Calcata in picioare.. descurajata...cum ma ridic?

ce faci, bre, sis?
ce dreaq, tu nu te uiti la blondina aia ce fatzau de tamponata cu vagonu' are? cine dreaq isi face mila macar sa i-o puna o data? doar stii vorba mea: paula nu stie carte, da' totusi... are si ea demnitatea ei, nu se incurca cu chestii gen blondina
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 17:51
barbatii au fost lasati de capul lor si sa faca doar ceea ce le place...Asa au fost educati tot dupa strategiile tatalui si mama care s-a conformat gandirii barbatului....daca stai sa te gandesti barbatii sunt principalii vinovati....ei si-au educat copiii baietii sa devina smecheri si egoisti...au aplicat acest tratament si sotiei sa devina la fel de egoista si sa il slugareasca doar pe el,,,pt ca el este capu;l familiei dar nmai la dat ordine....pt ca responsabilitatil sunt ale femeiii
ingerasulluptator
Postat pe 28 August 2011 17:56
dap, am gresit, uitai de vorba aia a ta, cu demnitatea paulei...
bate campii la modu' voios...nu ca ar fi singura de p-acilea
vaz ca lasa cosmin poarta deschisa si navalira multi
michelle_
Postat pe 28 August 2011 18:02
De la: _blondyna, la data 2011-08-28 17:31:57Cate fete care se leaga de scopuri ajung unde isi doresc??
Toate si daca vrei exemple Bianca Dragusanu, Andreea Marin, Adela Popescu si etc care conduc bolizi si sa fim onesti salariul nu acopera rata bolizilor plus ca au joburi foarte usoare si nu arata ca niste femei epuizate si stoarse de energie .... asa ca nu ma mai obosesc, imi ating scopurile profit si imi merge deorece nu imi pasa .

nu iti pasa de tine - de fapt. Da' ti-ar trebui ceva minte sa intelegi ca modele nu sint toate stoarfele pentru ca "ele conduc bolizi". Si ca poti sa realizezi material tot felul de lucruri fara sa te vinzi pentru ele. Si ca o femeie fericita radiaza, nu e "epuizata" nici dupa trei zile si trei nopti de sex - daca ai impresia ca daca o pui cu unul te tirasti a doua zi pe strada, inseamna ca nu l-ai gasit pe ala potrivit, si ca nu iubesti - oricum....
Dar, asa cum am zis, ca sa realizezi toate astea ti-ar trebui ceva mai multa minte si respect fata de tine.
quasaria
Postat pe 28 August 2011 18:23
auch! Q, take care, mami...ai sa te trezesti si tu cu vreun toapic mirobolant cu numele tau pe el
bashca userii indignati aferenti momentului si conjucturii, deh...
michelle_
Postat pe 28 August 2011 19:24
so?
par eu ca as vrea sa fiu miss popularitate?

Dreak, nici bolid nu mai am, ca l-am busit....
quasaria
Postat pe 28 August 2011 21:25
Considera-l mort,iar cu un mort nu ai ce discuta,clar.Iar dc ai avut puterea sa rupi aceasta rela tie te felicit!Ai facut un mare pas.Mergi mai departe,nu mai exista pt tine.
Succes.
hapyness
Postat pe 29 August 2011 10:22
iubita mamii ,parca esti(EU) la virsta ta!nu puiule nu ai pierdut nimic! ai trait, ai ars pt. iubirea ta!da, ai suferit ,pentru ca el,era si ,fii sigura va mai fi, un mitocan, si un "neam prost",dar, tu ,un suflet frumos, nu arunca nimic la gunoi, ia petele de apa evaporate pe pahar, ca si cind ai vedea partea plina a paharului! sa stii ca ai obtinut ,cam devreme e adevarat,cea mai mare experienta de viata-relatia cu o persoana care nu te merita-,si fi sigura ca acum nu vei mai repeta experienta!
bravo tie ca ai intors spatele, ai mers mai departe si , iti spun eu-vei reusi in viata si vei gasi si perechea care sa mearga alaturi de tine pe drumul vietii! nu uita niciodata -intoarcete si priveste in jurul tau si.....vezi ca ai o persoana care vegheaza asupra ta mereu-ESTE MAMA TA-dute tot timpul la sinul ei si vei vedea ce bine este! te pup dulcic copil curat si DRUM BUN ,NIVELAT SI CU MULTE FLORI IN VIATA TA!!!!!
vioricab
Postat pe 1 Septembrie 2011 18:47
De la: _blondyna, la data 2011-08-28 17:31:57... imi ating scopurile profit si imi merge deorece nu imi pasa .


