Chatul pentru un barbat casatorit

Draga mea,daca este departe de tara tb,sa-l lasi sa comunice si pe chat,ca doar nu-l mananca nimeni. Doar ca trebuia sa-ti spuna asta...poate nu vrea sa tev supere... Este poate periculos pt relatia voastra,dar are nevoie de un pic de libertate.Ca sa vezi cum este, creaza-ti si tu un cont si comunica pe chat cu alte persoane si atunci n-ai de ce sa te mai superi. Gina David
ginadavid64
Postat pe 21 Mai 2011 10:17
De la: reyya, la data 2011-05-17 22:50:30pei si asa ce sa faca---sa-i puna lesa sau cum ??? :-))))) in definitiv , nimeni nu apartine nimanui...frica de a nu fi inselata ,in virtual sau real, posesivitatea excesiva atrage dupa sine un anumit raspuns din partea partenerului. Daca-l suspecteaza de cate ori intra pe net de ceva..eu zic sa-i arunce laptopul pe fereastra si sa-l invete sa croseteze :-))))))
Citesc si ma minunez,vad aici o parere ca este normal sa chateze un barbat insurat...pai cum sa fie normal draga reyyya,vad ca iei viata in gluma,esti cumva casatorita?(nu cred ),psihologic vorbind nu poate vorbi asa o femeie casatorita,tot tradare se numeste stand pe sit-uri si chatand cu tot felul de femei...in loc sa se concentreze asupra familiei,relatiei cu sotia ecct...mi se pare ca omul vrea o schimbare si nu stie unde s-o gaseasca...este foarte periculoasa lumea virtuala pentru cei implicati in relatii serioase,sunt extrem de tentante si inselatoare,asa sfarsesc cei care in loc sa gaseasca o solutie de sachimbare intre parteneri,este intr-o continua cautare(se stie ca barbatii sunt in permanenta vanatori de femei)dar nici chiar asa..va vorbeste o femeie singura,care intra pe sit-uri de socializare dar cand vad un barbat insurat,deja ii dau pasi,nu ma intereseaza sa abordez nimic cu acea persoana,pana la urma stiu ce cauta si nu ma aventurez..daca se intampla sa minta ca nu este insurat,il depistez imediat prin modul lui de a dialoga,nu ttebuie sa pun detectivi ca sa-mi dasu seama..asa ca fetelor,femeilor daca toata lumea ar face asa ,nu ar mai sta niciunul din astia pe cha ,ar face lucruri bune pentru familia lui in loc sa piarda timpul in lumea virtuala..Nimeni nu spune sa stea pe net,dar sa caute sit-uri interesante care sa le dezvolte intelectul...P.s.am intervenit pentru ca sunt o feminista convinsa si condamn tradarea in relatiilede casatorie si chiar cele solide .Eu va zic asa dragi barbati si chiar femei ,daca tot v-ati angajat in relatii serioase de csatorie,ramaneti acolo si incercati sa va faceti viata frumoasa cu partenera sai partenerul vostru,daca nu ,divortati..e mult mai cinstit decat sa traiti in minciuna..Cei care nu sunt in stare sa iubeasca profund si sa respecte partenerul,mai bine sa stea singur si sa mearga cu cine doreste si sa chateze unde vrea..in rest ...SA FITI IUBITI
kiramocanu
Postat pe 21 Mai 2011 10:36
prin urmare, chatatzi, mai, ce chatrnele voastre?!
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 10:38
Am intrat de f multe ori pe chat de socializare.Am descoperit ca foarte multi barbati,familisti,casatoriti din dragoste si care au o relatie extraordinara ( zic ei )cu sotia ,acasa
,cauta femei dispuse sa discute aspecte legate de viata.
de aici si pana la dependenta de a se antalni mereu cu aceea femeie -partenera de discutii-nu este decat un pas
sotia si copilul dorm,in dormitorul comun,el sta de povesti cu o alta femeie care -i impartaseste suferinta,ca sotia mu-l mai intelege
si nu-i acorda atentia cuvenita in totalitate
.
