CINE APARA DREPTURIILE MAMICILOR CARE AU REALIZAT MAII MULT DE MINIM PE ECONOMIE



monik, ca sa nu zici ca are cineva ceva cu tine, uite, te intreb calm: unde ai cotizat pentru copii?te-a intrebat si reflex dar nu ai raspuns
si inca ceva. stii ca pe vremea lui ceausescu ,cei ce nu aveau copii cotizau?

ai si tu dreptate, in felul tau. de-a lungul anilor acestia de " tranzitie" partidele politice au tot promis bani, pomeni, mici si covrigi in coada. asta ca sa castige alegerile si niste omuleti sa faca burta mare.
acu, au ajuns la fundul sacului. ne-au dat la gata. de unde sa mai dea ceva din ce au promis?

tre sa fim mandri ca i-am facut oameni pe banditi
asta e
si_totusi
Postat pe 16 Mai 2010 17:28
scriciu, intr-un stat normal se aloca bani pentru astia mici. la noi, ca la nimeni. de cand se stie, romanul a trait pe descurcatelea. am mai spus parca. suntem ca un vas din acela fantoma, care tot pluteste in deriva ,cu un capitan beat si un echipaj tzacnit
si_totusi
Postat pe 16 Mai 2010 17:31
TOTUSICO,nu contest cele spuse de tine,asa ar trebui,normal,dar insa nu inteleg,atitudinea lui MONIK
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 17:38
De la: si_totusi, la data 2010-05-16 17:31:05scriciu, intr-un stat normal se aloca bani pentru astia mici. la noi, ca la nimeni. de cand se stie, romanul a trait pe descurcatelea. am mai spus parca. suntem ca un vas din acela fantoma, care tot pluteste in deriva ,cu un capitan beat si un echipaj tzacnit


intr-un stat normal, politicienii sunt interesati de binele national. la noi nu-i un stat normal, pentru ca, nici macar n-am avut politicieni. am avut o clica de oportunisti (ce eu ii aseaman cu aventurierii conquistadori) care au intemeiat un stat cu structuri mafiote, in beneficiul propriu si al intereselor personale si de grup. sunt mult mai rapaci, mai distrugatori si mai antinationali, decat orice sistem comunist din lumea asta, fost sau actual. daca ro. nu a gasit drumul spre normalitate in 20 de ani, apoi dati-mi voie sa cred ca nu-l va gasi "catu-i hau`si bargau! " pentru ca nu`s interese de asa natura.
Reflex
Postat pe 16 Mai 2010 18:05
eu intodeauna am zis,ca nu merita nimeni sa fie votat,dar nici asa nu merge,anarhia ar domina la greu,eu nu vad nimic bun in situatia actuala,oricum ei s-au asigurat,de,conturi in strainatate,alea,alea
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 18:11
si ce anume nu intelegi?
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:13
si ca sa concluzionez, raman profund mirata de ferocitatea semenilor mei, nu contenesc sa ma uimeasca cu rautatea lor si ma uit cu stupoare la replici; bucurati-va, romani! moare capra vecinului!
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:15
eu nu cred ca are cineva ceva cu mine; nu sufar de nimic; dar observ cum voi, sunteti gata sa va bucurati de raul altora si culmea, de al celor mici; intrebarea e stupida in sine si incearca sa demonsteze un ceva ce nici nu ar merita mentionat; de catre nimeni care se numeste pe sine om;
nu inteleg nici de ce ma intrebi "cu calm"; probabil caexista riscul de a fi intrebata si altfel?! inseamna ca, in mod clar , traim in junla...

moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:17
E vorba de a dezaproba exprimarile tale la adresa unor persoane,fiecare are dreptul sa-si exprime parerile,dar cu decenta,fara agresivitate,asta te va caracteriza in mod negativ
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 18:17
mai moniq...tu ai mancat peste stricat? cine are treaba cu tine, sau cu oricine altcineva de aici? asa ai inteles tu?
Reflex
Postat pe 16 Mai 2010 18:18
agresivitatea a venit spre mine, nu am exprimat-o eu, in nici un fel; nu ma caracterizeaza; situatia este un exemplu clar, despre cum romanul, incepe sa discute ceva si ajunge altundeva...
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:21
probabil ca nu a inteles FONDUL problemei...eu am citit de la pagina 1 pana la ultima..eu cred ca totusi nu a inteles ,,esenta"
reyya
Postat pe 16 Mai 2010 18:21
pt ce va certati???
io pot sa cer indemnizatie pt crescut pisici?
pot? pot?
zambila
Postat pe 16 Mai 2010 18:22
hei...dragi forumisti...
nu va mai certati pi dijeaba
politicienii au toata vina celor petrecute in mult oropsita noastra tarisoara
PICIORUL DE PLAI GURA DE RAI

