comunicarea nonverbala

Cezarica se doreste a fi unul Elodia..dar nu cred ca ai vrea sa te ,,trateze"
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:30
Cezarica , pun pariu ..pe tine nu cultura te impinge sa scrii ,,a sti" si nu ,,A STII" si tot arsenalul de formulari agramate de care s-au saturat toti userii , care dovedesc clar cat de mult ai frecventat tu orele de limba romana , sau probabil daca le-ai frecventat erai sub banca..cautai radiera
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:38
De la: elodia, la data 2010-04-09 23:28:42medic psiholog?




ce te mira Elodia,prietena ta Reyya,a scris cu tastatura ei,ca a parasit mediul juridic si acum practica psihologia.insa comportamentul ei in virtual si limbajul folosit ca medic psiholog,plus preluarile f dese de pe google,te fac sa te gandesti mai bine ,la cele ce afirma ea,daca nu sunt doar cunostinte capatate,asa doar din google.nu o vad sa vb in afara tiparelor de pe google.cum crezi tu ca un medic s-ar cobori,la asemenea comportament rautacios?ai avea curajul sa mergi la astfel de medici ,in realitate?
alexxandra
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:51
cretinuta , am parasit mediul juridic pt ca am plecat in Germania de 5 ani , acolo locuiesc Mnchen...tot acolo practic si psihologia..si daca te mira de ce te iua userii la poula...ai gasit raspunsul. Igonore!! Esti mult prea proasta !
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:55
nici nu trebuie sa mergi la ei, cretinutza , pt ca oricum nu ti-ai permite sa ajungi la mine, nu ai banutii necesari sa platesti tariful meu. Inteles?? :-)
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:56
Presupun ca putem inchide acest topic de laba trista care nu are catusi de putin legatura cu ,,comunicarea nonverbala"...ci mai degraba ti-ai propus sa aduci invective la adresa mea si a celorlalti useri , lucru pe care-l faci in mod constant. Continua tot asa si vezi cam in ce in plan te vei situa.
reyya
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:12
Alexandra, sa nu te lasi draga ca ai dreptate. Esti singura de aici care ai dreptate. Ceilalti sunt nebuni, numai tu sanatoasa. Da-i inainte cu tupeu.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:55
dap... a tunat si ne-a adunat.
eu nu stiu ce dreaq mai cauti printre noi, ca de placut nu ne placi, de iubit nu se mai pune problema...
du-te, fata, asa cum ai promis.
Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:01
Nu mai, ca ea e psiholoaga si ne testeaza limitele. Si dupa se supara.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:03
si eu ce vreau? sa se supere.
Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:05
De la: reyya, la data 2010-04-09 23:28:27..Cezarica ti-ai facut propria caracterizare preupun...imi place , pari pe ,,obiect".. Draga , daca la mine te refereai nu fac studii de caz pe Garbo, aici intru doar sa ma destresez si in egala masura sa ma distrez , adevarul e ca am cu cine , nu crezi? :-)ce sa-ti urez ? o noapte frumoasa cu ,,bucurii" necunoscute nici macar de tine Apropos , a nascut sotia ?

