Chatul pentru un barbat casatorit

ashe, ashe...
sora_ilsi
Postat pe 21 Mai 2011 23:46
fa-ti si tu un cont anonim.....si comunicati online.Vei sti sigur pe ce pozitie stai
garbo036618
Postat pe 21 Mai 2011 23:46
bre, toate ca toate, dar lamuriti-ma si pe mine cum drak e cu swingu` asta! sa nu mor in pana mea proasta! ca de imbatranit, vad ca am facut-o degeaba!

esme
Postat pe 21 Mai 2011 23:47
happy birthday 2 me!!!
ho,ca-s constantina,nu ma intitulez elena!

clony,how za fac du iu du?!?

ilsi..
got za buc,reading it..

precizilla
Postat pe 21 Mai 2011 23:49
really, preci???? so soon????
sora_ilsi
Postat pe 21 Mai 2011 23:52
Happy birthday!!! C-tina, Elena si ce-oi mai fi fiind...

Hope you enjoy my writing!
sora_ilsi
Postat pe 21 Mai 2011 23:55
ieri dupamasa,soro...
nici n-ai zice ca-i vorba de posta romana,ai?!

pagina cu dedicatia o inramez si o pun pe perete,langa cea de la bro...

a,nu-i ziua mea,apropo...
ziua mea-i la 40 de sfinti
precizilla
Postat pe 21 Mai 2011 23:55
thnx, babe...
sora_ilsi
Postat pe 21 Mai 2011 23:56
fii desteapta si nu fa din tantar armasar- nu face nimic rau daca comunica cu cneva,mai bine fii intelegatoare si multumeste lui Dumnezeu ca ai intelegere in casa,casatoria nu inseamna ingradirea libertatii de expresie a celuilalt si apoi dak vrea cineva sa faca ceva va face tocmai lucrul interzis
salvyna_g
Postat pe 21 Mai 2011 23:58
De la: daniil_pravoslavnic, la data 2011-05-21 22:14:57Nevestelor, fii supuse brbailor votri ca Domnului; cci brbatul este capul nevestei, dup cum i Hristos este capul Bisericii, El, Mntuitorul trupului. i dup cum Biserica este supus lui Hristos, tot aa i nevestele s fie supuse brbailor lor n toate lucrurile, inclusiv in swing, care daca nu era dat de Domnul, nu ar fi existat. (Efeseni 5:22−24)


ai tras ceva ??? liniute sau direkt in vena ??? :-)))))

,,supuse brbailor lor n toate lucrurile, inclusiv in swing, care daca nu era dat de Domnul, nu ar fi existat" :-))) tu esti refuzat la preotie sau te-ai lasat deja ?? :-)))
reyya
Postat pe 22 Mai 2011 00:01
aici e chefu'?
iasomia
Postat pe 22 Mai 2011 00:03
hihihihihi....
tocmai ce m-am intors pe 3 carari de la chef..
'ceam sa mai stau la o tigara,sa vaz care e noutatile...
precizilla
Postat pe 22 Mai 2011 00:06
e chef de chef, iaso...chatuim asa ca-ntre barbatii casatoriti...
sora_ilsi
Postat pe 22 Mai 2011 00:06
ha?

minten' vine irina si ne arata ea noua de "berbati" nelegiuiti ce suntem
panty_C
Postat pe 22 Mai 2011 00:10
Preci, in bula aparea "31 carari" ma intrebam ce facusi
panty_C
Postat pe 22 Mai 2011 00:13
shpagate,corinache...
precizilla
Postat pe 22 Mai 2011 00:15
da mai, da' 31???

cam mare "deschiderea"
panty_C
Postat pe 22 Mai 2011 00:17
ei,lasa...daca a incaput in bula nu-i chiar atat de mare...
precizilla
Postat pe 22 Mai 2011 00:22
panty_C
Postat pe 22 Mai 2011 00:24
cE parere sa am?
exista vreu barbat casatorit,care nu face asta?
eu nu am intalnit decat unul singur,sotul vecinei,care lucreaza pana la patru dimineata,si vine frant.
in rest,toti se ocupa cu chat,cu id-uri fictive,si tot restul.
pana si copii mici se ocupa cu chat,de sase ani.
comunica cu oameni necunoscuti,avantajul e ca nimeni nu ii vede,si nu poate ghici cand mint,cand spun adevarul,care e identitatea adevarata.
multi isi faccunostinte in felul asta,prieteni.

