despre relatia mea ..daca o pot numi asa

buna.as vrea sa aflu si eu cateva pareri despre ce voi scrie..
am o relatie cu un baiat de 5 luni de zile..la inceput ne-am inteles bine.bine eu nu puteam avea incredere in el din cauza celorlalti baietii care ma mintisera..dar cu timpul am inceput sa am..petreceam f mult timp impreuna..acum de cateva saptamani simt ca s-a schimbat ceva..nu ne m intelegem ne certam din cele mai tampite lucruri..el crede ca l-am inselat..pt ca in timpul acesta l-am mintit de 2 ori..insa nu cu lucruri atat de grave incat sa ne distanteze..imi tot zice ca ar multe pe cap..intradevar are..dar cred ca ar trebui sa ma puna si pe mn pe un loc m sus..acum suntem despartiti..stiu ca daca as insista ne-am impaca dar..sunt confuza..daca doriti sa ma ajutati va voi da mai multe detalii..va multumesc pt timpul acordat
ronny_grati
Postat pe 28 Februarie 2010 23:02
Pai acum depinde si cu ce l-ai mintit....poate pentru el erau lucruri importante...stii incredere e ceva ce se castiga f f greu si se pierde f usor...
garboALEX88
Postat pe 28 Februarie 2010 23:07
In plus unii barbati sunt mai ciudati.....in sensul ca se plictisesc deodata de ceea ce au..sau au uneori toane...si daca l-ai prins intr-o pasa mai proasta cand l-ai mintit a reactionat intr-un mod exagerat......Cati ani are?
garboALEX88
Postat pe 28 Februarie 2010 23:10
are 23 de ani..prima oara l-am mintit pe la inceputul relatiei.ma cauta un barabat insurat..eu nu aveam treaba cu el..vorbisem o singura data si atunci tot despre prietenul meu..si intr-o seara individul m-a sunat ..eu i-am zis prietenului meu ca e un fost coleg..s pana la urma a vb cu acel barbat dandu'se drept eu..am reunoscut pana la urma..si a doua oara.la fel..mi-a scris un coleg care e indragostit de mn de vreo 2 ani.iar eu i-am scris in msj sa ma lase in pace..dar am sters mesajele iar el vazut..atunci d le-am sters..si zis ca daca nu aveam nimic de ascuns le lasam..nu intelege ca nu aveam nimic de ascuns..vrdoar sa evit o cearta pt a el e cam gelos..ieri l-am suant si avea ceva treaba si a inceput sa tipe la mine..apoi ne-am despartit ca a zis ca el sa saturat..iar pe seara am iesit la ziua uiva.am stat foartputin la ziua acelei persoane deoarce pur si simplu naveam chef de petreceri..cand m-am intors sa oferit un baiat sa ma aduca acasa ..el fiind m mic mine..am accept iar pe drum m-am intlnit cu prietenul.a reactont foarte urat considerand ca l-am inselat..desi noi eram despartiti..sper sa intelegi ce am scris..st cam obosita
ronny_grati
Postat pe 28 Februarie 2010 23:21
plus ca imi vorbeste urat cateodata..
ronny_grati
Postat pe 28 Februarie 2010 23:22
Am inteles ce ai scris...cred k problema e tocmai asta..k te-a prins de doua ori cu o minciuna asemanatoare...legata de un alt barbat..chiar dak nu ai avut nici o relatie cu cei doi..fiind gelos ii e greu sa inteleaga asta..in plus au venit si una dupa alta intr-un timp scurt...5 luni nu e o perioada f mare de timp...Iar amicul care te conducea acasa a pus probabil capac pt k el a interpretat-o ca pe o razbunare sau ca pe o fuga in bratele altuia...Barbatii sunt f ciudati ...
Eu i-am pus din vedere de la inceput prietenului meu ca am multi prieteni baietii cu care am doar relatii amicale si acum nu avem nici o problema...si suntem impreuna de 1 an si jumatate..Insa e important si ce caracter avea prietenul tau, pentru ca daca este gelos si posesiv e cam greu....In plus dak ii place sa fie mereu el centrul tuturor actiunilor tale la fel e foarte greu pt el sa concepa k in viata ta exista si amici de sex masculin...si ii este si mai greu sa inteleaga ca esti o femeie care atrage privirile barbatilor fara sa vrea in mod special lucrul asta..
cred k ar trebui sa purtati o discutie daca crezi ca merita si dak crezi k ar intelege in care sa ii explici ca nu te poti izola de restul barbatilor de pe pamant si ca dak vreo unul din ei decide sa te caute, sa te placa, sa te sune asta este independent de vointa ta....tu poti doar sa le accepti sau sa le refuzi propunerile..
garboALEX88
Postat pe 28 Februarie 2010 23:30
Nu-mi place faza cu vorbitul urat..stii tu cu chestiile astea se incepe...apoi continua cu scandal....o palma mica apoi sute de regrete...apoi o palma mare si alte mici regrete...apoi o bataie buna si pleaca de acasa tot el suparat..apoi doamne fereste....ai mare grija..tu stii cel mai bn care e situatia...dar tine minte..un sfat prietenesc...AI O SINGURA VIATA, PE CARE TREBUIE SA TI-O TRAIESTI SI SA FI TUUU FERICITA SI IMPLINITA!!!
garboALEX88
Postat pe 28 Februarie 2010 23:33
mda..exact asa mi-a zis el ca se gandeste ca am vrut sa ma razbun pe el..multumesc mult
ronny_grati
Postat pe 28 Februarie 2010 23:37
cu placere...ai grija de tine
garboALEX88
Postat pe 28 Februarie 2010 23:49
astazi am decis..nu vreau sa mai fiu cu el..pana la urma am mandria mea..si orgoliul meu.la care renuntasem pt el.probabil nu ma iubeste suficient ca sa treaca peste lucruri pe care le consider marunte..mai am de sarutat multe broaste pana sa imi gasesc printul..si mai am si o viata inainte
ronny_grati
Postat pe 1 Martie 2010 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fostul...in prezent! 20 De la: garbo_7796 11 Ianuarie 2013 12:54
Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede... 161 De la: myriam_paradise 31 Octombrie 2010 21:12
:( 21 De la: tutankhamon 8 Noiembrie 2009 02:26
O masina stricata sau o viata stricata !? 50 De la: The_fate_of_the_man 4 Aprilie 2018 13:23
Se pare ca totul sa terminat.... 83 De la: little_angel1151 4 Februarie 2010 09:39
Setari Cookie-uri