comunicarea nonverbala

Iasomia....
1.Nu arunc ciuperca...beau zilnic 250 ml din laptele acri de ea
2.Chiar azi am trimis la o doamna in Bucuresti.La ora asta trebuie sa fie in gara de nord,am trimis-o pe tren.Ft tare s-a bucurat ca m-a gasit pe net ofernd-o...Saptamanal trimit cuiva,si asta pt ca am tot intrebat...
3.M-am ingrasat,dar voi tine regim.Nu e prima data cand m-am ingrasat,inca acum m-am ingrasat putin fata de alta data.O data am slabit 30 kg,de am intrat in panica...Am fost la Bucuresti la emisiunea Augustei Dumitrescu Lazarov-BABILONIA-cu succesul meu in slabit.Acum e alta poveste...Am avut piciorul stang operat de la inghinal si pana la calcai...si m-am miscat mai putin,dar de dragul meu si al sotului tin regim iar.
4.Primul meu sot a fost mai in varsta ca mine cu 7 ani....stiu cum e...Actualul sot m-a luat de la el dupa ce m-a curtat 14 ani....
marianela
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:08
Iasomia....
1.Nu arunc ciuperca...beau zilnic 250 ml din laptele acri de ea
2.Chiar azi am trimis la o doamna in Bucuresti.La ora asta trebuie sa fie in gara de nord,am trimis-o pe tren.Ft tare s-a bucurat ca m-a gasit pe net ofernd-o...Saptamanal trimit cuiva,si asta pt ca am tot intrebat...
3.M-am ingrasat,dar voi tine regim.Nu e prima data cand m-am ingrasat,inca acum m-am ingrasat putin fata de alta data.O data am slabit 30 kg,de am intrat in panica...Am fost la Bucuresti la emisiunea Augustei Dumitrescu Lazarov-BABILONIA-cu succesul meu in slabit.Acum e alta poveste...Am avut piciorul stang operat de la inghinal si pana la calcai...si m-am miscat mai putin,dar de dragul meu si al sotului tin regim iar.
4.Primul meu sot a fost mai in varsta ca mine cu 7 ani....stiu cum e...Actualul sot m-a luat de la el dupa ce m-a curtat 14 ani....
marianela
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:08
Iasomia....
1.Nu arunc ciuperca...beau zilnic 250 ml din laptele acri de ea
2.Chiar azi am trimis la o doamna in Bucuresti.La ora asta trebuie sa fie in gara de nord,am trimis-o pe tren.Ft tare s-a bucurat ca m-a gasit pe net ofernd-o...Saptamanal trimit cuiva,si asta pt ca am tot intrebat...
3.M-am ingrasat,dar voi tine regim.Nu e prima data cand m-am ingrasat,inca acum m-am ingrasat putin fata de alta data.O data am slabit 30 kg,de am intrat in panica...Am fost la Bucuresti la emisiunea Augustei Dumitrescu Lazarov-BABILONIA-cu succesul meu in slabit.Acum e alta poveste...Am avut piciorul stang operat de la inghinal si pana la calcai...si m-am miscat mai putin,dar de dragul meu si al sotului tin regim iar.
4.Primul meu sot a fost mai in varsta ca mine cu 7 ani....stiu cum e...Actualul sot m-a luat de la el dupa ce m-a curtat 14 ani....
marianela
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:08
Doamne fereste...am trimis de 4 ori...scuza-ma Iasomia...chiar ca am o problema....
marianela
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:10
De la: marianela, la data 2010-04-13 15:08:02 Iasomia....
1.Nu arunc ciuperca...beau zilnic 250 ml din laptele acri de ea
2.Chiar azi am trimis la o doamna in Bucuresti.La ora asta trebuie sa fie in gara de nord,am trimis-o pe tren.Ft tare s-a bucurat ca m-a gasit pe net ofernd-o...Saptamanal trimit cuiva,si asta pt ca am tot intrebat...
3.M-am ingrasat,dar voi tine regim.Nu e prima data cand m-am ingrasat,inca acum m-am ingrasat putin fata de alta data.O data am slabit 30 kg,de am intrat in panica...Am fost la Bucuresti la emisiunea Augustei Dumitrescu Lazarov-BABILONIA-cu succesul meu in slabit.Acum e alta poveste...Am avut piciorul stang operat de la inghinal si pana la calcai...si m-am miscat mai putin,dar de dragul meu si al sotului tin regim iar.
4.Primul meu sot a fost mai in varsta ca mine cu 7 ani....stiu cum e...Actualul sot m-a luat de la el dupa ce m-a curtat 14 ani....


scuza-ma dar ce faci cu ciuperca?....vrei sa fi amabuila si sa-mi spui in cateva cuvinte?
Begonia
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:17
De la: Celleste_, la data 2010-04-13 14:51:48Io cred ca stiu de ce s-a apropiat prietenul tau (imaginar??) Iulian de tine... tu esti un subiect excelent pentru studiul de caz.
Iuliane, mult succes!
Cu rabdare, eu zic ca ai putea obtine chiar si un premiu pe baza acestei lucrari. Sa stii ca Alehandra nu-i chiar atat de ... na, ca nu s-a inventat cuvantul, dar are o grava problema de socializare, pe langa mania de a se da desteapta cu orice pret.
Cand publici lucrarea sa ne anunti.


