Chatul pentru un barbat casatorit

De la: Darksukkubus69, la data 2011-05-22 12:57:43Bre.... lasati-i in pace cu chatul lor.... Voi ati face mai bine sa aveti propria voastra viata, palpabila desigur, ca e mai placut..... Lasati-i sa va creada fraiere si in acest timp traiti din plin... si cand va vine la indemana, faceti-le vant sa nici nu stie ce i-a lovit! Care este problema?!



cel mai misto sfat pentru tante cu mangafale la useee !!!!

Freya__
Postat pe 22 Mai 2011 20:24
Alo, ''mistocareala'' nu va face cinste, chiar si cand e bine ''travestita'' sub o spoiala de limbaj elevat. Si ma refer in special la domnul de nota 7, dar un 7 luat cu muuuuulta indulgenta. Lasati oamenii in pace daca n-aveti cu ce sa-i ajutati. Sau creati voi un topic nou, cu numele...''topicul pt. orice, ideal pt. inlocuit hartia igienica''.

Si acum pt. persoana care a deschis acest topic: imi pare rau, se pare ca n-ai avut noroc de data asta cu subiectul deschis. Oamenii seriosi nu prea au timp de prostii, iar de ''mistocari'' e lumea plina, pt. ca e mai usor sa faci pe inteligentul decat sa fii unul. Vreau sa-ti spun atat: nu-ti bate capul prea mult cu apucaturile sotului. Incearca in schimb sa va faceti mai mult timp pt. comunicare si activitati in comun, week-enduri si minivacante impreuna, poate lipsa de preocupare in afara serviciului il plictiseste si netul poate fi un drog foarte la-ndemana, mai ales pt. un programator.

Stiu din experienta ca chatul poate otravi o relatie pt. ca o linie subtire cat un fir de par desparte lumea virtuala de cea reala, si asta pt. ca in spatele fiecarei imagini de pe net este o persoana reala. Eu una am ajuns sa inchei relatia cu cineva (intamplator era...programator) din motive asemanatoare, pentru ca ceea ce parea ''personaj virtual'' s-a dovedit a fi o persoana foarte reala care s-a infiltrat realmente in viata noastra si am ajuns sa ne cunoastem, fata in fata, ea la usa mea. Intelegi?

Iar daca el este mai interesat de ''lumea virtuala'' decat de tine, atunci lasa-l in lumea lui virtuala si cauta-ti si tu un om cu picioarele pe pamant. Niciodata nu e prea tarziu. Sunt multi oameni de calitate si ai si tu grija sa nu fie tot programatori.

Mult succes. Sper ca ti-am fost de ajutor.

iuliaapostol
Postat pe 22 Mai 2011 21:10
mda...ma gandesc sa deschid si eu un topic de genul:
"cine-a-nfipt zambila-n branza"...sau...
"care este efectul apocalipsei asupra balenelor ucigase"...sau...
"cu cat se va deplasa axa pamantului fata de statuia anei ipatescu"

am un presamtz ca am sa fiu si eu regalata cu eseuri
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 21:19
apostolica ( cu accent pe al 2-lea o- poti sa ii zici zero), cu cine te certi mami?

me nu cumva zambilu? sau poate ce a-nfipt zambilu-n branza...
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 21:24
De la: reyya, la data 2011-05-17 22:58:42buey cand le aud : la bere cu prietenii NU ; Femei NU , Sex in trei cu ,,prietena si sotia " nici asta NU categoric :-))))


nu reyya .. se poarta in trei .. o ea cu doi ...
cricat
Postat pe 23 Mai 2011 07:33
De la: garbo190425, la data 2011-05-21 20:37:16Incearca sa faceti swing.va scoate pe amandoi din monotonie si va picantizeaza viata f.f.placut.Chiar daca faceti sex, el sigur e oarecum plictisit de tine.Facand swing va pastrati unul pe altul.


