comunicarea nonverbala

Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:20
De la: marianela, la data 2010-04-10 21:22:33eu nu stiu de cine vb anakin,dar stiu ca veninul a venit de la Alexxandra...Se ia de toate...mie mi-a trimis o epistola!!!!!Nu stiam de ce n_aveam azi spor la lucru!




exact la asta ma asteptam.pt ca Marianela,are o postare in acest topic in care fare referire la un user ca cerne neghina....ca sa ii demonstrez ca gandirea negativa si gandirea pozitiva este o chimie umana,care duce la modificarea de neuroni,ca inteligenta materiei nu se modifica,dar in inteligenta umana intervine eroarea,i-am trimis un pasaj scris de mine,purtator de informatie ,pentru a ii demonstra ca si ea se poate insela.dar si noi toti.ea a reactionat exact cum ma asteptam.gandirea ei a fost schimbatoare,a invinovatit pe cineva de care nu prea avea cunostinta,apoi vine acum cu o impresia trecatoare ca altul este de vina.asta arata ca nimic nu static si erorile umane sunt f dese.deci o rog sa vina cu 'epistola',care exista si pe topic,pt a face ea sigura separarea de neghina,asa cum a facut referire mai inainte la altcineva.noi suntem construiti sa vedem lumea numai la nasul nostru si nu in in dimensiunea universala.ai Marianela ,adu aici epistola prin copy-paste si multumesc ca cerni singura neghina ,ca sa nu mai invinuiesti userul de care vorbeai,sau indiferent care.astept.
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:24
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:25
fleurdelis
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:26

Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:33
nu exista criza reala,nu exista gripa sau alte necazuri, la care este supusa omenirea de catre un grup restrans ce conduce lumea.toate sunt provocari de natura umana,pt interesul acestui grup,numit Bidelberg.razboaiele nu aduc pace,asa cum se spune ,ca intram intr-o tara ca sa ii aparam pe altii.incalzirea globala a fost provocata,cutremure au fost provocate,lumea moare pe capete,pt ca populatia pamantului trebuie sa scada.nu dati arme pe mana oricui.inca din Egiptul antic psihologia era cea mai tare arma.ascundeti adevarul nestiut de oamenii inteligenti pt ca ei pot provoca dezastre.creierul se poate programa.exista o inteligenta care traverseaza tot universul.creierul nu face diferenta dintre realitate si imaginatie.suntem manipulati pe toate caile ,inclusiv tehnologic.totul este o dezinformare,pt novici.noua ordine incearca sa se impuna.invatati sa ganditi pozitiv.informati-va,nu preluati stiri mincinoase,care au menirea de intoxicarea omenirii.gandirea rea e distructiva.razboiul cel mai periculos este cel mental.informarea va face puternici.sunt multe de spus.eu am bagat multe filmulete la video.puteti sa le vedeti.poate nu in totalitate sunt reale dar trei sferturi sigur.interesele ca omenirea sa se imputineze sunt mari.
alexxandra
Postat pe 11 Aprilie 2010 00:34
De la: tutankhamon, la data 2010-04-09 22:37:15
De la: Alexxandra, la data 2010-04-09 14:37:43Mai Reyya Nu te stradui sa comentezi ce scriu.ai O INIMA neagra, Rea si invidioasa.cu asemenea Oameni, Nu intru n comunicare.acum faci si tu Parte DIN posed celor PE Nu eu ii bag grij n seama, pt o Nu IMI Podina Cu universul.nu Armonia mi-a parut ca Bine te-am cunoscut numele nick-ul ca n virtuale.



ha??? traduci???


dislexie? asa se numeste?
panty_C
Postat pe 11 Aprilie 2010 00:58
PANTERUT UITE LA ALEHA SI O SA VEZI CA SE POATE MAI RAU TU ESTI FELINA NOASTRA
garbo074997
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:10
De la: Celleste_, la data 2010-04-10 22:33:44


are dreptate cell
fleurdelis
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:34
De la: anakin, la data 2010-04-10 20:43:26Mai stiu eu pe cineva care intai soca prin stupiditate si non-sens, apoi isi constituia grupul de laudatori din mai multe conturi ale sale, apoi intr-un acces de perescutie blama grupul "infractional" constituit in defavoarea ei, apoi cand nu mai avea argumente baga pe Eminescu in fata.
Spunea ca e avocata, dar in realitate se ocupa cu vanzari de terenuri si apartamente.


