Chatul pentru un barbat casatorit

michelle_
Postat pe 24 Mai 2011 22:10
caldura este de vina !!!
ladyDY
Postat pe 24 Mai 2011 22:12
De la: ladyDY, la data 2011-05-24 22:12:29caldura este de vina !!!


IAR PROSTIA E DIVINA
garbo007525
Postat pe 24 Mai 2011 22:16
fulga
a ta e incomensurabila si diabolica... nici pe departe divina
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 22:19
Fii si tu mai smechera ca el... daca ii stii ID-urile, deschide-ti si tu niste conturi si "agata-l", ca sa afli cam ce discuta el pe chat.
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 13:58
corina .. atunci cand cauti .. intotdeauna gasesti ...

oare noua ne/ar place sa fim controlate ? si verificate ?
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 14:02
cate strategii...demne de o cauza mai buna...
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 14:08
De la: cricat, la data 2011-05-25 14:02:58corina .. atunci cand cauti .. intotdeauna gasesti ...

oare noua ne/ar place sa fim controlate ? si verificate ?


Asta nu-i tocmai control, nici verificare. Eu una nu as putea, de exemplu, sa intru in posta cuiva daca as avea incredere in acea persoana. Dar daca as incepe sa am dubii pe care nu le-as putea confirma pe alte cai, as intra, o singura data, ca sa ma conving. Nu-mi spune ca n-ai face la fel, ca sa stii cu cine ai de-a face. O singura "verificare" si gata.
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 14:13
mda ... primul impuls este sa ii dovedesti omului ca greseste, ca tu ai solutia , dar omul ala are si el cap si poate sa faca alegerile in functie de ce isi doreste. Si dependenta de chat , de femei, de fumat, de droguri ... toate se trateaza intr/un singur fel ... prin constientizarea ca este dependenta si prin vointa. Nu prin .. te/am prins ... faci asa cum vreau eu.
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 14:16
corina .. am trecut prin asa ceva...
si nu a fost tocmai placut. si nu rezolvi nimic daca stii. Doar in cazul in care pui capat .. in acel moment.
Trebuie sa constientizezi ca viata este mai mult decat un moment de relax in fata unui calculator .
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 14:25
corina, cuvantul "spionaj" are vreo semnificatie pentru tine?
dar invadarea spatiului personall?
imi pare rau, poate am eu alte criterii, dar sa "verifici" pe cel pe care pretinzi ca il iubesti, mi se pare abject, ceva care il murdareste nu numai pe el, dar si pe tine
e doar parerea mea, desigur
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 14:27
De la: cricat, la data 2011-05-25 14:16:43mda ... primul impuls este sa ii dovedesti omului ca greseste, ca tu ai solutia , dar omul ala are si el cap si poate sa faca alegerile in functie de ce isi doreste. Si dependenta de chat , de femei, de fumat, de droguri ... toate se trateaza intr/un singur fel ... prin constientizarea ca este dependenta si prin vointa. Nu prin .. te/am prins ... faci asa cum vreau eu.



Dar nu trebuie sa-i "trantesti" in fata ca l-ai prins... Daca sta pe chat doar ca sa treaca vremea, in timp ce-i ruleaza programele informatice, nu-i grav si-l lasi in pace. E doar "dependenta de chat", cum ii spui tu. Dar poti afla si lucruri care nu-ti plac, sa-i cunosti o latura a lui la care nu te asteptai, sa nu-ti vina sa crezi ca e el...
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 14:29
barbati sunt niste nesimtiti numai prostii abereaza pe chat mai ales cei peste 30 de ani...
blondina_X
Postat pe 25 Mai 2011 14:31
De la: michelle_, la data 2011-05-25 14:27:18corina, cuvantul "spionaj" are vreo semnificatie pentru tine?
dar invadarea spatiului personall?
imi pare rau, poate am eu alte criterii, dar sa "verifici" pe cel pe care pretinzi ca il iubesti, mi se pare abject, ceva care il murdareste nu numai pe el, dar si pe tine
e doar parerea mea, desigur


