plictisita sa traiesc in minciuna

Am doar 22 ani sufar de cancer de 1 an , iubesc si sunt iubita doar parinti mei si prietenul meu habar nu au de boala mea am plecat in italia ,si toti stiu ca am plecat in italia pt ca am primit o bursa de studiu dans clasic dar eu am plecat sa muncesc si sa pot conbate boala fara sa fac mila nimanui tratamentul decurge de minunte dar cum sa fac sa spun tuturor de boala mea ,ma framant zii si nopate oare daca prietenul va afla ce se va intanpla dupa cum sa fac sa le spun parintilor ca nu am primit nici o bursa de studiu ,am primit ceva dar nu o bursa ce un cancer cum sa fac sa ies din minciuna fara ca prietenul sa ma lase si familia sa imi intoarca spatele plss da ma puteti ajuta cu un sfata nu sa luati la mijto povestea mea nu e un lucru de facut caterinca pe seama acestuia si daca am ajuns sa ma aderesez pe un site doar pt ca nu pot avea incredere in nimeni si aicea se va vedea doar povestea mea nu si numele si cine sunt si etc
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 01:38
imi pare rau.yubitul tau dak te iubeste nu te paraseste ,e alaturi de tine ,te sustine iar parintii snt parinty,sufera alaturi de u..dc crezi k iti intorc spatele?din contra ,un parinte sufera foarte mult si si ajuta copilul in toate mai ales in kzul tau,tu nu ai fct nmk grav k ei sa ti intoarca spatele ci ai vrut sa i scutesti d suferinta ta.cel mai bn ar fy sa vb cu parintii tai ,cu yubitul si atunci o sa te simti si u mai bn,sufleteste vorbind.unde in italia esti?
alessya_kidz
Postat pe 22 Mai 2011 01:50
moemntan sunt in napoli(caserta) bn ai dreptate parinti sunt parinti si intodeauna sunt alaturi de capii lor dar eu i-am dezamagit am mintit si ii mint in continuuarie si e grav si de prietenul meu ce sa spun am mai deschis naumite subiecte despre ce parerea ar avea daca intr-o zii afla ca prietena lui ar avea o boala etc si mia dat un raspuns neutru razand dc spun anumite idioti de unde le mai scot tocamai de asta nu as vrea sa raman singura cand pot spune insfarsit scap de o povara
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 01:57
u i ati inima in dinti si spunele.o sa vezi k o sa fie ok...si eu am fst in dugenta aproape de caserta..dak vrei sa mai vb da mi id tau sau intra u la mine in profil si i a id meu.
alessya_kidz
Postat pe 22 Mai 2011 02:06
plictisita sa vad minciunile ....etalate in acest fel....
cum naibii poti sa ai asemenea tupeu sa spui despre cancer ca e plictiseala?si inca nu le spun alor mei...ca ...eee sunt plictisita....
cand imi trece plictiseala...o sa la zic si faptul ca...am un cancer...asa ca un puddel....si il mai plimb pe ici , pe colo...
o sa iti intoarce spatele...familia...pentru ca i-ai mintit...Doamne, apara-ne!
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 07:46
sti ce ( plictista) asa cum am spus eu e doar un mod de a spune disperata asa cum eu cuv disperata nu se incadreaza in vocabularul meu nu l-am folosit ,vreau sa mai spun ceva eu nu am spus ca trebuie sa credeti in povestea mea nu e nevoia ca tocmai tu sa crezi eu stiu prin ce trec ,parinti mei sunt foarte severi pt ei scoala mea si vitorul meu e foarte imp pt ca ei in educatia si scoala meau au depus o multime de efort asa cum toti stim in romania sa poti acorda un anumit stil de viata a copilului tau e ca dificil de asta spun ca nu stiu cum sa le spun parintilor ei chiar cred ca ceea ce fac si nu le pot dezamagi spunadule uite mama tata bani vostri de pana azi defapt a fost o pierdere de timp
