amanta

va spun ca eu ca si sotie m-am simti o sclava.......ca amanta.......intotdeauna o regina....ce naiba or avea barbatii astia in cap?creier nu sigur...!!!!!e greu sa le ai pe toate .....
garbo054314
Postat pe 5 Octombrie 2009 02:35
Nu generaliza, pentru ca nu toti barbatii sunt la fel si nici toate femeile nu sunt la fel. Cei care sunt crestini (nu doar crestini cu numele, ci crestini cu adevarat) respecta valoarea si sacralitatea casatoriei.
Adulterul este o tradare a fidelitatii pe care si-o datoreaza sotul si sotia. Este pacat mare. In adulter, se comit urmatoarele pacate : pacatul de necuratie (desfrau) si pacat impotriva dreptatii si impotriva legaturii matrimoniale sacre. Casatoria nu este un simplu contract facut pe baza unor acte. Casatoria este in primul rand un sacrament si un legamant sacru facut in fata lui Dumnezeu si a Bisericii.
Nici un motiv nu justifica adulterul: nici impotenta sotului sau frigiditatea sotiei, nici alte disfunctii sexuale, nici vreo alta boala sau infirmitate a unuia dintre soti, nici absenta mai mult sau mai putin indelungata din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt si nici un alt motiv.

Mai multe puteti citi si vedea pe blogul urmator :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gasiti: inregistrari video cu miracole; videoclipuri ; legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele contin posturi TV on-line si posturi de radio); carti foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator); articole; adrese, numere de telefon si site-uri ale unor asociatii care ofera servicii caritabile.

Va rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 5 Octombrie 2009 03:03
Hai sa iti spun ceva Cezar,
eu cred ce esti dereglat psihic daca tu ai impresia ca un forum dedicat femeilor este locul potrivit pentru a-ti scrie tu kilometri de pagini dogmatice. Take a life man! lasa dracului calculatorul, iesi pe afara, respira , trage aer in piept (aerul oxigeneaza creierul) si lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca virusezi tot spatiul virtual ( ex: 9am, kudika). Apropo , femeile cunosc mai bine decat voi ce inseamna sa fii inselata.
brokewing
Postat pe 5 Octombrie 2009 03:10
De la: garbo000980, la data 2009-10-05 03:10:12Hai sa iti spun ceva Cezar,
eu cred ce esti dereglat psihic daca tu ai impresia ca un forum dedicat femeilor este locul potrivit pentru a-ti scrie tu kilometri de pagini dogmatice. Take a life man! lasa dracului calculatorul, iesi pe afara, respira , trage aer in piept (aerul oxigeneaza creierul) si lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca virusezi tot spatiul virtual ( ex: 9am, kudika). Apropo , femeile cunosc mai bine decat voi ce inseamna sa fii inselata.


1. Nu este un forum unde posteaza doar femeile sau doar barbatii. Atat pe internet cat si in societate vorbesc si femeile si barbatii.

2. Faptul ca infidelitatea (adulterul) este pacat mare nu tine de dogmatism, ci de incalcarea uneia din legile lui Dumnezeu. (dogmatismul nu e ceva rau, ci i se da uneori o conotatie negativa de catre unii, insa interventia mea nu este dogmatica, asa cum am aratat)

3. Exista dreptul la libera exprimare.

4. M-am exprimat decent si nu am jignit pe nimeni (spre deosebire de tine)

5. Am dreptul si chiar datoria sa nu tac atunci cand vad o idee rea si nu voi tacea. Neutralitatea fata de rau inseamna complicitate.

6. Nu am scris kilometri de pagini, desi am dreptul sa fac si acest lucru.

7. Combaterea infidelitatii nu defavorizeaza nici femeile, nici barbatii.

Tinand cont de toate acestea, gandeste-te ca interventia ta este nepotrivita, nu a mea.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 5 Octombrie 2009 03:28
1 Ce inseamna pentru tine o revista online dedicata exclusiv femeilor?
2 "legile lui Dumnezeu" - tin de religie- religie= dogmatic. mai citeste poate vei progresa intr-un final.
3 Exista dreptul la libera exprimare atunci cand ai ce spune. Atunci cand nu ai ceva interesant, realist sau normal de spus MAI BINE TACI!
4Cine iti da tie sarcini de ai tu " datoria" de interveni?
Si final point : toata interventia ta e ceva de genul " musca in lapte" ca sa fiu cat de cat politicoasa. Am zis!
brokewing
Postat pe 5 Octombrie 2009 03:34
Comentarii pe forum

vieru_cezar_iasi a scris pe forum de 6 ori de la 6 Februarie 2009, avand o rata medie de 0.02 posturi pe zi.
Topic: M-am indragostit de un barbat insurat si cu copil !! Data: 3 Aug 2009, 00:46
Pentru just me and you:

Uite ce e de fcut: Pune capt acestei legturi pctoase chiar acum i nu te mai f prta la pcatul de adulter!
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter se comit urmtoarele pcate: pcat de necurie (desfru), pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Cstoria este sfnt. Cstoria nu e un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/

Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit


Remember? via kudica , utilizator vieru cezar? tu chiar nu ai treaba never ever?
brokewing
Postat pe 5 Octombrie 2009 03:38
De la: funhouse, la data 2009-10-05 03:34:081 Ce inseamna pentru tine o revista online dedicata exclusiv femeilor?
2 "legile lui Dumnezeu" - tin de religie- religie= dogmatic. mai citeste poate vei progresa intr-un final.
3 Exista dreptul la libera exprimare atunci cand ai ce spune. Atunci cand nu ai ceva interesant, realist sau normal de spus MAI BINE TACI!
4Cine iti da tie sarcini de ai tu " datoria" de interveni?
Si final point : toata interventia ta e ceva de genul " musca in lapte" ca sa fiu cat de cat politicoasa. Am zis!


