Calcata in picioare.. descurajata...cum ma ridic?

Viata nu-i dreapta, deci nu vei mai avea nici 17. Daca ne referim tot la ani.
nathalie
Postat pe 24 August 2011 20:29
"..Serpi nenorociti ! Nu sunt decat niste frustrati care tanjesc doar dupa tot ce nu pot avea , iar cand obtin nu mai le e de folos .
Am avut ghinionul sa dau peste un astfel de sarpe....e cumplit . Si am cu vreo 12 de ani mai mult decat tine ! Cred ca nu tine de varsta , de naivitate, ci pur si simplu de destin .."


Blanca Blanca Blanca..
ce dor mi-a fost..
pai bine bre..,te parasi si amantu'..?
roby_cado
Postat pe 24 August 2011 21:29
De la: nathalie, la data 2011-08-24 20:29:28Viata nu-i dreapta, deci nu vei mai avea nici 17. Daca ne referim tot la ani.


pai daca se refera la cm..,ce rost ar mai avea discutia..
roby_cado
Postat pe 24 August 2011 21:31
Cm? Hai, pe bune?
Altceva cuantificabil,, masurabil, numarabil nu gaseai?
nathalie
Postat pe 24 August 2011 21:35
nathalie, fiecare cu obsesiile lui...
sau or fi lipsuri?
dor72_
Postat pe 24 August 2011 21:36
...obsesie, lipsa, leapsa...
Io de un sa stiu?
nathalie
Postat pe 24 August 2011 21:41
De la: dor72_, la data 2011-08-24 20:07:34

Am sarit calul, Dor?
carcotasha
Postat pe 25 August 2011 00:50
lalicha e cel mai bine sal dai draku ca nu maerita nici un fir de par de la tine ..viata continua ...e bine macar ca nu ai facut copii...un asemenea om mai bine zis gunoi....nu se merita trebuie impuscat tiai pierdut 5 ani de viata cu el ...daal naibii...viata merge inainte esti tanara baietii mai is numai ai grija ce faci pe parcurs sa nu mai patesti ce ai patit cu cretinul asta macar asta sa iti fie o invatatura de minte good look
feliy18
Postat pe 25 August 2011 01:13
traiti-va viata ......nu mai plangeti dupa litrute si floricele......ca-i plin pamantul de ele ......"da nu uitati sa treceti pe la tarcovnic...........
ratuscaceaurata
Postat pe 25 August 2011 07:35
bietu Caragiale......cum i se drapelai de balabouste......
ratuscaceaurata
Postat pe 25 August 2011 07:46
tacha, tu...deloc...
dor72_
Postat pe 25 August 2011 07:48
De la: dor72_, la data 2011-08-25 07:48:27tacha, tu...deloc...






http://bluegreen.listen2myradio.com
ratuscaceaurata
Postat pe 25 August 2011 08:42
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-08-25 08:42:40
De la: dor72_, la data 2011-08-25 07:48:27tacha, tu...deloc...






http://bluegreen.listen2myradio.com





eu dansha
ratuscaceaurata
Postat pe 25 August 2011 08:43
De la: roby_cado, la data 2011-08-24 21:29:45"
Blanca Blanca Blanca..
ce dor mi-a fost..
pai bine bre..,te parasi si amantu'..?



