cum e mai bine? sa tradezi si sa obtii totul sau sa fii cinstit si sa pierzi totul ???

AM avut o relatie cu un tip imp de 2 ani, frumoasa relatie, picurata cu mult emomente frumoase si multe amaraciuni. AM incercat s afacem ceva impreuna, am fost plecati pste tot impreuna, am realizat proiecte care sa ne aduca bani siplecari numai noi... am mulcit pe branci( mai mult eu ) pentru toate si aveam si o viata sexuala extraordinara...
Cand....el imi zice... ma INSOR cu alta, sa ramanem prieteni, s ane mai vedem, stau cu tine pana iti gasesti pe cineva.... chestii din astea.
M-am ingrozit de cele auzite de la omul iubit....si pentru care am creat si am facut atat de multe chestii.
AM renuntat la a fi amanta sau prietena din umbra pentru ca mi-am dat seama ca minte frumos..
Am refuzat sa-l mai ajut la proiecte, sa mai fac ceva, el nici macar nu a recunoscut ca as fi avut vreun rol si m-a cautat pana cu 2 saptamani inainte de nunta. A cautat tot felul de tertipuri sa ma intalneasca...dar nu am raspuns....si-a facut ID-uri false sa ma poata gasi si mi-a vorbit sub orice critica... Imi lasa mereu mesaje cat de fericit este si ca nimic nu-l va desparti de iubita lui , in timp ce-mi trimitea pe tel ca sunt iubirea vietii lui si ca a renuntat la tot pentru mine....
Cum poate Dumnezeu suporta atat nedreptate , tradare si lasitate.... ?????
Acum dupa nunta e liniste.... dar am eu o stare nefireasca ... ca si cum as fi pierdut iubirea vietii mele, ca.... nu am facut totul ca sa-l recastig.... ca am lasat prea mult de la mine DAR simt si ciuda ca toata munca mea i-a ramas lui, acum sa-si plimbe nevasta pe munca mea....
Ce sa fac: sa incerc sa-mi recastig proi4ectele spunand tuturor cat de incompetent este??? Nu ar parea ca o fac din gelozie???

Ea are vila l atara, isi cumpara si masina, ii da sansa sa fie PREOT, ea si familia ei vor sa fie preoteasa... Cred ca o iubeste....
EL are tot ce si-a dorit posibil pe lumea asta, totul deodata... iar eu... NIMIC...

JUSTITIA CEREASCA UNDE E ?? Eu am platit scump ca am iubit, el a castigat totul tradand ...
rushhour
Postat pe 30 August 2009 12:43
bre, cate deschizi? scapasi in lucerna, ori ce ?
kyra
Postat pe 30 August 2009 12:45
imi cer mii de scuze.... sunt prima oara aici si am crezut ca am gresit pozitionarea subiectului...
rushhour
Postat pe 30 August 2009 12:46
eu zic sa te rogi...si atat! nu mai ai ce face!
fleur_de_lis
Postat pe 30 August 2009 12:49
Sa ma rog la Dumnezeu... Asta fac mereu si de cand s-a intamplat asta ... o fac mereu...
Avand in vedere ca va ajunge preot....
rushhour
Postat pe 30 August 2009 12:51
si te-a amennitat ca sa fie sigur ca n-o sa-i stai in cale! nu ca avea fluctuatii romantice, cd catre tine, cd catre ea! sorry!
fleur_de_lis
Postat pe 30 August 2009 12:52
nici nu m-am gandit la romantism...
Oricum eu nu-i stateam in cale.... eu am renuntat de atunci....
Si oricum toate mesajele lui erau mai mult decat erotice, ma strangea in brate si plangea ca nu am sa stiu niciodata cat de mult ma iubeste...si erau sute de mesaje....
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:05
cred ca erau scenarii...
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:07
Ne-am mai vazut de cateva ori.... Plangea si ma strangea in brate...