Anakin, avocatii cunosc definita infractiunii...apropos observ ca pe zi ce trece se mareste ,,grupul infractional"...
Hmmm..vanzari de case Anakine?? pe criza asta? ach so..cam nasol...de bine ce spunea Alexandra ca niciodata nu ar face imprudenta sa se trateze la cineva ca mine:-)) Pey cum merg vanzarile de case si terenuri pe criza asta nici ar fi indicat , ca ar avea bani de tarif
reyya
Postat pe 11 Aprilie 2010 03:12
Allexandra daca asta e bransa in care activezi ...iti dau dreptate, nici nu ai avea cum sa ajungi la mine :-)) No offense! :-)
reyya
Postat pe 11 Aprilie 2010 03:14
De la: reyya, la data 2010-04-11 03:12:32
De la: anakin, la data 2010-04-10 20:43:26Mai stiu eu pe cineva care intai soca prin stupiditate si non-sens, apoi isi constituia grupul de laudatori din mai multe conturi ale sale, apoi intr-un acces de perescutie blama grupul "infractional" constituit in defavoarea ei, apoi cand nu mai avea argumente baga pe Eminescu in fata.
Spunea ca e avocata, dar in realitate se ocupa cu vanzari de terenuri si apartamente.



si eu am observat oaresce similitudini de asemanare.... si nu numai la cele doua personaje....mai este o exprimare ciudata dintr-un cont de analfabeta si impiedicata ce devine, brusc, o exprimare ingrijita si nuantata corect cu punct, virgule si coerenta.....si niciodata mai mult de un singur semn de punctuatie......
tutankhamon
Postat pe 11 Aprilie 2010 03:22
De la: Alexxandra, la data 2010-04-10 22:24:14
De la: marianela, la data 2010-04-10 21:22:33eu nu stiu de cine vb anakin,dar stiu ca veninul a venit de la Alexxandra...Se ia de toate...mie mi-a trimis o epistola!!!!!Nu stiam de ce n_aveam azi spor la lucru!




exact la asta ma asteptam.pt ca Marianela,are o postare in acest topic in care fare referire la un user ca cerne neghina....ca sa ii demonstrez ca gandirea negativa si gandirea pozitiva este o chimie umana,care duce la modificarea de neuroni,ca inteligenta materiei nu se modifica,dar in inteligenta umana intervine eroarea,i-am trimis un pasaj scris de mine,purtator de informatie ,pentru a ii demonstra ca si ea se poate insela.dar si noi toti.ea a reactionat exact cum ma asteptam.gandirea ei a fost schimbatoare,a invinovatit pe cineva de care nu prea avea cunostinta,apoi vine acum cu o impresia trecatoare ca altul este de vina.asta arata ca nimic nu static si erorile umane sunt f dese.deci o rog sa vina cu 'epistola',care exista si pe topic,pt a face ea sigura separarea de neghina,asa cum a facut referire mai inainte la altcineva.noi suntem construiti sa vedem lumea numai la nasul nostru si nu in in dimensiunea universala.ai ,,Marianela ,adu aici epistola prin copy-paste si multumesc ca cerni singura neghina ,ca sa nu mai invinuiesti userul de care vorbeai,sau indiferent care.astept".


Daca ai ceva de demonstrat , demonstreaza-ti tie nu Marianelei, nici altora.

In privinta acestei ,,cereri" : ,,Marianela ,adu aici epistola prin copy-paste si multumesc ca cerni singura neghina ,ca sa nu mai invinuiesti userul de care vorbeai,sau indiferent care.astept".
iti sugerez sa incetezi daca ai cat de cat cei 7 ani de acasa.
reyya
Postat pe 11 Aprilie 2010 03:28
daca ai probleme rezolva-le dar nu in plan virtual ci in cel real , dincolo de monitorul din fata ta , ramai tot cu tine ..
reyya
Postat pe 11 Aprilie 2010 03:30
Reyya,eu cred ca Alexxandra e bauta cand scrie toate astea.Chiar nu-i locul meu aici.Cand vreau sa mai vb cu voi care-mi sunteti dragi voi trimite mesaj privat. Nu pot ignora,ma afecteaza vorbele urate...altceva am crezut ca e aici...Va pup ,cu exceptia Alexxandrei!
marianela
Postat pe 11 Aprilie 2010 08:47
fleurdelis
Postat pe 11 Aprilie 2010 09:09
buna dimineata.

ma puneti pe ganduri...chiar credeti ca alexa va renunta la pozitia ei?? i s-ar prabusi lumea. cum o fi ea..
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:10