in orice casnicie apare un moment cand cei doi nu mai au ce sa -si spuna
atunci se produce ruptura si dorinta de evadare
inxcearca si acorda-i mai mult timp,mai multa atentie si nu va mai p[etrece asa mult timp pe chat la discutii
aceaa femeie este odihnita,nu are,poate copil,nu are treaba de rezolvat,poate asteapta si ea ca cineva sa discute cu ea,deci s-a intalnit peticul cu sacul
dar fii linistita,nu va trece mult si-si va da seama ca tot tu esti cea care merita mai multa atentie si va renunta singur
spune asta o femeie care este stanpatitul


garbo002407
Postat pe 21 Mai 2011 10:41
buna si al meu iubit facea acelas lucru doar ca eu nu am mai putut accepta situatia mai ales ca am vazut toate conversatiile lui cu acele domnisoare.am terminat acea relatie si cred ca daca te iubeste si nu vrea sa te raneasca ar fi indicat sa inceteze cu chat-ul si sa gaseasca un alt mod de a se rupe de realitate pentru un pic. spunei ca acest lucru iti face rau si ca ar fi timpul sa se opresaca.. succes si sper din suflet sa nu se ajunga unde am ajuns noi.... la despartire..
gabricalin
Postat pe 21 Mai 2011 11:05
Suzuki s-a intalnit si el cu o doamna pe internet si au inceput sa vorbeasca de una, de alta. Cand a aflat asta o vecina rautacioasa a facut ca vulpea care zicea ca strugurii sunt acri:
-S-a intalnit sacul cu petecul.
-Da, i-a raspuns Suzuki.Dar petecul era de matase naturala iar sacul, purta blugi de velur.
Parerea mea doamna este sa nu judecati pe nimeni, daca nu doriti ca vorbele sa se intoarca asupra Dvs. si sa va muste de nas.
garbo172845
Postat pe 21 Mai 2011 11:10
ladyDY
Postat pe 21 Mai 2011 11:27
Si eu ma confrunt exact cu aceeasi problema ca a ta. Nu consider normala aceasta permanenta cautare de ceva nou. Nu da deloc dovada de seriozitate. Am incercat sa vorbesc cu el dar spune ca toate chestiile astea nu reprezinta nimic, ci doar din lipsa de ocupatie isi mai clateste si el mintea, ochii... . Ma supara faptul ca se ascunde si astfel e un permanent aer de neincredere intre noi. De cate ori am descoperit un nou id si-a facut altul nou. Deci nu am rezolvat nimic decat cearta intre noi si faptul ca l-am indepartat de mine, fiind si mai ascuns si... probabil si mai inversunat in cautarea acelui "ceva" pe net. Deci... mai bine il urmaresc din umbra si ... tac sau... renunt la tot, ceea ce nu vreau. Imi e greu dar... Poate imi vinzi si mie niste ponturi pentru gasirea id-urilor ascunse pe care le foloseste. Cu toate ca... asta ar insemna o permanenta urmarire si... am cam obosit.
Te pup si sper sa treci peste aceasta problema care iti macina sufletul, asta stiu sigur.
ancaaldea
Postat pe 21 Mai 2011 12:34
e la moda,se vede. am remarcat si eu meteehne de genul. si cand s-a descoperit gustul dulce..., nu mai exista vindecare. tentatiile oricum sunt peste tot,dar atunci cand le cauti cu lumanarea...
bafta sa gasesti metoda corecta de adaptare!
chrissa
Postat pe 21 Mai 2011 12:46
mi-au placut raspunsurile tale la nebunie
super raspuns, bravo!!!!!!!!
cristiana4676
Postat pe 21 Mai 2011 13:38
ERA MAI BINE SA NU VEZI ATATEA
ACUM ESTI MAI FERICITA ?????????????
cuM II VIOLEZI CORESPONDENTA SARACULUI OM STRESAT????????????
garbo176391
Postat pe 21 Mai 2011 14:12
De ce iti faci probleme.Nu cred ca este ceva rau daca este un barbat inteligent. Si eu sunt casatorita de 17ani, merge f bine dar intru pe chat si vb .Efectic ma relaxez. Depinde de persoana cu care vorbesc.. Asta nu inseamna ca imi insel sotul sau ca imi neglijez familia. Intra si tu sa vezi cum este. Daca stai sa te gandesti aici ce este? Nu este tot chat? Si inca public. Nu vezi ca majoritatea rad de tine si de subiectul pe care l-ai postat. Daca intri pe chat vorbesti daca iti convine subiectul, daca nu, nu discuti. Oricum cai sunt destule de a socializa in acest secol. Stii ce mi-a spus copilul meu de 13 ani? Ca este secolul sexului.