Da-i bataie, fato, dar ai grija sa deschizi aparatul de taxare shi sa dai kilometrajul peste cap ca altfel...?!... plm, o faci degeaba shi ramai in urma divelor la moda care shi-au construit totul ,cu mare cinste, pe guritza, fofeaza shi gaura dintre buci (de data asta ,alea din spate, nu obrajorii) Shi sa-tzi aminteshti cand te craceshti , stai cu spatele sau te apleci ca nu-tzi pasa, ca tu ai un scop in viatza!!!
carcotasha
Postat pe 2 Septembrie 2011 17:41
Mai..direct decat asa..nu cred ca se mai poate...
elisabeta_boia
Postat pe 3 Septembrie 2011 21:49
Mai..direct decat asa..nu cred ca se mai poate...
elisabeta_boia
Postat pe 3 Septembrie 2011 21:50
Ai spus ca au trecut doar doua saptamani.....timpul cred ca le rezolva pe toate si credinta in Dumnezeu...nu poti face altceva decat sa mergi mai departe si sa-ti inveti lectia...sa nu mai permiti unui barbat sa fie nerespectuos cu tine
AncaMaria29
Postat pe 3 Septembrie 2011 23:57
exact un dus rece iti trebuia ca sa te trezesti...si l-ai primit, altfel cine stie cat mai stateai in minciuna. te simt o femeie puternica, sunt sigura ca ai puterea sa mergi mai departe. nu se merita sa stai intr-o relatie, cand cel de langa tine nu te respecta...iti pierzi deminitatea si asta e cel mai rau lucru care i se poate intampla unui om. nu te uita in urma, mergi mai departe, fara regrete si iti va fi bine. bafta
MARILENA_25
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:22
Da ,am avut si eu o relatie asemanatoare ca a ta ,care a durat 4 ani ,poate din comoditate pt mine ,doar ca eu cautam mereu sa o ,,terminam,, si el nu se lasa ,mereu imi cerea sa ma intorc .Eu cred ca ,doar intalnind pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti ,te poate face sa uiti cat de cat ,ceea ce ai trait 5 ani de zile ,din pacate acesti ani nu se mai intorc,asta e cel mai dureros
MonitaBonita
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:27
este foarte important ca te-ai trezit din ''prostie'', scuza-ma te rog,si ca ai ales sa mergi pe drumul cel bun. Desigur vei gasi jumatatea ta,dar, nu te grabi...mare atentie.Si pentru curajul tau de a incheia aceasta relatie - te felicit!

p.s.
acum imi permit si o gluma, oricare ar fi dintre viitorii tai pretendenti intreaba-i ce fel de sex prefera, ca sa elimini si masturbarea. fii foarte atenta!
cu bine!
garbo203164
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:37
la cata prostie ai in cap, cred ca o s-o comiti si a doua oara si a treia, si tot asa, nu pot sa cred ca exista atata prostie si lipsa de respect de sine!!
fereasca dumnezeu!! si ai mai si povestit la toata lumea cat de proasta ai fost 5 ani!
ia-ti o pauza lunga de la relatii si de la baieti!!
garbo040714
Postat pe 13 Septembrie 2011 08:58
De la: _blondyna, la data 2011-08-28 03:39:45Barbatii nu sunt capapbil de sentimente sunt primul element creeat si sunt nefinisati. Eu stiu ce insemna sa se intoarca la trecut, in urma cu 3 saptamni am trecut printr-o experienta asemnantoare doar ca eu am pierdut numai doua luni cu el .................In primul rand sa sti ca nu ai pierdut nimik decat timp, "distractia din facultate" mai bine zis sansa sa cunosti oameni adevarati care intradevar sa merite. Eu am invatat ceva mai greu mai cu lupte interioare faptul ca in viata nu trebuie sa oferi nimik daca nu ai un scop (ex:bani, posibilitate de avansare ca si cariera, sex satisfactor ).De cand gandesc si ma comport asa dispera dupa mine ei, nu ajung eu cu caderi de calciu in urgente, am la dispozitie tot ceea ce vreau o paleta larga din care sa aleg si nu ma grabesc, am 26 de ani colegele de faculta majoritatea sunt casatorite Eu am iesit cu gauri financiare imense dupa o legatura de 7 ani cu un tip pe care recunosc ca nu l-am iubit ci m-am acomodat cu el , cu gauri finaciare si emotionale dupa o legatura de doua luni cu un alt tip pe care l-am iubit dar el a fugit in bratele fostei sotii, si cu plus emotional si plus financiar din actuala legatura cu un om normal realizat fericit cu sine insusi increzator pe care iil stiu de mai bine de 9 noua ani, el mi-a fost prietenul care ma asculta, care daca nu am cu cine sa ies iese cu mine, care ma asculta cum ii barfesc pe toti barbatii, pe umaru caruia am plans mai mult ca la mama, prietenul care a venit cand eram in urgente la 600 de km si a facut lucrurile sa fie in ordine, a dormit pe scaun o saptamna in spital zi de zi pana m-a vazut bine.Nu am stiut in toti acesti ani ca el de fapt ma iubea si a demonstrat-o in nenumarate randuri dar ori de cate ori incerca sa imi marturiseasca acest lucru eu eram ocupata cu alte relatii.El insa niciodata nu a fost ocupat cu alte femei stiu suna a gol dar e adevarul. Acest om deosebit si-a facut curaj dupa 9 ani sa vina si sa zica" te vreau a mea si doar a mea", uite asta ofer "am cladit in ani astia totul ca sa pot sa fiu la inaltimea asteptarilor tale ".Scopul acestei relatii: are bani stiu ca in orice situatie de bine si de rau nu ii e teama ci ramane aproape asa ceva merita iubit. Restul de "nefericiti" merita exact cum fac ei cu noi folositi in scopuri pur fizice si materiale, mintiti cu minciuna care sa ii prinda parasiti umiliti descurajati, practic fabrica iluzii si vindele bine dar nu iti uita scopurile si da iubestete pe tine mai mult ca pe orice.Sentimentele indragosteala cuvintele nu vor pune niciodata o paine pe masa sau bani in cont insa un job bun o cariera si faptele bune in situatii de criza genereaza economii finaciare prieteni adevarati si satisfactia interioara a lucrurlui bine facut.Iubeste de pe buze si iubeste cu scop restul folosestei in scopuri personale exact cum fac ei cu noi.

