O intrebare....Ce inseamna casatoria pt voi?

Casatoria pentru Anisoara inseamna stabilitate. Hm. Cam instabila stabilitatea asta. Poti avea stabilitate si intr-o relatie de cuplu fara legalizarea ei. Cu casatoria esti in plina stabilitate pana ajungi la tribunal si nu mai esti. Cine are de stat in cuplu sta si fara hartie, cine nu, nu sta nici cu hartie.
Doara
Postat pe 10 Iunie 2010 19:30
reyo...
sa crape ficatii-n mine daca-mi amintesc acuma!
fire-ar a dreaq de lapsuse!
da'-ti spun in privata cand imi amintesc..
preci
Postat pe 10 Iunie 2010 19:34
mi-au placut comentariile tuturor-bravo fetelor, eu am o casnicie de 25 de ani-dati-mi idei pentru nunta de argint... sa fiti iubite-asa cum doriti-sincer, patimas si pentru toata viata !
anisoaraf
Postat pe 10 Iunie 2010 22:25
Casatoria e un amestec de compromisuri, de cedari, de intelegeri peste limita intelesului, de lacrimi varsate in doi de ris inmiez de noapte, de sfaturi sincere si pareri care nu intotdeauna fac placere, de momente de zbor si clipe de neuitat.
De realizari comuni si infringeri usoare pentru ca sunt impartite la doi, de bucurii fara seaman si de secrete ascunse in priviri si gesturi marunte....

Nu e o hirtie, nu e un contract, nu e o realizare materiale care sa avantajeze pe unul in detrimentul celuilalt.

E bine sa simti ca aparti cuiva si mai ales ca cineva iti apartine: cu sufletul, cu inima, cu gindurile.

Furtunile sunt urmate de liniste si orice cearta e urmata de o impacare. Si ce dulci pot fi impacarile...


Sa fiti iubite si implinite si sa iubiti cu pasiune si daruire si uitare de sine. Ca nu e important ce-ti place tie daca partenerului nu-i place. Si daca partenerul e fericit si tu esti fericit la fel.

In fine, invatam toata viata.
Ciresica
Postat pe 10 Iunie 2010 22:38
De la: anisoaraf, la data 2010-06-10 22:25:43 mi-au placut comentariile tuturor-bravo fetelor, eu am o casnicie de 25 de ani-dati-mi idei pentru nunta de argint... sa fiti iubite-asa cum doriti-sincer, patimas si pentru toata viata !
Casnicie de piatra in continuare...Si sa va iubiti toata viata si Dumnezeu sa fie cu voi in inimile voastre
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 22:49
ciresico
bluelight
Postat pe 10 Iunie 2010 23:20
mda...
invatam toata viata si tot prosti murim!

haudi,albastrico...
preci
Postat pe 10 Iunie 2010 23:22
Luminitza draga mea, eu recunosc ca in fiecare zi sunt mai inteleapta decit ziua precedenta.

Uneori ma intreb cita intelepciune poate sa mai incapa in mintea mea.

Preci, ai dreptate, murim prosti ca murim devreme tu-i mama ma-si de treaba.
Daca am trai si noi asa ca Matusalem poate, poate am deveni mai destepti.
Ciresica
Postat pe 10 Iunie 2010 23:25
...si mai ridatzi,mami...

poi si bani de botox de un' sa scot?!
preci
Postat pe 10 Iunie 2010 23:27
ciresico , ma bucur .si eu credeam despre mine asta( cu intelepciunea) pana mai, acu' un timp.
bluelight
Postat pe 10 Iunie 2010 23:29
Da le ce-ti trebuie botoaxe mami????
Zi-i lu' cuscru sa-ti altoiasca boticul sa vezi pe urma ce botic de peste iti faci. Desi daca il mai ....cu laptopul ala cred ca nu trebuie sa-i ceri ca-ti da el singur ...saracul om.....
Ciresica
Postat pe 10 Iunie 2010 23:31
ma vad nevoita s-o citez pe uaifa a doua oara in aceeasi zi:
men want pussy...nu pc...
preci
Postat pe 10 Iunie 2010 23:34
imm....
n-as fi asa sigura ca doar de asta decat!
fleurdelis
Postat pe 10 Iunie 2010 23:36
aaaaamin!

