Dupa 13 ani totul s-a transformat intr-o durere sfasietoare...

Dragii mei,sunt intr-o perioada mai mult decat dificila...Am sufletul greu,simt ca traiesc intr-un cosmar din care nu pot sa ma trezesc.
Acum 13 ani nu credeam ca viata mea se poate schimba atat de drastic si mai ales in rau.
M-am despartit de sotul meu si imi este greu,ma doare si sufar enorm.
Ne-am casatorit acum 12 ani,avem si o fetita de 11 ani.Am avut o casnicie normala,cu bune si rele dar am mers mai departe incercand din toate puterile sa ne fie mai bine,sa avem o viata frumoasa,sa fim fericiti in mica noastra familie de 3 membrii.
Probleme au fost ca in orice cuplu insa marea problema a constituit-o soacra mea,femeia care nu a incetat o secunda sa ne vandalizeze viata.
Si sotul meu a avut partile lui negative care au contribuit la ruptura finala,a aplecat urechea la ''sfaturile'' mamei sale.Am locuit in aceeasi curte cu parintii lui insa in case diferite...Pe parcursul casniciei am mai avut parte de despartiri,cea mai lunga fiind de 2 luni dupa care ne-am luat ''lumea in cap'' si am locuit o perioada in chirie dupa care ne-am intors acolo,in aceeasi casa mama sa promitand ca nu se va mai baga in viata noastra.
Am fost plecati din tara,am reusit sa ne aranjam cat de cat casuta,sa ne fie bine insa...inevitabilul s-a produs.Am vrut sa plecam inca o data din tara ,eu gasisem deja locuri de munca pt mandoi dar,cum era de asteptat ,soacra si-a facut iar de lucru si a stricat totul.Nu existau probleme in ceea ce priveste fetita pt ca oricum locuieste toata saptamana la parintii mei pt ca acolo merge la scoala,deci pe soacra mea nu o impovaram cu nimic si totusi....
In momentul in care el mi-a spus ca nu va merge nicaieri pt ca mama sa a spus ca nu este bine ,m-am hotarat sa plec,sa las totul in urma si din acea seara am venit la parintii mei.Sunt deja de o luna si jumatate plecata,nu ne-am intalnit decat o singura data si tuncxi eu i-am spus ca mai bine divortam insa...acum stiu ca doar am gandit si nu am si simtit acest lucru.Imi este foarte greu fara el,il iubesc asa cum este cu bune si cu rele ,este primul si unicul meu barbat,cu el am ''crescut'',cu el am intrat in viata,alaturi de el am invatat sa iubesc.Am 32 de ani si vad cum viata mea este distrusa.
Parintii mei,mai ales mama ,nu este de acord ca eu sa ma impac cu el,nici nu vrea sa auda acest lucru.
Pe mine ma doare,imi este greu,sufar si ma torturez singura.Imi este un dor teribil de el insa ori de cate ori imi amintesc de mama sa....toate gandurile negre imi intuneca mintea.Ce sa fac?Cum sa rezolv aceasta situatie?Va rog din suflet sa imi raspundeti cu toata sinceritatea,sa ma sfatuiti...Am nevoie de un impuls,am nevoie de cineva neutru care sa ma asculte si sa ma ajute sa inteleg ce trebuie facut.Va multumesc !!!
innamorata
Postat pe 26 Martie 2011 20:31
draga mea ,imi pare foarte rau pentru momentul greu prin care treci,mai ales pntru ca ma regasesc intr-o anumita parte din povestea ta,aceea cu soacra. am si eu una la fel pe care a trebuit sa o suport ,deci te inteleg mai mult decat crezi.un sfat nu stiu cum sa-ti dau pentru ca nu stiu prea multe despre relatia voastra. La fel de bine,nu stiu care a fost relatia ta cu soacra pentru a-mi da seama cum sa abordezi problema. indicat ar fi ca tu sa pui intr-o balanta toate lucrurile si momentele pe care le-ai trait cu sotul tau,sa vezi in care parte cantareste mai greu. La o relatie de atata timp nu poti sa-i dai cu piciorul fara sa analizezi foarte in amanunt toate aspectele. as vrea sa vb mai multe daca se poate in mai particular . si eu sunt casatorita si am o fetita si as vrea sa iti poti rezolva problemele cu sotul tau pentru ca cea mica o sa fie afectata de aceste probleme pe care le aveti voi.daca poti sa-mi lasi un id de mess unde sa vb mai multe. in rest eu iti doresc sa te impaci cu sotul tau daca acest lucru e avantajos pentru tine si pentru fata voastra. sper sa mai vb. si nu disperapentru ca timpul o sa le dea de cap la problemele tale.Asta e un sfat pe care mi=l da mama de fiecare data cand am cate o problema, si sa sti ca are dreptate. sunt alaturi de tine si sper ca te pot ajuta
panacristina
Postat pe 26 Martie 2011 20:53
Uneori,un shut in fund e un pas in fata. Nu ca te-ar consola asta foarte tare acum,dar gandeste-te cum ar arata urmatorii 13 ani din viata ta in aceleasi conditii. Pt ca un lucru e clar: conditiile nu se vor schimba. Decat in cazul in care soacra ar face un pustiu de bine tuturor decedand subit.