Nu am crezut nicio clipa, dar mi-a venit greu sa renunt la proiectele care i-au ramas lui...
Si nu am inteles de ce a fost tot ce a urmat... stiind ca eu nu i-am stat in cale !!!
Nu putea sa-si vada de viata lui si s ama lase in pace atunci ?? De ce 5 luni de chin ???
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:08
De la: garbo008388, la data 2009-08-30 13:05:42nici nu m-am gandit la romantism...
Oricum eu nu-i stateam in cale.... eu am renuntat de atunci....
Si oricum toate mesajele lui erau mai mult decat erotice, ma strangea in brate si plangea ca nu am sa stiu niciodata cat de mult ma iubeste...si erau sute de mesaje....

maa nu te supara pe mine poate aberez da...eu mai stiu un caz din asta si...tot e cel care isi suna fosta iubita si o teroriza cu telefoanele, pana si-a pierdut mintile baiatul, la propriu! lasa-l in paceeeeeeeee! oricum nu cred eu ca s-au terminat lucrurile acii! ce a facut el se numeste a da un tun! tipic in romania...nu iti mai fa atatea griji!
fleur_de_lis
Postat pe 30 August 2009 13:11
mey fetitza...adicatelea nenea asta e preot, s-a insurat, si nu cu tine, ti-a tras tzeapa, si tu inca te mai gandesti la el ?

bre, sa ma bata soarele daca io va inteleg...cum plangeti voi dupa de-astia de va joaca in foi de vitza

wife_de_zmeu
Postat pe 30 August 2009 13:13
Ai dreptate, love, si eu voiam sa spun ca am cunoscut un caz asemanator, dar omul era cu capu', mai tarziu i s-a pus diagnostic.
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:14
Mi-a zis ca asa o oferta vine o data la 100 de ani, si c anu poate sa o refuze.... dar... de unde sa stiu ca nu erau minciuni..
Si eu cred ca e un tun...dar pe... toate planurile: vila, masina, femeie venita din Italia dupa munca de 3 ani, va fi preot..., are licenta si proiecte datorita mie.... E cel mai adevarat TUN
Va tine tunul asta ??
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:14
dragutza....dar din toate proiectele pe care zici ca l-ai ajutat sa si le faca...la cate e si numele tau in acte????...daca la nici unul, unde ti-a fost capul??? parerea mea e ca acuma degeaba mai plangi amar in pumni...invata pe viitor si daca mai ajuti pe cineva, protejeaza=te....impuneti cu tupeu punctul de vedere si nu da din mana ideile, cel putin nu gratis....pentru fiecare idee de afacere/proiect in strainatate se platesc bani grei...
tutankhamon
Postat pe 30 August 2009 13:14
ilsi
fleur_de_lis
Postat pe 30 August 2009 13:15
De la: garbo008388, la data 2009-08-30 13:14:20Mi-a zis ca asa o oferta vine o data la 100 de ani, si c anu poate sa o refuze.... dar... de unde sa stiu ca nu erau minciuni..
Si eu cred ca e un tun...dar pe... toate planurile: vila, masina, femeie venita din Italia dupa munca de 3 ani, va fi preot..., are licenta si proiecte datorita mie.... E cel mai adevarat TUN
Va tine tunul asta ??


poate in viata reala va tine tunul asta si ii va fi bine....dar sa-l fereasca sfantul de judecata divina care e dreapta si nu iarta...
tutankhamon
Postat pe 30 August 2009 13:17
Nu plang dupa el, plang dupa munca mea.
Sunt o fata inteligenta...macar in ce lucrez, mi-au reusit burse, proiecte, de toate....
Poate o iubeste totusi...dar nu a avut curajul sa-mi spuna direct, cine stie....
Nu e inca Preot... dar are sansa sa fie, acum ca e insurat...ea asta vrea...
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:17
De la: garbo008388, la data 2009-08-30 13:14:20Mi-a zis ca asa o oferta vine o data la 100 de ani, si c anu poate sa o refuze.... dar... de unde sa stiu ca nu erau minciuni..
Si eu cred ca e un tun...dar pe... toate planurile: vila, masina, femeie venita din Italia dupa munca de 3 ani, va fi preot..., are licenta si proiecte datorita mie.... E cel mai adevarat TUN
Va tine tunul asta ??

ooof....ce mia conteaza, daca va mai tine sauNU! probabil economic da, vor tine! iar mai departe nu ai de unde sa afli vreodata!
fleur_de_lis
Postat pe 30 August 2009 13:18
Tut, daca il iubea, fata, avea incredere totala.
Eu am fost maritata cu unu' de genu' care m-a lasat pe drumuri dupa ce am facut impreuna o avere colosala.
Da' tot mai fericita sunt acu',sic!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:19
ala nu iubeste decat "cascavalul" , sa fim cinstite..a luat de la amandoua tot ce s-a putut..
kyra
Postat pe 30 August 2009 13:20
Judecata divina.... daca va ajunge preot si se va cai... va fi iertat, mai ales ca el nu se considera vinovat cu nimic....