Tylly
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:14
Neatza,sa renunte,ALEHA,ma indoiesc,cand totul e doar in mintea ei,apoi scoate clonele de la naftalina,sa o sustina,tot posteaza,
scrichy
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:27
crezi ca va mai posta daca nu o discutam intr-un fel sau altul? trebuie sa fie plictisitor sa vorbesti cu tine din mai multe conturi.
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:37

Tylly
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:39
BLUE,ea atata asteapta,sa postam ceva
scrichy
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:43

tot nonverbal(a)??
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:43
Tylly
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:45
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:54

Tylly
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:47
karma pozitiva vs.karma negativa

printre legile universului,exista si legea bumerangului.pentru cei care traiesc in dezarmonie cu universul,am cateva sfaturi;
1)atunci cand tu arati cu un deget spre cineva,nu realizezi ca ,cu celelalte trei degete arati spre tine.incearca miscarea sa vezi.dar exista si o alta explicatie....citeste in continuare...
2)cand vorbesti de rau pe cineva,inseamna ca te vorbesti rau pe tine si extrapolezi spre altii.
3)barfa ,vorbele urate si comportamentul rautacios va creaza voua insiva un program distructiv.
4)binele pe care crezi ca l-ai facut pana acum,il anulezi prin insusirile negative pecare le-ai capatat,sau le capeti.
5)la boli trebuie sa inlaturi cauzele,greselile si sa schimbi in viata unde gresesti si greselile din propriul tau interior.
6)nici o boala capatata nu este departe de modul cum gandim.daca lansam cuvinte fara sa gandim mergem spre autodistrugere.ATENTIE LA CE GANDIM SI LA CE VORBIM!
7)ex;unii au obiceiul sa se jure sub aceasta forma;sa-mi sara okii daca nu este asa.ei bine chiar s-a intamplat cuiva intr-un accident sa-i sara okii.alt ex;da-mi doamne un baiat bun pt fetele mele si asa a primit un baiat de care s-au indragostit amandoua.alt ex;sa ma usuc pe picioare daca nu este asa si asa s-a intamplat corpul se usca iar picioarele i-au ramas normale .si exemplele pot continua....
8)cel bun la suflet e bine sa nu se intristeze pentru ca atrage spre el raul.
9)sensibilitatea nu este o calitate,deoarece te lasi influentat prea usor si capeti energiile altora.
10)cand cineva vorbeste rau de tine nu te lasa influentat,daca nu esti puternic interior te trezesti,ca te comporti asa cum ti s-a spus.greseala este insa de partea celui care te-a vorbit de rau si de aceea e bine sa il indepartezi di jurul tau.orice barfitor se incarca cu energie negativa si va suferi personal consecintele.
11)urmeaza-ti calea ta si indeparteaza pe cei cu energie negativa de langa tine,deoarece bunastarea si fericirea vietii este un CONCEPT INDIVIDUAL.
alexxandra
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:42
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 00:06
,,ATENTIE LA CE GANDIM SI LA CE VORBIM!" Exact ! atentie mai ales la tine cand in accesele tale blestemi userii.
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 00:09
foarte putina lume stie sau il intereseaza de karma.de ezoterism,de fizica cuantica,de atingerea uni nivel inalt de constiinta.daca ii intrebi ce este constiinta,poate f putini stiu sa raspunda.ne indreptam cu pasi repezi spre marea schimbare a constiintei(2012),unde daca nu esti pregatit,spui pa si dispari.daca intri pe site de socializare (ex;garbo.ro)ramai stupefiat de ceea ce pot sa faca si sa debiteze maturii.atunci ce pretentii mai avem la tineri.intrati pe garbo sa vedeti cum sar cu rea vointa ,unii useri vechi ,la unii useri noi,care vad ei ca sunt mai culti.incep cu jigniri si alte invective.cati credeti ca vor trece de 2012,daca f putini stiu azi pe ce lume traiesc ,si ma refer la maturi.pacat de aceste adevaruri care se cunosc inca din antichitate,daca macar acum ar fi bagate in seama,multi am avea alta viata.insa exista librul arbitru si fiecare e liber sa isi aleaga calea si mai ales sa se informeze.altfel se scalda in ignoranta.
alexxandra
Postat pe 12 Aprilie 2010 06:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
furat!! furacioasa de anna 10 De la: hermosa20 16 Iulie 2012 00:55
Zile senine si sarbatori fericite ! 11 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:20
Utopia - un deziderat? 139 De la: vuvuzela 26 Iulie 2010 03:48
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
Say about Golf Ball 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:53
Setari Cookie-uri