Roby, roby , Roby , n-ai convins pe nimeni cu rima ta , sa te tina departe de forumurile astea? Nu de alta , dar te vad calare pe toate ...forumurile ! Frustrat ...
delaviataadunate
Postat pe 25 August 2011 11:50
iti pot spune doar atit.
lasa totul in urma
nu toti sint la fel
vei gasi pe cineva care sa te aprecieze si sa te iubeasca
nu renunta la o viata mai frumoasa linga alta persoana
e frumos sa fi iubita si respectata
mergi mai departe si nu mai te gindi deloc la o persoana josnica precum el
garbo211467
Postat pe 25 August 2011 12:00
Imi pare rau ca raspund cam tarziu,de fapt,sunt nou-venita pe garbo.ro. Draga mea,din mesajul tau reiese ca,in ciuda tuturor lucrurilor rele traite,tu ai o fire optimista. Deci,asa cum spunea Nathalie,inaintea mea,tu deja te-ai ridicat. Ai prea multa incredere in oameni si esti prea toleranta,cateodata. Acestea au devenit defecte,in lumea nebuna in care traim. Dar tu nu te descuraja din cauza unui om care nu merita,zambeste,sterge lacrimile,fa-te frumoasa(sunt sigura ca esti),iesi in lume cu prietenii si vei vedea ca viata este frumoasa,totusi. Nu vei uita prea curand suferinta,dar cu un exercitiu de vointa,vei reusi sa cicatrizezi ranile. Sfatul meu este sa nu te arunci prea repede intr-o noua relatie,esti vulnerabila acum,ca un pui cu aripa ranita. Sper sa aud de bine,in viitor.
Hathor
Postat pe 27 August 2011 09:43
Buna...
Apropo de ceea ce ai spus pe scurt....si este normal ca sa nu te dezbraci de toate elementele patrecute in fata unor necunoscuti...pot sa-ti spun doar atat:
Ascultati intuitia sau sufletul..cum vrei sa-l numesti..acel interior al tau care te v-a sfatui mereu numai de bine!
Ridica moralul,traieste clipa,vezi viitorul facandu-ti planuri si vise!Chiar daca nu toate se vor implinii,pt.ca trebuie sa fi realista ca nu tot ce zboara se mananca,cel putin mergi mai departe!
Nu te amagii si nu visa la trecut,nu te lasa pacalita de iluzii si nu accepta linguseala!
Bucurate de viata si de ceea ce-ti ofera!Pentru ca daca nu ai suferii nu ai sti ce inseamna fericirea si nu ai sti sa o pretuiesti!
Asculta sfatul unei persoane care a trait 14 ani cu aceasi durere ca a ta dar si cu decesul unui copil si care acum creste un alt copil dar singura...si e mai bine asa!
Decat vai de noi mai bine vai de mine!
Bafta si vorbim cand vrei tu!
P.S. Nu conteaza cum scri sau greselile de ortografie....cand ai o problema nu mai conteaza....important este sa primesti ceea ce ai nevoie de la cine trebuie....Invata sa citesti printre randuri si crede ca viata e frumoasa si merita traita la maxim cu bucurie indiferent de intemperiile prin care treci!
Hope
B_Hope
Postat pe 27 August 2011 11:35
Buna tuturor!

Am citit toate mesajele primite si sunt foarte impresionata de atatea raspunsuri primite sunt bucuroasa de ele pentru ca din fiecare am primit cel putin un sfat care sa ma intareasca. Va multumesc tuturos.
Celor care m-au luat sa zic asa la raspundere tin sa le spun ca am terminat la cel mai bun liceu din oras, am terminat o facultate deci nu am incurcat treburile chiar daca recunosc uneori imi era greu sa invat, dar am reusit sa ma adun si sa obtin rezultate bune. Iar in ceea ce priveste credinta Il am pe Dumnezeu cu mine stiu ca am trait in pacat, dar ma rog zilnic tin posturi ma spovedesc stiu ca cu acest lucru nu imi spal asa usor pacatele dar ma straduiesc. Nu trebuie sa ma laud eu EL e sus si stim noi doi.
Am fost foarte puternica zilele acestea care au trecut ma simteam mandra de mine pana cand am primit telefoane de la el. Aseara mi-a dormit in spatele blocului pana la 8 dimineata, dar nu l-am primit in casa. Trebuie sa stau cu telefonul inchis ma suna intr`una ma dispera insista sa ne vedem el e mort de beat tot timpul macar daca ar fi treaz as putea sa ii explic sa imi dea pace. Si DA ma afecteaza:(( nu vreau asta vreau sa fiu puternica. Am crezut ca ce afost mai greu a trecut. Imi zice de parca ar conta ca doar vroia sa o ... Dar pe mine nu ma incalzeste. Ca doreste doar sa ma vada si ma lasa in pace. Dar nu vreau sa stau fata in fata cu el, nu is pregatita. El ar trebui sa fie fericit ca a scapat de mine nu inteleg ce mai vrea de la mine de ce ma invarte pe toate partile. Sa nu va imaginati ca ii raspund lui dar ma suna de la prieteni comuni eu crezand ca sunt ei cei care ma suna, dar de fapt e el.
Vreau sa se termine tot!! Se drogheaza bea, dar nu am ce face pt el. am incercat 5 ani sa il schimb dar degeaba asa ca sa nu imi spuna ca din cauza mea e din cauza lui ca ii place!! e doar o scuza pt el..
Ma pun sa recitesc mesajele de la voi si atata le voi citi pana imi trec iar supararile nervii... pana acum nu am avut acces zilnic la internet de astazi insa voi fi pe aici tot timpul!

