnavali@yahoo.com sau adresa de mes buzarnavali si incearca sa ati gasesti fericirea
andvali
Postat pe 20 August 2011 19:47
buna ma numesc vali am 24 de si am trecut si au prin asa ceva am avut o prietena am stat 2ani cu iam oferit tot ce sia dorit era tinuta ca o printesa nu facea nimic eu faceam totul sa dorit din suflet un loc de munca la banca am facut tot posibilul si am anjajato am dat bani grei pt ia sa intre la acest post si dupa acea cand sa vazut angajata dupa 2saptamani ma parasit si pentru tine un sfat de la mine e sa il uiti sa ati faci alta relatie si sa uiti si eu acum sunt singur si imi doresc sa cn o fata care sa ma iubeasca poate pentru toata viata care sa imi fie si la bine si la rau langa mine daca vrei sa te cn cu mine sunama 0731892642sau dami un meil pe adresa buzarnavali@yahoo.com sau adresa de mes buzarnavali si incearca sa ati gasesti fericirea
andvali
Postat pe 20 August 2011 19:47
"Calcata in picioare ...descurajata..cum ma ridic?".....ca si pasarea phoenix,oricine si orice iti va spune nu te va ajuta cu nimic,invata doar sa fi puternica.Cum treci peste probleme iti spune ce fel de persoana esti....sper ca peste cateva luni,sa iti dai seama ca esti puternica
D_Emy
Postat pe 21 August 2011 02:49
Buna! ma bucur pt tine ca esti puternica, si mi-ar placea sa fiu si eu puternica atunci cand primesc cate o palma de la viatza, ma rog, eu zic sa ai incredere in tine, sa uiti tot si sa o iei de la zero, nu te ajuta la nimic sa dai vina pe tine, k ai fost o fraiera sau naiva sau ma rog, la nimic, asa a fost sa fie, ai avut de invatzat din asta, si nu o sa mai gresesti pe viitor, si 2: totul e ciclic, faci un bine o sa ti se faca un bine de catre o alta persoane care o sa faca un bine, nu tie, la o alta persoana,si tot asa pana se inchide cercul, asa k dak tu nu ai gresit si nu ti-ai batut joc..asteapta.te la bine! te-am pupat si uita tot, nu-ti pierde timpul cu asemenea mizerii de oameni, gandeste te k tu esti foarte importanta si nu merita nici makr sa ti amintesti de oamenii care fac parte din turma si care n-au nici un principiu de viatza. te-am pupat si numai bine.
P.S. contest faptul ( spunea cineva) ca cine te iubeste se poarta frumos, ei nha..nu-i adevarat.2 ani s -a purtat cineva enorm de frumos cu mine, si s-a intors la fosta,defapt cred k era cu ea dintotdeauna.ink nu mi explic comportamentul, dar ma rog, a trecut, numai bine
garbo162477
Postat pe 21 August 2011 03:31
Buna! Ma numesc Dana. Am 25 de ani. Experienta de viata am, dar inca invat. Am o familie, alcatuita din sotul si baietelul de 2 ani. Am trecut si eu prin multe incercari, dar nu as putea spune k sunt in masrura sa judec sau sa dau de fiecare data sfaturi, si nici sa afirm k stiu prin ce treci. Nu stiu prin ce treci, doar din ce ai povestit. Tu ai nevoie acum de sprijin moral, de prieteni care sa iti fie alaturi si sa iti fie mai usor sa treci peste asta. Stiu k pare imposibil, dar vei trece peste asta, te vei indragosti din nou si vei fi iubita pentru ca eu cred in legea compensatiei si nu exista bine fara rau, iubire fara ura, alb fara negru, etc. Esti PUTERNICA, chiar dak ink nu realizezi si contezi. Fiecare e unic in felul sau si u nu esti mai prejos. Mi se inchid ochii de somn si totusi nu ma opresc din scris pt k ma doare sa stiu k suferi asa mult, chiar dak nu te cunosc. Imi pare rau k ai trecut prin toate acestea. Nimeni nu merita asta, dar un lucru nu trebuie sa uiti: ai o singura sansa la viata, alege cu grija cum doresti sa o traiesti.
Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, te rog scrie-mi pe adresa mea dscumpitza@yahoo.com.
dscumpitza24
Postat pe 21 August 2011 03:49
Imi pare rau ptr tine ca ai trecut prin o asa experienta ,dar fruntea sus, nu s -au terminat baietii , timpul le rezolva pe toate .Cum te ridici ? ..cu rabdare si un pic de atentie mai mare cu cine te imprietenesti .Te asigur ca o sa treci cu bine peste acesta situatie si ca o sa fii fericita in viitor .Pacat de anii irositi !! Oricum iti vei da seama ca esti o fata puternica , in primul rand ptr.faptul ca ai reusit sa pui capat acestei situatii .Sa fii iubita .
garbo004519
Postat pe 21 August 2011 04:09
ai 22 de ani si ai viata in fata,spune nu trecutului,pleaca,du-te acasa la ai tai si continua sa-ti faci studiile,acum mmai tarziu i-ti va parrea rau.Succeess
pusy_aol
Postat pe 21 August 2011 06:18
Ai 22 de ani. Acum 5 ani aveai 17. Asa se explica ceea ce ai patit. Prea mica pentru o decizie asa de mare!
Cred ca parintii te-au sfatuit sa te mai gandesti, dar DRAGOSTEA E OARBA.
Nu dispera.
Sunt oameni care au trecut prin situatii limita si au luat-o de la capat.
Asa ca, SUS FRUNTEA, BINE CA A FOST ACUM SI NU PESTE 20 DE ANI.
garbo004094
Postat pe 21 August 2011 06:29
@816,


Si tot de la Minulescu, prima strofa din Romanta Meschina...
nathalie
Postat pe 21 August 2011 07:39
Draga mea
Nu esti prima si nici ultima care pateste astfel de chestii si doar din greseli inveti mai ales ptr viitor stii ce ai de facut numai ca un singur lucru as vrea sa iti apun si anume "ai 5 degete la o mana si nu seamana toate una cu cealalta"asa ca ai grija ce faci si cum te comporti cu urmatorul chiar daca a fost insurat si despartit ptr ca sar putea sa fi trecut si el prin astfel de probleme poate chiar mai grave si sa fie om de omenie iar tu il vei privi cu acei ochi care iti aminteste de aceasta relatie.Daca un tip este dobitoc asta nu inseamna ca toti suntem la fel plus ca si femeile ca si noi barbatii suntem diferiti prin natura noastra,unul e sincer,altul e curvar,altu betiv,altu prost etc,etc ca si voi femeile in general dar asta nu inseamna ca toti "bem din aceeasi cana"daca ma intelegi ce vreau sa spun sau cum zicea Caragiale "care v-a sa zica'.Daca vrei sa cunosti dragostea adevarata si cum se poate comporta un barbat adevarat cu o femeie te invit la mine si ai sa intelegi mult mai bine ce si cum dar de un lucru imi e frica ptr ca sar putea sa te saturi de bine si sa iti iei aere sau sa iti iei lumea in cap si vom ajunge la situatie pe care o traiesti tu in acest moment.Gandeste-te de doua ori inainte de a trece la treaba,fruntea sus si cu Dumnezeu inainte dar mai intai ar trebui sa iti socotesti prioritatile si dupa care sa actionezi ptr ca tu esti singura care stii ce vrei sa faci cu viata ta si ce vrei de la viata asa ca te pup dulce si ai grija de tine
angelene411
Postat pe 21 August 2011 08:07
Iubito....iubeste in continuare ...sa iubesti este adevarata viata...dar....daca vezi ca nu primesti la fel..nu te mai amagi...nu o sa vina mai tarziu iubirea ,oricat de multa o sa-i arati sau oferi tu...nu are cum sa mearga o relatie daca nu este iubire din ambele parti.Asa cum ai spus si tu si ti-ai dat seama...faptele vorbesc...nu ''vorbele''.Adanc in inima ta ai stiut ca el nu te iubeste,dar probabil ai crezut ca o sa o faca cu timpul...deci nu este el vinovat...el sa comportat cum a simtit mereu.Tu ai ales sa te chinui ..doare stiu...eu am stat 10 ani ..casatorita..cu un astfel de om...dar nu il invinuiesc...am tot sperat ca tine ca o sa ma iubeasca.Nu a fost al meu,pt.mine.. si nu avea cum sa mearga relatia..Asa gandestete si tu...si mergi mai departe...doar ca ,acum ,langa iubire ,pune si putina maturitate..ofera doar cat si primesti...in dragoste.Sant milIoane de barbati si femei singure..asa ca nu te ingrijora..undeva este unul si pt.tine..doar ca nu trebuie sa-l cauti tu...traieste normal..si cand o sa vina al tau..o sa simti...Pusyk...si be happy...fii pozitiva...daca esti intreaga la trup si minte..ai deja binecuvantari...pe care multi si multe nu le au...!NU UITA ACEASTA NICIODATA!