Allegra
Postat pe 26 Martie 2011 21:03
inna, nu ti-ai distrus nicio viata! si de ce ti-ai fi distrus-o?! pt faptul ca aveai si tu asteptari, dorinte, nazuinte in doi si un cuvant de spus si, cand omul de langa tine, care a uitat ca tu erai familia lui, a ales fusta mama-sii intru spovedanie si inchinare, ai avut un moment de luciditate si scuturare si ai facut ce trebuia, plecand?! te doare si te simti neputincioasa, amputata si incapabila de a-ti gasi un sens, pt ca ai facut greseala pe care o fac multe femei in momentul in care se indragostesc: il ridica pe acela cu atata ostentatie pe un piedestal asa de inalt, incat uita ca e totul iluzie si ca modul in care il proiecteaza pe acesta in propria constiinta si fiinta, le devine un dusman de temut. iar lucrul asta devine cu atat mai insuportabil, cu cat spui ca individul e unicul barbat din viata ta. si ce daca? exista si altii, daca chiar ai nevoie de unul! dar ca sa poti forma o unitate cu un celalalt, trebuie sa fii tu insati intreaga si stapana pe propriul drum si propriile initiative. tu ti-ai construit viata, propria identitate in jurul acestui barbat, care nici macar nu a venit sa te caute ori sa ceara explicatii dupa a ce ai plecat. ca sa nu mai spun ca faptul ca asculta de mama-sa, ignorand-o pe nevasta-sa, nu dovedeste altceva decat ca nu te respecta si ca nu reprezinti prea mult pt el. stii ce-ai facut tu? ai uitat sa traiesti pt tine si prin tine, traind numai pt el si prin el: sa-i fie bine, sa fie multumit, sa se simta domn. numai ca el e un superficial in care ai investit mult prea mult si asta te-a lasat fara tine insati. regaseste-te pe tine! afla cine esti si ce vrei cu adevarat in viata asta! traieste pt tine si pt copilul tau! incearca sa-ti desoperi bucuriile si nevoile reale! nu merita!
esme
Postat pe 26 Martie 2011 21:09
draga mea, viata pe care ti-a harazit-o DUMNEZEU e lucrul cel mai de pret; a sta cu un om la care persoana ta nu inseamna mare lucru sau primeaza alta persoana care este mama lui consider ca este una nefericita atita timp cit tu doreai cei mai bun si frumos in relatia voastra; faptul ca ea improsca totul cu noroi e condamnabil pentru ca in ipostaza de mama prea acaparatoare dorea toata atentia catre ea sa fie indreptata astfel ca ea sa ocupe primul loc in ierarhia familiei voastre;greseala lui a fost de a se lasa furat de val;exista iubirea de mama si iubirea de sotie sentimente total diferite pe care un om echilibrat le putea gestiona in mod rational.ori se mai considera puiul mamei si atunci maturitatea lui e stearsa si nu-l poti numii ori barbat ori nu te-a iubit in sensul adevarat al cuvintului;aprecierea catre o persoana vine din gesturi si trairi ,ori el nu merita sa te framinti degeaba...cu alte cuvinte; nu-ti mai gasii vina ca nu tu o ai;tu ai fost constrinsa sa reactionezi dar daca nici acum nu pricepe ...lasa-l fara regrete;esti cu siguranta o femeie care stie ce vrea;
garbo178808
Postat pe 29 Martie 2011 21:48
Blablablablabla...
Allegra
Postat pe 29 Martie 2011 21:51
INNA, am itit si rascitit mesajul tau.