VA MULTUMES MULT SI DIN SUFLET!!!
Lalicha
Postat pe 27 August 2011 17:50
Se drogheaza si bea? Pai pana acum nu ai vazut?Are nevoie de ajutor, dar nu de al tau. Daca ai fi putut i l-ai fi dat. Uneori crezand ca facem bine, facem de fapt rau. Ai zis ca e cu gandul la fosta. Nu-l mai vrea? Sau ce? Oricum sa stii ca nu conteaza nici liceul sau facutatea. Conteaza sa inveti din scoala vietii si sa nu ai prea multe absente. Deloc daca se poate! Schimba-ti numarul de telefon si traieste. Traieste asa cum iti place . Fara el. Sau... Tu stii ! Cele bune! Laura
vitan
Postat pe 27 August 2011 20:51
Cu bautura ma lupt cu el de 5 ani de zile si degeaba. Nu a renuntat deloc la ea. Am incercat toate posibilitatile urat frumos tratemente. O sa imi treaca, multi se intreaba ce am gasit la el... Nu stiu.
Asta asa e cu scoala vietii. Asta cu siguranta a fost o lectie pe care o voi tine minte toata viata. Multumesc mult de sfaturi:)
Lalicha
Postat pe 28 August 2011 02:54
Barbatii nu sunt capapbil de sentimente sunt primul element creeat si sunt nefinisati. Eu stiu ce insemna sa se intoarca la trecut, in urma cu 3 saptamni am trecut printr-o experienta asemnantoare doar ca eu am pierdut numai doua luni cu el .................In primul rand sa sti ca nu ai pierdut nimik decat timp, "distractia din facultate" mai bine zis sansa sa cunosti oameni adevarati care intradevar sa merite. Eu am invatat ceva mai greu mai cu lupte interioare faptul ca in viata nu trebuie sa oferi nimik daca nu ai un scop (ex:bani, posibilitate de avansare ca si cariera, sex satisfactor ).De cand gandesc si ma comport asa dispera dupa mine ei, nu ajung eu cu caderi de calciu in urgente, am la dispozitie tot ceea ce vreau o paleta larga din care sa aleg si nu ma grabesc, am 26 de ani colegele de faculta majoritatea sunt casatorite Eu am iesit cu gauri financiare imense dupa o legatura de 7 ani cu un tip pe care recunosc ca nu l-am iubit ci m-am acomodat cu el , cu gauri finaciare si emotionale dupa o legatura de doua luni cu un alt tip pe care l-am iubit dar el a fugit in bratele fostei sotii, si cu plus emotional si plus financiar din actuala legatura cu un om normal realizat fericit cu sine insusi increzator pe care iil stiu de mai bine de 9 noua ani, el mi-a fost prietenul care ma asculta, care daca nu am cu cine sa ies iese cu mine, care ma asculta cum ii barfesc pe toti barbatii, pe umaru caruia am plans mai mult ca la mama, prietenul care a venit cand eram in urgente la 600 de km si a facut lucrurile sa fie in ordine, a dormit pe scaun o saptamna in spital zi de zi pana m-a vazut bine.Nu am stiut in toti acesti ani ca el de fapt ma iubea si a demonstrat-o in nenumarate randuri dar ori de cate ori incerca sa imi marturiseasca acest lucru eu eram ocupata cu alte relatii.El insa niciodata nu a fost ocupat cu alte femei stiu suna a gol dar e adevarul. Acest om deosebit si-a facut curaj dupa 9 ani sa vina si sa zica" te vreau a mea si doar a mea", uite asta ofer "am cladit in ani astia totul ca sa pot sa fiu la inaltimea asteptarilor tale ".Scopul acestei relatii: are bani stiu ca in orice situatie de bine si de rau nu ii e teama ci ramane aproape asa ceva merita iubit. Restul de "nefericiti" merita exact cum fac ei cu noi folositi in scopuri pur fizice si materiale, mintiti cu minciuna care sa ii prinda parasiti umiliti descurajati, practic fabrica iluzii si vindele bine dar nu iti uita scopurile si da iubestete pe tine mai mult ca pe orice.Sentimentele indragosteala cuvintele nu vor pune niciodata o paine pe masa sau bani in cont insa un job bun o cariera si faptele bune in situatii de criza genereaza economii finaciare prieteni adevarati si satisfactia interioara a lucrurlui bine facut.Iubeste de pe buze si iubeste cu scop restul folosestei in scopuri personale exact cum fac ei cu noi.

Multa bafta si forta interioara
_blondyna
Postat pe 28 August 2011 03:39
Blondyna,


Citesc si nu-mi vine sa cred.
De la prima propozitie neargumentata si pana la cea cu care iti inchei textul...

*Barbatii nu sunt capapbil de sentimente sunt primul element creeat si sunt nefinisati* Inclusiv actualul tau partener?