Celleste ,Iulian asta ( il compatimesc :-) trebuie sa fie tare rabdator sa asculte ,,emanatiile intelectuale" ale fapturii care pana acum o vreme trebuia sa-i nasca sotia. Nu are numai probleme de socializare , are si ceva din mania de grandoare , adeseori insotita de cea de persecutie, desigur, se intampla ca cele doua sa mearga mana in mana..Faptul ca au mereu userii ceva la adresa ta ar trebui sa-ti ridice semne de intrebare Cezarica, pt ca deja sunt prea multi si mi-e greu sa cred ca toti(nici macar nu se cunosc intre ei , cu atat mai putin nu as crede ca fac SWING sambata seara :-) ar avea ceva cu tine in mod gratuit, ai o tema de gandire.
reyya
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:18
Da Begonia...ciuperca arata ca mici buchetele de conopida,e alba.O bag in lapte dulce aprox.2 lingurite de ciuperca la 250 ml lapte si dupa 17-24 ore e gata fermentat laptele,o strecor din lapte si repet procedeul.Laptele astfel acrit e similar cu Kefirul din comert,dar e facut acasa si e ft sanatos.Se zice ca e bine sa nu arunci surplusul,ea se inmulteste,isi dubleaza volumul tot la 21 zile...ideal e sa gasesti alti amatori pt ea...un fel de lant...
marianela
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:27
da maii si ce faceee eaa asa de bun si de minunat in viata taa, imm??
k zau as lua daaaa..nu-i mia mare daraua decat okaua?? k mai bine cumpar??
are ea vreun efetct miraculos si io nu stiu>>??
sa u cuuum??
fleurdelis
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:06
florence,o fi buna in amestec cu sfecla?
elodia
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:14
fleurdelis
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:19
nu stiu maiii...dar daca imi imbunatateste nivelul spiriritual...o iauu! si ma si duc dupa eaa!
fleurdelis
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:20
neluto,

mami..da' imi spusesi nu gluma.
eu n-am incredere in ciumpearca..
dar daca tie iti face bine,e ok.
conteaza ce stii tu,nu ce stiu eu...
bafta,fetita!
iasomia
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:31
De la: nazirra, la data 2010-04-13 12:17:19alehandro....unu la mina...tipi....deci din nou tu ne pui pe noi la colt!!!!!!!!!ai gresit din prima din nou!!!!!!!
iti mai explic inca odata pe nimeni nu intereseaza de pe acest forum vasta ta cultura.....socializam si atit....incearca sa ne tratezi cum te tratam noi....nu jigni si nu te da mare cu cultura ta....nu impresionezi pe nimeni....nu intelegi?????


subscriu si eu cu o compleatre - pot aduce, la nevoie, mostre de limbaj si comportament contrar celor afirmate (necivilizat adica) ca raspuns al tau, aleha, la nici o vorba urata sau jignire din partea userilor respectivi!
panty_C
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:44
De la: Alexxandra, la data 2010-04-13 13:55:01exact acum m-a intrebat pe un alt site,ce inseamna creiere limitate.i-am spus sa intre pe garbo,ca se va documenta din plin!!



hmmmmmmm, si blogul pe care se da copy/paste o intreaga pagina de net, la modul text - cu toate reclamele si adaugirile (inclusiv enumerarea alfabetica), atunci cand se face referire la un text anume, ce mostra este?

e doar un exemplu...
panty_C
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:47
De la: Alexxandra, la data 2010-04-13 14:26:07
De la: zambila, la data 2010-04-13 14:15:43nazi, ea e limitata cu totul, ce poti sa-i ceri?




de ce va auto flagelati?nu vb nimeni despre voi.colegul cu care vb acum a fost dus direct la userul la care faceam referire.acum discutam in privat,si urmarim discutiile din garbo.aaa apropoo colegul meu e chiar MEDIC PSIHOLOG,in America.interesant nu?
hai Iuliane,pe mess,ca trebuie sa plec.....hai,da cesta este topic deschis de mine,dar sti cum este fiecare isi spune parerea ,ai timp sa citesti,nu mai rade hai ....acum ai si cont .


uite, o provocare - sa scrie domnul acela direct - in fond dandu-si numele isi face reclama - cu argumente si tot tacamul
panty_C
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:51
De la: Alexxandra, la data 2010-04-13 14:38:09
De la: nazirra, la data 2010-04-13 14:29:40bini mai!!!!alehandro....ii ok....io te as crede da am creier limitat..... sau umflat....sau contagiat.....




nu Nazi nu vb de tine.vei gasi persoana vizata.e dincolo pe topicul cu medicul psiholog.dar nu fi trista,atata poate sa faca .sufera de mania repetitiei.imi cer scz dar vb cu colegul si bunul meu prieten Iulian.....si-a facut si cont aici,cand i-am spus ca titulatura lui nu exista.acum urmareste tocmai din America impreuna cu prietenii lui si se amuza copios,despre ce citeste si se intampla in site-urile romanesti.pa draga mea pt cateva ore...