Doar justitia divina e cea care ma tine cu mintea limpede...si credinta ca nu te poti folosi asa d eoameni... doar ca sa ai tu .. fara munca .. TOTUL
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:21
fata, urechea la mine...data viitoare protejeaza-ti interesele financiare...

si daca zici ca esti inteligenta, atunci ai sa fii capabila sa faci si alte proiecte...

zi-i merci ca ai scapat, he...he...

ilsi...increderea se plateste...la pariu ca acu' n-ai mai fii atat de increzatoare...

o fii vulgar sa te preocupi de aspecte materiale, da' nici chiar rau nu este sa fii pragmatica

ti-o zice una care a plecat cu plasa de boarfe dupa 23 de casnicie, he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 30 August 2009 13:23
Deci in concluzie...scopul scuza mijloacele daca e sa obtii tot ce vrei....nimic nu mai conteaza...
Oricum nu ma pot compara cu ea, dupa ce a venit cu bani di Italia.
Eu am mintea mea si sufletul meu...
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:25
He, he, Michelle dear, si io la fel! Da' bogata cu doua fete minunate: investitia mea cea mai de pret!
Si...o sa te dezamagesc: sunt tot atat de dezinteresata ca si atunci. Dar sunt mai atenta la cine zice ca ma iubeste:trebuie mai intai sa dovedeste!
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:26
Brava Ilsi!
kyra
Postat pe 30 August 2009 13:28
garbolino, scopul nu scuza mijloacele, mami...

io crez ca ai inteles gresit...ce vreau io sa zic e ca naivitatea se plateste, capisci ? si nu e nimic rau in a fii pragmatic, cu conditia sa nu incerci sa pacalesti pe nimeni, si sa te protejezi

ilsi...asa am zis si io, mami...da' sa stii ca io m-am desteptat...nu-s mai asa increzatoare, ca prea am muscat-o...mi-a dat viata o copita de m-a pus in cour...de-aia acu' deschid ochii mari
wife_de_zmeu
Postat pe 30 August 2009 13:31
cunosc neste caze care e netratabile nene!
cica pur si simplu nu le pot rezista baietilor rai..
acuma "rau" nu inseamna neaparat mafiot...poa' sa fie si preot d'ala...
preciouss
Postat pe 30 August 2009 13:34
preci, problemu cu unii e ca de prea multa bunatate dau in prostie, mami

mai ales cand ala de te fraiereste e taman ala cu care te-ai maritat, he...he...

ca in mintea ta de fomeie dedicata iti spui " bre, asta e tata copchilului, ala cu care dorm si mananc la o masa, cum sa n-am incredere ? "

si iote ca taman ala iti trage presu' de sub picioare, si te lasa in couru' gol, dupa tz ani de casatorie

de-aia zic ca fata asta e norocoasa...sigur o sa traga ceva invatamintehe...he...

wife_de_zmeu
Postat pe 30 August 2009 13:39
AM inteles tot ce mi-ati spus si va multumes cdin tot sufletul. oricum am sa suflu si-n iaurt de acum incolo. Am zis ca scopul scuza mijloacele pentru el....
Eu oricum nu am sa pot fi asa....
V-am cerut parerea pentru ca ma framanta chestia asta... si anu as vrea sa mai repet greseala....


Sa-mi dea Dumnezeu atat minte... incat sa pot depasi toate problemele si sa nu-mi apara in fata...
Imi e ciuda ca am vrut sa fac din el cel mai bun.... am reusit.... dar pentru alta....
rushhour
Postat pe 30 August 2009 13:40
Nu esti singura care ii pregateste pentru altele. Cunosc "n" cazuri: ca asa suntem noi, femeile, bune la suflet.
sora_ilsi
Postat pe 30 August 2009 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexualitate si spiritualitate 6 De la: zaraza26 14 Octombrie 2011 08:17
Esti obligatia bunicilor sa-si creasca nepotii ??? 42 De la: garbo004422 24 Iunie 2010 18:52
Am nevoie de un sfat 32 De la: me_reloaded 2 Aprilie 2011 18:52
Amantele....in triunghiul conjugal! 271 De la: Mihrimah 18 Octombrie 2014 08:14
sex ,intilnir,etc 13 De la: vuvuzela 28 Iulie 2010 19:26
Setari Cookie-uri