Daca vrei sa il scapi de aceasta meteahna nu ii lasa timp sa intre, stai cu el seara, povestiti, du-te langa el la calculator si cititi impreuna, sunt tot felul de subiecte despre tot ce vrei si atunci nu mai intra pe chat. Dar daca tu te culci devreme si el nu este un somnoros atunci il inteleg.
Un sfat: intra si tu pe chat, stai de vorba cu barbati, vezi cum gandesc pentru ca asa gandeste si sotul tau si incearca sa ii oferi ceea ce ii lipseste.
mihaelamaria70
Postat pe 21 Mai 2011 15:13
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52 M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi.

Daca exista ce spui tu,ce face chiar asa rau? Asa pierdem omul de langa noi...cerand multe si nedand mai nimic in schimb.Lasa-l sa "zburde "pe virtual,cel putin stii ca e acasa:) Ca altfel isi cumpara un caine si tot tu o sa te plangi ca-l plimba cam des si mult timp.
Ariesh
Postat pe 21 Mai 2011 15:27
Ha ha ha , imi lace chestia cu sugrumatul. Sa-l sugrume sa fie sigura ca sta si mai mult pe chat si asa sugrumat.
mihaelamaria70
Postat pe 21 Mai 2011 15:30
De la: m_arilena, la data 2011-05-21 10:00:53...si pe Garbo, ca-n viata, lipsa celor 7 ani de-acasa si a minimului de bun simt DERANJEAZA, unii tragem apa, altii pasim peste...restul se balacesc...
'chatul pt un barbat casatorit' este ca pt tot mapamondul tehnologia cea mai rapida, de informare si comunicare...faptul ca-si ascunde identitatea, nu inseamna neaparat ca-ti ascunde ceva, ci doar ca se protejeaza...timpul care si-l aloca, e poate pt ca are nevoie de divertisment, de deconectare...daca e tradare, o vei simti si-atunci cu siguranta ii lipseste ceva acasa...


E fain topicul si de actualitate. Chatul efectiv te deconecteaza , conditia este sa stii limita. Este intr-adevar divertisment, poti discuta orice si poti sa iti pastrezi anonimatul, poti gandi liber. Vezi ce gandesc si altii nu numai cel de langa tine, vezi ce dorinte au si altii, poate le are si cel de langa tine, daca stii sa-l folosesti, chatul poate fi un adevarat profesor.
mihaelamaria70
Postat pe 21 Mai 2011 15:56
nu e nici o problema..chiar nu ar trebui sa te deranjeze...deodata ce e atent cu tine...si se manifesta k in cei 18 ani...nu-ti face griji..
titanic_dan
Postat pe 21 Mai 2011 17:20
nu e nici o problema..chiar nu ar trebui sa te deranjeze...deodata ce e atent cu tine...si se manifesta k in cei 18 ani...nu-ti face griji..
titanic_dan
Postat pe 21 Mai 2011 17:20
nu e nici o problema..chiar nu ar trebui sa te deranjeze...deodata ce e atent cu tine...si se manifesta k in cei 18 ani...nu-ti face griji..
titanic_dan
Postat pe 21 Mai 2011 17:20
NU O SA FACA NICIODATA NIMIC DIN CE NU VREA SI DIN CE NU ARE NEVOIE.DACA ESTI PE UN SAITE DE SOCIALIZARE NU INSEAMNA NIMIC RAU ATATA TIMP CIT TOTUL SE PETRECE ONLINE SI ATITA TIMP CIT NU SE IMPLICA SERIOS DOAR COMUNICA.NU AR TREBUI SA ITI FACI ATITEA GRIJI DACA RELATIA VOASTRA E ASA CUM SPUI NUMAI LAPTE SI MIERE,DAR MA INTREB EU TU CE FACI PE GARBO?DACA AI ASA O PARERE DE REA DESPRE ACEST SAITE.NU E CHEAR ASA CUM CREDE LUMEA .....EU SUNT AICI SI NU AM AVUT PROBLEMECU NIMENI SI NIMIC.ASCULT MUZICA SI POSTEZ FOTOGRAFII,NU VAD NIMIC RAU IN ASTA.ASA CA VEZI TU DE CE TI-E FRICA NU SCAPI....