Viata ta merge inainte si tu trebuie sa fii foarte constienta ca nu vei avea zile senine din cauza soacrei. I-ati inima in dintii si lasa-l, esti tanara, gandeste-te la tine si fetita. Lasa-l pe el cu masa sa-i dea tata sa suga. Si nu te mai mira de nimic. MIe mama mea imi face viata un iad, ii spune sotului sa ma arunce in strada cu copii cu tot. A INEBUNIT LUMEA.
Asculta-o pe mama ta si multumeste-i lui D-ZE4 CA E ALATURI DE TINE. FII TARE SI NU UITA CA AI O SINGURA VIATA!
garbo193607
Postat pe 29 Martie 2011 22:10
Pune in balanta binele si raul (stai o zi inchisa in casa,plangi ,razi bea un pahar de vin)si o sa vezi cum totul va prinde un contur (vorbeste si cu el)...dar din experienta mea ...ceea ce spun soacrele de baieti este cam sfant pentru ei...am patit-o, si la mine a castigat soacra...el a uitat toata iubirea care a promiso ca va fi pana la sfarsitul vietii noastre, in mare parte din vina scopiei.Multa bafta si gandeste-te bine la ceea ce vrei sa faci.Toti barbatii sunt cam la fel...eu caut de mult timp unul sa zicem bun dar nici un razultat...daca te iubeste este super ok.
emiliacroitoru
Postat pe 2 Aprilie 2011 02:24
Vrei nu sfat neutru?DIVORTEAZA !!!Nu sta masa-ntr-un picior,si nici tu intr-un fecior!!Fetita ta v-a putea creste si fara cel care,oricum n-o cauta!E un EDOIST,unele mame de baieti isi ADORA asa de mult odraslele..ca sunt in stare sa faca numai rau-cazul soacrei tale!!In "lupta" cu ea ,totdeauna ea v_a castiga...atata timo cat el nu se hotaraste s-o rupa cu ea!!Ori,in cazul tau...imi pare rau,el o asculta orbeste,si n-ai cei face!Numai cand ea v-a muri...el se v-a trezi,si te v-a cauta...ptr. ca si atunci ,are novoie de cineva care sa-l alinte..te v-a cuta sa-i fii ..mama,nu sotie! Lasa-l!!Divorteaza!vezi-ti de TINE!!Meriti si tu FERICIRE pe lumea asta!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Aprilie 2011 05:52
Draga mea ,sa nu te intorci inapoi ,vei avea aceiasi soarta .Daca se trezeste la realitate vine dupa tine(lasa-l pe el sa te caute) nu privi inapoi ,e greu stiu ce inseamna asta ,dar nu ceda ai si tu viata ta si vad ,sti ce vrei de la ea .Ai grija de fica ta ,ea va suferi cel mai mult .Nu te gandi ca trebuie sa aiba un tata langa ea.Tatal daca o iubeste o cauta mereu si o sa fie langa ea mereu ,daca nu ii va fi mai bine oricum langa tine.Ai si tu o viata nu o irosi in zadar cu regrete,mai gandeste- te si la tine nu numai la altii.Sa nu regreti niciodata hotararea luata atata timp cat crezi ca este bine pentru sufletul tau.
maya28
Postat pe 2 Aprilie 2011 07:15
Iubirea este cel mai de pret cadou al vietii. Nu renunta la acest barbat daca-l iubesti indiferent cate obstacole trebuie sa depasesti. Un barbat "bun si plin de calitati" care ar face exact ce iti doresti tu, dar pe care sa nu-l iubesti, ar fi o problema mult mai mare decat orice problema ai de infruntat alaturi de barbatul pe care-l iubesti. Daca mai socotesti si ca este tatal copilului s ca alt tata nu ai cum sa gasesti, du-te degraba si cere-i iertare pentru ca ai putut sa pleci de langa el pentru niste idei "de bine" care nici macar nu sti cat bine ti-ar aduce si impaca-te cu el, cautand pentru orice problema prezenta si viitoare alte solutii decat despartirea. Succes si nu mai sta sa suferi ca viata-i scurta si poate fi chiar foarte frumoasa pentru tine, daca ti-a fost dat un barbat pe care sa-l iubesti si o fetita sanatoasa.
