Cum ne gsim Bashert (jumtatea ideal)?

Ne alegem perechea ideal n funcie de coeficientul de atractivitate. Cu ct ne asemnm mai mult, cu att suntem mai compatibili. Exist un site foarte interesant pe Internet care i spune, cu destul precizie, care este nota ta la frumusee. Eu sunt o fat de nota 9 la fizic i de 9,9 la intelect (IQ 150). Funcie de nota acordat, dragi prieteni/e, v putei cuta jumtatea. Un 9 (fat) se combin cu un 9 sau cu un 8 (biat). Dar niciodat cu un 6. ncercai i vei vedea diferena! Merit i nu trebuie s riscm atunci cnd avem n vedere procreerea unor copii! tiina nainte de toate!
IleanaAdrianaStan
Postat pe 25 Septembrie 2010 11:57
si care ar fi situl acela de masuratoare?
si_totusi
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:04
De la: IleanaAdrianaStan, la data 2010-09-25 11:57:03Ne alegem perechea ideal n funcie de coeficientul de atractivitate. Cu ct ne asemnm mai mult, cu att suntem mai compatibili. Exist un site foarte interesant pe Internet care i spune, cu destul precizie, care este nota ta la frumusee. Eu sunt o fat de nota 9 la fizic i de 9,9 la intelect (IQ 150). Funcie de nota acordat, dragi prieteni/e, v putei cuta jumtatea. Un 9 (fat) se combin cu un 9 sau cu un 8 (biat). Dar niciodat cu un 6. ncercai i vei vedea diferena! Merit i nu trebuie s riscm atunci cnd avem n vedere procreerea unor copii! tiina nainte de toate! [/quote


si care este site-ul la care te referi?
vuvuzela
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:10
auziti??
da aicia nu se face reclama mascata la lenjerii??
fleurdelis
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:14
De la: fleurdelis, la data 2010-09-25 12:14:01auziti??
da aicia nu se face reclama mascata la lenjerii??




crezi ca o securista face reclama la lenjerie?cam ce zici tu?ce treaba are IQ-ul cu lenjeria?
vuvuzela
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:45
De la: IleanaAdrianaStan, la data 2010-09-25 11:57:03Ne alegem perechea ideal n funcie de coeficientul de atractivitate. Cu ct ne asemnm mai mult, cu att suntem mai compatibili. Exist un site foarte interesant pe Internet care i spune, cu destul precizie, care este nota ta la frumusee. Eu sunt o fat de nota 9 la fizic i de 9,9 la intelect (IQ 150). Funcie de nota acordat, dragi prieteni/e, v putei cuta jumtatea. Un 9 (fat) se combin cu un 9 sau cu un 8 (biat). Dar niciodat cu un 6. ncercai i vei vedea diferena! Merit i nu trebuie s riscm atunci cnd avem n vedere procreerea unor copii! tiina nainte de toate!



mami , tu ai tras ceva ..daca da, cate liniute ?? De cand exista masuratori si note pt intelect si frumusete ?? Tu procreearea de care vorbeai o faci in functie de notele si compatibilitatea acordate pe un site ??? mare-i gradina...!!!
reyya
Postat pe 25 Septembrie 2010 12:52
De la: reyya, la data 2010-09-25 12:52:40
De la: IleanaAdrianaStan, la data 2010-09-25 11:57:03Ne alegem perechea ideal n funcie de coeficientul de atractivitate. Cu ct ne asemnm mai mult, cu att suntem mai compatibili. Exist un site foarte interesant pe Internet care i spune, cu destul precizie, care este nota ta la frumusee. Eu sunt o fat de nota 9 la fizic i de 9,9 la intelect (IQ 150). Funcie de nota acordat, dragi prieteni/e, v putei cuta jumtatea. Un 9 (fat) se combin cu un 9 sau cu un 8 (biat). Dar niciodat cu un 6. ncercai i vei vedea diferena! Merit i nu trebuie s riscm atunci cnd avem n vedere procreerea unor copii! tiina nainte de toate!



mami , tu ai tras ceva ..daca da, cate liniute ?? De cand exista masuratori si note pt intelect si frumusete ?? Tu procreearea de care vorbeai o faci in functie de notele si compatibilitatea acordate pe un site ??? mare-i gradina...!!!