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 15:00
sti ce ( plictista) asa cum am spus eu e doar un mod de a spune disperata asa cum eu cuv disperata nu se incadreaza in vocabularul meu nu l-am folosit ,vreau sa mai spun ceva eu nu am spus ca trebuie sa credeti in povestea mea nu e nevoia ca tocmai tu sa crezi eu stiu prin ce trec ,parinti mei sunt foarte severi pt ei scoala mea si vitorul meu e foarte imp pt ca ei in educatia si scoala meau au depus o multime de efort asa cum toti stim in romania sa poti acorda un anumit stil de viata a copilului tau e ca dificil de asta spun ca nu stiu cum sa le spun parintilor ei chiar cred ca ceea ce fac si nu le pot dezamagi spunadule uite mama tata bani vostri de pana azi defapt a fost o pierdere de timp
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 15:08
sti ce ( plictista) asa cum am spus eu e doar un mod de a spune disperata asa cum eu cuv disperata nu se incadreaza in vocabularul meu nu l-am folosit ,vreau sa mai spun ceva eu nu am spus ca trebuie sa credeti in povestea mea nu e nevoia ca tocmai tu sa crezi eu stiu prin ce trec ,parinti mei sunt foarte severi pt ei scoala mea si vitorul meu e foarte imp pt ca ei in educatia si scoala meau au depus o multime de efort asa cum toti stim in romania sa poti acorda un anumit stil de viata a copilului tau e ca dificil de asta spun ca nu stiu cum sa le spun parintilor ei chiar cred ca ceea ce fac si nu le pot dezamagi spunadule uite mama tata bani vostri de pana azi defapt a fost o pierdere de timp
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 15:08
sti ce ( plictista) asa cum am spus eu e doar un mod de a spune disperata asa cum eu cuv disperata nu se incadreaza in vocabularul meu nu l-am folosit ,vreau sa mai spun ceva eu nu am spus ca trebuie sa credeti in povestea mea nu e nevoia ca tocmai tu sa crezi eu stiu prin ce trec ,parinti mei sunt foarte severi pt ei scoala mea si vitorul meu e foarte imp pt ca ei in educatia si scoala meau au depus o multime de efort asa cum toti stim in romania sa poti acorda un anumit stil de viata a copilului tau e ca dificil de asta spun ca nu stiu cum sa le spun parintilor ei chiar cred ca ceea ce fac si nu le pot dezamagi spunadule uite mama tata bani vostri de pana azi defapt a fost o pierdere de timp
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 15:08
sti ce ( plictista) asa cum am spus eu e doar un mod de a spune disperata asa cum eu cuv disperata nu se incadreaza in vocabularul meu nu l-am folosit ,vreau sa mai spun ceva eu nu am spus ca trebuie sa credeti in povestea mea nu e nevoia ca tocmai tu sa crezi eu stiu prin ce trec ,parinti mei sunt foarte severi pt ei scoala mea si vitorul meu e foarte imp pt ca ei in educatia si scoala meau au depus o multime de efort asa cum toti stim in romania sa poti acorda un anumit stil de viata a copilului tau e ca dificil de asta spun ca nu stiu cum sa le spun parintilor ei chiar cred ca ceea ce fac si nu le pot dezamagi spunadule uite mama tata bani vostri de pana azi defapt a fost o pierdere de timp
garbo206630
Postat pe 22 Mai 2011 15:08
mai fetitzo, adica tu crezi ca fix asta vor gandi parinti tai cad vor auzi ca ai cancer? fix ca si-au foutut banii degeaba cu tine?
intrebarea e retorica, desigur...eu nu cred o iota din ce insiri mataluta aici, cu cancerul si drama existentiala pe care zici ca o traiesti
si nu cred, pentru ca am o fiica cu vreo 8 ani mai mare decat tine, ceea ce s-ar traduce ca nu am guma-n par, doh...

