Chatul pentru un barbat casatorit

mie mi-a cazut...ala venusian
pregatiri mari si complicate,halea-halea...
precizilla
Postat pe 20 Mai 2011 19:38
tu, nebuno...
Freya__
Postat pe 20 Mai 2011 19:40
ouch! io m-am rusinat
bre, preci, nu puteai sa nu folosesti cuvantu' ala rusinos, "complicate"?
Thor_again
Postat pe 20 Mai 2011 19:43
De la: precizilla, la data 2011-05-20 19:38:18mie mi-a cazut...ala venusian
pregatiri mari si complicate,halea-halea...


Brazilian te numesti cuscry, nu?
cum fu muviul?
Ciresica
Postat pe 20 Mai 2011 19:43
watch out,Rio - here comes preci!

ce va rusinati acolo-n spate,bre?
preferi sa-ti stea un complicat d'ala-n gat taman cand transpiri tot sa nu-ti ramana frisca-ntre dinti?
ui,ca-s de-a dreptu' nerusinata azi!

spusei de film pe terasa,ciresico
precizilla
Postat pe 20 Mai 2011 19:48
De la: alfheim, la data 2011-05-16 23:32:14@garbo120935
frumoasa poveste
amu sa iti decodific ce nu intelegi...
este un game
level 1 a fost usor si simplu
a descoperit computerul si comunicare pe el
deci comunicarea la voi deja a devenit wrong password fiindca are nevoie de comunicare in alta parte
level 2 a descoperit personalitatile multiple si cat de facile sunt in lumea virtuala, iar this game a inceput sa-i placa si sa-l incite, sa-l captiveze, depasind faza de amuzament