inutza65
Postat pe 21 August 2011 08:07
AAAAAAAAAAAA era sa uit ,ai intrebat "cum te ridici"?Apai simplu,singura si in picioare ptr ca daca vei sta jos risti sa faci febra
angelene411
Postat pe 21 August 2011 08:08
offf, fata draga!!! Asta-ii viata si cu rele si cu bune...! Ai trait o experienta ciudata, iti doresc sa nu se repete! Esti tanara, ai sa reusesti sa te culegi si sa-ti gasesti iubirea dupa sufletul tau!!!
garbo200612
Postat pe 21 August 2011 08:49
elegant
ca o doamna
exact asa te ridici si pleci
fara un cuvint, fara explicatii- nu au rost
prostul il omori cu indiferenta
garbo206643
Postat pe 21 August 2011 09:12
esti tinara si ai viata inainte.....nu plinge nu regreta mergi inainte.... viata iti va oferi un alt drum pe care sa pasesti....tot ce trebuie sa faci e sa uiti tot sau sa incerci sa te vindeci sufleteste spunindu-ti singura ''nu era bun pentru mine ,''bine ca am scapat de el ''viata merge inainte....mai bine acum decit mai tiraziu .hai curaj ....exista o vb cui pe cui se scoate....bafta multa si viata frumoasa mai departe cu cel ce va veni in calea ta de acum inainte,am vazut ca oferte ai deja si aici pa bo.
mmiriam
Postat pe 21 August 2011 09:16
Sa nu-ti para rau de ceea ce zici ca "ai dat",caci tu la vremea aia il iubeai(exista si o latura masochista a iubirii,asa zic unii psihologi,in care femeile,subconstient,stau cu un barbat care le face rau).E bine ca tu insati constientizezi,e bine ca au trecut ceva ani in care ai mai crescut si e bine ca ai scapat de el(asa am inteles din povestea ta).Eu zic sa nu regreti nimic,sa o iei ca pe o perioada de tranzitie,de maturizare,caci si iubirea e tot ca "un job",cu cat ai mai multa experienta,cu atat e mai bine.Data viitoare,cu siguranta nu vei mai face acelasi lucru.Chiar daca soarta te va duce spre aceeasi alegere,vei sti ce urmeaza si vei intrerupe singura raul........
P.S.........Nu exista barbati buni...eu nu am gasit....
nelutza_darjan
Postat pe 21 August 2011 09:20
Cred ca una din greseli este ca NU ESTI FOARTE SELECTIVA, sau mai simplu spus: FII MAI PRETENTIOASA SI EGOISTA!
A accepta un comportament dubios, umilinta, ... iti scade din valoare.
De ce sa te opresti la primul, sau al doilea sau al..nu stiu catulea cand oferta este generoasa?
Nu te muta la unu in dormitor pana nu stii sigur ca e ceea ce ti doresti!
Fii mai cerebrala, gandeste cu creierul si mintea, nu cu inima!
Sa fii iubita si fericita, si succes!
valibilic
Postat pe 21 August 2011 09:21
simplu te ridici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1te apuci de scoala in primul rand. apoi dc n ai servici,iti cauti. te uiti in oglinda ,te faci frumoasa, si vorbesti tu cu tine. iti spui tot timpul tie, ca esti frumoasa, mai frumoasa decat cealalta. te rogi la Dumnezeu,si .......................mergi inainte.nu merita nimeni,nimic. succes.
garbo097841
Postat pe 21 August 2011 09:23
Lasa-l dracului si cauta altul, dar deschide bine ochii
garbo086452
Postat pe 21 August 2011 09:24
Buna,draga copila ,spre rusinea mea si eu trec prinasa ceva ,desi am 42 ani de curand am patit la fel ca tn ,ce sfat as putea sati dau ,,cu credinta an dumnezeu mergi mai departe si pe viitor multa atentie .ancredere nu stiu nu cred .multumesc si mult curaj
garbo041615
Postat pe 21 August 2011 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
DON JUAN 87 De la: valentino 14 August 2009 09:12
Meditatie la viata mea 5 De la: fleurdelis 10 Februarie 2010 00:18
Nu ma mai suna, nu-mi raspunde... 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:11
mintita inselata...prea naiva am fost....' 45 De la: cricat 9 Martie 2011 10:26
Setari Cookie-uri