si ce sfat ziceai ca vrei? despre ce anume?
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 15:28
fetito, roaga-te sa nu suferi de ceea ce spui....nu vei mai folosi in veci cuvantul plictisita, te asigur....
cand suferi de cancer, fix la scoala naibiii te gandesti...si la supararea parintilor...ce sa iti spun!
cum poti crede ca cineva, care a avut oarece experiente legate de cancer, ti-ar crede tie bazaconiile?
mai bine sa ti se acorde licenta post mortem, ca sa fii eficienta si sa nu ii dezamagesti nici dupa moarte....
cand esti atat de aproape de "dincolo", scoala e ultimul lucru la care sa te gandesti, te asigur...
nu continua cu astfel de minciuni plictisite, ca depasesti ridicolul...
mama, tata, stiti eu de fapt v-am dezamagit, ati facut o afacere proasta, pentru ca s-ar putea sa mor...inainte de amortizarea investitiei voastre...trudite....
si fa-ma sa cred ca ai o forma de cancer si te-ai dus sa muncesti pe branci....
Repet: roaga-te se nu se implineasca ceea ce iti doresti....
dor72
Postat pe 22 Mai 2011 16:31
cam plictisitor cu bolile astea grave, intr-adevar... Ca sa nu te mai plictisesti nu mai face nici un tratament, si se rezolva problema de la sine. Nu mai traiesti in minciuna. Ca e apasator.
In ce priveste investitia familiei, se pare ca n-a prea dat roade. Daca te-ar vedea cum scrii s-ar lamuri ca si-au foutut banii oricum. Si cu dans clasic, si fara.
quasaria
Postat pe 22 Mai 2011 22:05
da, mai Q...nici canceru' nu mai e ce-a fost, hehehe...
michelle_
Postat pe 22 Mai 2011 22:08
mda. Acu' te omoara de plictiseala..
quasaria
Postat pe 22 Mai 2011 22:15
De la: garbo206630, la data 2011-05-22 15:08:13sti ce ( plictista) asa cum am spus eu e doar un mod de a spune disperata asa cum eu cuv disperata nu se incadreaza in vocabularul meu nu l-am folosit ,vreau sa mai spun ceva eu nu am spus ca trebuie sa credeti in povestea mea nu e nevoia ca tocmai tu sa crezi eu stiu prin ce trec ,parinti mei sunt foarte severi pt ei scoala mea si vitorul meu e foarte imp pt ca ei in educatia si scoala meau au depus o multime de efort asa cum toti stim in romania sa poti acorda un anumit stil de viata a copilului tau e ca dificil de asta spun ca nu stiu cum sa le spun parintilor ei chiar cred ca ceea ce fac si nu le pot dezamagi spunadule uite mama tata bani vostri de pana azi defapt a fost o pierdere de timp
Imi pare rau ca ai aceasta boala urata cancer.....Eu zic ca trebuie sa fii sincera si sa incerci sa spui adevarul parintilor tai.....Pt ca este greu ca sa suferi in tine,,,si asta te macina in tine si poate agrava boala....Eu zic ca trebuie sa spui adevarul parintilor tai.....Si sa ii ai alaturi de tine....Poti sa ii spui doar ca ai aceasta boala...Apoi cand te intorci acasa sa le povestesti toata povestea cand sunteti fata de fata si nu la telefon....Dar le poti spune ca esti bolnava de cancer,,,Imi pare rau pt tine roagate la Dumnezeu sa iti dea putere si intelepciune.....Orice parinte si-ar sustine copilul atunci cand este bolnav.....Eu zic sa le spui de boala ta,,,poate si la telefon...Dar sa nu le povesti la telefon ca i-ai mintit....ci sa le povesti sincer si cu parere de rau,,,dar cand te intorci acasa,,,,
ingerasulluptator
Postat pe 22 Mai 2011 22:47
Imi pare rau ca ai aceasta boala urata cancer.....Eu zic ca trebuie sa fii sincera si sa incerci sa spui adevarul parintilor tai.....Pt ca este greu ca sa suferi in tine,,,si asta te macina in tine si poate agrava boala....Eu zic ca trebuie sa spui adevarul parintilor tai.....Si sa ii ai alaturi de tine....Poti sa ii spui doar ca ai aceasta boala...Apoi cand te intorci acasa sa le povestesti toata povestea cand sunteti fata de fata si nu la telefon....Dar le poti spune ca esti bolnava de cancer,,,Imi pare rau pt tine roagate la Dumnezeu sa iti dea putere si intelepciune.....Orice parinte si-ar sustine copilul atunci cand este bolnav.....Eu zic sa le spui de boala ta,,,poate si la telefon...Dar sa nu le povesti la telefon ca i-ai mintit....ci sa le povesti sincer si cu parere de rau,,,dar cand te intorci acasa,,,, iti doresc multa bafta si insanatosire grabnica
ingerasulluptator
Postat pe 22 Mai 2011 22:52
De la: michelle_, la data 2011-05-22 15:28:58mai fetitzo, adica tu crezi ca fix asta vor gandi parinti tai cad vor auzi ca ai cancer? fix ca si-au foutut banii degeaba cu tine?
intrebarea e retorica, desigur...eu nu cred o iota din ce insiri mataluta aici, cu cancerul si drama existentiala pe care zici ca o traiesti
si nu cred, pentru ca am o fiica cu vreo 8 ani mai mare decat tine, ceea ce s-ar traduce ca nu am guma-n par, doh...