mmiriam
Postat pe 21 Mai 2011 17:38
bn draga nu trebuie sa fi socata si nu merita sa strici casnicia pt asa ceva poate e o relaxare pt el mai mult ca sigur timpu le rezolva pe toate fi indiferenta si ai in pupici
garbo022257
Postat pe 21 Mai 2011 18:44
bn draga nu trebuie sa fi socata si nu merita sa strici casnicia pt asa ceva poate e o relaxare pt el mai mult ca sigur timpu le rezolva pe toate fi indiferenta si ai in pupici
garbo022257
Postat pe 21 Mai 2011 18:44
De la: kiramocanu, la data 2011-05-21 10:36:33
De la: reyya, la data 2011-05-17 22:50:30pei si asa ce sa faca---sa-i puna lesa sau cum ??? :-))))) in definitiv , nimeni nu apartine nimanui...frica de a nu fi inselata ,in virtual sau real, posesivitatea excesiva atrage dupa sine un anumit raspuns din partea partenerului. Daca-l suspecteaza de cate ori intra pe net de ceva..eu zic sa-i arunce laptopul pe fereastra si sa-l invete sa croseteze :-))))))
Citesc si ma minunez,vad aici o parere ca este normal sa chateze un barbat insurat...pai cum sa fie normal draga reyyya,vad ca iei viata in gluma,esti cumva casatorita?(nu cred ),psihologic vorbind nu poate vorbi asa o femeie casatorita,tot tradare se numeste stand pe sit-uri si chatand cu tot felul de femei...in loc sa se concentreze asupra familiei,relatiei cu sotia ecct...mi se pare ca omul vrea o schimbare si nu stie unde s-o gaseasca...este foarte periculoasa lumea virtuala pentru cei implicati in relatii serioase,sunt extrem de tentante si inselatoare,asa sfarsesc cei care in loc sa gaseasca o solutie de sachimbare intre parteneri,este intr-o continua cautare(se stie ca barbatii sunt in permanenta vanatori de femei)dar nici chiar asa..va vorbeste o femeie singura,care intra pe sit-uri de socializare dar cand vad un barbat insurat,deja ii dau pasi,nu ma intereseaza sa abordez nimic cu acea persoana,pana la urma stiu ce cauta si nu ma aventurez..daca se intampla sa minta ca nu este insurat,il depistez imediat prin modul lui de a dialoga,nu ttebuie sa pun detectivi ca sa-mi dasu seama..asa ca fetelor,femeilor daca toata lumea ar face asa ,nu ar mai sta niciunul din astia pe cha ,ar face lucruri bune pentru familia lui in loc sa piarda timpul in lumea virtuala..Nimeni nu spune sa stea pe net,dar sa caute sit-uri interesante care sa le dezvolte intelectul...P.s.am intervenit pentru ca sunt o feminista convinsa si condamn tradarea in relatiilede casatorie si chiar cele solide .Eu va zic asa dragi barbati si chiar femei ,daca tot v-ati angajat in relatii serioase de csatorie,ramaneti acolo si incercati sa va faceti viata frumoasa cu partenera sai partenerul vostru,daca nu ,divortati..e mult mai cinstit decat sa traiti in minciuna..Cei care nu sunt in stare sa iubeasca profund si sa respecte partenerul,mai bine sa stea singur si sa mearga cu cine doreste si sa chateze unde vrea..in rest ...SA FITI IUBITI


kiramocanu...daca sunt sau nu casatorita e irelevant ...intamplator sunt . Da-i unui barbat toata libertatea de care are nevoie ..inclusiv tentatia fructuluzi oprit ......de abia in acel moment iti vei da seama cu cine ai stat impreuna :-)) Puterea e in tine.. si cu ..si dincolo de un barbat , relatie , iubire...sau altceva ..fiecare dintre noi e liber pe lumea asta sa faca ce-si doreste ...daca il tii pe unul intr-o atmosfera conflictuala si plina de supozitii , gelozii, etc...as putea sa pariez ca nu va trece mult timp pana te va insela ..insa ai mare grija sa nu-ti inseli tu tie propriile asteptari ...asta e cel mai dureros..in rest , totul e relativ. Cele bune !