REYYA,mda,ecoul gandirii,functioneaza indiferent de diagnostic
scrichy
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:13
unirea intr-un grup rau intentionat,cu gandul,cu vorba,care incearca sa se victimizeze,care incearca sa induca celor ce stau pe margine si citesc,o dreptate falsa de care se prevaleaza,nu face decat sa atraga atentia,celor care ii citesc sau care sunt direct interesati de subiect,sa citeasca cu atentie printre randuri,intelegand intentiile ascunse,ale grupului.este f simplu .se poate vedea usor modul civilizat in care eu discut,indifirent de cuvintele nu tocmai ortodoxe care se folosesc impotriva mea,de catre acest grup format din cativa useri.e foarte vizibil,ca cine nu este cu grupul si este impotriva lui,spunand lucruri adevarate si nu false,trebuie sa i se inchida gura,in orice mod.,chiar incercand de a atrage noi acoliti nevinovati care nu descifreaza limbajul falsitatii .se pare ca strigatul ''vrem capul lui Motzoc",este deviza grupului.insa intotdeauna adevarul va iesi la iveala,ca uleiul care sta intotdeauna la suprafata apei.este pacat ca acest grup nu isi foloseste energia pentru a crea subiecte interesante pe acest topic.
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:33
Bla, bla, bla.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:37
Discutii civilizate,mda,blestemele
scrichy
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:52
traim intr-o lume in care nevoia de filozofie este mai pronuntata ca oricand.pentru ca problemele globale ale omenirii,implicatiile umane ale noilor pagini de istorie,cresterea complexitatii situatiilor de decizie,mutatiile survenite in structura interna a stiintei si a modalitatii de exprimare,accentueaza nevoia de cunoastere,de a cauta temeiurile optiunilor umane in vederea unei vieti demne,traita in orizontul valorilor culturii,altfel spus,nevoia de filozofie.
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 18:53
in ''Noaptea de sanziene",din cate imi mai amintesc se vorbea ca sacrul este mascat,e "imbracat" in cel mai obisnuit vesmant al profanului....in ''Icognito'',se spune ca putem fi fericiti,adica liberi,spontani,creatori....ar trebui sa invatam ca trandafirul(ca si lotusul in Asia) este simbolul vietii,al sufletului,al inimii,al iubirii..avea dreptate Eliade,ar trebui ca fiecare sa purtam trandafirul-iubirea in sufletesi nu "nouasprezece trandafiri'' deodata,dar macar unul si lumea ar fi mai frumoasa,mai buna (19 trandafiri).M.E.
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:23
Ach so.... mami, mai usor asa ca nu facem fata ,,elevarii" tale
reyya
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:23
titlul topiculul este ,,comunicarea nonverbala"...topic de tine deschis...bun, daca intr-o teza scrii ceva absolut pe langa subiect si iei 1.25...sa nu te mire! Acum ai dat-o in ,,nevoia de filosofie" si Eliade. Hallo! ..e fara sens...nu realizezi ..
reyya
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:34
"Intr-un sens foarte larg acest termen desemneaza orice proces prin care o informatie este transmisa de la un element la altul, aceste elemente fiind de natura biologica tehnologica sau sociala. In sensul strict, el se limiteaaza la acest ultim aspect si poate fi definit ca un process prin care congenerii interactioneaza in cadrul finalitatilor de supravietuire a grupului prin mijlocirea unor semnale mai mult sau mai putin specifice. Procesul de comunicare se realizeaza totdeauna intr-un episod comportamental: un act produs de un membru al grupului sintetizeaza o modificare de comportament la un congener.
Pentru a diferentia episodul comunicativ de alte forme de interactiune comportamentale, doua criterii trebuie luate in consideratie: statutul social al interactiunii si gradul de specificitate al comportamentului declansator. Nu vom vorbi de comunicare decat atunci cand un episode comportamental se inscrie in cadrul de finalitati collective garate de reguli de organizare a speciei sau a grupului.
Capacitatea de specie se realizeaza in diverse coduri conventionale cu character socioistoric, care fac in plus obiectul reprezentarilor individuale: comunicarea este din acel moment garate simultan de catre grup si de catre indivizi. Oricare ar fi gradul de structurare sociala a speciei si oricare ar fi gradul de structurare specializare ale al semnalului declansator informatia generate in episodul comunicativ are un statut dublu: pe de o parte informatia se poate defini ca effect comportamental al semnalului.
La specia umana de exemplu individual care a invatat o limba cunoaste valori representative; el cunoaste sensul sau semnificatul. Pe de alta parte valoarea informative a unui semnal constituie totdeauna si un effect de interactiune; un comportament nu este semnal decat prin raporturile functionale pe care le intretine cu contextul sau.
La specia umana acest effect al contextului este mediatizat, organizat prin reguli de interactiune sociala care au sistemele deschise; de exemplu in termini de reguli de folosire si in termini de ritualuri. Acest effect al contextului confera semnalului valoarea sa informativa.
Fiecarei forme de miscare si organizare a materiei ii corespunde un anumit gen de comunicare cu ambianta. Pentru sistemele anorganice, materiale, comunicarea cu mediul ambient se realizeaza in contextual principiului conexiunii universale."
Am dat si eu un google pe "comunicarea nonverbala" N-am citit ce scrie, dar mi-a placut sa dau copy/paste.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:38
dor marunt ..dar eu am vreo 3 tratate numai despre asta ..ce fac?? cui trag in cap cu ele??
reyya
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:39
''Vreme trece,vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val,ca valul trece;
De te-ndeamna,de te cheama,
Tu ramai la toate rece."
GLOSSA (Mihai Eminescu)
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:44






Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:53
Dor_marunt,daca o sa traiti cu google-ul dupa voi,nu veti avea cultura.macar analizai si tu ca sa intelegi ceva,si scriai esentialul.te sfatuiesc cu cea mai buna intentie sa citestisi manuale,carti de specialitate,si ai sa vezi marile diferente,dintre cele 2 surse.google e o mare manipulare.dar e problema ta nu a mea.eu studiez pt cultura mea,nu ca tine sa dai copy-paste doar pt o ambitie,din care tot nu ai invatat nimic.
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:57
Daca iti spun ca nu ma intereseaza, ma crezi?
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:59
Dor_marunt,exista liberul arbitru,faci ce iti place,ce te atrage.nu este necesar sa fie cineva de acord,cu cea ce crezi tu ca iti place sa faci.atata timp cat nu il lezezi pe cel de langa tine,fa ce iti place.
alexxandra
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:22


Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:34
Dorulet, eu ma simt lezata....stii tu de ce
nuti_vio
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:42
Mai stiu eu pe cineva care intai soca prin stupiditate si non-sens, apoi isi constituia grupul de laudatori din mai multe conturi ale sale, apoi intr-un acces de perescutie blama grupul "infractional" constituit in defavoarea ei, apoi cand nu mai avea argumente baga pe Eminescu in fata.
Spunea ca e avocata, dar in realitate se ocupa cu vanzari de terenuri si apartamente.
anakin
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:43
imi suna cunoscut...
cine sa fie oare?

Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:44
Nici nu are cum sa fie necunoscut .. e ca o umbra din intuneric
anakin
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MERITA SA AI CASA TA CU FAMILIA TA,SOT,SOTIE SI COPII ? 14 De la: SERIOSUL 21 Iulie 2012 14:32
Dumnezeu doreste ca tu sa castigi!!! 39 De la: casperphantom 7 Noiembrie 2010 08:43
aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:( 21 De la: bau 30 Iunie 2010 16:58
adopti caini 1 De la: garbo214116 27 Mai 2012 15:19
Ce sa-ti "studiez" prima data ? 177 De la: tutankhamon 29 Decembrie 2009 00:14
Setari Cookie-uri