reteta fericirii

Unii, se bucura de fiecare gura de aer respirat, altii, se bucura de fiecare rasarit,altii de frumusetile naturii. Unii se bucura pentru fiecare zimbet pe care l-au provocat celui de alaturi.
Dar pina la urma cine stie ce e fericirea? Fiecare dintre noi o constientizeaza in felul lui, se bucura in felul lui,sufera in felul lui, dar totusi sunt unele trasaturi care ne fac sa nu mai fim diferiti unii de ceilalti, sunt citeva trasaturi care ne unesc si ne fac egali. Dragostea este cea care ne uneste, este cel mai intens sentiment si ne face sa devenim egali. Este sentimentul care provoaca cele mai dezastruase senzatii.
Deci cine stie ce ar trebui facut pentru ca acest sentiment sa nu distruga sufletul.
vally65
Postat pe 17 Iunie 2009 14:58
valica...

fa nene ca rabinu' ala din banc.. baga nefericire la greu, si o sa vezi ca daca a doua zi constati ca inca traiesti, o sa cazi in extaz de fericire...
zambil
Postat pe 17 Iunie 2009 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sfatul vostru,va rog!!! 6 De la: milka22 18 Octombrie 2009 22:43
mai exista oameni deosebiti..Care sunt recunoscatori si cu bun simt? 46 De la: garbo098853 13 August 2010 23:00
sexy interviu 18 De la: Vidar 25 Iunie 2009 23:00
Tratamente pentru oligofreni 45 De la: garbo265966 2 Iulie 2012 12:09
Am ranit-o atat de mult.. 28 De la: Popa_Victor_1 6 Ianuarie 2016 23:44
Setari Cookie-uri