Bony
Postat pe 2 Aprilie 2011 07:16
bla...bla...bla...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 07:31
Doresc sa-ti recomand doar atit:cumpara ''Acatistul RUGUL APRINS al MAICII DOMNULUI''-se citeste numai 7 seri la aceeiasi ora,cu 7luminari-vei primi raspuns de la divinitate cind vei incheia acest ''ritual''-ai citit LAZAREV?e suficient si un singur Vol.-La biblioteca gasesti toate vol.-situatia se va schimba cu siguranta in bine pentru toata lumea;multa bafta,intelepciune,Vointa!
Marry63
Postat pe 2 Aprilie 2011 07:52
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:17
Ti-am citit povestioara.treci printr-o mare problema sentimentala ce agreaveaza intregul din tine si nu mai esti om.Esti o bucata de carne gata sa se deprecieze datorata starii in sine.Contacteaza-ma (ADADRIAN_27@YAHOO.COM) ,iti voi dai cateva sfaturi.Daca le vei urma iti va schimba viata complet si vei fi fericita.Nu renunta la ceea ce iubesti,e singurul lucru care ne face cu adevarat impliniti din toate punctele de vedere. Nu- i mai lastai pe altii sa patrunda in viata voastra,membrii ai familiei din care ati facut parte.odata ce ati facut pasul asta ,aveti familia voastra.mama,tata,frate ,sora,va sunt rude acum.toata atentia nu le mai trebuie acordata in cantitate mare. iubiti-va mult si nu renuntati din cauza celor din jur.sunt samnata discordiei.
garbo186062
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:18
Oare sotul tau te iubeste?
Daca tu zici ca de o lina jumate v-ati intilnit odata lui nu i-a fost dor de tine si de copil?
Daca il iubesti si te iubeste ar cam trebui sa va vedeti de viata voastra si sa nici nu o bagati in seama pe soacra.
Sunte-ti tineri si puteti sa o luati de la capat.
SINGURI FARA SOACRA.
garbo176391
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:24
Este foarte greu sa dai un sfat.......dar daca el va vrea pe voi doua, nimeni si nimic nu-l va tine in loc; daca nu, trebuie sa-ti vezi de viata ta.
Si zi-i multam lui Dumnezeu ca s-a-ntamplat acum; esti inca tanara si poti sa-ti refaci viata; dupa 50 de ani e mai greu.
Daca situatia este asa, crezi ca fiicei tale ii place?
Ai discutat cu ea?
Uneori copii sunt judecatori mai buni si psihologi mai buni decat adultii; vorbeste si cu ea.....
Iti doresc sa-ti rezolvi problemele in modul cel mai favorabil tie si nu uita: "CE NU TE DOBOARA TE INTARESTE!"
Bafta
MAGIE
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:32
salutare.draga mea, daca el a fost invatat mereu sa asculte doar de mama lui , asta va face mereu.am trecut si eu prin asta dar problema s-a rezolvat foarte simplu. am vorbit cu mama soacra tot ceea ce aveam pe suflet si ea acum nu se mai baga . acum pot zice ca ma inteleg super bine cu ea si ori de cate ori pot o ajut atunci cand este cazul. dar am avut si cu el o discutie f serioasa si l-am lamurit ca amandoi suntem o familie --nu amantrei . totul e ok acum. curaj. doartu trebuie sa iei o astfel de hotarare, doar tu stii ce e in sufletul tau .
garbo179220
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:44
Imi pare rau pentru tine si copilul tau. Dar cred ca sotul tau nu s-a maturizat , a ramas copilul mamei. Si-i place.Tu-l iubesti, iar mama lui nu vrea sa-i dea drumul. Si nu se va intampla niciodata. El nu va parasi niciodata casa sau pe mama lui. Dar fiica ta? La ea te gandesti? Sigur ca-i e dor de tata, dar, viata unde e? Cand e cel mai bine sa o traiesti?Poate ar fi mai bine sa mergi inainte fara sa privesti inapoi cu manie. Poti sa-l iubesti in continuare dar cel mai important sa inveti sa o ierti pe saocra ta.De ce? Pentru ca tu sa te eliberezi si sa traiesti.Gandul cel bun si hotararea cea mai inteleapta, ti le doresc din suflet!Laura
vitan
Postat pe 2 Aprilie 2011 08:50
De ce nu lasi soacra in pace sa-ti ei copilul si barbatul sa-ti vezi de treaba ta .Toate veniti la soacre pe cap si dupa citiva ani vreti sa-si lase soacra casa sa plece sa puteti sa va bateti joc de munca ei. GINDITIVA CA SI VOI VETI FI SOACRE .Nu mai fiti atit de rele mergeti la munca sa vedeti cum se face o casa si dupa aceia vorbiti. Si eu am doua nurori una sta linga mine iar cea lalta sta la etaj eu am facut casele le-am donat la copii mei ca cu nurorile nu stii niciodata sint in stare sa te dea afara din munca ta .Eu nu am nimic cu ele ele isi vad de traba lor nu vad de ce sa nu ne intelegem.Dar unele din voi parca sinteti programate si nu aveti de facut altceva decit sa uriti soacrele.Daca mergea soacra la tine era altceva dar tu te-ai dus peste ia si daca nu iti comvine pleaca.