*Iubeste de pe buze si iubeste cu scop restul folosestei in scopuri personale exact cum fac ei cu noi.*

Nu-i a buna, Blondyna...



nathalie
Postat pe 28 August 2011 04:16
blondyno, nu stiu daca realizezi cit de ieftina te face declaratia ta despre "scopuri" - si daca iti dai seama ca asa gindesc si fetele alea pe autostrada: nu-mi da bani, nu "ma merita". De fapt, "te merita" e mult spus, merita un fel de labuta trista, cu mentalitatea asta, atit reprezinti. Carcasa. Inauntru nu e nimic altceva. Deci n-are ce altceva sa vrea la tine...

quasaria
Postat pe 28 August 2011 07:02
Dupa cum ti-au mai scris si ceilalti, esti pe drumul bun. Trebuie sa mergi inainte. Sunt sigur ca ai multa iubire de oferit dar, sfatul meu.....n-o mai darui pe toata si nu in orice conditii. Desigur poate ca la inceput te-a iubit, dar....nu asa arata iubirea. Un barbat il poti iubi cu toata fiinta ta, dar totodata trebuie sa stie ca trebuie sa te si respecte. Si asta o poti face numai daca n-o sa te mai lasi calcata in picioare. Insa ai grija sa nu cazi in extrema cealalta, adica sa nu mai lasi pe nimeni sa se apropie de tine din cauza experientei traite, nu toti suntem la fel. Fa-o cu moderatie, asigura-te mai intai ca merita, ofera ce ai de oferit doar daca ti se ofera cel putin la fel de mult si ia-o de la capat.
zack
Postat pe 28 August 2011 10:14
De la: _blondyna, la data 2011-08-28 03:39:45Barbatii nu sunt capapbil de sentimente sunt primul element creeat si sunt nefinisati.

Multa bafta si forta interioara


Blondyno,mamica scumpa, fir-ar a drakului de shcoalaaaaaaaaaa, ca-mi vine s-o ung cu untura cum ziceau stramoshii noshtri shi sa-i dau foc . Ai defecta tastatura? Sa mor daca am putut sa citesc ce-ai scris . Ma doooooooooooooor ochiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! Hmmm... Cred ca shi daca beau tone de alcool nu pot sa fac atatea gresheli pe mm patrat Inclin sa cred ca eshti fata sufletista (nu glumesc!) dar ... ?! Ce sa zic?! Imi vine sa ma impushc , ca sa nu te impushc pe tine , ca fac pushcarie
carcotasha
Postat pe 28 August 2011 17:21
si cand te gandesti ca sunt destui care o admira pe fatuca asta...
care fatuca are un palmares destul de bogat, as zice...
de cum scrie, nu mai zic nimic...lingvistii ar pune mana pe arme
michelle_
Postat pe 28 August 2011 17:31
Cate fete care se leaga de scopuri ajung unde isi doresc??
Toate si daca vrei exemple Bianca Dragusanu, Andreea Marin, Adela Popescu si etc care conduc bolizi si sa fim onesti salariul nu acopera rata bolizilor plus ca au joburi foarte usoare si nu arata ca niste femei epuizate si stoarse de energie asa cum sunt cele care iubesc. Prefer prima varianta deoarece presupune efort din partea brutelor masculine care nu sunt dispuse sa ridice un deget pentru a obtine ceva am bani incat pot sa intretin si pe altii nu asta e problema, vreau sa il vad cum se chinuie si se mistuie langa mine si sa nu imi pese urasc tot ceea ce insemna barbat toti sunteti identici un singur tel aveti : p...... calda seara, asa ca nu ma mai obosesc, imi ating scopurile profit si imi merge deorece nu imi pasa .
_blondyna
Postat pe 28 August 2011 17:31
vai de steluta ta...esti demna de mila
michelle_
Postat pe 28 August 2011 17:34
barbatii au fost lasati de capul lor si sa faca doar ceea ce le place...Asa au fost educati tot dupa strategiile tatalui si mama care s-a conformat gandirii barbatului....daca stai sa te gandesti barbatii sunt principalii vinovati....ei si-au educat copiii baietii sa devina smecheri si egoisti...au aplicat acest tratament si sotiei sa devina la fel de egoista si sa il slugareasca doar pe el,,,pt ca el este capu;l familiei dar nmai la dat ordine....pt ca responsabilitatil sunt ale femeiii
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 17:45
si apropos de atitudinea ta, bloando...ca tot faci parada p-acilea...cum se impaca atitudinea ta de pe topicul asta, cu aia de pe topicul deschis acu 20 de zile?

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15130/L-am-pierdut-dar-il-iubesc-enorm.html
michelle_
Postat pe 28 August 2011 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare cati dintre noi stiu cine sunt, pentru ce traiesc si sunt multumiti de ceea ce lasa in urma lor? 218 De la: garbo027119 4 Decembrie 2009 22:14
mi-am pierdut increderea in oameni 48 De la: dor_de_tine 22 Iulie 2010 10:06
Vrea sa ramanem amici 27 De la: garbo267384 2 Ianuarie 2013 10:06
orice mic sfat ma ajuta 7 De la: garbo182398 30 Ianuarie 2011 21:17
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
Setari Cookie-uri