Mda, nu verifici pe nimeni atata timp cat totul iti pare OK. E frumos ce spui, dar functioneaza in cazul in care ai incredere totala si in cazul in care partenerul nu-ti da nici un motiv de suspiciune. O, ce bine-ar fi daca toti barbatii ar fi asa...
Dar daca el incepe sa aiba un comportament suspect? Cred ca e cel mai bun mod de a afla ce face...
Cred ca tu n-ai fost pusa niciodata in situatia asta... pune-te un pic in pielea unei femei careia instinctul si unele comportamente ale partenerului ar face-o suspicioasa. Ce-ai face???? Care-ar fi cel mai putin "abject" mod de a afla adevarul???
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 14:39
increderea totala ar trebui sa functioneze intotdeauna, zic eu
ce as face mai putin abject? in niciun caz nu i-as rascoli prin comp sau prin telefon.
l-as intreba cinstit si pe fata ce se intampla, asta as face eu. poate pentru ca am oroare de tactici oculte, si prefer calea directa. in cazul meu, as proceda asa ca sa nu ma simt degradata purtandu-ma ca o aprozareasa cu o clasa mai mult decat trenul. si in functie de ce mi-ar raspunde si as simti eu, ca femeie, as hotara ce am de facut.
repet, asta as face eu...dar, nu am pretentia ca detin adevarul absolut sau ca asa este bine
modul de abordare depinde mult de educatia si caracterul fiecaruia, nu se poate da o reteta de succes
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 14:50
daca motanu` ar sta pe chat si as avea dubii...omoara timpul sau vrea sa agatze ceva? nu l-as intreba pe el, stiu deja ce mi-ar raspunde! privind in ochii mei suuuuperbi, mi-ar spune doar ce vreau sa aud, probabil
asa ca, as spune: "eu plec la o plimbare! Vii?"
problema rezolvata, simplu si curat!
ufishor
Postat pe 25 Mai 2011 14:55
blondo, si tie ce ti se pare ca faci pe aici? ca in afara de aberatii, nu am citit nimic de bun simt de la tine
cand ai sa fii suficient de matura, ai sa poti emite pareri. pana atunci, citeste, si daca poti, trage concluzii
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 14:56
De la: michelle_, la data 2011-05-25 14:50:08increderea totala ar trebui sa functioneze intotdeauna, zic eu
ce as face mai putin abject? in niciun caz nu i-as rascoli prin comp sau prin telefon.
l-as intreba cinstit si pe fata ce se intampla, asta as face eu. poate pentru ca am oroare de tactici oculte, si prefer calea directa. in cazul meu, as proceda asa ca sa nu ma simt degradata purtandu-ma ca o aprozareasa cu o clasa mai mult decat trenul. si in functie de ce mi-ar raspunde si as simti eu, ca femeie, as hotara ce am de facut.
repet, asta as face eu...dar, nu am pretentia ca detin adevarul absolut sau ca asa este bine
modul de abordare depinde mult de educatia si caracterul fiecaruia, nu se poate da o reteta de succes



OK, asta ai face, e frumos sa fii o "doamna", dar daca el ar nega tot? ba mai mult: te-ar face sa te simti prost pentru neincredrea pe care o ai. Si dupa aia sa afli ca are nu o amanta, ci doua... E caz real...
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 15:00
@blondina_X
un neurooon se plictiseeeea .. si venea cu aberatiiiiiiii
doi neuroni .. se inghesuiau intr-un cap de blonda ... si fiindca loc nu mai era .. unul din ei murea sufocaaat...
ce pacat!!!
alfheim
Postat pe 25 Mai 2011 15:08
corina .. poate sa aiba si trei .. online ... nu o sa recunoasca in veci.

asa e. descoperi ca omul de langa tine nu este asa cum il stii. Ai doua rezolvari .. ori astepti sa se potoleasca .. ori te desparti . Depinde de firea fiecaruia.
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 15:13
pofosenie ... mai frumos de atat ... eu plec la o plimbare .. sa nu te mai gasesc cand ma intorc
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 15:15
corina, hai sa o luam punctual
nu m-as simti deloc prost, pentru ca nu mi-as cloci neincrederea in subteran. ar fi totul la vedere, de-aia l-as intreba direct
cat priveste surpriza de a-l descoperi cu una sau doua amante, ce sa zic...
am sa zic ce zic pe aici de mult timp: viata nu iti ofera garantii, iar sentimentele cuiva se pot schimba....iar oamenii trebuie sa accepte asta, pentru ca nimic nu e batut in cuie, totul e relativ. daca a ales sa aiba amanta, m-as intreba probabil, care e partea mea de vina
ma rog, eu m-am intrebat acum cativa ani, chiar daca stiam raspunsul... si mi-am asumat aceea vina
but... that's me...
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 15:16
De la: cricat, la data 2011-05-25 15:13:35corina .. poate sa aiba si trei .. online ... nu o sa recunoasca in veci.