ei duc toata vina
amintiti-va de banii aruncati in campaniile de toate felurile...acolo sunt banii dumneavoastra
politicienii sa PLATEASCA datoriile pe care le-au facut
EI le-au facut si noi(prostimea) le platim
LILO
Postat pe 16 Mai 2010 18:22
@moniq...unde ai vazut tu agresivitate spre tine? daca cineva nu-i de parerea ta si o combate, inseamna ca te agreseaza? vezi ca ai gandire totalitarista?!
Reflex
Postat pe 16 Mai 2010 18:23
draga monik, acesta este un forum unde oamenii incearca sa se si ,,descatuseze" de grijile ce-i apasa..ei bine ..aici se discuta si serios dar trebuie sa prinzi din zbor stilul ce poarta numele de Pamflet...
reyya
Postat pe 16 Mai 2010 18:23
Reflex
Postat pe 16 Mai 2010 18:24
MONIQ,cele spuse aici,nu au constituit o agresivitate,spre nimeni,ma indoiesc,ca ceilalti au dat,tonul,tu poate nu intelegi,fiecare ar dori ceva,mai mult cei cu salariul minim pe economie,dasi lucreaza unii peste 8 ore zilnic,eu as fi fost mai modesta,nu as fi precizat ce functie am avut,de parca numai cele ca tine au drepturi
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 18:27
De la: Reflex, la data 2010-05-16 11:30:14...si mai terminati in plm, cu cerutul de la stat! nu exista asa ceva! statul sunt contribuabilii, toti, dupa aportul lor la venitul intern brut. inainte de a cere, intreaba-te cat ai dat, si de unde ai dat, daca ai produs valoare pentru ei, sau si ce ai dat, a fost din ce-ai primit! adica, ai dat din nimic, daca n-ai produs valoare. acuma...strangeti cureaua, pana lesinati, daca n-ati avut grija de averea nationala, si ati lasato la tagma hotilor.


asta poate ii lamureste pe cei care nu au inteles ce m-a nemultumit... si da, ideea era sa ne mai relaxam, dar nu te lasa inteligenta altora debordanta
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:28
cu asta sunt de acord! ei sunt inteligenti cu adevarat; lanseaza razboiul psihologic iar noi facem exact ceea ce se asteapta de la noi; pacat
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:29
m-ai inteles total gresit; poate daca vei avea rabdare sa citesti inceputul discutiei, vei intelege; dar asa suntem noi, ne luam dupa turma!
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:31
manipularea in masa,exista,
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 18:31
..si mai terminati in plm, cu cerutul de la stat!

asha,asha reflex ai direptate

nu mai cereti DATI!!fratilor tat-tat ce aveti

dati-le acolo la boierii imbuibati,poate or pocni de atata bunastare pe spinarea voastra
LILO
Postat pe 16 Mai 2010 18:32
mai, io imi amintesc de o capanie electorala, in care Ion Ratiu, candidat la presidentie, facea afirmatia ca daca va iesi el presedinte nu va accepta sa ia salariu. toata prostimea, a inceput sa rada in hohote si l`au ales pe domnu iliescu!
Reflex
Postat pe 16 Mai 2010 18:33
deci aici a degenerat o discutie in care era vorba despre copiii nostri; si aceasta este parerea noastra despre cresterea lor; si da, asta m-a suparat; niciodata nu ne putem uni in nimic; nu putem fi decat rai, invidiosi si ne uitam batranii, bolnavii si copiii dar ne bucuram ca noua inca ne e bine; dar daca voi sunteti convinsi ca banii obtinuti pe seama pensionarilor, a bugetarilor cu 1.000RON salariu si a mamelor vor salva tara, asa sa fie... offf... va doresc o seara placuta! :(
moniq115
Postat pe 16 Mai 2010 18:35
acuma -ca s-o parafrazez pe LILO, vorba boierului; dati voi tot ce mai aveti, ca sa-mi intregesc ce-i al meu! cam asa gandesc capi di tuti capi. ca din averea nationala nu mai este nimic de furat de mult, si tara-i datoare vanduta.
Reflex
Postat pe 16 Mai 2010 18:37
LILO,daca nu dai zic,smecherii ca visteria e goala,daca esti un bun contribuabil,zic ca in prezent ca ai dat prea putin,scenariul lor e gata.
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 18:39
poi nu??
vor ajunge romanii sa doarma pe strazi
boschetari de-a lungul si de-a latul europei

asta se vrea!!!


desteptarea romanie!!
dar dreptate are moniq

romanii nu se unesc sa isi apere drepturile

pensionarii au iesit in strada,dar mie nu mi se pare o unitate intre ei

merg pe principiul "fiecare pentru el"
LILO
Postat pe 16 Mai 2010 18:41
scrichy,sincer,eu de abia mai fac fata la nebuniile lor...
deja ajunge!!!
LILO
Postat pe 16 Mai 2010 18:42
LILO,sunt multi in situatia asta,cu nervi la limita,iar romanii de mult nu mai sunt uniti
scrichy
Postat pe 16 Mai 2010 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat!!! 1 De la: garbo_500166 7 Iulie 2019 00:36
Un barbat care sa poata avea grija de tine 46 De la: preciouss 26 Octombrie 2009 21:09
ce credeti voi ca simnt???ca nici eu nu stiu 26 De la: eladaela 20 August 2009 16:28
Femei tradatoare in dragoste! 6 De la: floare_cu_colti 28 Martie 2011 09:29
Rugaminte fierbinte catre doamnele inteligente 133 De la: garbo265966 5 Iulie 2012 17:40
Setari Cookie-uri