si pe toti ceilalti
cricat
Postat pe 23 Mai 2011 07:45
De la: reyya, la data 2011-05-21 18:56:31
Da-i unui barbat toata libertatea de care are nevoie ..inclusiv tentatia fructuluzi oprit ......de abia in acel moment iti vei da seama cu cine ai stat impreuna :-)) Puterea e in tine.. si cu ..si dincolo de un barbat , relatie , iubire...sau altceva ..fiecare dintre noi e liber pe lumea asta sa faca ce-si doreste ...daca il tii pe unul intr-o atmosfera conflictuala si plina de supozitii , gelozii, etc...as putea sa pariez ca nu va trece mult timp pana te va insela ..insa ai mare grija sa nu-ti inseli tu tie propriile asteptari ...asta e cel mai dureros..in rest , totul e relativ. Cele bune !


asta cam asa e. cu cat este mai liber cu atat se comporta mai natural si stii cu cine mananci sacul de sare. Si daca mai vrei sa ramai alaturi de acea persoana.
cricat
Postat pe 23 Mai 2011 07:52
are si om nevoie de conversatie, si tu ce faci ii violezi intimitatea
garbo182506
Postat pe 23 Mai 2011 08:24
Ok Kiramocanu.E un punct de vedere pertinent.Sotul meu a intrat in vb cu o tipa maritata de 28 ani (acum, ca povestea e de un an jumate) si cu copil.Si asa s-au dus naibii toate sentimentele lui dupa aproape 25 de ani impreuna.Si crede-ma ca el nu considera ca ar ficeva rau in asta.Cea care sufera sunt eu iar copiii daca ar sti...Si oricum lui nu pare sa-i pese ce cred.Ceea ce nu stie e ca intre timp am dat de sotul ei si nu stiu ce-i va lovi.Daca vrea amice sa divorteze si sa plece in drumul lui nu sa-si bata joc de familie.Idioata din poveste sunt eu care sunt femeia unui singur barbat-a lui,care l-am iubit sincer.Nu am avut nici un prieten,a fost dragoste la prima vedere dar se pare ca intre timp i-au crescut dioptriile.Culmea ca nu l-am inselat niciodata si nici nu mi-ar trece prin gand.Am principii de viata la care tin foarte mult in special la imaginea mea publica.
Danyelle40
Postat pe 23 Mai 2011 10:26
"Am principii de viata la care tin foarte mult in special la imaginea mea publica. " - Zi zau cu limba scoasa
As_ninge
Postat pe 23 Mai 2011 11:09
dano, ce nu pricepi tu, si muuuulte altele de pe aici, e ca viata nu iti ofera garantii. si ca sentimentele se mai pot schimba, sau duce dreaq, chiar si dupa 25 de ani de casnicie
solutia ar fi sa-l legi de piciorul patului, sa ca fii sigura
desigur, nu acelasi lucru ai sa poti face cu sufletul lui, ca ala zboara cel mai repede, si nu-l poti tine prizonier

unii chiar au probleme cu adaptarea la realitate, frate...
michelle_
Postat pe 23 Mai 2011 11:55
cel mai mult imi place faza cu `eu nu l-am inselat, el de ce ma insala?`, `eu l-am iubit, el de ce nu ma iubeste?`, `eu am fost virgina, el de ce nu-mi ridica statuie pt asta si nu vrea sa moara cu mine de gat?`
hehehe!
esme
Postat pe 23 Mai 2011 12:02
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.


Sugestie: intreaba-l pur si simplu, mentionand ca vrei sa intelegi si ca ai vrea sa incerci si tu acest "game". Totul la vedere si pe direct. Reactia lui cred ca te va lamuri. Privitor la reactii: bascalia unor raspunsuri de aici, trateaz-o la justa ei valoare, adica "low cost"!
karelia123
Postat pe 23 Mai 2011 12:03
De la: iuliaapostol, la data 2011-05-22 21:10:29Alo, ''mistocareala'' nu va face cinste, chiar si cand e bine ''travestita'' sub o spoiala de limbaj elevat. Si ma refer in special la domnul de nota 7, dar un 7 luat cu muuuuulta indulgenta. Lasati oamenii in pace daca n-aveti cu ce sa-i ajutati. Sau creati voi un topic nou, cu numele...''topicul pt. orice, ideal pt. inlocuit hartia igienica''.