asa e. descoperi ca omul de langa tine nu este asa cum il stii. Ai doua rezolvari .. ori astepti sa se potoleasca .. ori te desparti . Depinde de firea fiecaruia.


Nu amante online, eu vorbeam de amante reale! Si el sa nege cu nesimtire... Si nu numai sa nege, mai grav: sa te faca pe tine sa te simti prost ca nu ai incredere in el, care e un sfant, care te iubeste, care...
Nu doresc nimanui sa cunoasca asemenea specimene, dar din pacate ele exista.
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 15:23
da cri...ai intuit perfect...in caz ca nu vrea sa se plimbe cu mine, se plimba de tot

ii dau dreptate michellei cu neincrederea la vedere. nimeni nu si-o doreste, nimeni n-o asteapta si n-o sarbatoreste...dar uneori apare. si-atunci, nu stai sa macini in tine ganduri si intrebari, mori cu zile, moare iubirea...mi s-a intamplat odata, i-am spus ce simt, si astfel i-am permis sa se implice (sau nu, alegerea lui) intr-o relatie ce presupune recladirea a ceea ce s-a daramat...daca te iubeste, isi va face un scop din a-ti recastiga increderea. si tot la vedere , l-am anuntat dupa un timp ca se (si ma) chinuie degeaba. that`s me ...
ufishor
Postat pe 25 Mai 2011 15:26
corina ...rezolvarile sunt aceleasi .... ori .. ori ..

doua amante si o sotie ... omul nu se multumeste cu putin

nevasta se retrage si nici cele doua nu.si mai au rostul ....
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 15:28
din punctul meu de vedere, si este strict opinia mea...tradarea emotionala, sufleteasca, e mai dureroasa decat cea carnala
carnea, sexul, nu inseamna nimic, absolut nimic
faptul ca cineva, cel de langa mine, iubeste alta femeie...pe mine, aia m-ar darama...
michelle_
Postat pe 25 Mai 2011 15:34
ufi .. bine ai facut !

Mi ... normal ca tradarea emotionala e mai dureroasa. Simti ca se rupe cerul si pamantul .. si tot ce e in jur dispare ... dar trece ... timpul vindeca orice rana.
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 15:39
Sa nu ne suparam asa tare ca deh..au venit caldurile si "omenii sau omele" ma trebuie sa se si racoreasca.Fiecare cu CHATUL lui!!!!!!
fengari
Postat pe 25 Mai 2011 15:41
fengari ... pentru racorire exista dusul cu apa rece ...
cricat
Postat pe 25 Mai 2011 15:46
De la: cricat, la data 2011-05-25 15:28:31corina ...rezolvarile sunt aceleasi .... ori .. ori ..

doua amante si o sotie ... omul nu se multumeste cu putin

nevasta se retrage si nici cele doua nu.si mai au rostul ....



Vroiam doar sa spun ca, din pacate, cateodata esti nevoit sa raspunzi cu aceeasi moneda. E bine sa fii "doamna" doar daca si el e domn. Dar sa te porti "abject" cu cineva care e si mai abject decat tine, cred ca nu e asa grav. Doar pana ii dovedesti ca minte cu nerusinare... si ca sa-i poti intoarce spatele impacata.
corinuta123
Postat pe 25 Mai 2011 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ne facem cu obsedatii de pe acest forum? 103 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:16
Poveste de dragoste -Prima parte 112 De la: garbo265966 20 Iulie 2012 23:18
Cum va merge o relatie dintre o femeie de 46 de ani si un barbat de 58 ani ? 19 De la: comoaramea 19 Noiembrie 2012 22:13
buna.... 7 De la: pisoias01 24 Decembrie 2010 16:38
gelozia si iubirea 44 De la: florinradu80 8 Iulie 2010 16:06
Setari Cookie-uri