stai sa vezi cand trece la level 3 ... ioi acolo sa vezi lupte indarjite
interesant e cine castiga game-ul ...
ca intr-un joc unul castiga, restul nu stiu ce fac...
un mare maestru de shah la un moment dat intrebat fiind de ce joaca shah, a raspuns asa:
- joc pentru a castiga, nimeni nu joaca pentru a pierde!
oare a zis bine? judeci tu, ca tot faceai referire la shah!
si iti mai spun una tot din domeniu
jose raul capablanca fost multiplu campion de shah, (a fost imens) a zis si el o vorba interesanta:
unde combinatiile lor se termina, ale mele abia incep!
amu vezi tu unde se termina combinatiile tale si unde incep ale lui si invers ...
........mai alf, cum le sti tu pe toate. se pare ca ai mullllllta experienta in domeniu
anirica
Postat pe 20 Mai 2011 19:50
Nu inteleg de ce ranita? Se comporta bine ,chiar tu o spui!, se pare chiar foarte sincer, atunci nu stiu care e problema ?Dupa multa munca , sincer ai nevoie de relax, problema vine de la tine !...esti mult prea geloasa, sincer, si nu e bine ! Un om preocupat, obosit, numai de cicaleli nu are nevoie. Da-i acel memento de respiro de care toti avem nevoie la un moment dat, de intelegere, de care toti vorbim , asteptam , dar putini sunt in stare sa-l ofere. Si fara prea multe intrebari,ci numai sincere discuti deschise, ca intre 2 vechi prieteni. De stres avem parte toti, dar fiecare la proportiile muncii sale
metisben
Postat pe 21 Mai 2011 02:49
Da ,este ciudat...dar cand vei avea inca vreo 10 ani de casnicie,ii vei da dreptate...Este un fel de a iesi din cotidian,dar sa nu depaseasca limitele.Se poate ca din acest motiv sa va si impacati bine,pentru ca chatul nu -l afecteaza altfel decat intr-un mod pozitiv in ceea ce priveste relatia intima dintre voi.Poate ca de acolo invata unele lucruri pe care ar dori sa le puna in practica doar cu tine...Se poate sa fie si un fel al lu de a se simti liber,sa nu uiti ca toti avem nevoie de o anumita libertate,iar barbatii simt mai mult aceasta nevoie...
Sanatate si numai bine,relaxeaza-te!!!
garbo162658
Postat pe 21 Mai 2011 02:57
Nu e musai ca e si inselata, dar nu mai e decat un pas sa treaca de la joaca la fapte... Asa cum aici a gasit si sfaturi serioase, de la persoane omenoase, la fel si el poate da peste vreo fata serioasa, de care sa se indragosteasca. Scenariul e lesne de ghicit. Si, in viata unora, nu e doar scenariu.
garbo102214
Postat pe 21 Mai 2011 03:10
Da, poate invata ceva nou si aplica cu sotia. Dar ce se face daca afla ca nu e doar o curiozitate? E normal sa-si faca griji. Dar m-as bucura sa fie fericita si linistita...sa nu mai aiba aceste temeri.
garbo102214
Postat pe 21 Mai 2011 03:14
foarte adevarat!!! de la virtual pana la real nu e atat de mult...
e aceeasi infidelitate ...
multe mesaje, dar o parere sau sfat bun mai putin ....
haz au facut cei care nu au jumatatea lor si sunt gelosi pe cei ce au si vor sa se bucure de o relatie frumoasa.
Comunicarea va da un rezultat.
elisavuri
Postat pe 21 Mai 2011 03:28
asa s-a destramat si casatoria mea de 15 ani cu doi copii,din cauza chatului privat,fosta sotie nu a stiut unde este limita ,......
francisc1003
Postat pe 21 Mai 2011 06:41
Nu cred ca acest lucru prevesteste ceva bun......
garbo105616
Postat pe 21 Mai 2011 07:05
super !!! bine punctat !
garbo036864
Postat pe 21 Mai 2011 07:17
imi pare rau ca cei mai multi fac misto de chestia asta, dar este o problema f serioasa, asta e parerea mea. Si eu am 24 de ani de casnicie, avem o fata de 23 de ani, sunt o tipa destul de draguta cu un barbat frumos, dar m as ingrijora daca ar incepe sa si faca cunostinte si sa si scrie pe mess, ptr ca ptr barbati , zic eu schimbarea( si faptul ca e altceva, o noutate) e vitala si nu trebuie sa tratezi cu superficialitate lucrul acesta ptr ca o sa ramai fara casnicie. Cred ca nici nu poti sa i impui dintr o data sa lase toate astea ci incet , incet. Iti va fi f greu. intr o casnicie trebuie sa fiif s,echera ca sa reziste toata viata ptr ca femeile sunt perverse si sunt femei care adora barbatii insurati, iar lor le place sa fie bagati in seama. Nu ti tin prelegeri , dar am vazut f multe casnicii fericite terminate aiurea din cauza unor porcarii. Iti doresc multa bafta si o casnicie frumoasa si fericita in continuare
garbo172763
Postat pe 21 Mai 2011 07:30
nu fii trista viata merge inainte
garbo182655
Postat pe 21 Mai 2011 07:56
Scumpa mea ,sunt casatorita de 17 ani si eu .La 21 de ani as fi gandit asa ,eram geloasa (nu spun ca nu as fi ) ,dar incerc sa-i spun sotului ca acel certificat DE CASATORIE nu este egal cu certificatul de proprietate . Daca vrea sa te insele pe chat ,sub chat, virtual si /sau real orice individ o poate face fiind chiar de mana cu tine . Pana la urma toti suntem supusi greselilor iar acele porunci ,ca si legile de altfel sunt facute sa fie incalcate .macar una dintre legi . Din pctul meu de vedere COMUNICAREA sta la baza unei relatii reusite si nu felul cum faci amor.
GEDGED
Postat pe 21 Mai 2011 08:00
De la: garbo172763, la data 2011-05-21 07:30:39imi pare rau ca cei mai multi fac misto de chestia asta, dar este o problema f serioasa, asta e parerea mea. Si eu am 24 de ani de casnicie, avem o fata de 23 de ani, sunt o tipa destul de draguta cu un barbat frumos, dar m as ingrijora daca ar incepe sa si faca cunostinte si sa si scrie pe mess, ptr ca ptr barbati , zic eu schimbarea( si faptul ca e altceva, o noutate) e vitala si nu trebuie sa tratezi cu superficialitate lucrul acesta ptr ca o sa ramai fara casnicie. Cred ca nici nu poti sa i impui dintr o data sa lase toate astea ci incet , incet. Iti va fi f greu. intr o casnicie trebuie sa fiif s,echera ca sa reziste toata viata ptr ca femeile sunt perverse si sunt femei care adora barbatii insurati, iar lor le place sa fie bagati in seama. Nu ti tin prelegeri , dar am vazut f multe casnicii fericite terminate aiurea din cauza unor porcarii. Iti doresc multa bafta si o casnicie frumoasa si fericita in continuare


