comunicarea nonverbala

marianela, tu ai o problema cu autostima?
cine te-a facut proasta, fetita?

Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:03
nici vorba...

m-a distrat schimbul de replici,de unde ti se trage complexul asta de inferioritate?
nici nu-i de mirare ca toata lumea este mai sensibila,traim timpuri f interesante.

nici vorba de ironie....
si eu tot din centru tarii ma trag,acolo am radacinile...

iasomia
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:06
Sunteti aici cateva care asa ne cerneti!!!!ca pe grau de neghina!!Poate am eu o zi proasta.
marianela
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:09
imi pare rau daca m-ai perceput ca pe o "sita".
eu nu am nimic cu tine.


Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:15
fetele buna,de cand va caut.v-am trimis flori la toate si nu va mai certati.viata e frumoasa daca sti cum sa ti-o construesti.nimeni nu e mai presus.indiferent de meseria pe care o avem,conteaza un suflet deschis si vesel.ai fetelor sunt doar intr-o pauza.sa va impart floricelele sa va inveseliti
politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:19
io nu vreau flori...
vreau sa-mi reciti o poezie!
Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:22
nela,

ai tu o zi mai nashpa...
daca incepi sa te necajesti in virtual, nu e bine.

trece...
iasomia
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:23
vedeti ca eu am cules flori de la politistul...
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:24
conteaza un suflet deschis si vesel

politistule,asa estem!!!
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:27
si poezia mea?

deci e adevarat. politia si literatura sunt doua chestii paralele...



Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:35
fetelor ,sunteti tare haioase,ca margelele.va imprastiati peste tot de nu va poate gasi omul.celleste imi pare rau sunt la munca nu am carti cu poezii. marianela,nu fi trista politistul iti da floricele ca sa te inveselesti,lillo nu strange toate floricelele ,sa aibe toate fetele.cand mai am timp,iti mai dau.iasomia e ea insasi o floare.nu fi rea ,cand ai un asemenea nick.mmmmmmm ce miros frumos vine dispre tine.fetele nu ma mai alergati.sunt si asa destul,pe drumuri.
politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:38
aaaaa,eu iti dau floricele si tu ma crezi paralel,merge poezia //catelus cu paru cret,scoate rata din cotet,si se jura ca nu fura,dar l-am prins cu rata -n gura.e o poezie foarte des spusa in munca mea,celleste
politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:42

merci de confirmare!
da' uite, iti dau un pupic de consolare




Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:44
o sa i au si ieu o floricica ca tre sa recunoastem ca este simpatic politistul nostru de servici
garbo074997
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:45
De la: marianela, la data 2010-04-09 15:49:43Nu mi s-a parut ca nu vrea sa colaboreze...pur si simplu am considerat ca nu a citit mesajul ce i l-am scris.Si cum aici pe topic a fost luata asa urat in suturi de Alexandra,am mai intrebat o data.Apoi a intrat celleste in dialog si uite asa roata slabiciunii.Eu sunt asistenta medicala de laborator...limitata oarecum fata de psihologie care e atat de complexa.


Marinela , nu mai eram online..nu am ignorat mesajul tau...sunt psiholog, dar prima mea specilizare este pe domeniu juridic si apoi m-am hotarat sa fac Psihologia , profesia pe care o am si in prezent, (Psihologie clinica si judiciara)
Cat despre Alexandra..nu-mi bat capul , e un alt caz trist de frustrare acuta si exteriorizarea a ceea ce nu esti intr-un plan virtual. Traieste in lumea ei de copy -paste si doreste sa fie altceva decat este in realitate, dar no prob...nu e problema mea.
Cele bune Marinela!!
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:50
multumesc politistule de flori....intre timp a venit si politistul meu acasa de la servici.Fara flori e drept,dar cu un zambet fain...
marianela
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:50
nu,cell tu nu m-ai suparat...te pup
marianela
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:52
De la: Celleste_, la data 2010-04-09 16:44:33
merci de confirmare!
da' uite, iti dau un pupic de consolare









politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:55
fara cuvinte
garbo074997
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:59
Tocmai de asta am insistat pt ca se vedea clar ca esti pregatita ft bine in domeniul juridic si totodata si in psihologie si chiar mai mult.
marianela
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:01
De la: marianela, la data 2010-04-09 16:50:47multumesc politistule de flori....intre timp a venit si politistul meu acasa de la servici.Fara flori e drept,dar cu un zambet fain...





ma bucur ca am dat si peste sotia unui coleg de breasla.zambetele lui sa iti inveseleasca inima.sunt convins ca de multe ori vine si cu flori.
politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:02
De la: marianela, la data 2010-04-09 17:01:28Tocmai de asta am insistat pt ca se vedea clar ca esti pregatita ft bine in domeniul juridic si totodata si in psihologie si chiar mai mult.


reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:04
Cu multe flori..sau ma lasa sa-mi aleg singura florile si atunci iar il nenorocesc cu o floare de apartament.
marianela
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:08
eu ma retrag...pt azi ajunge...ies prin oras,cetate etc.Maine lucrez toata ziua.Probabil duminica voi fi mai vesela.Va pup pe toate
marianela
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:17
De la: Alexxandra, la data 2010-04-09 14:37:43Mai Reyya Nu te stradui sa comentezi ce scriu.ai O INIMA neagra, Rea si invidioasa.cu asemenea Oameni, Nu intru n comunicare.acum faci si tu Parte DIN posed celor PE Nu eu ii bag grij n seama, pt o Nu IMI Podina Cu universul.nu Armonia mi-a parut ca Bine te-am cunoscut numele nick-ul ca n virtuale.