e un joc,doar.
nu ai de ce sa te simti ranita,
d
daniilia
Postat pe 22 Mai 2011 04:42
De la: cessy_wass, la data 2011-05-21 22:35:23Scuze, scuze...m-a prins politista responsabila cu greselile gramaticale postate pe Garbo....
Promit ca nu mai fak.
zau...


fetico, pe tine se pare ca te-a prins altceva...dar daca o sa spun, o sa te cam sifonezi...
fiecare este responsabil pentru el si..... necunoasterea lui.
daca te simti lezata...inseamna ca exista un adevar...pe care tu, nu poti sa il inghiti...
si nu ar fi rau sa nu mai faci...astfel de afirmatii atunci cand esti vinovata....e buna ironia...pentru cei care stiu sa o "practice" si sa o "guste"...
tatoo, eu nu "ard" in felul acesta...tu stii mai bine ce spun...
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 07:32
Aveti dreptate cu totii , zau daca nu asa.....doar ca seamana cu reprezentarea celor trei orbi care au ,,vazut'' elefantul.....unul ca e precum un stalp, altul ca e ca un furtun, altul ca e precum un acoperis. Se pare ca e o chestiune de puncte de vedere. Si apoi sa fim seriosi . Vine femeia cu jalba in varf de protap, suparata , confuza, sa intrebe ... poate e careva un shaman, oracol , ceva....pai yo unul stiu k individualitatea e baza a tot ce iecsista.... mai departe scrie in carte..
Daryuss
Postat pe 22 Mai 2011 08:43
buna.intrebarea este la ce ar mai avea nevoie sa-si petreaca timpul(de unde are timp?) si sub nume false,si fara ca tu sa stii chatuind? sunt in aceeasi situatie.adica am fost si eu surprinsa sa aflu ca sotul meu are doi identificatori pe facebook si culmea doar 2-3 prieteni.unul dintre prieteni era amanta, ceilalti oamenii care-l acopereau.e adevarat ca al meu nu se mai comporta de mult timp frumos cu mine,dar el a fost mai mereu un tip rece.si am crezut ca are f mult de munca si de aceea e f stresat. nu exista. daca vrei sa fii stresat esti,daca vrei sa-ti respecti familia o respecti............
mobatex1
Postat pe 22 Mai 2011 10:05
Eu am avut o astfel de experienta si sper ca la sotul tau sa fie doar un simplu joc.
Eu m-am trezit cu "jocul " acasa ,sub motivul ca sunt asistente care il ajuta la dresaj(ne ocupam in acea perioada impreune de dresarea animalelor pt cinematografie)
Desi nu eram prea priceputa la calculator in acea vreme si nici nu aveam timp de asa ceva,mi-am creaat o adresa fictiva de barbat si am intrat in legatura cu cele din adresa lui.
Am aflat ca sotul meu avea 37 de ani (desi in realitate avea 47),ca sunt urata si proasta,ca nu il iubesc,ca este nefericit si ca toata lumea isi bate joc de el si nu il intelege.
Rezultatul jocului ?
Am divortat acum 2 ani si am aflat ca nu sunt atat de urata si proasta cum spunea el.
Multe dintre cele pe care incerca sa le pacaleasca,mi-au ramas prietene(cele care au avut destula bunavointa sa inteleaga cu cine au de-a face)
El inca vaneaza pe internet fete tinere sau femei credule ,spunandu-le ca si eu si fosta lui sotie(eu sunt a doua care a divortat ),ne-am batut joc de el.
Au ramas doi copii :unul de 28 pe care l-am crescut impreuna cu bunicii de la 12 ani ,si fetita noastra de 15 ani,debusolati,marcati pe viata de aceste lucruri .
Prima lui sotie si-a refacut viata ( avut cu el o "CAZNICIE" de 13 ani)
Eu ma mai lupt cu propri-mi demoni si dificultatile financiare ( am plecat de acasa fara nimic-am luat doar copilul) dupa o "CAZNICIE" de 13 ani9se pare ca este un ciclu-la fiecare 13 ani isi schimba nevasta )
Deci ,daca este joc ,est in regula pt ca oricum barbatii sunt prin natura poligami.
Dar ai grija sa ramana un joc .Depinde doar de tine...
Toate cele bune !
Rekha13
Postat pe 22 Mai 2011 10:16
Bre.... lasati-i in pace cu chatul lor.... Voi ati face mai bine sa aveti propria voastra viata, palpabila desigur, ca e mai placut..... Lasati-i sa va creada fraiere si in acest timp traiti din plin... si cand va vine la indemana, faceti-le vant sa nici nu stie ce i-a lovit! Care este problema?!
Darksukkubus69
Postat pe 22 Mai 2011 12:57
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.