Si acum pt. persoana care a deschis acest topic: imi pare rau, se pare ca n-ai avut noroc de data asta cu subiectul deschis. Oamenii seriosi nu prea au timp de prostii, iar de ''mistocari'' e lumea plina, pt. ca e mai usor sa faci pe inteligentul decat sa fii unul. Vreau sa-ti spun atat: nu-ti bate capul prea mult cu apucaturile sotului. Incearca in schimb sa va faceti mai mult timp pt. comunicare si activitati in comun, week-enduri si minivacante impreuna, poate lipsa de preocupare in afara serviciului il plictiseste si netul poate fi un drog foarte la-ndemana, mai ales pt. un programator.

Stiu din experienta ca chatul poate otravi o relatie pt. ca o linie subtire cat un fir de par desparte lumea virtuala de cea reala, si asta pt. ca in spatele fiecarei imagini de pe net este o persoana reala. Eu una am ajuns sa inchei relatia cu cineva (intamplator era...programator) din motive asemanatoare, pentru ca ceea ce parea ''personaj virtual'' s-a dovedit a fi o persoana foarte reala care s-a infiltrat realmente in viata noastra si am ajuns sa ne cunoastem, fata in fata, ea la usa mea. Intelegi?

Iar daca el este mai interesat de ''lumea virtuala'' decat de tine, atunci lasa-l in lumea lui virtuala si cauta-ti si tu un om cu picioarele pe pamant. Niciodata nu e prea tarziu. Sunt multi oameni de calitate si ai si tu grija sa nu fie tot programatori.

Mult succes. Sper ca ti-am fost de ajutor.

karelia123
Postat pe 23 Mai 2011 12:06
De la: iuliaapostol, la data 2011-05-22 21:10:29Alo, ''mistocareala'' nu va face cinste, chiar si cand e bine ''travestita'' sub o spoiala de limbaj elevat. Si ma refer in special la domnul de nota 7, dar un 7 luat cu muuuuulta indulgenta. Lasati oamenii in pace daca n-aveti cu ce sa-i ajutati. Sau creati voi un topic nou, cu numele...''topicul pt. orice, ideal pt. inlocuit hartia igienica''.

Si acum pt. persoana care a deschis acest topic: imi pare rau, se pare ca n-ai avut noroc de data asta cu subiectul deschis. Oamenii seriosi nu prea au timp de prostii, iar de ''mistocari'' e lumea plina, pt. ca e mai usor sa faci pe inteligentul decat sa fii unul. Vreau sa-ti spun atat: nu-ti bate capul prea mult cu apucaturile sotului. Incearca in schimb sa va faceti mai mult timp pt. comunicare si activitati in comun, week-enduri si minivacante impreuna, poate lipsa de preocupare in afara serviciului il plictiseste si netul poate fi un drog foarte la-ndemana, mai ales pt. un programator.

Stiu din experienta ca chatul poate otravi o relatie pt. ca o linie subtire cat un fir de par desparte lumea virtuala de cea reala, si asta pt. ca in spatele fiecarei imagini de pe net este o persoana reala. Eu una am ajuns sa inchei relatia cu cineva (intamplator era...programator) din motive asemanatoare, pentru ca ceea ce parea ''personaj virtual'' s-a dovedit a fi o persoana foarte reala care s-a infiltrat realmente in viata noastra si am ajuns sa ne cunoastem, fata in fata, ea la usa mea. Intelegi?

Iar daca el este mai interesat de ''lumea virtuala'' decat de tine, atunci lasa-l in lumea lui virtuala si cauta-ti si tu un om cu picioarele pe pamant. Niciodata nu e prea tarziu. Sunt multi oameni de calitate si ai si tu grija sa nu fie tot programatori.