Multa bafta si forta interioara


Ohh, blondino dar tu parca aveai probleme, ai inceput deja sa dai sfaturi?
Iti trecu.... toate alea? Mare minune cu tine.
zack
Postat pe 13 Septembrie 2011 15:33
se transforma , da ..........se transforma
jeanette40
Postat pe 13 Septembrie 2011 15:35
De la: Lalicha, la data 2011-08-18 01:42:09 Buna seara tuturor. Am auzit de acest site de la o persoana care mi l-a recomandat cu mare caldura. Va scriu in speranta ca voi putea fi ajutata de voi, care ati mai trecut prin asa ceva, care sunteti mai maturi ca mine. Am 22 de ani, poate o sa ziceti ca sunt prea mica insa cred ca voi fi marcata multi ani de aceasta experienta.
Povestea mea incepe acum 5 ani. Ne stiam de ceva timp acelasi grup de prieteni si am ajuns sa fim prieteni. Imi e rusine sa spun ca am stat 5 ani langa el deoarece ma facea de rusine cu orice ocazie. Vorbea foarte urat cu mine ma jignea, bea foarte mult inselat, jocuri de noroc tot tacamul inafara de batut. Dar am stat langa el ca doar il iubeam. Si credeam ca e doar varsta la el. Intr-o perioada activitatea noastra sexuala era zero. Prefera sa stea in alta camera sa se masturbeze. STIU ca am fost o proasta dar asta e... Copila fara experienta. Eram suparata pe el 2 zile apoi cu doar cateva cuvinte reusea sa ma faca sa uit complet tot.
Acum 2 sapt am gasit o conversatie dintre el si fosta lui iubita de dinaintea mea... In care el ii spunea ca cei 5 ani au fost un chin pt el..ca din cauza ei bea ca nu a existat seara sa nu se gandeasca la ea si alte lucruri foarte dureroase pt mine. Eu banuiam tot timpul acest lucru dar nu vroiam sa cred ca este adevarat. A fost un soc mare pt mine oricum. Pe langa comportamentul lui extrem de urat fata de mine sa aflu si acest lucru.. Dar probabil asa se explica faptele lui.
Acum va da-ti seama ce incredere am eu in viata in iubire.. 5 ani degeaba. de fraiera ce am fost. Plus ca era foarte gelos posesiv mi-am pierdut anii de liceu, de studentie. Nu m-am distrat cum trebuia ca nu ma lasa. Cred ca tot ce simtea pt ea aplica cu mine.
Nu plang nu sunt disperata desi au trecut 2 saptamani inca nu realizez cum exista asa persoane. Insa dau o lupta interioare cu mine. Sunt ingrozita de tot ce inseamna iubire. Acum cand voi intalnii un baiat care are foste iubiri imi va fi clar plus multe alte lucruri care ma vor afecta pe viitor...
Aceasta e povestea mea in mare...Am dat mult si am primit nimic. Macar daca stiam ca m-a iubit vreodata... Si a incetat in timp. Ori ca e alta fata la mijloc dar nu asa sa se intoarca in trecut.
Multumesc celor care au citit povestea mea si celora care imi vor da un sfat!