Domnule Iulian, daca existi, nu te amuza - adu-ne argumente - lumineaza-ne, in ignoranta noastra!
panty_C
Postat pe 14 Aprilie 2010 15:53
aleha, fara argumente si dovezi concrete, la astfel de invinuiri si etichetari, risti sa te incadrezi la "denigrare si calominie"!

mai ales daca este vorba de o persoana careia ii poti aduce prejudicii - cum e cazul unui psiholog care practica!
ma mir ca nu stii asta
panty_C
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:17
mai functioneaaazaa??? in secolul nostru//? comunicarea asta??
fleurdelis
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:00
da chiar...subscriu si eu cu panteruta.....domnu' iuliaaaaaaaaaan...va asteptam sa ne luminaaaaaaaati.......toooocmai din indepartata americaaaaaaaa......
tutankhamon
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:23
da da Tuth..Iulian se lasa asteptat..mai ales ca e (doar) in mintea cuiva :-))
reyya
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:26
De la: reyya, la data 2010-04-13 15:18:04
De la: Celleste_, la data 2010-04-13 14:51:48Io cred ca stiu de ce s-a apropiat prietenul tau (imaginar??) Iulian de tine... tu esti un subiect excelent pentru studiul de caz.
Iuliane, mult succes!
Cu rabdare, eu zic ca ai putea obtine chiar si un premiu pe baza acestei lucrari. Sa stii ca Alehandra nu-i chiar atat de ... na, ca nu s-a inventat cuvantul, dar are o grava problema de socializare, pe langa mania de a se da desteapta cu orice pret.
Cand publici lucrarea sa ne anunti.


Celleste ,Iulian asta ( il compatimesc :-) trebuie sa fie tare rabdator sa asculte ,,emanatiile intelectuale" ale fapturii care pana acum o vreme trebuia sa-i nasca sotia. Nu are numai probleme de socializare , are si ceva din mania de grandoare , adeseori insotita de cea de persecutie, desigur, se intampla ca cele doua sa mearga mana in mana..Faptul ca au mereu userii ceva la adresa ta ar trebui sa-ti ridice semne de intrebare Cezarica, pt ca deja sunt prea multi si mi-e greu sa cred ca toti(nici macar nu se cunosc intre ei , cu atat mai putin nu as crede ca fac SWING sambata seara :-) ar avea ceva cu tine in mod gratuit, ai o tema de gandire.




esti malefica!
alexxandra
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:12
da mami numa tu esti un angel!
fleurdelis
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:15
hmmmmmmmmmm

cine vorbeste?
panty_C
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:15
Indubitabil si incontestabil
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:16
radios!
fleurdelis
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:16
depinde cu ce ne "iriadiaza"
panty_C
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:19
acest topic are ca subiect;"comunicarea nonverbala".restul, tot ce discutati, este doar repetarea unor cuvinte,expresii sau fraze fara sens,referitor la acest subiect.vreau sa vad si eu ca puneti in discutie cu,cuvintele voastre,parerile voastre despre comunicarea nonverbala.aveti curajul sa sustineti si discutii inteligente?caci m-am saturat de persoane si discutii haotice.vreau sa va mai spun ceva,societatea unora dintre voi are slabiciuni.credeti ca daca jicniti,sunteti inteligenti?din contra !cel caruia va adresati in acest mod este calit,caci primeste energie pozitiva,iar voi primiti numai energie negativa,dupa cum ganditi si vorbiti sau tastati.ganditi pozitiv si fiti siguri viata voastra va fi mai fericita.
alexxandra
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:29
panty_C
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:31
voi vreti sa ne batem nonverbal, estee???
fleurdelis
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:32
A JIGNI este corect

am mai vazut la cineva scris ,,jicnit" de nenumarate ori , mey..voi aveti aceleasi greseli orotgrafice ? :-)
reyya
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sport 1 De la: Adi192 21 Noiembrie 2018 12:20
URARI 27 De la: garbo_19362 23 Ianuarie 2014 21:16
destin/soarta/Providenta 21 De la: garbo_woman 12 Noiembrie 2018 17:22
bancurile cu ' blondele sunt proaste'-o frustrare? 4 De la: vuvuzela 8 Octombrie 2010 21:21
POPORUL ESTE CEA MAI INALTA INSTITUTIE DIN ROMANIA ! 14 De la: garbo265966 21 Septembrie 2012 11:52
Setari Cookie-uri