Nu inteleg un lucru ...sunt femeie ...si ma intreb, daca barbatul de langa tine nu are voie la "porcarii " atunci tu ca femeie de ce ai cont pe site??? Ce preferi ? Singuratatea in doi sau singuratatea in fapt? E normal ca intr-o casnicie sa intervina rutina ,insa unii/unele aleg sa mai aiba pe cineva si poate ca e de bun augur, ptr a nu strica acea casnicie. Depinde de cei doi "amanti""iubiti"ce stabilesc la inceputul acelei relatii.
GEDGED
Postat pe 21 Mai 2011 08:09
De la: garbo172763, la data 2011-05-21 07:30:39imi pare rau ca cei mai multi fac misto de chestia asta, dar este o problema f serioasa, asta e parerea mea. Si eu am 24 de ani de casnicie, avem o fata de 23 de ani, sunt o tipa destul de draguta cu un barbat frumos, dar m as ingrijora daca ar incepe sa si faca cunostinte si sa si scrie pe mess, ptr ca ptr barbati , zic eu schimbarea( si faptul ca e altceva, o noutate) e vitala si nu trebuie sa tratezi cu superficialitate lucrul acesta ptr ca o sa ramai fara casnicie. Cred ca nici nu poti sa i impui dintr o data sa lase toate astea ci incet , incet. Iti va fi f greu. intr o casnicie trebuie sa fiif s,echera ca sa reziste toata viata ptr ca femeile sunt perverse si sunt femei care adora barbatii insurati, iar lor le place sa fie bagati in seama. Nu ti tin prelegeri , dar am vazut f multe casnicii fericite terminate aiurea din cauza unor porcarii. Iti doresc multa bafta si o casnicie frumoasa si fericita in continuare


Nu inteleg un lucru ...sunt femeie ...si ma intreb, daca barbatul de langa tine nu are voie la "porcarii " atunci tu ca femeie de ce ai cont pe site??? Ce preferi ? Singuratatea in doi sau singuratatea in fapt? E normal ca intr-o casnicie sa intervina rutina ,insa unii/unele aleg sa mai aiba pe cineva si poate ca e de bun augur, ptr a nu strica acea casnicie. Depinde de cei doi "amanti""iubiti"ce stabilesc la inceputul acelei relatii.
GEDGED
Postat pe 21 Mai 2011 08:09
http://www.youtube.com/watch?v=Zhu7WsGaopM
perfect_woman
Postat pe 21 Mai 2011 08:12
ASTA NU E DRAGOSTE, E PERVERSITATE PE FATA.

PAREREA MEA E CA TOTI SUNT LA FEL.
garbo007908
Postat pe 21 Mai 2011 08:24
De la: reyya, la data 2011-05-17 22:58:42buey cand le aud : la bere cu prietenii NU ; Femei NU , Sex in trei cu ,,prietena si sotia " nici asta NU categoric , pe situri de socializare NU ..pe alea de cuplaraie NU , ca-i ,,scos din circuitul civil " ....hobby-uri legate de sport...nici alea nu-s bune ca-l indeparteaza de iubita....mai ramane crosetatul , scrisul cu creta pe asfalt , grafitii...si tatuaje ( NU, nici astea ...ca strica ,,imaginea " ,,cuplului perfect" si sunt greu de sters dupa :-)))) Cine sa va mai inteleaga ?? :-))))