Dimineata, prinz si seara
Omul meu vrea "paruiala"
noaptea toata iar nu-i trece
pina nu isi ia vreo zece.

Doamne ce poiata mai sunt.
Ciresica
Postat pe 10 Iunie 2010 23:38
nu-i bai ,fleur...dam si d'ailanta...
preci
Postat pe 10 Iunie 2010 23:38
fleurdelis
Postat pe 10 Iunie 2010 23:41
Va zic lu' sis!
II este dor de voi...

Senzatia asta, cum c-as fi o idee mai inteleapta, o am si eu uneori dar dispare repede, imediat ce-mi iau un alt shut in fund de la viata...
deci... perceptie eronata.

Pup fetele. Noapte buna!
Tylly
Postat pe 10 Iunie 2010 23:49
Da Cell, ai dreptate, numai ca shutul e mereu din alta directie si atunci ce poti sa faci?
Mai invatam, mai capatam experienta, nu?
Ciresica
Postat pe 10 Iunie 2010 23:51
noapte bunicicaa mai!
si nu uitati !
maine-i vineri toataaa ziuaa!
deci fiti calmi!
fleurdelis
Postat pe 10 Iunie 2010 23:52
luptatoareacurajoasa-multumesc de urari, sa ai tot ce-ti doresti si sa te bucuri de viata si de multa iubire,
preci-daca te intereseaza botox-ul ma poti intreba in privat tot ce doresti, eu mi-am facut de 4 ori-sunt foarte incantata, ce sa facem- cu acumularea anilor trebuie sa ne gandim si la acest aspect
(ma gasesti pe www.machiajtatuaj.ro la blogul de frumusete)
Frumusetea si iubirea sa fie calauzele tale in calea vietii...

anisoaraf
Postat pe 11 Iunie 2010 09:30
casatoria e intr-adevar un legamant foarte puternic...pt mine.ca nu toti gandim la fel.dar faza cu copii si educatia lor.....e mai complicat...asa ziceam si eu pana am avut unul si mi-am dat seama ca nu doar ce zici si faci tu conteaza.e de ajuns sa ai pe unul in familie care sa nu gandeasca la fel....ca s-a dus dracu educatia copilului...iti spun din experianta...eu am un cumnat,un socru si cel mai rau si SOACRA....asa ca gandeste-te bine ininte sa faci un copil si muta-te cat de departe poti de familie
jordina
Postat pe 11 Iunie 2010 12:56
un contract intre 2 persoane,la inceput roz,frumos incondeiat si cu parfum de trandafiri.apoi de cele mai multe ori,devine cenusiu,aruncat intr-un colt al sertarului,cu miros de mucegai.insa nu e si obligatoriu
caasandra
Postat pe 11 Iunie 2010 15:33
Pentru Anioara, dac nu-i cu suprare!
Ce religie practic sotul tu?
garbo061620
Postat pe 11 Iunie 2010 15:39
De la: jordina, la data 2010-06-11 12:56:06casatoria e intr-adevar un legamant foarte puternic...pt mine.ca nu toti gandim la fel.dar faza cu copii si educatia lor.....e mai complicat...asa ziceam si eu pana am avut unul si mi-am dat seama ca nu doar ce zici si faci tu conteaza.e de ajuns sa ai pe unul in familie care sa nu gandeasca la fel....ca s-a dus dracu educatia copilului...iti spun din experianta...eu am un cumnat,un socru si cel mai rau si SOACRA....asa ca gandeste-te bine ininte sa faci un copil si muta-te cat de departe poti de familie
Asa este..Inainte sa te casatoresti cu un barbat,,,trebuie sa ii cunosti parintii sa vezi ce gandire au,,ca sa stii cum a fost educat si sotul tau..Pt ca aschia nu sare departe de trunchi...Si apoi mai sunt si exceptii,,cand copiii au caracter si nu sunt ca parintii si nu se iau dupa ei..Din contra invata din greselile lor..Dar acestea sunt cazuri rare...Daca vrei sa ai armonie intr-o familie trebuie sa deschizi bine ochii si sa vezi in ce familie intri...Ca de obicei toti barbatii se comporta frumos la inceput..Apoi dupa ce se vad cu sacii in caruta,,incep sa isi arate adevarata fata...Asa ca trebuie foarte mare atentie,,inainte cu cine te incurci..Pt ca casatoria este ceva foarte serios
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Iunie 2010 17:55
De la: garbo061620, la data 2010-06-11 15:39:18Pentru Anioara, dac nu-i cu suprare!
Ce religie practic sotul tu?
De ce intrebi? Din cauza ca stii ca ortodoxii sunt niste destrabalati? Ei bine mai sunt si ortodoxi cu inativa...Nu tre sa te bagi in vreo secta ca sa fii cuminte si pocait..Si sa mai dau si 10 la suta din salar..Ca nu am ce face
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Iunie 2010 17:59
casatoriaa??
fleurdelis
Postat pe 11 Iunie 2010 19:21
De la: garbo061620, la data 2010-06-11 15:39:18Pentru Anioara, dac nu-i cu suprare!
Ce religie practic sotul tu?