reyya
Postat pe 21 Mai 2011 18:56
ma intreb ,na si io ca omu,daca ar fi citit romane de dragoste ar fi fost tot o tragedie?!
marri
Postat pe 21 Mai 2011 19:15
corect reyya - subscriu
probabil ca kiramocanu vrea sa ne anunte statul ei si studiile ...
non importa
alfheim
Postat pe 21 Mai 2011 19:18
Vorba cuiva de aici mai bine sa stea in fata calculatorului decit sa plimbe catelul pe afara cu orele ....Ca ce de catele prin parcuri.................periculiase rau.
fengari
Postat pe 21 Mai 2011 19:21
Cata vreme nu depaseste limita e ok. Dar cine stie care e limita????
Discutati despre asta si despre riscurile reale care pot exista in urma unor asa zis nevinovate discutii pe chat! ! Pasul de la nevinovatie la pacat e mic de tot... Si daca a gresit....si constientizeaza....treci peste asta si mergeti mai departe. Ti se poate intampla si tie sa gresesti! Ai grija de familia ta. Nu lasa sa-ti fie stricata de asa ceva. Nu cred ca el doreste sa-si strice familia....si mai cred ca te iubeste in continuare....DAR ....ispita....noutatea....chatul asta devine ca un drog. Trebuie sa constientizeze si el ....si singur va spune stop. Depinde mult si de tine. Nu dramatiza....si chiar daca multi te-au sfatuit sa faci si tu la fel, eu zic NU. Stai cuminte! Nu te virusa si tu! Si fii inteleapta! Nu transforma totul intr-o tragedie! Astia suntem noi, oameni !Plini de pacate.Nimic nou sub soare! Multa fericire iti doresc!
terry70
Postat pe 21 Mai 2011 19:24
As fi vrut sa mai scriu ceva,dar m-a gasit nevasta uitandu-ma la un profil ...Asa ca am luat o tigaie in cap si mi-a zis:" homo". Asa-mi trebuie daca stau pe chat.
Ariesh
Postat pe 21 Mai 2011 19:30
Se pare ca d-n sau d-soara kiramocanu e singura si o ingrozesc barbatii insurati . Daca tot este singura ar trebui sa nu-si dea cu parerea despre barbati si femei casatorite care stau pe chat si sa nu ii judece asa aspru. Acum ce facem nu stam pe chat? Vad ca mie nu-mi lipseste nici un membru, un organ sau altceva din corp. Deci nu m-a mancat nimeni
mihaelamaria70
Postat pe 21 Mai 2011 19:50
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.


Eu in locul tau i-as spune ca stiu de ,,discutiile " sale ,ca ma deranjeaza si ca ar fi bine sa dati cartile pe fata ,asa ai putea sa vezi nemultumirile lui, asta in cazul in care exista, din partea ta vad ca nu vezi nicio problema!

Draga mea , a purta respect unei persoane cu care convietuiesti de 18 ani nu este egal cu dragoste , nu asa cum spune definitia, este foarte adevarat ca dupa atata timp acea dragoste se transforma in respect dar trebuie sa recunosti ca fiecare dintre noi cateodata asteapta de la partener un strop din pasiunea de altadata!

melania33
Postat pe 21 Mai 2011 20:18
Incearca sa faceti swing.va scoate pe amandoi din monotonie si va picantizeaza viata f.f.placut.Chiar daca faceti sex, el sigur e oarecum plictisit de tine.Facand swing va pastrati unul pe altul.
garbo190425
Postat pe 21 Mai 2011 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa faci, cand stii ca..... iubesti fara speranta? 18 De la: garbo168736 20 Septembrie 2010 12:36
foarfecile de frizerie 11 De la: elodia_2 21 Octombrie 2011 20:58
Exista barbati dispusi sa construiasca o relatie serioasa cu o femeie care 235 De la: samburica 19 Februarie 2011 16:42
URSULETZUL LIVIU 34 De la: garbo_13807 2 Februarie 2014 19:46
exista viata dincolo de moarte? 132 De la: lumi_casia 28 Ianuarie 2011 13:11
Setari Cookie-uri