delly003506
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:16

delly@, tu ai citit ce spune fata asta?? daca da, n-ai deloc impresia ca vorbesti despre altceva??!!
Mielutza
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:24
delly, respira adanc...sa nu-ti plesneasca vreo vena, ceva...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:33
asa,asa
Mielutza
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:35
As dori in primul rand sa ma adresez Doamnei care s-a ofuscat ca ti se dau sfaturi , pe care o doare ca probabil are un fiu care locuieste cu nora in casa pe care a muncit-o. Dar cui ii va ramane casa?
Pt. cine muncesti ma rog? Ce vrei sa asculte de voi cand au familia lor , sotie si copii? Se vede treaba ca va place sa va tineti sotii si copiii sub papuc si nu suportati sa-i vedeti fericiti cu sotiile lor. Egoiste si geloase , ca nu a-ti fost fericite la randul vostru! aveti un sot care chiar daca s-a lasat condus de o sotie tirana , nu v-a iubit. Asta nu suportati sa vedeti ca fiul isi iubeste sotia. Daca e asa draga mea ia-ti inima in dinti si lasa-l
E un fatalau demn de toata mila , am avut un specimen in familie si nici dupa 20 de ani nu s-a schimbat si au tb sa divorteze. Nu faci decat sa-ti lungesti chinul. Du-te la munca si ofera-i singura fetitei tale ce e mai bun si de asemeni tie. Meriti sa traiesti si sa fii fericita cu un om care sa fie capabil sa ia decizii pt. sine . Sta in puterea noastra sa ne schimbam si destinul. Dumnezeu ne da posibilitatea insa sa alegem. Fii tare vei veda ce frumoasa este viata pe care singura ti-o poti oferi si vei regreta timpul pierdut. Lui nu-i pasa! Cum poate sta atata fara sa va vada?Nu te merita! Lasa-l cu scorpia sa-l dadaceasca si poate sa-i si aduca femeia care ii place ei ca ea stie mai bine ce-i tb odorului!
garbo189568
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:48
Draga mea, te inteleg foarte bine ca suferi mult, ca inca il mai iubesti,insa parerea mea este ca aceasta relatie nu va merge bine niciodata.Daca au trecut deja atatia ani in care voi doi nu v-ati inteles,indiferent de motivele care exista, pe masura ce inaintati in varsta va fi si mai rau, ca fiecare din voi va deveni mai pretentios, va cere mai mult unul de la celalalt, copilul creste si va pleca de la voi, isi va urma drumul lui, iar voi doi veti continua lungul sir al certurilorsi impacarilor.E pacat sa-ti traiesti viata asa, esti foarte tanara, ai toata viata inainte, cauta sa-ti faci prieteni si incearca sa iesi din starea aceasta cat mai repede, cu siguranta vei gasi un alt barbat care te va face sa uiti totul. Sunt o femeie de 55 de ani, m-am casatorit din dragoste, am 30 de ani de casnicie, dar sunt nefericita tocmai pentru ca intre noi a fost din primul an de casnicie cearta , asa e si acum , am sperat ca va fi bine, nu ne-am despartit in tinerete ptr ca erau 2 copii de crescut, acum ne certam si mai rau si probabil vom divorta, insa e tarziu, cei mai frumosi ani au trecut si sa-mi refac viata la batranete e dificil.
Eu iti doresc sa ai incredere in tine, sa fii puternica si sa ai curaj sa incepi o noua viata langa un alt barbat care sa te merite! Multa fericire, sa fii iubita!
Maria
garbo010804
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:49
Ai perfecta dreptate. Nu are rost sa mai continui asemenea viata cu impacari si despartiti. Daca asta simti, atunci nu mai sta pe ganduri. Lasa-l acum, pentru ca mai tarziu va fi mult mai greu, iar viata ta va fi un calvar. Inca esti tanara si poate candva, undeva, se va afla un barbat care sa te respecte, sa te iubeasca pe tine mai mult decat pe mama lui si sa te faca fericita.