Mult succes. Sper ca ti-am fost de ajutor.

karelia123
Postat pe 23 Mai 2011 12:06
Ador penibilii care vad orice doar penibilitatea lor, nu! Dar am un diagnostic pentru ei: cumparati-va, bre, niste simt de umor d-ala! Face bine la corazon si la viata in general! Si apropo, anumite replici de aici (vai cat de multe) nu pot fi tratate decat cu mistocareala! Nu de alta dar par sa fie scrise tot asa! Viata are si penibil natural, nu e nevoie sa mai bagam noi extradoze!
As_ninge
Postat pe 23 Mai 2011 12:15
esme, cum am zis...adaptarea la realitate
bine, acum depinde mult si de cat vrei sa te adaptezi, si de realitatea pe care vrei tu sa o percepi, si de capacitatea de a vedea afurisita asta de realitate nu in alb si negru, ci plina de nuante, asa cum este ea de fapt

ca un corolar, ca tot sunt intr-o dispozitie filozofica, as zice ca pe aici, daca te exprimi mai nuantat, ca sa nu zic "elevat", risti ori sa nu fi inteles, ori sa vina tantile si sa te puna ele la zid si la punct, hehehe...


hehehe...ninsoareo...da' mangaie-le si tu pe capshoru' blond, nu fii rea
michelle_
Postat pe 23 Mai 2011 12:16
Sa mangai pentru binele imaginii publice, nespa? A lor si a mea! Ca altfel, eticheta e de "ieftin".
As_ninge
Postat pe 23 Mai 2011 12:34
ninsoare mangaie cu fulgi...prea soft
nu vreti sa le mangai eu??
ufishor
Postat pe 23 Mai 2011 12:43
bien sur ca pentru imaginea publica

ufisor, ai gherutze, pisoias? ptiu drace!!! am vorbit ca o pitzipoanca de manelist
ce-ai ratat ieri, ce-ai ratat, pisi...numai dezaxati sexual au invadat p-acilea...unu si unu, nu stiai care e mai deranjat la mansarda
si asa ma enerva o tanti de-asta aseara, nu prin ce-si dorea, ca nah...fiecare e freak in felul lui, da' pentru ca avea la semnatura ceva de Paler, hehehe...
michelle_
Postat pe 23 Mai 2011 13:28
si care e problema ., nu te inseala doar vorbeste propabil dupa atatia ani de casnicie a intervenit monotonia ..........si omul na mai revigoreaza relatia
garbo116458
Postat pe 23 Mai 2011 13:31
be a bitch, darling !!! copipasturili-s tot de plictiseala facute, me...n-or pune dej`tu la semnatura, nu se poate cu ditamai tastatura-n fatza!

nu ma pot oftica de ce-am pierdut pe-acilea, ca na`...soarta nu te iarta! dadui si eu de-un dezaxat, da era de-ala de piscina, nu de garbo!
nu-i bai, l-o stuchit motanu`si ne-am vazut de relaxare...
ufishor
Postat pe 23 Mai 2011 13:37
am trecut si eu prin asta.........este destul de dificil......fostul sot era "drogat"vb numai pe cheat.uneori suna si telefonul..dar am terminat relatia noastra,nu mergea ,nici viata personala nu aveam,era cuplat tot cu o femie casatorita care ea a ramas cu sotul ei,iar al meu cu mama lui,este singur de 4 ani,dupa 16 ani .La tine este o detasare de moment ,TE IUBESTE,este strsat ...ai rabdare cu el.
nicole_63
Postat pe 23 Mai 2011 13:43
458
care relatie o revigoreaza?
a lui cu sine insusi? nu-mi pare deloc ca prin chatul cu diversi sau diverse de pe net si-ar revigora relatia cu soatza!
dar ma rog omul fiind programator poate resimte nevoia de-un up-date si/sau vreo recompilare de kernel
alfheim
Postat pe 23 Mai 2011 13:49
mirela ma numesc si pentru inceput am citit toate mesajele mai mult sau mai putin rautacioase dar un lucru iti spun daca vrei sa -ti salvezi casnicia vorbeste cu el petrece-ti mai mult timp cu el de ce ? pentru ca cei care au avut raspunsurile le mesajul tau ori nu sunt casatoriti ca si mine de 20 ani cu sotul meu ori nu au copii ori su8nt prea tineri ori habar nu au ce inseamna o casnicie si de ce prietenele virtuale cunosc mai multe detalii de cat tine. Afla draga mea ca de sfintele pasti am deschis caltulatorul sotului meu ca lamine fiecare are claultoruil lui dar eu pe al meu nu stiu din ce terte motive nu intrasem si cand am deschis emailul lui surpriza sotul meu scrisese unue 'amice' vezi doamne ca se gandeste la ea ca una ca alta...adica eu merg la servici am antrenamente zi de zi am casa am copii am obligatii si parerea ca suntem sinceri de 20 de ani si cand aflu si-l chem se rasteste la mine sterge toate emailurile si voia sa iasa din casa. eeeeeeeeeeeeeee... din secunda aia am pus doua pixcioare in prag si lupt si acum ptre casnicia mea petnru ca nimic nu e mai frumos decat sa ai alaturi omul pe care il iubesti si care oricum nefind perfect ai posibilitatea sa-l sprijini sa-l tragi spre tine sa-l indrrumi sa-l mangai cand e deceptionat ca si noi toti stresati si pacaliti de soarta dar ...unde-s doi puterea creste si 'amica' nu sporest..ai inteles?