TU sa ma anunti cand se decide vreuna sa stea cu tine. La cate pretentii ai, ar trebui sa ramai singur, sa nu mai incurci aiurea viata vreunei femei. In plus, anunta-ne cand o sa ai parte de sex in trei. Poate pe lumea cealalalta, mai wannabe!
garbo186330
Postat pe 21 Mai 2011 08:41
tu petreci timp pe retelele astea de comunicare ? e o simpla distractie si un simplu relax pentru el . nu cred ca trebuie sa-ti faci griji daca tot ceea ce se intampla in realitate intre voi , flori , sex , etc este adevarat , si nu trebuie sa tragi tu de el .......insa daca tu vrei sa vezi o casnicie perfecta , si de fapt nu este , atunci ar putea exista o problema de control . lasa ca iesi tu din asta . cu siguranta ai o solutie deja la ea . bafta !
sentimentala
Postat pe 21 Mai 2011 08:44
De la: GEDGED, la data 2011-05-21 08:09:04
De la: garbo172763, la data 2011-05-21 07:30:39imi pare rau ca cei mai multi fac misto de chestia asta, dar este o problema f serioasa, asta e parerea mea. Si eu am 24 de ani de casnicie, avem o fata de 23 de ani, sunt o tipa destul de draguta cu un barbat frumos, dar m as ingrijora daca ar incepe sa si faca cunostinte si sa si scrie pe mess, ptr ca ptr barbati , zic eu schimbarea( si faptul ca e altceva, o noutate) e vitala si nu trebuie sa tratezi cu superficialitate lucrul acesta ptr ca o sa ramai fara casnicie. Cred ca nici nu poti sa i impui dintr o data sa lase toate astea ci incet , incet. Iti va fi f greu. intr o casnicie trebuie sa fiif s,echera ca sa reziste toata viata ptr ca femeile sunt perverse si sunt femei care adora barbatii insurati, iar lor le place sa fie bagati in seama. Nu ti tin prelegeri , dar am vazut f multe casnicii fericite terminate aiurea din cauza unor porcarii. Iti doresc multa bafta si o casnicie frumoasa si fericita in continuare


Nu inteleg un lucru ...sunt femeie ...si ma intreb, daca barbatul de langa tine nu are voie la "porcarii " atunci tu ca femeie de ce ai cont pe site??? Ce preferi ? Singuratatea in doi sau singuratatea in fapt? E normal ca intr-o casnicie sa intervina rutina ,insa unii/unele aleg sa mai aiba pe cineva si poate ca e de bun augur, ptr a nu strica acea casnicie. Depinde de cei doi "amanti""iubiti"ce stabilesc la inceputul acelei relatii.


Eu cred ca fabulezi. Unde ai mai vazut tu intr-o relatie ca partenerii sa stabileasca altceva in afara de "eu te voi iubi numai pe tine, numai pe tine te vreau, tu esti centrul universului meu". Cred ca sunt foarte putini oameni care constinetizeaza faptul ca dupa ani si ani nimic nu va mai fi la fel, dar acei oameni cred ca se pregatesc pentru asta. Dar asta nu inseamna ca iti spun de la inceput "pe mine nu te baza, ca nu te voi insela. Cand ne sictirimi, sa stii ca te insel". Stabilire my ass!
garbo186330
Postat pe 21 Mai 2011 08:44
aceeasi poveste, alte personaje.... si eu am trecut prin asa ceva de curand, si inca nu am iesit din soc... nici nu mi-a venit sa cred ca poate fi in stare sa flirteze cu alte femei, ba chiar sa le invite in oras "ca sa se cunoasca mai bine" ...credeam ca eu sunt totul pt el si el e totul pt mine, credeam ca traim o dragoste adevarata, pura....insa mi-am dat seama ca doar eu credeam si simteam asta... .....am decis sa punem punct.... eu asta am simtit, pentru ca TOTUL s-a prabusit, nu as mai fi putut avea incredere in el, pt ca i-am acordat toata increderea mea...
sfatul meu: roaga-te, ai rabdare si asculta-ti inima... raspunsul/ solutia va veni, te asigur. ai incredere.
loredanah2005
Postat pe 21 Mai 2011 08:55
6330, daca o sa belesti ochii mai bine, ai sa constati ca reyya nici macar nu-si doreste vreuna cu care sa stea impreuna, pentru simplul motiv ce insasi reyya este "una" si nu "unu"
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 09:02
....eu cred, din spusele tale,..ca ceva scartzie intre voi...chiar daca ti se pare ca totul e ok. Trebuie sa discuti cu el... poate nici el nu-si da seama . Nu trebuie invinuit.
Dar ,este periculos pentru relatie sa o lasi asa. Discutiile de pe net sunt tentante..cu toate ca e foarte greu sa gasesti pe cineva ca sa-ti suceasca capul...dar nu este exclus...depinde cat e el cu capul pe umeri.....si totusi sa nu uitam ca suntem oameni si viata este scurta...trebuie sa traim fiecare clipa ca si cum ar fi ultima.
Idei si sfaturi sunt multe. Dar numai voi doi puteti rezolva,lamuri aceasta situatie.