si ce sfat ziceai ca vrei? despre ce anume?


mai proastooo, si daca "fetitza" chiar are cancer? s-ar putea ca si mie sa-mi fi lasat ceva dubii, intrucat atunci cand ai cancer, nu cred ca parintii te mai iau de guler pentru nu stiu ce. dar, daca asta chiar are cancer si vii tu desteapta pamantului si-i vorbesti asa? se poate vorbi si altfel, dar pe tine nu te-a invatat nimeni asa ceva. si te mai si lauzi pe aici ca ai o fiica mai mare cu 8 ani decat asta, deci ar vrea 30. iar tu, inseamna ca esti mult mai in varsta. si la asa o varsta gandesti ca o nemernica. sa te fereasca dumnezeu, femeie fara dumnezeu de asa o boala. esti tampita la superlativ. cum poate o femeie de asa o varsta ca tine sa vina aici cu "futut" si altele? cine stie ce viata oribila ai, pariu pun ca nici maritata nu esti, ai facut-o pe fiica-ta asa, intr-un moment in care ti-a fost drag sa te "f..." (vorba ta) si gata. pariu pun ca n-ai barbat stabil langa tine si bine fac aia care nu te iau de nevasta. esti neom bine!

ti-ai pus si poza de tinerica. ha ha, ai vrea tu. da macar minte de-ai avea, nerusinato. da n-ai nici cat negru sub unghie. duhnesti de rautate, femeie. duhneste in tine intriga si dorinta de rau pentru altii. puti deja, mars ca infestezi garbo asta.

nu stiu cum te-au mai luat altii in serios pe aici, dupa asa o postare "omeneasca". nu stiu cum de te-au mai gadilit atata. saracii sunt mai prosti ca tine.
garbo209071
Postat pe 13 Iunie 2011 12:58
De la: dor72, la data 2011-05-22 16:31:17fetito, roaga-te sa nu suferi de ceea ce spui....nu vei mai folosi in veci cuvantul plictisita, te asigur....
cand suferi de cancer, fix la scoala naibiii te gandesti...si la supararea parintilor...ce sa iti spun!
cum poti crede ca cineva, care a avut oarece experiente legate de cancer, ti-ar crede tie bazaconiile?
mai bine sa ti se acorde licenta post mortem, ca sa fii eficienta si sa nu ii dezamagesti nici dupa moarte....
cand esti atat de aproape de "dincolo", scoala e ultimul lucru la care sa te gandesti, te asigur...
nu continua cu astfel de minciuni plictisite, ca depasesti ridicolul...
mama, tata, stiti eu de fapt v-am dezamagit, ati facut o afacere proasta, pentru ca s-ar putea sa mor...inainte de amortizarea investitiei voastre...trudite....
si fa-ma sa cred ca ai o forma de cancer si te-ai dus sa muncesti pe branci....
Repet: roaga-te se nu se implineasca ceea ce iti doresti....