Buna seara. ceea ce zici tu mi se pare cunoscut, ba chiar foarte cunoscut la mine. Eu am iubit foarte mult o fata in aproape toata perioada liceului ( 4 ani minus 3 luni ), fara sa ma gandesc daca este ceea ce cred ca este, pentru ca era un frumos ideal. de ce sa n-o visez. desi n-am avut parte de ea niciodata. in societate era inocenta, dulce, frumoasa, dar cand sa se comporte cu mine era tocmai pe dos. iar in perioada clasei a-12-a din cauza posibilitatii de a o pierde si de a o nu mai vedea niciodata, am actionat. dar ea mi-a aruncat placa cu "are prieten deja, si se-ntelege foarte bine cu el", asta fiind in "joia neagra" ( nume pus de mine), pe 07 Aprilie 2011 - n-as putea sa uit ziua. Dupa care pierderea ei m-a afectat teribil : nu numai ca nu vroiam sa mai iau BAC-ul, dar nici nu vroiam sa mai traiesc ... in primele 2-3 zile am tinut post negru, trecand prin niste suferinte groaznice, despre care sunt sigur ca corespund iadului cel mai adanc = mai rau de atat nu se poate. Dupa 2 saptamani cam si ca tine am inceput sa analizez ce nu a mers bine. Iar dupa aproximativ 3 luni de la despartire mi-am revenit, deoarece m-am uitat la filmul "Felix si Otilia" ( "Enigma Otiliei" de George Calinescu ), si am observat ca ma potriveam perfect cu Felix, iar ea cu Otilia, observand din aceasta alta perspectiva cum actiona ea.

Mai mult, am mai invatat si gesturile ei, si multe altele. Am stors-o de cat mai multe secrete, doar ca sa nu mi se mai intample aceelasi lucru inca o data. Am facut astfel incat sa se merite. De aceea, cred eu ca am invat in anul acesta despre iubire, mai mult decat in toata viata. De asemenea mi-a mai zis un tip, de la un atelier de dezvoltare personala, si ca nu am gresit cu nimic, prin faptul ca am abordat-o asa cum am facut-o.
Ca efecte secundare : Cum tu zici ca te feresti de baietii care au avut prietene anterioare, asa eu am zis ca nu am sa ma mai uit niciodata la fete, dupa care mai tarziu la fete asemanatoare cu ea, iar mai tarziu mi-am format un efect permanent : "sa analizez relatia pana ii ies fulgi sa mearga bine, nu ca inainte cand vroiam sa-mi folosesc doar inima, iar daca e sa iasa ceva iese, daca nu, nu". Iar in prezent ( asta-i partea cea mai buna :) ) ... m-am indragostit din nou, de o alta fata, care de aceasta data stiu cu siguranta ca e emotiva

Sper ca-ti va fi de ajutor povestea mea.
Cristi_2_0_1
Postat pe 19 Septembrie 2011 04:53
De la: jeanette40, la data 2011-09-13 15:35:51se transforma , da ..........se transforma


Sunt curios in ce!!!! Mor de curiozitate
zack
Postat pe 19 Septembrie 2011 19:48
aaaa...da "enigma Otiliei" nu facea parte din programa ...adica nu trebuia citita in timpul liceului? pe vremea mea parca asa era...
Eugenia69
Postat pe 19 Septembrie 2011 20:01
De la: Eugenia69, la data 2011-09-19 20:01:51aaaa...da "enigma Otiliei" nu facea parte din programa ...adica nu trebuia citita in timpul liceului? pe vremea mea parca asa era...


pai intr-un fel nu-mi plac restrictiile de nici o culoare, nici macar cele despre citit ; iar in alt fel : mai bine mai tarziu decat niciodata
Cristi_2_0_1
Postat pe 20 Septembrie 2011 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate sa ma ajute cineva ? 13 De la: garbo_415734 11 Octombrie 2015 10:46
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
monotonia in relatie 20 De la: garbo098181 10 Februarie 2010 17:17
sunt libera si-mi traiesc viata 6 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:41
despartire sau compromis 253 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:15
Setari Cookie-uri