MULT NOROC SI DESCHIDERE
garbo183551
Postat pe 21 Mai 2011 09:11
parerea mea este ca sotzul tau este un porc!un om insurat si respectiv o femeie casatorita nu are de ce sa converseze pe chat cand are familia ei cu care sa converseze si sa puna la punct detalii despre multiplele probleme cu care se confrunta.O familie raportata la un stat reprezinta un stat mai mic insa problemele sunt aceleasi!credeti-ma ca nu exagerez cu nimic,analizatzi mai bine si o sa-mi datzi dreptate,treaba cu paza granitzelor,a spatziului aerian,legi,reguli,conducere etc,cum iti administrezi toate astea asa ai familia inchegata,deci trebuie sa fii si ministru de externe,si de interne,si general de armata,si gospodar,si educator,si judecator si iubitor ca pentru asta acceptzi de buna voie si nesilit de nimeni sa faci toate,nu?...... consider gestul un act de neseriozitate si de inselatorie!eu nu as mai putea avea incredere intr-un astfel de om ...aplica si tu aceeasi lectzie,fa in asa fel sa te vada,cel putzin sa fie unu'la unu' macar oricum cred ca aceasta descoperire a zguduit din temelii casnicia voastra care fie vorba intre noi nu mai poate avea o durata lunga,este o chestiune de timp cand sotzul tau va pleca spre alte zari fizic ca in fapt a si facut-o cand manat de curiozitate si-a depus pe net profil si probabil o di spus acolo ca este liber ori stiu io ce alte ineptzii,ca te asteptzi la orice...faptul ca l-a dus mintea la un asa gest spune mult,este si aceasta tot un soi de infidelitate......
garbo173229
Postat pe 21 Mai 2011 09:28
bre, 229, da' intr-un stat mai iegzista si infractori, nu? altfel n-ar fi stat
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 09:43
...si pe Garbo, ca-n viata, lipsa celor 7 ani de-acasa si a minimului de bun simt DERANJEAZA, unii tragem apa, altii pasim peste...restul se balacesc...
'chatul pt un barbat casatorit' este ca pt tot mapamondul tehnologia cea mai rapida, de informare si comunicare...faptul ca-si ascunde identitatea, nu inseamna neaparat ca-ti ascunde ceva, ci doar ca se protejeaza...timpul care si-l aloca, e poate pt ca are nevoie de divertisment, de deconectare...daca e tradare, o vei simti si-atunci cu siguranta ii lipseste ceva acasa...
m_arilena
Postat pe 21 Mai 2011 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
felinarul rosu 210 De la: moniq_ 29 Iunie 2010 22:39
Exista etica in relatiile timpurilor noastre ??? 33 De la: quasaria 18 Decembrie 2011 21:20
Barbatul Fecioara 30 De la: garbo_6586 20 Septembrie 2018 04:55
intrusi? 260 De la: quasaria 19 August 2011 18:49
Prea se inmultesc escrocii 2 De la: luptatoareacurajoasa 27 Martie 2010 18:34
Setari Cookie-uri