Reyya,nu exista masuratori la concursul de frumusete?iar coeficientul de inteligenta nu se calculeaza pe baza de teste? asa cum se cauta compatibilitatea la zodii,mai nou se cauta compatibilitatea ,la frumusete si inteligenta. credeam ca stii.doi oameni frumosi si inteligenti pot procrea copii cel putin asemanatori lor.nu uita de gene.a amestecat un pic cuvintele.insa a spus un adevar.stii ca femeile cand merg la institut,isi aleg minutios barbatul ai caruia sunt sp.....exista fisa detaliata care pastreaza secretul donatorului ,toata viata.femeia doar isi alege un "partener "cu care sa "procreeze",in functie si de anumite criterii de compatibilitate cerute.de fapt nici ea nu vede poza sau fisa partenerului.exista experti care prin diferite calcule,printre care si zodiac si numerologie si inteligenta si .....etc...ii alege cum sa fie copilul.are dreptate stiinta este mult mai avansata decat credem noi.mai nou am auzit ca nu stressul este boala secolului ci ignoranta.dupa cele ce cunosc si am citit,Ileana a amestecat putin datele.dar cea vrut sa spuna e real.am vazut si un filmulet rusesc,despre aceste lucruri.foarte captivant.
vuvuzela
Postat pe 25 Septembrie 2010 13:33
nu crezi ca se poate face acest lucru si cu un partener ideal,pe criteriile de mai sus si in realitate?adica chiar sa existe si asemenea perechi,poate si casatoriti?ai vazut de pilda pe fetita lui Monica Columbeanu,eu iti spun sincer parerea mea,pt ca stiu ca intelegi.fetita mi se pare putin imbatranita.seamana destul de mult cu el.si cateva trasaturi ale ei.dar fetita este slabuta si deloc frumoasa.este frumusica pt ca este copil.dar studiaz-o si inchipuieti-o cand se va maturiza,cred ca va fii o fetita cu trasaturile lui tasu batranicioase.noroc cu stiinta care te poate intineriicu cel mult 10 ani.ce zici?care e parereata?
vuvuzela
Postat pe 25 Septembrie 2010 13:48
De la: m_ada, la data 2010-09-25 13:39:01
De la: IleanaAdrianaStan, la data 2010-09-25 11:57:03Ne alegem perechea ideal n funcie de coeficientul de atractivitate. Cu ct ne asemnm mai mult, cu att suntem mai compatibili. Exist un site foarte interesant pe Internet care i spune, cu destul precizie, care este nota ta la frumusee. Eu sunt o fat de nota 9 la fizic i de 9,9 la intelect (IQ 150). Funcie de nota acordat, dragi prieteni/e, v putei cuta jumtatea. Un 9 (fat) se combin cu un 9 sau cu un 8 (biat). Dar niciodat cu un 6. ncercai i vei vedea diferena! Merit i nu trebuie s riscm atunci cnd avem n vedere procreerea unor copii! tiina nainte de toate!
si.. daca deja avem pereche si constatam ca , coeficientul de compatibilitate nu e nu ne e favorabil, sa ne despartim?



eu cred ca aceste lucruri se intampla in segmentul de societate compus din bogati,actori,sportivi de marca si alte criterii.nu se intampla la societatea medie sau saraca.familiile obisnuite,desi nu suport aceste cuvante ca si expresiile "omul simplu','trai decent' sau "familii obisnuite',nu se aleg dupa fitze si criterii de acest gen.singurul criteriu la cei obisnuiti este iubirea.pe cand femeile bogate ,poate iubesc poate pe unul si fac invitro cu idealul lor?cred...nu stiu ce sa zic dar stiu si din literatura,ca se cautau unirea sau casatoriile cu femei sanatoase sau macar copii cu o taranca zdravana,ca sa-si primeneasca boierul sangele.ce zici?nu ma asteptam ca Ileana sa aduca acest subiect atat de putin cunoscut ,aici.insa este foarte interesant.
vuvuzela
Postat pe 25 Septembrie 2010 14:06
immm....
io tot cred ca-i o reclama mascata la ceva....
zic

dar sa-i dam ritm:
http://www.youtube.com/watch?v=SB-Z75jUX0Y&feature=related
fleurdelis
Postat pe 26 Septembrie 2010 08:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Formatorii de opinie 1 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:27
Recomandari de carti. Cine, ce citeste. ce recomandati? 112 De la: metaphor 2 Aprilie 2014 13:17
cand plictiseala te cuprinde 58 De la: garbo180888 3 Aprilie 2014 12:41
Voi cum va impartiti sarcinile casei in cuplu? 186 De la: garbo173858 14 Mai 2011 21:36
De ce barbatii agaseaza femeile si nu tin cont si de parerea lor? 50 De la: eu_geminy 14 Septembrie 2010 02:32
Setari Cookie-uri