1. Sunt foarte multe interventii ale barbatilor pe aceasta revista (de fapt forum). Cum de nu le atragi atentia altor barbati ca este o revista on - line pentru femei?

2. Esti crestina? Daca esti crestina nu poti fi de acord cu infidelitatea (adulterul).

3. Confunzi termenii si pui semnul = (identitate) intre termeni care se includ, nu sunt identici. Dogmele sunt doar o parte a religiei si inseamna formularea adevarurilor religiei intr-o forma concisa. Dogmele au la baza cuvantul lui Dumnezeu revelat oamenilor prin profeti si prin Fiul Sau intrupat. Raspunsul omului la revelatie este credinta.
A fi dogmatic nu este un rau, insa termenului "dogmatic" i se da uneori o conotatie gresita de catre unii.
Legile lui Dumnezeu se incadreaza la aplicarea practica. Credinta este o conditie necesara pentru mantuire, dar nu este suficienta (credinta fara fapte este moarta). Este nevoie si de respectarea legilor lui Dumnezeu (evitarea raului) si facerea de bine.

4. Interventiile mele sunt constructive, realiste si normale. Si mai ales morale. Au legatura cu valorile si normele morale revelate de Dumnezeu pentru binele nostru sufletesc si trupesc. Trebuie sa pretuim si sa respectam aceste norme si valori. Imoralitatea este distructiva si aduce cu sine raul, anormalitatea.

5. Si eu pot sa consider ca interventiile tale sunt nepotrivite si ca mai bine ai face sa taci tu.

6. Nu-mi da nimeni sarcini de a interveni, dar sunt crestin si am constiinta treaza, iar daca observ o idee rea am dreptul si chiar datoria morala de a interveni. Asa cum am mai spus, neutralitatea fata de rau inseamna complicitate.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 5 Octombrie 2009 04:21
vieruleeeeee esti in calduri,poti sa o intrebi pe irinuca alias secretoasa ce-i mai face ROZETU, sau poate ai baut si tu ceva spirtos poate asa te destinzi si tu ca deh cu irinuca nu e ADULTER
yanyacharberet
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:21
sunt de acor cu tine mc pt coment..numai bine....a si ala chiar e dereglat......ce tampit!!!!!!ha ha ha
garbo054314
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:01
calugareste-te puiu....
garbo054314
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:01
La cat de vulgara esti, mai mult de una mica dupa amiaza nici nu meriti altceva.
Tiffany
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:02
De la: garbo054314, la data 2009-10-05 02:35:46va spun ca eu ca si sotie m-am simti o sclava.......ca amanta.......intotdeauna o regina....ce naiba or avea barbatii astia in cap?creier nu sigur...!!!!!e greu sa le ai pe toate .....


cum crezi tu ca o sa gaseasca trufe unu care habar nu are cum arata?!
cu alte cuvinte, cum sa vezi tu creieri in capul barbatilor?!
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:04
Ai perfecta dreptate unii se cred ceva calugari.
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:08
daca vii si tu la maici
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:09
calugaritul
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:11
Lipseste parintele ca maici sant
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:13
Hai daca teai hotarat sa mergi la maici iti arunc peste gard reviste super.
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:21
macar gasiti un parinte mai de doamne ajuta
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:24
Era unul cu cateva randuri mai sus
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:25
Oare ce va face daca trebuie sa se spovedeasca cum va proceda.
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:27
De la: garbo050191, la data 2009-10-05 19:25:39Era unul cu cateva randuri mai sus



e ok atunci, sa inceapa slujba...
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:28
avem aici tot ce ne trebe, amanta, slava, REGINA, caludar, maicuta,
sa-nceapa actiunea,
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:30
De la: garbo050191, la data 2009-10-05 19:27:13Oare ce va face daca trebuie sa se spovedeasca cum va proceda.



se descurca, ai vazut ce texte are, si REGINA e si ea descurcareata, eu cred ca v.or face treaba buna
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:33
Trebuie si un predicator
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:33
la ortod. nu trebe, e ok
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:35
Are ceva povesti nemuritoare
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:36
cred ca da,


o zi buna, am plecat
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:38
Poate este musulmana ,la astiai voie cu mai multi deodata indiferent de sex.
garbo050191
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:38
da cred, ca nu e rau la ei,
Roxi234
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia capricorn? 4 De la: garbo027119 8 Decembrie 2009 22:29
Cum sa fac? 77 De la: garbo_385448 28 Noiembrie 2013 23:13
ce fac oamenii care sunt nevoiti sa stea toata ziua in casa? 26 De la: LILO 14 Iulie 2011 16:20
Dragoste imposibila 32 De la: garbo_405191 7 Octombrie 2014 11:13
femeia dupa 40 ani,teama de 41......45,menopauza 100 De la: micabis 11 Iunie 2009 20:58
Setari Cookie-uri