IDEM michelle.

garbo209071
Postat pe 13 Iunie 2011 13:01
De la: garbo206630, la data 2011-05-22 01:38:03Am doar 22 ani sufar de cancer de 1 an , iubesc si sunt iubita doar parinti mei si prietenul meu habar nu au de boala mea am plecat in italia ,si toti stiu ca am plecat in italia pt ca am primit o bursa de studiu dans clasic dar eu am plecat sa muncesc si sa pot conbate boala fara sa fac mila nimanui tratamentul decurge de minunte dar cum sa fac sa spun tuturor de boala mea ,ma framant zii si nopate oare daca prietenul va afla ce se va intanpla dupa cum sa fac sa le spun parintilor ca nu am primit nici o bursa de studiu ,am primit ceva dar nu o bursa ce un cancer cum sa fac sa ies din minciuna fara ca prietenul sa ma lase si familia sa imi intoarca spatele plss da ma puteti ajuta cu un sfata nu sa luati la mijto povestea mea nu e un lucru de facut caterinca pe seama acestuia si daca am ajuns sa ma aderesez pe un site doar pt ca nu pot avea incredere in nimeni si aicea se va vedea doar povestea mea nu si numele si cine sunt si etc


buna! daca intr-adevar nu minti, nu ar trebui sa ai vreo teama in a le spune adevarul. ar fi culmea sa te certe pentru scoala aceea, cand tu ai cancer! aceasta boala, aproape ca iti interzice sa mai traiesti, nu cred ca familia ta si prietenul tau te vor lasa de izbeliste. deci fa bine si spune-le. si daca nu te vor sustine, gandindu-se la scoala ta, inseamna ca nu ai parinti si nici iubit... dar eu cred ca in asa o situatie, ajutorul moral, sustinerea si din partea celor dragi sunt super importante. deci nu accepta sa stai singura cu asa o boala.

dar repet, asta in cazul in care e real ce spui. pentru ca si mie mi se pare cam ciudat sa afli ca ai asa o boala si sa nu spui nimic la nimeni. cat despre iubit, daca te iubeste cu adevarat, nu te va parasi. poate ca de si de asta te temi. uite, eu stiu un caz real. s-a petrecut acu vreo 5 ani. un cuplu... ea bolnava de leucemie.insa el a iubit-o atat de mult, incat s-a casatorit cu ea ( am fost prezenta la acea nunta si vreau sa-ti soun ca arata ca o muribunda deja, dar lui nu-i pasa, crede-ma, e adevarat). si mai spun ceva, cu toate ca risc , adica unii de aici vor rade sigur, dar treaba lor: in noaptea nuntii, deja erau cu salvarea spre cluj, iar la doua zile dupa, fata a murit. tipul nu a regretat niciodata. deci asta e iubirea, draga mea, nu ceea ce tot citim unoeri pe forumuri stupide. daca nu te va asculta, e clar cu el. acuma nu ca trebuie sa te ia de nevasta, dar sa fie langa tine la greu, ar putea daca te-ar iubi.

nu te teme, spune-le. dar sper sa fie real ce ai postat aici.

sanatate iti doresc.
garbo209071
Postat pe 13 Iunie 2011 13:11
sanatate, ca ai cancer sau nu. e cea mai importanta.
garbo209071
Postat pe 13 Iunie 2011 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia capricorn? 4 De la: garbo027119 8 Decembrie 2009 22:29
Sondaj de opinie 3 De la: andreea_n_c 3 Martie 2010 09:35
Confuzie totala! Help!!!!!!!!!! 38 De la: me_reloaded 26 Martie 2011 14:11
tot asa 10 De la: garbo043444 25 Septembrie 2009 01:52
sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit 205 De la: alfheim 19 August 2011 22:44
Setari Cookie-uri