ortodoxa
anisoaraf
Postat pe 11 Iunie 2010 22:41
NIMIC NU ESTE VESNIC !
Nimic nu este vesnic,deci nici macar o casatorie adevarata nu se incheie pentru totdeauna.Poate sa dureze o viata intreaga sau se poate sfarsi in urmatorul moment !Totusi,o singura "clipa"de casatorie adevarata,binecuvantata.iti va inalta trupul si spiritul de o mie de ori mai mult decat o intreaga viata traita intr-o "falsa"aliantza legala pe plan social,dar plictisitoare si zbuciumata.O adevarata casatorie dureaza atata timp cat ambii parteneri vibreaza la unison si se indreapta in aceiasi directie.Faceti ceea ce vreti-orice alegeti sa insemne aceasta -cu pasiune si bucurie!
Goce_di_H2O
Postat pe 13 Iunie 2010 00:20
stabilitatea iti ofera siguranta tie si copiilor tai, aventurile de scurta durata, indiferent de intensitatea acestora- lasa un gust amar, iar suferinta despartirilor-cicatrici adanci in suflet, iubirea adevarata nu moare niciodata-este vesnica, iar urma noastra pe pamant sunt copiii-rodul iubirii sincere si frumoase,
vibratia la unison este maxima cand toata familia se aduna impreuna in jurul mesei si prezenta fiecaruia pentru mine este o mare bucurie, zambetul fiecaruia este ca un rasarit de soare, iar cuvintele frumoase sunt licoarea sufletului care-mi umple inima de bucurie si casa de fericire, iar pasiunea este ca borcanul cu miere in care se aduna strop cu strop, an cu an, clipa de clipa, cu trecerea anilor savoarea ei devine mai rafinata, mai delicioasa-
casatoria este ca vinul-cu cat este mai vechi, cu atat este mai bun, mai ales daca este servit in doi...
anisoaraf
Postat pe 13 Iunie 2010 07:01
casatoria inseamna 25 de ani de munca silnica si restul vietii de temnita
naitsirc
Postat pe 13 Iunie 2010 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia leu ...barbatul taur 6 De la: AngeloBluLdy 28 Octombrie 2010 03:58
Ce fel de persoane sunteti? 6 De la: quasaria 1 Noiembrie 2010 14:56
Diferenta de varsta 120 De la: lusel 24 Iulie 2010 13:06
Relatiile prin intermediul internetului.Credeti in ele? 131 De la: tusi_Oli 21 Noiembrie 2011 14:49
Poveste de dragoste -partea a doua 18 De la: 12 Iulie 2012 23:06
Setari Cookie-uri