Daca iti pui problema : am un copil si nu vreau sa traiasca fara tata, atunci gresesti, pentru ca, oricum copilul se va intalni si cu tatal lui, iar tu, de ce sa-ti sacrifici viata si tineretea? copiii cresc, pleaca la studii, se casatoresc, isi vad de viata lor iar tu, cand vei avea 50-60 de ani iti vei da seama ca ai suferit degeaba si nu mai poti face nimic. Refa-ti viata si mergi mai departe.
Stiu, este usor de dat sfaturi, dar daca tot ne-ai l-ai cerut , macar sa investi din greselile semenelor tale care au tinut cu dintii de casnicii nefericite si acum regreta ca nu au avut puterea de a renunta la timp.
dori52
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:53
Sunt anumite decizii pe care desi le iei sub imperiul momentului, trebuiesc luate de cei doi soti.Sigur ca unii au experiente diferite cu soacrele. Problema este sa iti inviti sotul undeva si sa stati de vorba impreuna, sa vezi cum vede el problema si sa ii spui cum vezi si tu lucrurile.In raport de ce spune unul si altul, tinand cont de toate informatiile, puteti gasi o cale de solutionare a problemei. Pentru a nu pune soacrele sa se bata intre ele sau sa va bata pe voi ( cu vorbe, desigur), parerea mea ca trebuie sa va gasiti un loc unde sa va faceti cuibul.Faptul ca ati stat probabil la una dintre femei i-a conferit acesteia drepturi care in mod normal nu ar trebui sa mearga asa departe.Deci solutia este cuibul.Cu conditia ca si sotul sa fie de acord cu o astfel de solutie.Pe urma viitorul incepeti sa il ziditi incet incet de aici.
garbo172845
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:01
ce-i aia "imperiul momentului"?..:D
:))
eu_geminy
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:10
un fel de licenta poetica, cred
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:12
Delly, se pare ca si tu esti o soacra , asa cum o are ea. In loc sa te bucuri ca ai ambi baieti langa tine, te gandesti ca au venit in munca ta. Ti-ar fi placut ca ei sa fie departe de tine? Ele nu au muncit nimic acolo? Pentru tine totul se rezuma la casa si bani?
Daca baieti ar fi plecat cu ele mai departe de tine ti-ar fi placut? Ai fi fost mai multumita ca nurorile nu au venit in munca ta? Sunt convinsa ca ele nu sunt fericite ca stau asa aproape de tine. Ar fi cazul sa nu ne gandim doar la noi, fiecare are viata lui, si merita sa si-o traiasca asa cum isi doresc, nu dupa cum dicteaza mamele sau soacrele. pt ca de multe ori parinti, gandesc pentru copii lor ceea ce cred ei ca ei bine pt ei, prin prisma lor, dar vremurile si oamenii s-au schimbat.
Sau poate tu nu ai fost nora in casa soacrei sa vezi cum e . E usor de vorbit, dar e mai greu de trait in casa cu soacra.
Pot sa spun ca eu sunt un caz fericit, locuiesc aproape de soacra, dar fiecare ne vedem de viata noastra si ne respectam decizile, cred ca asa e cel mai bine. E normal ca parinti sa isi dea cu parerea la o decizie, doar in cazul in care le este ceruta, si sa o argumenteze corespunzator, dar asta nu inseamna ca, copii lor trebuie sa si urmeze ad literam sfatul. Cred ca o mama trebuie sa fie fericita cand vede ca copilul(a) ei este bine cu cel pe care l-a ales, si sa nu mai incerce sa impuna propriile decizii. Ei merita sa traiasca dupa cum simt.
alexandra_roket
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum este posibil... 113 De la: dor72 21 Aprilie 2011 08:45
sotul meu ma abusa verbal..........cum il confrunt???? 8 De la: eu_geminy 16 Decembrie 2011 00:18
Povestea mea, am putina nevoie de ajutor. Multumesc! 1 De la: CristiEu 4 Septembrie 2018 20:36
Despartire si cum as putea sa ma impac cu ea 26 De la: Alex_Stefan 13 Noiembrie 2013 16:42
De ce fug barbatii??? 330 De la: anuska82 3 Mai 2010 21:50
Setari Cookie-uri