Depinde foarte mult scopul acelor discutii. Adica ok, el zice ca o face de divertisment, dar daca nu e nimic rau in ceea ce face el, de ce ti-a ascuns asta?? Cred ca in orice cuplu ar trebui sa se poata discuta orice. La urma urmei, de aceea ai o relatie, nu? Deja cand incep secretele, ceva e clar ca nu merge. Ceea ce ar trebui tu sa faci acum, din perspectiva mea, ar fi sa lasi putin la o parte sentimentele tale (stiu ca te-a ranit, te inteleg perfect, dar incearca sa pui pe pauza putin asta) si sa incerci sa discuti cu el, sa vezi de ce anume a simtit nevoia sa faca asta si sa-l intrebi cum crede el ca o sa mai poti avea incredere in el dupa o faza de acest gen si cum va mai fi relatia voastra de acum inainte. Sunt curioasa ce parere are el sau daca si-a pus problema astfel. Din pacate, barbatii cam fac ce le vine sa faca, fara a se gandi la consecinte sau la cat te-ar putea rani pe tine facand acele lucruri. Daca aveti o relatie deschisa, vorbeste si despre asta cu el. Uite, el se simte ok ca tu ai intrat pe un forum sa ceri un sfat atat de personal? Cum i se pare acest lucru? Cum s-ar simti daca ai face asta "on a daily basis"?? Cum s-ar simti daca tu ai avea nevoie de o viata virtuala, ca sa faci fatza la viata asta reala cu el? Pentru ca, la urma urmei, cam asta e ceea ce a facut el: si-a creat o viata virtuala, departe de tine, pentru ca viata asta reala, in care e serviciul, dar esti si TU, il streseaza... Multa bafta si incearca sa discuti cu calm si sa-l pui in situatia ta. Empatia rezolva multe.
aikipy
Postat pe 22 Mai 2011 13:05
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.




Chiar daca relatia voastra este frumoasa, el nu iti apartine. Are propria personalitate, propriile curiozitati. Sa nu suferi..toti avem o lume ascunsa. Eu cred ca te iubeste, dar asta nu inseamna ca s-a inchis in lumea voastra. Eu cred ca ar trebuii sa discutati cat se poate de deschis.
ZZZ27
Postat pe 22 Mai 2011 16:13
in primul rand felicitarii pt sufletul perechee si frumoasa voastra relatie,,nu trebuie sa fi dezamagita d.p.d.v al sotului tau pt ca asta mai mult pe net..asta in seamna ca nu o sa te mai iubeasca sau nu te mai respecta daca vb pe mess, cu alte persoane,na' fiecare dintre noi vrem sa mai schimbam ceva in viata noastra cite o data mai vrem sa vedem daca mai avem acel filtru si dupa ce necasatorim cu persoana iubita,,totus e un semn buna ca petrece timpul acasa langa tine si nu este plecat mai mult prin oras,,asa iti este mai usor pt tine sa mai va bucuratii unul de celalalt sti cum e in viata mai trcem prin etape unele mai usoare altele mai grele ,,dar asta nu inseamna ca treb sa renutam sau sa ne facemm una si o mie de intrebarii daca mai este flacarea iubirii intre voix2,,treb sa fIII asa cum estii intodeauna optimista si plina de zambet ,,chiar daca noi femmeile dam mai mult intr.o relatie,,,,)PS nu uita cind esti plina de iubiree intodeauna viata este mai frumoasa de inteles si plina de implinireeee..motto"" ZAMBESTE CU TOATA FIINTA ASUPRA CARUIA IL VENEREZII" CACI ACEL ZAMBETE SE VA InTOARCE ASUPRA TA INTODEAUNA. Cu un gand bun Chantel.poate citeva randuri din cit am scris iti va fi de folos ......Hugss & KISSS.
chantel
Postat pe 22 Mai 2011 17:11
chantel
daca taceai filozoafa ajungeai si nici agramata nu mai pareai sau apareai!
alfheim
Postat pe 22 Mai 2011 19:52
esti mai concentrat decat acidul acetic...
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 19:53

Recomandari

Setari Cookie-uri