ha??? traduci???
tutankhamon
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:37
ei Tuth..cred ca a copiat inclusiv asta, ceri prea mult
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:39
De la: Alexxandra, la data 2010-04-09 14:37:43Mai Reyya Nu te stradui sa comentezi ce scriu.ai O INIMA neagra, Rea si invidioasa.cu asemenea Oameni, Nu intru n comunicare.acum faci si tu Parte DIN posed celor PE Nu eu ii bag grij n seama, pt o Nu IMI Podina Cu universul.nu Armonia mi-a parut ca Bine te-am cunoscut numele nick-ul ca n virtuale.


nu ai idee cat o sa ma afecteze aceasta destainuire ,merg sa ma spanzur , daca tot nu ai ce sa discuti pe aici , eu si ceilalti useri asteptam momentul cand tu vei disparea ...si te asigur ca nu mai e mult..ciao!:-)

PS: cu gramatica nu te stresa ca e foarte grea pt tine. :-)
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:41
De la: marianela, la data 2010-04-09 17:01:28Tocmai de asta am insistat pt ca se vedea clar ca esti pregatita ft bine in domeniul juridic si totodata si in psihologie si chiar mai mult.





as vrea Marianela,sa iti spun prieteneste ceva.te lasi foarte usor convinsa sau indusa in eroare.de unde" vezi tu foarte clar''ca cineva este ''f bine pregatit in domeniul juridic si totodata in psihologie si chiar mai mult",daca tu insuti poate nu ai pregatire in aceste domenii?cred ca recunosti ca este o intrebare logica.sti cati au o "'pregatire'',preluata din familie,preluata din salile pasilor pierduti(tribunale) ,asa zisii soareci de tribunal,care participa din curiozitate sau pt ca sunt martori de profesie,si invata repede ,unele formulari juridice,judecari de cauze,si vin acasa cu cateva cunostinte invatate doar din participari la procese.sigur ca daca intrebi si de articolul ,sau paragraful de lege,sau de un alt proces de mare referinta care poti sa il aduci ca exemplu pt castigarea unui proces istoric ,care a facut mare valva ,ai sa vezi ca iti raspunde evaziv.pt ca persoana cunoaste cauza judecata,dar nu poate profesa,ca nu are pregatirea legala necesara.ci doar cunostinte capatate.referitor la psihologie,un domeniu pe cat de frumos si vast,pe atat de surprinzator,controversat si greu de cunoscut ,pt ca intotdauna stiinta avanseaza,si trebuie sa fi pregatit la zi.aici vreau sa iti dau un alt exemplu cum poti cunoaste unele lucruri despre psihologie,daca esti cat de cat,familiarizat cu aceasta stiinta,dar nu poti profesa pt ca nu ai pregatirea legala . este doar o paradigma cu convingeri inconstiente,care acum se schimba foarte mult ,pentru ca unii oameni de stiinta au facut acum dovada ca universul are constiinta.asa este psihologia acum,intotdeauna este o evaluare mentala.unii dintre cei care sunt pacienti,sa sti ca nu sunt nebuni,ci f inteligenti.daca stai de vorba cu acesti pacienti ramai uimit cat de multe cunosc in domeniu psihologiei. cum iti dai seama ca este doar un simplu cunoscator,dar nu medic psiholog.punei intrebari de noile descoperiri in domeniu.dar una este sa faci teorie si alta este sa faci practica.acum cand tehnologia a intrat in viata noastra,ca o filozofie fara sa realizam ca ne cucereste si mentalul si constiinta(adica cu stiinta ).ei bine poti intalni si in realitate si in virtual persoane de acest gen..insa intrand in contact cu un practicant,persoana care poate crede,ca chiar este ceea ce spune,pana la proba contrarie,incearca sa indeparteze prin diferite mijloace,pe adevaratul medic.ajunge pana la al defaima.exista ,manuale,exista google.invata sa faci diferenta.una este sa vi cu copy- paste,si sa enumeri termeni,cum vei observa putin mai sus,citind ce a scris fiecare.e usor sa vi sa improsti cu noroi,pe cineva care te depaseste.intreaba ce este constiinta extinsa,intreaba multe alte intrebari despre noile descoperiri si sa iti raspunda pe loc,nu sa vina cu citate de google spunand despre altul ca "este un caz".tu crezi ca un medic se coboara la un asemenea de jos nivel,sa vina pe internet sa diagnosticheze?isi poate pierde licenta de practica.caci exista f multe posibilitati de a afla cu cine comunicam in virtual.poti insa sa iti spui pareri si sa comentezi,dar nu sa dai diagniostic despre un nick-name.este o distorsionare a unei minti bolnave,dar care poate nu realizeaza.insasi rautatea,pe care o manifesti fata de unii useri,arata ca nu cultura te impinge la asemenea acte de comportament.
alexxandra
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:15
..Cezarica ti-ai facut propria caracterizare preupun...imi place , pari pe ,,obiect".. Draga , daca la mine te refereai nu fac studii de caz pe Garbo, aici intru doar sa ma destresez si in egala masura sa ma distrez , adevarul e ca am cu cine , nu crezi? :-)ce sa-ti urez ? o noapte frumoasa cu ,,bucurii" necunoscute nici macar de tine Apropos , a nascut sotia ?
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:28
medic psiholog?
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOTUL MEU VREA SA STEA DE VORBA PE MESS CU ALTE FEMEI. SA-L LAS? 69 De la: Nathaly_Albu 6 Septembrie 2009 23:09
sal 40 De la: blondy_made_to_love 12 Iulie 2010 23:25
filmele coreene 17 De la: daniilia 16 Februarie 2013 20:33
IUBIREA-femeia,copii,florile si restul lumii! 12 De la: VOIAJOR 1 Iunie 2012 17:40
Ce ne place... 256 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:35
Setari Cookie-uri