garbo110721
Postat pe 23 Mai 2011 16:54
si cum lupti tu mirela? ii spui ce pierde. Cat de importanta e familia. Cate ai facut tu pentru el, pentru familie. crezi ca el nu stie? Crezi ca nu/i pasa? Ii pasa! altfel nu se ascundea.
Si ajungi la un punct final in care recunoaste si zice ca nu mai face. Ce faci ? Il crezi? Mai crezi ceva dupa? Orice monstru (inchipuit sau nu ) definit de alf la inceputul topicului iti va aduce alte intrebari.
Multi dintre cei care au raspuns nu sunt imaturi asa cum crezi tu si din pacate unii au mai multa experienta in chestii de/astea chiar daca nu au 20 de ani de casnicie.
cricat
Postat pe 23 Mai 2011 17:11
mirela, ma bucur pentru tine ca ai 20 de nai de casnicie si e chiar de admirat atitudinea ta.
insa nu ne crede pe toti chiar atat de........... 9completezi tu cum vrei acolo) , sau altfel spus nu incerca sa faci o ciorba din ce ai citit, ca oricum nu iese, poate i-ai supraestimat pe unii si i-ai subestimat pe altii.
inteleg ca ai vrut sa-i dai un sfat, dar nu incerca sfatul tau sa-l condimentezi pentru prefatza cu presupuneri!
sunt destui casatoriti prin zona, ai fi surprinsa sa aflii cati, si destui divortati si despartiti, care au ajuns la concluzia ca nu trebuie sa pape un ou intreg, ca sa-si dea seama ca e stricat!
la faza cu papatul m-am incadrat si pe mine dupa 9 ani de pseudo-casnicie
e bine sa stai langa cel iubit cand si el te iubeste, cand el nu te iubeste a sta langa el se numeshte masochim si viol, asa cum i-ai violat tu intimitatea sotului tau (n-am zis ca n-ai facut bine - si chiar cred ca un inger pazitor ti-a dat o mana de ajutor, acolo un un dracushor isi bagase coada)
alfheim
Postat pe 23 Mai 2011 17:15
"din secunda aia am pus doua pixcioare in prag si lupt si acum ptre casnicia mea "

deci el inca incearca sa plece, dar tu te-ai proptit colo in prag?

hai serios, daca vorbesti precum tastezi imi inchipui ce-a fost la gura matale cand l-ai 'prins'. lasa-l liber, vei primi rasplata...
ufishor
Postat pe 23 Mai 2011 17:20
asta cu luptatul pentru casnicie cea mai mare prostie ......
jeanette40
Postat pe 23 Mai 2011 17:28
jeanette
era si timpul sa puna cineva sare pe rana
alfheim
Postat pe 23 Mai 2011 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma ajutati:( 11 De la: garbo_9056 22 Noiembrie 2012 19:14
vreau sa stiu cum se stabileste cursul zilnic al BNR 2 De la: quasaria 2 Martie 2011 18:55
De ce pocaitii il numesc pe Tatal Ceresc? Iahova? 74 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 17:17
un sfat..va rog!! 36 De la: nelly05 18 Mai 2010 21:25
Am nevoie de ajutorul vostru! 6 De la: fleurdelis 6 Iunie 2010 21:25
Setari Cookie-uri